homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-88


#1654 2014-04-14 16:03:57

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Mie in maternitate docotorita neonatolog, care era si sefa sectiei de neonato de la RM si mi s-a parut super profi, mi-a zis sa mananc orice, si mai ales sa nu scot din alimentatie fructele si legumele, ca am nevoie de vitamine. Ca intr-adevar daca mi se pare ca dupa ce am mancat ceva anume e bebelina f deranjata, pot sa evit acel aliment, dar oricum nu garanteaza ca neaparat ala e motivul pt care  e suparata bebe.

Acum sincer, gluma gluma, dar chiar ca puiul ala din comert e plin de hormoni rotfl parerea mea e ca nu e tocmai ok sa manance asa cantitati industriale..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#1655 2014-04-14 16:14:47

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Cris8 ce ma bucur ca ma linistesti si tu.deci nu sunt nebuna... hehe...smile
Am incercat si eu si maicasa sa vorbim cu ea,sa o convingem sa manance mancare normala,macar sa incerce dar s-a rastit la noi ca ea stie cel mai bine ce face si sa nu ne bagam.iar maicasa s-a jurat ca nu ii mai spune nimic. eu am o relatie super buna cu mama soacra si ea vb f mult cu mine diverse chestii,iar duminica se plangea ca nu o mai intelege deloc pe fiisa,ca nu accepta nici un sfat de la ea.la baita nu o lasa sa participe ca cica e prea repezita si ii smuceste copilul,in brate cand il ia i se pare ca nu il tine bine si o roaga sa il puna in patut sa nu il invete in brate si uite asa,numai chestii din astea...chiar imi parea rau pt mama soacra.e primul ei nepot si tare mult il iubeste si stiu ca in ciuda la toate astea o sa faca diferenta intre fata mea si el pt ca el este al fiisei si pe ea a iubit-o dintotdeauna mai mult decat pe baiat(pe sotul meu).dar chiar nu conteaza,eu o sa ii duc fata la tara in vizita si o sa o las sa se bucure de ea,asa cum stie ea.


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1656 2014-04-14 16:23:45

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

yikes  Oana, da cumnata-ta e dusa rau, scuza-ma ca o spun, dar ea din cele 3 alimente isi ia vitaminele si tot ce are necesar copilul??? Mai bine ar renunta la alaptatul natural, ca mai rau ii face, macar din lp isi ia tot ce are nevoie organismul lui mic.
Ah si scarbele alea de pulpe la bax, mie imi vine sa vars doar cand le vad, noi cautam ca disperatii pui de la tara, nehraniti cu hormoni si neinjectati, mi-e sila cand trebuie sa bag in gura pe celelalte si am evitat cat am putut de mult acum in sarcina sa mananc asa ceva, tocmai sa nu se transmita copilului hormonii aia, iar cumnata-ta exact ce e mai prost ii da.
Nu te lua dupa ea si mananca sanatos, nu are ce rau sa-i faca salata de cruditati sau fructe, copilului, eventual ii dai niste vitamine si ai lapte care ii va face bine.
O mai stiu si pe nasa-mea, care baga in ea cat 10 ca sa aiba lapte, dar manca ciorbe de oase, numai gelatina si prajeli peste care turna untura aia din tigaie, cand am vazut-o am crezut ca borasc pe loc acolo, dar avea fratele meu lapte....mai bine se lipsea.

In alta ordine de idei..Elenus puss o sa va acomodati inevitabil big_smile Cred ca peste tot chinul, e o mare bucurie in casa. Si app de muzica, poate o recunoaste de cand era in burtica smile asa citisem in niste cartulii.

Eu sunt in zoruri mari smile e ziua alui meu si i-am pregatit carnita de gratar, am facut salata orientala, am facut un tortulet cu fructe, aperitive, am fost harnicuta, ce sa mai big_smile


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1657 2014-04-14 16:27:29

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Blue puss sa-ti traiasca sotul multi ani fericiti!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1658 2014-04-14 16:34:43

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Blue ce harnicuta esti!!!! bravo bravo!!! La Multi Ani sotului! sa iti traiasca!!!!
Eu nu ma bag sa ii dau sfaturi si nici nu ma iau dupa ea,dar duminica am stat in aceiasi camera si inevitabil s-a ajuns la discutia asta,dar nu o bag in seama,iti dai seama. nu mai zic nimic...nu vreau sa o barfesc,ea era de nota 1000 inainte sa nasca,acum nu o mai recunoastem...oricum fiecare face cum o taie capul cu copilul ei. asa cum ea nu accepta nici un sfat din partea noastra nici eu nu accept din partea ei. stii care e faza:macar daca ar fi incercat sa manance si ar fi vazut pe pielea ei ca ii face rau copilului dar nu din vorbe auzite...
Gata m-am linistit. Hai cretulino ca vedem noi cum ne descurcam,tu sa vii sanatoasa pe lume!!! si pina acum,cu toata mancarea mea aiurea esti perfecta!!! smile si cu cafeaua si ciocolata mea lol


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1659 2014-04-14 16:45:15

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Scarlet, da.. La fel de mult, daca nu m-as controla mi s-ar contracta stomacul nonstop, am niste frisoane de la atata varsat de mor.. Respir meu aiurea, ca sa nu relaxez toracele si abdomenul prea mult ca atunci nu ma opresc din varsat, si degeaba se contracta stomacul cand nu am ce da afara..si de la respiraul asa, am dureri mari de cap neutral
Mna.. Dar durerea mea cea mare nu e asta, ci ca nu pot sta cu copilul sad azi l-am surprins facand atatea lucruri noi pe care nu stiam ca le face, si mi-e rau numai de 2 sapt.. Pierd cele mai frumoase luni din copilaria lui zacand in pat sad
Este o comoara, atat de simpatic, vine la patul meu si isi pune gurita pe obrazul meu, ma baleste si apoi rade dar nu e rasul lui, rade asa parca sa ma faca sa ma simt mai bine. E crunt... supa


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1660 2014-04-14 16:45:16

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Oana, ca circumstanta atenuanta, or mai fi si hormonii la cumnata ta, poate va fi ok mai incolo. nustiu

Fete, nu mancatul in cantitati industriale e important, ci hidratarea. Sa aveti grija sa beti suficiente lichide. Pe mine ma lovea setea cum o puneam pe bebe la san. Si sotul se executa cu paharul cu apa la pat. Si-acum cand ma asez in pat s-o culc pe Natalia (doar la somn mai suge) el vine cu paharul cu apa, e reflex deja. lol


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1661 2014-04-14 16:53:31

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna fete,
La 7:53 s-a nascut minunea mea Iustin  Catalin,inalt de 51 cm si grasut de 3270 gr.Eu ma simt bine,m-au dat la salon ,ma doare ff putin taietura.

Va pup pe toate


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#1662 2014-04-14 16:54:32

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Deno off ce rau imi pare pt tine si cat te inteleg cu Y hjarta...ai mei ca sunt mari si nu stiau ce sa-mi mai faca atunci cand am zacut de la gripa, d'apai puiul tau de om care nu stie ce e cu tine cand te vede asa...el stie doar ca suferi si te alina cum poate el hjarta Multa putere iti doresc si nu-ti mai fa mustrari de constiinta! Nu e vina ta ca te simti asa.


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1663 2014-04-14 17:04:49

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Anndreee sa iti traiasca minunea!!!! sa fie sanatos!!!!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1664 2014-04-14 17:06:56

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Hei Ann felicitari pt bebe drag hjarta sa va bucure zilele de acum pt totdeauna!!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1665 2014-04-14 17:21:25

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/26825_fotogr0068.jpg


http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/26825_fotogr0069.jpg


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#1666 2014-04-14 17:24:32

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Vai Anndre ce scumpete de baiat ai tu acolo!!!! tot binele din lume vi-l doresc!!!! recuperare rapida mamico!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1667 2014-04-14 17:31:53

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ann, bravo! Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii hjarta

Scarlet, e si nu e vina mea.. Daca luam si mai multe masuri de precautie nu se intampla asa. Dar chiar am avut speranta ca urmatoarea sarcina va fi mai bine, se pare ca am fost mult prea optimista.
Si micutul chiar nu are nicio vina, si nu merita lipsa mea, nu imi fac procese de constiinta dar sufar foarte mult.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1668 2014-04-14 18:02:03

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

E un scump Anndreea hjarta hjarta Sa va traiasca!

Deno doar un big hug pentru tine kram


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1669 2014-04-14 19:07:33

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

andre felicitari pt bb, refacere rapida si mult laptic iti doresc majoreta  majoreta  majoreta
ce bb frumos ai  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  sa va traiasca
oana imi vine sa rad  rotfl  e clar ca o cam ia razna cumnata ta, las-o in pace
eu la inceput am mancat carne fiarta, compoturi la greu, iaurturi, din astea si tania mea tot urla, avea niste colici de eram speriati.am incercat mai multe feluri de picaturi, am fost la pediatru si mi-a zis asa : mananca femeie de toate sa aiba vitamine lapticul tau ca oricum daca are colici le are oricum.
asa ca dupa ce eram sleita de puteri, fara prea multe vitamine am inceput incet incet sa mananc de toate, normal fara varza, fasole  si tot ce baloneaza si parca eram si mai energica  chicot
cu colicile am rezolvat-o plimbandu-ne prin casa cu ea in brate si am dormit cu uscatorul de par langa noi
vreau sa zic ca i-au trecut colicile pe la 5 luni supa
sper ca bb2 sa fie mai bine rugaciune
blue la multi ani viitorului tatic birthday
deno  supa  supa  supa  puss


in alta ordine de idei, mi-a venit in sfarsit rezultatul la dublu test, e totul bine asa ca dr a zis ca nu mai are rost sa facem si triplu test, si mai merg la control dupa 18+


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1670 2014-04-14 19:17:31

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

andre felicitari, sa va traiasca, e dulce foc hjarta

any puss felicitari pentru dublu test puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1671 2014-04-14 19:20:11

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Multumim mult fete puss


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#1672 2014-04-14 19:56:08

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Anndre, felicitari pt micut, e un scump hjarta sa fie sanatos,mancacios si sa creasca mare si frumos kram iar tu mamico, reduperare usoarabsi laptic din plin big_smile  va pupam puss
Deno, nu e vina ta ca te simti asa, nu te invinui, o sa vezi ca nu vei pierde nimic kram  eu sper sa.ti revii cat mai repede kram
Blue, la multi ani sotului birthday  ce de bunatati ai facut azi, mi.ai facut pofta cu salata aia orientala chicot
Pup fetele dragi puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.