homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96-10


#172 2014-07-23 20:38:07

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Frica e cu treaba ei, curajul si optimismul sunt de partea noastra. happy


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#173 2014-07-23 20:46:15

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Probabil scapi si de frica dr si a investigatiilor  cand mergi mereu si te calesti. Dar eu sunt socata luna de luna cand vad ca imi vine menstruatia. Sa faci sex la doua zile in mod normal, nu doar la ovulatie si sa nu se intample nimic...inca mi se pare de domeniul fantasticului.
Pe de o parte ast sa vad ce zic analizele, poate asa ma linistesc, poate nu am ce face natural, dar pe de o parte mi e groaza sa stiu ca as avea de favut tratament. Iti dai seama cum m as gandi eu toata luna ca, gata, am ramas gravida...si menstra sa tot vina?!
Cel mai fain e cand aud in stg di in dr...faceti copii cat sunteti tineri, vai, abia astept sa te vad cu burtica sau alte comentarii de genul. Efectiv mor incet. Poate nu is comentarii rautacioase, dar sa se abtina. Eu de mult timp nu mai intreb pe nimeni nimic, ca poate sarava femeie nu poate avea copii, di nu vreau sa starnesc nimic.

Offline

 

#174 2014-07-23 21:14:14

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ionela, are dreptate Rozi. Iti zic la fel, ia frica la subrat, intr-un buzunar si mergi si fa invrstigatiile. Important e optimismul si sa te gandesti mereu ca totul are o rezolvare. Ti-am mai spus despre gura lumii..tot ce zice pui la c... si ca sa-l citez pe unu care m-a amuzat f tare si sa-ti explic de ce acolo.. pt ca e departe de cap si nu ajunge pana acolo lol sau mai aveam eu o replica: o sa va anunt cand ma duc sa ma f...

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-07-23 21:16:29)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#175 2014-07-23 21:15:53

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

O sa ?nveți.Sa treci peste ....esti puternica si esti ?nsărcinată...Ai uitat?toate suntem ?nsărcinate. chicot


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#176 2014-07-23 21:26:12

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Blue lol, ma prapadesc de ras cand te citesc.
Rozi, luna asta, da?big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2014-07-23 21:53:42

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ionela, frica trece, si mie mi-a fost tare frica la inceput. Am ezitat luni bune sa ma duc la doct de frica, imi venea sa ma bag in pamant  cand ma intreba cineva cand vine bebe. Acum insa nu mai sunt asa, le iau pe toate ca atare, i-am spus doct cand mi-a spus ca nu se poate face nimic ca habar n-are el cate se pot intampla. Asa ca, hai, curaj! Eu sincer regret acum ca am amanat mom in care m-am dus la doct din cauza fricii.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#178 2014-07-23 22:00:27

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Eleny, eu nu aman din cauza fricii. Eu aman pentru ca vreau sa faca al meu spermograma, pentru ca nu doare, nu costa.
De fapt al meu amana, de rusine cel mai probabil. Dar a spus ca, cand terminam cu concediile va merge. Eu astept. Am asteptat si pana s a hotarat de bebe. Trebuie sa constientizeze si el ca exista o problema undeva, sa renunte la egoism si sa faca el primul analize. Pana acum vreo doua luni spunea ca el sigur nu are nuci o problema si cand i am aratat testele de ovulatie a cam tacut. Nah, asta e, ne miscam mai greu, dar inspre bine sper eu.
Pana atunci facem secs, ca de asta nu ii e rusine lol

Offline

 

#179 2014-07-23 22:08:36

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

ionela eu acum cand vad cupluri care reusesc din prima mi se pare de domeniul fantasticului ...nu stiu cum e sa fii fara probleme ,sa pun mereu bani deoparte pt doctori,analize ,vitamine...cand iam luat alaltaseara omega 3 am citit dupa aceea ca niste cercetatori americani ar fi zis ca ar putea provoca cancer la prostata dar inca nu e sigur...m am ingrozit :oare din dorinta de a avea copil sa mi imbolavesc sotul m am gandit?si nu i mai dau cate 2 de atunci ci doar cate una ,nu mi as ierta o  o niciodata sa pateasca el ceva din cauza asta...


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#180 2014-07-24 01:16:16

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

aoleu ce prostie cu cancerul lol Caty, lasa-i pe aia cu cercetarile lor, pai cata omega 3 sa iei fratele meu ca sa ajungi la cancer? Da fumul de esapament care il inghitim zilnic nu ne mai provoaca nimic si cercetara cercetatorii p.. ca murim din omega 3 lol
Ionela big_smile ma bucur ca macar pot sa te amuz.
Eleny sa nu mai amani nimic de frica, mai ales cand e vb de dr. Daca ai stii ce fricoasa sunt eu, dar merg asa cu frica taras si tot ma duc. Pot zice ca eu sunt specimenul care pe masa de operatie, cand mi.au pus cearceaful in fata, m-am pus pe plans ca nu mai vreau si ca eu plec rotfl2 Retine ca deja prinsese anestezia, dar eu voiam sa ma dau jos de frica rotfl


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#181 2014-07-24 06:41:45

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neataaaaa, gardă,asa trezirea si la cafeluta cu voi coffestudiu  coffestudiu  mornincoffee
Va pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#182 2014-07-24 08:04:49

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

neata! Am ajuns si noi aseara acasica si tare e bine...am stat numai pe drumuri in ultimele 2 sapt smile dar a fost frumos...ne-am distrat si ne-am relaxat. Experienta la parintele Arsenie Boca a fost uimitoare, cand am ajuns la mormantul lui a inceput o ploaie torentiala de ne-am udat din cap pana in picioare dar tot nu am plecat de acolo...m-am rugat pt noi toate ..am primit binecuvantare de la un parinte batran si am primit o floricica de la o maicuta care statea langa mormantul parintelui smile .  Am fost si la manastirea Sambata de Sus si la Cozia unde la fel este fff frumos ...ma simt mai ok din punct de vedere psihic..mai optimista..
in alta ordine e z33 si tot nimic  rugaciune..sper sa ajung azi la farmacie sa imi cumpar test minut si sa vad ce rezultat am...sincer mi-e teama ca iar nu e nimic nici luna asta desi a intarziat 3 zile fata de cm-ul meu normal...
va pupic si va doresc o zi racoroasa ca in bucuresti big_smile..iubesc vremea asta big_smile


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#183 2014-07-24 08:29:52

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Alex ma bucur ca ti.Ai ?ncărcat bateriile.hai cu testul


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#184 2014-07-24 09:40:58

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

neata
alex, hai cu testul.

Offline

 

#185 2014-07-24 10:05:05

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

neata si de la mine.
Alex, hai cu testul pozitiv!!!


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#186 2014-07-24 11:15:19

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna, fete.
Alex, e bine ca te-ai relaxat, si acum, daca te-ai intors acasa, lasa gandurile cu teama. Nu fac bine.
Blue, eu nu-s o fricoasa, asa de obicei, sotul meu ma acuza ca-s inconstienta uneori, ca fac unele lucruri cu un curaj similar cu inconstienta. Dar...alta mama nu mai face. Nu face nici fi-sa, ce sa mai zic de mama... Dar la doct mi-a fost frica sa ma duc nu ca mi-ar fi spus ca am probleme, ca stiam de asta, ci din ideea ca o sa-mi spuna clar in fata ca nu se poate face nimic. Acum insa si cu replica asta m-am obisnuit, ca mi-au spus-o atatia, incat stiu clar ca orice ar spune ei, ce mi-e scris, tot aia o sa se intample.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#187 2014-07-24 12:43:36

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Alex mor aici..... disperat


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#188 2014-07-24 12:54:58

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata si de la mine smile)beau cafeluta abia acum ca am venit de la policlinica am programat o pe soacra mea la fizioterapie...intre timp s venit si curierul cu cartea comandata parintele arsenie boca o viata inchinata schimbarii vietii noastre.poate imi mai schimb si eu viziunea asupra vietii ca in ultimul timp  iar am luat o pe aratura smile)alex asteptam test pozitiv  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de caty30 (2014-07-24 12:56:04)


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#189 2014-07-24 13:00:07

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Cati bravo.Eu fac painica. bucatar


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#190 2014-07-24 13:18:58

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rozi mi am luat temp azi dimineata era 36,34.sa o trec pe fertility si sa aduc graficul la semnatura sa l vezi .azi noapte am citit despre luatul temperaturii bazale ca sa ma asigur ca o iay bine am dormit vreo 4ore dar am citit ca minimul e 3 ore.spor la treaba kram


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.