homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96-8


#134 2014-07-22 14:33:45

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

puss Rozi, asa imi placi cand te vad increzatoare. Vei reusi, vei vedea si abia astept sa-mi povestesti cum e smile


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#135 2014-07-22 14:38:03

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Blue, pe mine inseminarile m-au daramat psihic, pt ca au fost fara succes. Sa stii ca f greu reusesc inseminarile, ai fost cu adevarat norocoasa. Nici macar fiv-urile nu asigura reusita, desi e mult mai mare procentul de reusita.. Procedurile astea sunt o loterie.

Eu prin fiv nu mai pot sa trec, nu mai vreau sa fac tratamente hormonale atat de agresive si nici sa trec prin stresul ala..aoleu cresc sau nu foliculii, apoi la punctie daca au sau nu ovocite, daca au sa vedem daca sunt mature sau nu, apoi daca au fertilizat sau nu, apoi daca se dezvolta sau s-au oprit din evolutie... cred ca am imbatranit 10 ani in zilele alea.. de cate ori ma sunau de la clinica sa ma tina la curent imi batea inima de simteam ca nu mai pot respira.

Eu visez la ziua in care sa aflu si eu in intimitatea casei mele ca sunt insarcinata, sa fiu prima persoana care afla... sa am surpriza unui test de sarcina pozitiv..dar va fi cum vrea Doamne Doamne.

rozi, eu vreau ciucalata ca adorm aici pe birou si am la treabaaaaa....


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#136 2014-07-22 14:50:55

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

kram la toate
Vreau ciucalata, multa ciucalata grater grater grater grater

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2014-07-22 14:51:18)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#137 2014-07-22 15:23:41

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Bunaaa. Noi am stat putin la plaja azi...
E z31 si nimic pana acum...test mai stau pana fac, parca mi-e frica de un rezultat negativ iar....
Va pupic pe toate!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#138 2014-07-22 15:30:21

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Cris sunt convinsa ca e un stres imens la FIV, stiu ce simteam eu doar cand ma gandeam la varianta asta, mai ales ca teoretic e ultima solutie. Sunteti f puternice toate cel care ati facut asta si sincer va admir. La mine situatia a fost f diferita, n-a fost doar o procedura, am fost impreuna cu un om care il cunosteam si mi-a fost alaturi de cate ori am avut nevoie sau nu, am petrecut noaptea impreuna cu el, povestind, glumind, uitandu-ne la filmulete pe laptop, pana am adormit smile N-a avut nici o treaba cu procedura in sine si azi ma gandesc ca a fost atat de placuta acea noapte ca nu m-ar deranja sa o repet. Sunt constienta ca am avut mult noroc.
Eu din suflet iti doresc sa ai parte de o sarcina cat mai curand si sa nu mai fi nevoita sa treci prin alt FIV. kram


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2014-07-22 15:37:53

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Fete, o sa reusim sunt convinsă.va pup.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#140 2014-07-22 15:59:12

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

wave

cris si eu as fi vrut sa aflu in intimitatea casei mele ca sunt gravida,sa vad II.dar din pacate... puss

moon  puss citii de 2 ori,ca crezui ca nu vad bine.cum sa nu vrei sa ramai spontan? va eu am obosit sa alerg aproape continuu 4 ani...desi nu regret nimic.lucrurile astea te leaga puternic de cel de langa tine,care e in aceeasi lupta cu tine.ne fac mai uniti.asta daca nu te rup defintiv.un singur regret in viata asta-ca n-am inceput lucrul la bebe mai devreme.atat.dar tardiv.lupta ramane!

mult succes!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#141 2014-07-22 16:08:24

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

blue, multumesc. puss Eh...devenim puternice vrand - nevrand... smile Nici eu nu ma vedeam altadata in ipostaza de a trece prin fiv.. dar crede-ma ca daca nu reuseai prin IA, o faceai si pe asta..
Cu cativa ani in urma sa ma apuc de bebe aveam o prietena care trecea prin fiv si ma gandeam atunci: saraca de ea, ce se chinuie... eu sigur nu voi trece prin asta, are ea ghinion..ca nu se intampla oricui.. Mda. din pacate se intampla la 1 cuplu din 6, si eu am fost printre ei..

soni, puss asta e, pana la urma important e sa vina bebe, indiferent cum..

rozi, asa, asa, reusim punk


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#142 2014-07-22 16:22:46

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

da,cris par ,nu conteaza,ideea e sa vina bebe nostru sanatos...eu duc si stresul,si multe altele...sper.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#143 2014-07-22 16:26:02

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Cris tu unde ai facut fiv?la ce dr sa ma duc si eu ,doctor nu papitoi.
Am fost sambata la dr...mitroi....Nu stia daca e folicul.sau chist....era de 25,5in ziuav10..eu zic că in noaptea aia am ovulat.
După șase luni in care mi s.A spus ca Ovarul drept a fost selecționat,asta zice ca dreptul e de 34 mm asa cum il aveam eu inainte de operatie...Si ca pe st?ngul nu.l vede....Am bocit o grămadă ...i.Am ?ntrebat fratilor am trompete legate cu funda sau.cum?
Nu se vede Ovarul st?ng de mate...auzi....In fine....chist hemoragic cu semnul ?ntrebării?asa mi.A dat scris....Am plătit si 150ron pe ce?pe Bataie de joc....Nu am unde sa ma duc ca sa ma lămuresc....efectiv...niste incompetenți....dar vreau sa merg la bucuresti...mai stau putin si ma duc....dar vreau doctor....Nu tampiti....astept o parere
Dar cu toate astea nu m.Am lăsat dobor?tă....nimic nu te poate sfasia mai tare ca pierderea unui copil....


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#144 2014-07-22 16:32:58

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rozi, daca as putea sa te ajut cu informatii legate de doct, cu cea mai mare placere as face-o. Dar sunt in aceeasi situatie cu tine. Aici, la noi, nu mai tine, doct astia pe mine m-au nenorocit, nu alta, si fizic, si psihic. Eu sunt tot mai convinsa sa incerc varianta cu Budapesta, am vorbit si cu sotul meu, n-are nimic impotriva, desi asta s-ar putea sa insemne ca o sa raman fara serv. Dar aici la cine sa ma mai duc?!! Mi-e efectiv frica sa ma mai duc la cineva la noi. Cine stie ce-mi mai spune sau ce-mi recomanda, sa ma trezesc ca-mi face si mai rau...


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#145 2014-07-22 16:36:54

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

rock  Rozi
Soni puss
Eu m-am saturat de testele negative si stres, incat nu vreau sa mai trec prin asa incercari.. Asa natural si simplu a venit in acel moment IA-ul incat a doua oara cred ca m-as duce direct lol Cel putin asa gandesc acum, poate cand va mai trece timpul, va fi altceva.
E clar ca legatura care s-a creat intre mine si al meu e f puternica, am trecut amandoi prin clipe urate si frumoase, sperante naruite si am reusit impreuna, dar nu vreau sa mai experimentam asta inca o data si sa fie nevoit sa alerge din medic in medic si sa ia tot felul de tratamente.

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-07-22 16:39:55)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#146 2014-07-22 16:55:04

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

moon,iti dai seama ca nici eu n-as fi vrut si n-as vrea sa ducem asta ani de zile...C ia tratament,vitamine,de 4 ani.nu ii zic eu,le ia singur,ma face atenta cand se termina,si le pune in cutiuta la serviciu.eu la fel,fugi si cumpara ce s-a terminat,milioane numai pe vitamine.nu vreau sa traim asa vesnic.de fapt,la AMH ul meu de acum,vesnic e impropriu spus.da mai am inca putin timp.se poate si mai rau.ii multumesc lui Dumnezeu pt ce am.stie El de face asta.si daca o fi la intamplare,asta e...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#147 2014-07-22 17:09:48

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Soni, va fii bine, vei vedea. Asa a fost si la noi, ne-a obosit psihic. E grea lupta asta si incorecta, dar cand iti vei tine copilul in brate, nimic nu va mai conta.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#148 2014-07-22 17:11:30

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Doamne ajuta,moon!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#149 2014-07-22 20:28:42

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Fetelor imi amintesc de acest topic in urma cu 5 ani de zile cand gasca de la Mamici era in "focuri". Si parca nu era atata chinuiala ca acum...mie mi-a venit "minunea". O sa incercam pana o sa iasa ceva, Doamne ajuta desi suntem destul de stresati cu alte chestii. Insa sunt mut mai relaxata sub acest aspect  acum pentru ca am deja un copil.

Sonia ce fel de vitamine luati? Si ce inseamna IA? Ma scuzati dar eu nu stiu termenii in romana si de aceea intreb.

Elena unde locuiesti?

POate va ajuta cumva: cumnata mea a incercat 7-8 ani sa ramana insarcinata si a cheltuit o gramada de bani dar degeaba. Stiu ca a mers si laun medic renumit (Nratila sau Braila parca)...a rezolvat problema si acum are un baietel de toata frumusetea intr-un orasel mic, de provincie, Moinesti care are un spital de gineco foarte modern, daca pot spune asa, la medicul Ciuchi.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#150 2014-07-22 20:43:16

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

flower,luam omega 3,coenzima Q 10,de jumate de an,acifol de 4 ani,asta amandoi.separat,eu femibion/elevit,aspenter.el mai multe,specifice problemei.pe care le-a luat in cure de 6 luni-1 an.legat de cumnata ta,a reusit sa ramana insarcinata,pt ca s-a putut rezolva problema.

IA-inseminare artificiala

FIV -fertilizare in vitro


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#151 2014-07-22 21:45:35

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rozi eu am facut FIV la dna dr Predoi Deliana, ti-a recomand din inima, o gasesti la spitalul Wellborn (fosta clinica Promed System), uite aici site-ul clinicii:

http://www.clinica-promed.ro/

E o super doctorita, si mai ales pune suflet in ce face, eu i-am fost pacienta 3 ani si am vazut-o in multe ipostaze, ea chiar isi doreste ca pacientele ei sa reuseasca sa ramana insarcinate, nu ii este indiferent, nu o intereseaza doar banii - si apropos de asta am ramas surprinsa cand imi spunea de anumite analize ca le pot face gratuit la medicul de familie, cand la clinica ei se faceau cu bani.. Pt ca da, e clinica ei si a sotului ei, dr Predoi Silviu, deci ar fi avut tot interesul sa le fac acolo daca se gandea doar la bani.
Ecografiile insa nu le face ea, iti va recomanda sa faci la orice medic de la clinica lor dar tu sa mergi pt eco la dr Alina Bolintineanu  pt ca e ff buna pe ecografii.

Mie dna dr Predoi chiar mi-a fost alaturi in lupta asta, si s-a bucurat pt mine cand am reusit, facusem cu ea si 2 inseminari fara succes. E foarte blanda, calma, umana... si ce e la fel de important, e si un medic bun. Eu zic sa incerci la ea, eu am fost la muuulti doctori in Bucuresti dar e singura pe care o recomand din toti. Am mai trimis fete la ea si au fost f multumite.

Daca te duci, sa iei cu tine orice analize ai facute, chiar si mai vechi, pt ca se uita pe toate. Bafta! puss

Sau a doua varianta ar fi sa mergi tot la clinica lor, chiar la dr Alina Bolintineanu care face si FIV-uri/IA-uri dar si ecografiile. Mie mi-a placut mult si de ea, Rona are FIV-ul reusit acum cu gemeni la ea.

Mie toata sarcina mi-a fost monitorizata de amandoua doctoritele, pt ca toate ecografiile le-am facut la dr Bolintineanu.

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-07-22 21:49:43)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#152 2014-07-22 23:12:15

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Cris, multumesc.
Mitroi asta e la wellburn....off
O sa ma duc, nu acum...mai astept un fsh de ziua 3 si apoi mai vad
Pupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.