homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96-45


#837 2014-08-19 17:35:20

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Apa fierbinte poate da malformatii fatului in primul trimestru, iar in ultimul, relaxeaza colul si se poate produce nastere prematura.
Eu una am facut baie dupa trim 1, ca ma saturasem de dus, dar scurte si cu apa calduta si nu am avut nimic, lus ca atunci cand aveam contractii, le calmam exact cu o baie smile Important e sa nu depaseasca apa 38-39 grade max.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#838 2014-08-19 17:48:23

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

ioana, te pup.
sper sa fie bine. inca n-am anuntat familia. nu stiu ce s ale spun rotfl2 ai mei asteapta bebele ca painea calda rotfl2

Offline

 

#839 2014-08-19 18:18:07

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Eleny, maca 3 pe zi.  Vezi ca e mai ieftina la farmacia tei, cu muult fata de restul farmaciilor.
Cam ciudata treaba cu endometrul si stimularea.
Poate totusi creste foarte mult sub actiunea hormonilor de stimulare. Daca e asa, ai putea incerca o inseminare....

Ionela, e superb testul! hjarta


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#840 2014-08-19 18:22:56

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ionela felicitari  majoreta  majoreta  majoreta  pentru aceasta minunata veste. O sarcina cat mai uusoara si numai bine pana la 40+
Mai fetelor ce harnicute sunteti....ati scris 4 pagini in cateva ore.....numai la burticute se mai intampla asta chicot pe aici nu....
Pup pe toate.
Eu cu vremea asta nu fac mai nimic.....si ieri si azi am dormit la pranz si seara nu vad timpul sa dorm..... lol


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#841 2014-08-19 18:29:32

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Kristinica, pai am navalit burticile si mamicile peste voi, aici. Daca e rost de petrecut! storstark  storstark  storstark


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2014-08-19 18:36:19

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Kris, multumesc. Si iti intorc urarea. Sa va de a dumnezeu cat mai repede un bebelus, ca e tare grea asteptarea.
M a sunat o prietena, cica vine la noi in seara asta cu iubitul ei.  au invitatie de la al meu...care cu siguranta nu se va putea abtine si va spune tot big_smile. Eu as mai fi asteptat, pana merg la medic. Apropo, mi am facut programare sapt viitoare, joi. Yupiii, atunci fac sase saptamani.
Daca ultima menstra a fost intr o joi, eu joi schimb sapt, nu?

Offline

 

#843 2014-08-19 19:32:21

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Pai cam trebuia putina petrecareala si pe aici ca era prea liniste,prea monotonie chicot
Sa tot curga cu asa vesti....
Rona pupicei dulci si apasati tie si pe burticuta.
Ionela,multumesc....ai dreptate....de cand am venit din vacanta par a tot mai mult ma gandesc la asta,duminica a venit cumnata la noi si cum mai are putin si intra in a5a luna are o burtica asa frumoasa ca si eu si sotul nu ne mai saturam de mangaiat....la un moment dat ii spusesem sa nu se supere pe noi,ca na e un lucru tare frumos.....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#844 2014-08-19 21:15:54

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Kris, asa e, trebuia sa se mai anime atmosfera pe aici cu o veste buna, a fost prea mare pauza.
Rona, de la Tei imi iau si eu medicamentele, ca e mai ieftin si e si destul de aproape de mine.
Fetelor, eu tocmai am trimis email la clinica Kaali, acum sa vedem daca si ce imi raspund.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#845 2014-08-19 21:52:39

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ionelush  felicitări  din suflet
Poop  fete. Aici  e foarte bine.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#846 2014-08-20 09:40:41

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata, fete, vad ca sunt cea mai matinala, nicio miscare pe aici. Pe Ionela o inteleg, ca se odihneste pentru bebita, dar restul unde sunteti?!!

vreau sa va spun ca mi-a raspuns doct de la Kaali, numai ca e in concediu, a zis sa revin la inceputul lui sept


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#847 2014-08-20 10:28:50

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

neata.
Eleny, o veste buna majoreta Poate va fi cu noroc de data asta.
Kris hai ca trebuie sa va mutati toate la burtici


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#848 2014-08-20 10:33:33

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neața fete, o cafelutaaaaa
Vă pupik
Moon țuc  dulce


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#849 2014-08-20 10:37:07

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Blue, cred ca e ultima speranta de care ma agat, ca altceva..nu prea stiu ce as mai putea incerca. Sau poate mai sunt destule, dar daca doct nu-mi pot rezolva probl, totul ramane in puterea si vrerea lui Dumnezeu. De fapt, totul e in mainile Lui.
Sotul meu a fost f incantat ca am trimis email, i-am spus ca s-ar putea sa fie complicat, ca nu se stie ce presupune, cate drumuri pe acolo, cat ar trebui sa stau, dar  a zis ca si daca ar fi sa nu mai pot merge la serv, tot trebuie incercat.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2014-08-20 10:41:48)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#850 2014-08-20 10:42:40

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna fetele puss

Am revenit dupa o perioada lunga si ma bucur sa vad noi burtici, noi mamici... si foarte multe aspirante big_smile Va doresc din suflet sa vine bebeii doriti cat mai repede si sa va bucurati de sarcini usoare!!

O sa incerc sa va recuperez si eu... nu-mi vine sa cred ca a trecut un an si doua luni de mamiceala deja...


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#851 2014-08-20 11:08:34

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rozi puss
Detzy puss ce faci? Trece timpul repede..
Eleny, sunt de aceeasi parere cu sotul tau. Daca poti sa incerci, fa-o!


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#852 2014-08-20 11:12:33

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata fetele.
Eleny cum ai spus si tu,totul este in mainile lui DD si cine stie poate de data asta va fi bine,poate de asta ti-a aratat si varianta asta...  goodluck
Pe aici si azi e o vreme de dormit si  patfierbinte defapt deja ploua si e intuneric.
Blue cine stie poate vom reusi cu toate cat mai curand...
O zi buna si pupicei.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#853 2014-08-20 11:34:52

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

neata
kris, da-i batai big_smile!

Offline

 

#854 2014-08-20 11:39:12

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ionela sunt singurica acum acasa  forgetit Vom vedea dupa amiaza...


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#855 2014-08-20 11:42:46

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Blue puss ... uite ce sa fac... sa zicem ca ma descurc, am inceput sa ma gandesc timid la un fratior sau surioara pentru Dragos dar nu chiar acum... poate la anul daca o sa vrea Dumnezeu.. in rest ma bucur de el, e o varsta frumoasa... cand evolueaza asa rapid..


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.