homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96-46


#856 2014-08-20 12:21:45

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Detzy, ma bucur ca esti bine si ca ai planuri frumoase de viitor.
Si eu ma gandesc daca sa mai fac un bb, dar sunt intr-un mare dubiu. Fetita mi-am dorit-o din tot sufletul si este viata mea. As vrea sa ii pot oferi absolut tot si parca nu as vrea sa ma imparta, mi-ar fi teama ca as nedreptati-o si cu toate astea mi-as mai dori un fratior sau o surioara pt ea.. Poate vorbeste si egoismul din mine, pt ca eu am fost singura la parinti si rasfatata si m-am simtit bine asa lol


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#857 2014-08-20 13:10:38

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

buna fetelor
cand aveti timp si dispozitie va recomand un film, Return to zero se numeste. Este foarte interesant!
Rozi cum e in vacanta?
Ionela pun si eu mana virtual pe burtica ta poate se ia si la mine big_smile
Eu de cand am avut egg saptamana trecuta am ramas cu o secretie watery....sper sa se intample si la mine minunea repede smile
o zi buna!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#858 2014-08-20 13:20:55

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

styrka Alex  e foarte bine
Mi. A apărut un  zambilici, nu ?l mai  șterg   sper  ca e se bine
Pupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#859 2014-08-20 13:32:08

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rozi zambilici salutari  din partea noastra! Pupici kram blue eu dinainte sa incerc sa raman insarcinata am zis ca vreau doar unul.poate suna egoist dar vreau sa se bucure de tot ce nu am avut eu si sa aibe tot ce este mai bun.si la cat l am asteptat si cat il vom astepta in continuare daca va binevoi sa apara clar ca nu mi mai trebuie niciodata sa trec prin stresul asta,suferinta,privarii de multe.pupici petrei kram


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#860 2014-08-20 13:45:58

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Eu m-am gandit mereu ca e mai bine sa fie doi, dar avand in vedere problemele si varsta, m-as multumi si cu unul, ca pe al doilea ar trebui sa-l fac la pensie. Oare astia dau indemnizatie de crestere copil daca esti la pensie?!! Ca nu m-am uitat daca in baza pt calcul intra si pensia.     rotfl2


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#861 2014-08-20 13:51:12

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

caty la fel gandesc si eu. Nu as vrea sa o vad certandu-se vreodata cu fratele pt ca i-a luat ceva, vreau sa fie rasfatata sa se simta cu adevarat iubita, sa aiba tot si in acelasi timp imi dau seama ca pe un al doilea copil poate nu l-as iubi la fel de mult ca pe ea si nu ar fi corect..nu stiu ce sa zic..eu tot timpul mi-am dorit sa am doi copii, acum parca nu si totusi nu as vrea sa regret mai tarziu. Bine, nu stiu daca as mai putea avea al doilea copil, am avut noroc cu carul de data asta, dar asta nu inseamna ca ar fi la fel si a doua oara.

Eleny,oricum ai lua-o,  sigur iti dau indemnizatia la pensie, eu inca astept dupa ea si probabil cand ies la pensie o sa o si primesc  rotfl2

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-08-20 13:53:10)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#862 2014-08-20 14:33:36

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna fetelor!!

Eu m-am trezit cu o durere de cap de imi vine sa fac asa  bang  cu toti peretii pe care ii vad.
Azi e a 2-3 zi de cand am scurgerea aia,pe chilot nu e,numai pe hartia igienica.Mai astept cateva zile sa vedem ori e erupere de vulcan,ori e semn de nidare.Mi-ar placea sa fie  bebe  chicot Poate nu era degeaba endometrul ala gros acolo. big_smile Eu inca mai sper sa raman repede. dumbom

Blue scump,lasa fata egoismul,si eu sunt singura la parinti,si a fost atat de urat,incat imi doresc sa mai am macar 1 copil ,sa nu ramana Aminuta singurica.Hai mai gandeste-te,poate o pui mai incolo in timp de alt bebe. puss

Alex strangem pumniiiii tareeee tareeee hai si tu cu vesti bune,Ionelus a spart gheata,hai sacul s-a rupt,poftiti va rog !! puss

Eleny succes in septembrie cu doctorul!! rugaciune  puss


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#863 2014-08-20 15:12:30

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

fetelor da-ti-mi voie sa va contrazic. eu am un frate cu 6 ani mai mic (are 20 de ani) si chiar daca atunci cand am fost mici ne-am mai ciondanit acum imi este cel mai bun prieten. am foarte multe amintiri frumoase din copilarie cu el....imparteam absolut totul, chiar daca aveam un patratel de ciocolata il taiam pe jumatate...nu mancam niciodata nimic nici unul din noi fara sa intrebam daca are si celalalt. acum cand s-a intamplat sa pierd sarcina a venit dupa mine la spital...dupa ma suna in fiecare zi sa ma intrebe cum ma simt...
blue eu cred ca o sa iti schimbi parerea in timp...e normal acum sa numai vrei un alt copil pt ca iti canalizezi toata iubirea si atentia pe papusica ta, dar eu cred ca atunci ca va creste si o vei vedea ce frumos se joaca cu alti copii iti vei dori un fratior sau o surioara pt ea...
pupici fetele puss

ioana multumesc de sustinere! iti doresc si tie sa ti intample cat mai repede!

Ultima oara a fost editat de alexandra8810 (2014-08-20 15:36:12)


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#864 2014-08-20 15:16:03

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Cine doreste, cine pofteste...poate sa puna mana pe burtica mea. Sa fie molipsitoare!
Va pup

Offline

 

#865 2014-08-20 15:17:44

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Si eu sunt de aceeasi parere, Alex, e f important sa ai un frate, pana la urma parintii si fratii sunt cei mai apropiati, sunt acelasi sange, chiar si de sot te poti desparti si poti ajunge la concluzia ca nu mai ai nimic de impartit (se intampla, din pacate, si dupa multi ani traiti impreuna), dar cei din familie iti vor fi mereu aproape, legatura cu ei nu se pierde niciodata.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#866 2014-08-20 15:23:03

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ionelus unde stai?Ca acum vin,daca esti prin apropiere!!Succes pe joia viitoare!!Pup


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#867 2014-08-20 17:17:42

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Fetelor intreb si eu ca sa ma aflu in treaba,binenteles,si asa imi bubuie capul de azi dimineata.
Pentru 2-3 zile am avut scurgeri rozalii si azi maronii,dar ffff slabe cantitativ.
La eco pe 7 aug mi-a zis ca am si foliculi mari,dar nu i-a masurat,si endometrul de 12 mm.
La cate zile de la nidare se poate face un test de sarcina?


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#868 2014-08-20 17:50:09

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Fetelor
Nu am citit tot dar am prins ideea din zbor: este tare bine sa mai ai un frate sau o sora. Macar pentru cand esti mai mic. Eu mai am un frate,mai mic cu patru ani, nu mai suntem apropiati si banuiesc ca din cauza sotiei lui, dar stiu ca este acolo si stiu ca parte din ce sunt astazi se datoreaza si ca am crescut amandoi. Ma uit la copilul meu; are 4 ani si 8 luni peste cateva zile si deja se simte ca-i singura la parinti desi noi nu o rasfatam peste masura. Vad diferente intre ea si ceilalti copii care au frati sau surori, vad cum nu vrea sa imparta (aseara a dat la alte fete niste betigase din branza dar nu a vrut sa imparta o ciocolatica si cu ele; s0a dus in fundul parcului si a mancat-o pe tiata singura, stand cu spatele la noi toti  mad ).
De aceea vreau un bb, un alt bb. Si pentru noi dar si pentru ea.


Astazi a fost ultima zi in care am baut cafea. nu se mai poate, nu mai rezistam. MA durea ingrozitor spatele; stiu ca am mari probeme cu partea de sus (cervicala) si mi-am sunat medicul caci aveam si dureri de cap groaznice. Si mi-a zis: lasa cafeaua caci te doare spatele si de la ea. Incearca altceva...Am mai baut una dimineata dar atat. Nu mai vreau deloc. Cu ce as putea sa inlocuiesc???

Ionela scoate burtica la inaintare ca eu-s doritoare mare sa se ia. Am mai mangait burtici si in iunie dar speram sa se ia in curand lol.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#869 2014-08-20 18:07:32

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Hello fete dragi!

IOnus, eu pe 18 iulie seara am avut niste crampe puternice, veneau valuri, ca la nastere, m-au tinut pana dimineata. Atunci cred eu ca a avut loc nidarea. Pe 21 am avut test negativ si pe 23 test pozitiv si beta 29 smile

Si eu vreau sa-i ofer lui Iustin un frate/ o sora ( eu cu sotul vorbim ca va avea o surioara  big_smile ) , si sa-mi ofer mie inca odata  sansa de a trece prin minunea sarcinii, nasterii si a cresterii. Dar mai asteptam, peste vreo 2 ani poate o sa fiu din nou la aspirante. Desigur nu va mai fi nici una dintre voi aici atunci smile veti fi la burtici si mamici.

Rozi, pupicei puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#870 2014-08-20 18:24:36

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ioana hai si tu cu bb cat mai repede! Poate ne molipsim toate...noi am reinceput munca numita "prestare pt bb". am ajuns sa ne strigam: hai ca-i tarziu, trebuie sa prestam  rotfl2  rotfl2


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#871 2014-08-20 20:49:06

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Fetelor, ma bucur sa aud parerile voastre.
Flow, ma recunosc in fetita ta lol Eu cand venea varu-meu pe la mine si voiam sa impart ceva, alegeam ce mi se parea mie mai bun/ mai frumos lol
Ioana, eu niciodata nu m-am gandit ca sunt singura, mi-a fost bine asa, dar stau sa ma gandesc daca e bine si pt copilul meu..
Eleny, pot sa te contrazic la faza cu parintii, din pacate. sad


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#872 2014-08-20 20:57:24

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ori am pitici pe creier,ori am un chirias nou.
Si pana la urma test cand sa fac?


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#873 2014-08-20 20:59:38

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Eu pe 23 am avut durere groaznica de burta si sangerare si pe 26 am avut un test pozitiv , dar extreeeeeem de chior, abia daca se vedea liniuta, a doua zi se vedea binisor.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#874 2014-08-20 21:43:40

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna fete,

Noi suntem la mare, nu am mai reusit sa intru deloc pe niciun topic de pe forum, dar am vazut acum ca avem o graviduta noua!! happy

Ionela, felicitari din suflet!!!! sarcina perfecta iti doresc, si bebe sanatos!!! puss

Are dreptate flower cu baia in cada, mie doctora mi-a interzis categoric baia in cada dupa fiv.

Ionela, gandeste-te ca tigarile iau oxigenul bebelusului, pt ca asta se intampla, bebeii se nasc micuti cand mama e fumatoare  pt ca nu se hranesc corespunzator, ca sa nu mai zic ca de multe ori se nasc prematur. Putine lucruri in sarcina sunt atat de nocive pt bebe ca fumatul. Hai ca poti sa le lasi, sunt sigura de asta.

Am vazut ca vorbiti de fratiori...si pt mine fetita mea e centrul universului, o iubesc atat de mult, inca de cand avea doar 4 celule si am vazut la ecografie cum doctora a pus-o in burtica mea. smile Mi-a adus enorm de multa fericire inca de atunci, si imi aduce zilnic. Dar eu sunt sigura ca, cu un fratior sau o surioara ii va fi mult mai bine. Eu am sora si oricate prietene as avea, nici una nu se compara cu o sora, e acolo cand am nevoie indiferent daca ne-am certat sau nu, e o legatura greu de descris. Asa ca sper din suflet sa mai imi dea Dumnezeu un copilas, si sunt sigura ca ii pot iubi la fel pe amandoi, si nu imi voi neglija fata niciodata nicio clipa pt ca a venit al doilea copil. Voi fi mereu cu ambii copii in brate, mai am multa iubire de oferit. smile

pup fetele! puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.