homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96-57


#1065 2014-09-03 15:44:57

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Blue, in cazul in care vezi si ai timp te rog sa-mi dai un raspuns la urmatoarea situatie: am 2 masele puse (din portelan). nu implant, prinse pe alte doua laterale care sunt pilite, nu au nervi. lucrarea e lipita cu ceva de cuart. problema mare este ca a inceput sa ma doara rau in toata zona, cu durerea mergand spre amigdala si ochiul din partea lucrarii si in plus nu-mi place culoarea la gingie. si din cand in cand iasa un miros urat de acolo. acum intrebarea mea este urmatoarea: cum ar fi putut sa se infecteze? ce se mai poate face? ca asa clar nu pot sa stau. am fost acum 2 sapt la stomatologul care mi-a facut lucrarea si mi-a dat clatire cu corsodyl 2 sapt...dar nu mi-a prea ajutat. de spalat ma spal dimi-seara cu sensodyne complete. pana luni omul e in concediu. ce sa fac? sunt in pericol de ceva infectie mare pana atunci sau sa merg la urgente? lucrarea se mai poate da jos de acolo sa vedem ce-i dedesubt? multumesc frumos. kram

fete, scuze de offtopic. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 



#1066 2014-09-03 17:08:21

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rona posibil sa se insele nu zic nu de altfel am si renuntat la el.nu cred ca se referea la foliculii antrali ,nu am fost niciodata la el in ziua a 2.asta cu foliculii antrali se face cand esti in a 2 zi de cm nu?deci ti o face cand evfluxul menstrual cel mai abundent ca la mine in ziua a 2 a curge cel mai mult?eu am crezut ca se referea la foliculii de pe ambele ovare care se formeaza in fiecare luna si din care unul se dezvolta cel mai mult si se sparge la ovulatie.nici nu mai stii cum sa procedezi dr acestia se contazic intre ei si cateodata in loc sa te ajute mai mult te incurca.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1067 2014-09-03 17:18:36

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Fete puss

Just, ai mail puss


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1068 2014-09-03 17:47:17

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rona, ziceam de proge scazut care nu influenteaza obtinerea, nu viabilitatea unei sarcini. Eu si multe alte persoane cu progesteron sub limita am ramas gravide fara probleme, urmand apoi, evident, sustinerea cu progesteron.
Progesteronul influenteaza numarul foliculilor si ovulatia, iar in cazul meu, dr a decis la acel moment ca asa trebuie administrat pe parcursul intregii luni, ca orice tratament, se individualizeaza in functie de caz.

Just, chiar daca nu e nerv, poate aparea o infectie. Daca este o problema la gingie, se trateaza cu altceva, nu cu corsodyl care este o apa de gura pt prevenirea inflamatiilor. Mirosul urat poate veni de la alimente intrate sub lucrare, combinat cu inflamatia gingivala sau de la o eventuala infectie a uneia din masele, e greu de spus fara o vizualizare a zonei. Lucrarea poate fi indepartata prin taiere (adica se pierde) sau destul de dificil, cu incercarea salvarii ei. Daca nu te deranjeaza tare poti sa mai astepti, dar daca da si vezi ca da semne de a se inflama zona, mergi la urgente.

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-09-03 17:50:31)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1069 2014-09-03 18:51:57

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Blu, multumesc de raspuns. o sa vad cum evolueaza. stiu ca e apa de gura corsodyl, dar daca atata mi-a dat atata am facut...de ce apar astfel de infectii? nu e potrivita bine lucrarea? eu nici cu carii in gura n-am avut ceva ceva...si acum am lucrat toata gura.

Deno, nu am primit nimic. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2014-09-03 19:00:14

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Am mai trimis o data.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1071 2014-09-03 19:05:49

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

just, un dinte slefuit, are o predispozitie mi mare spre infectii, deoarece se duce smaltul, care protejeaza. Se presupune ca o data acoperit de o lucrare (cu cimentarea de rigoare) e ferit de asa ceva, dar nimeni nu garanteaza etanseizarea totala si astfel, prin difuziune pot aparea astfel de infectii. Pot aparea si datorita lucrarii prea lrgi/prea inalte, dar de obicei pacientul isi da seama de asta si nu cred ca este cazul aici. Nu este o greaseala a medicului, pur si simplu se intampla. Dar la fel de bine poate sa fie si ceva la nivel gingival..


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1072 2014-09-03 19:08:58

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

raspuns

Blue, cred ca e rau fixata lucrarea. acum de cand a inceput tarasenia am vazut ca imi intra unghia sub o masea, in partea din fata...

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2014-09-03 19:12:08)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1073 2014-09-03 20:31:49

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Fetelor, eu mi-am facut programare la Budapesta, la o clinica. Astept acum confirmarea, ar trebui sa ma duc in jur de 15 octombrie.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1074 2014-09-03 20:39:02

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Mult succes Eleny. Iti tin pumnii !


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1075 2014-09-03 20:44:12

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Mersi! Si tie, Alex
Macar daca nu rezolv nimic, ma plimb pana la Budapesta, e un oras frumos.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1076 2014-09-03 21:15:12

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Moon pup
Eleny ma bucur mmult


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1077 2014-09-03 22:11:05

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna fete,

Multumesc pt incurajari, insa uneori si eu ma gandesc ca poate sunt prea naiva ca tot sper sa raman si eu vreodata gravi natural. Dar asta este, bine ca m-a putut ajuta medicina, ce sa mai zic.. poate ma mai ajuta o data, daca altfel nu se poate. smile

caty, a explicat f bine Rona, iar medicul daca a zis cu mirare ca nu ai decat un ovul, a scos o mare aberatie. Pai un singur ovul are orice femeie... ca asa e normal. Ovulatiile multiple sunt extrem de rare si nu reprezinta normalitatea. Pe ovare sunt mai multi foliculi, dar se obtine un singur ovul in mod natural.

Referitor la suplimentul de progesteron, eu si dupa inseminari si dupa FIV am luat cantitate destul de mare, 3 pe zi, si nu am avut absolut niciun efect secundar. Deci nu e musai..

Eleny, ma bucur mult ca te-ai mobilizat si ma bucur si ca o iei cu calm si vezi oricum o parte buna a lucrurilor. smile In orice caz eu iti urez mult succes, sa primesti vesti bune!

pup fetele!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1078 2014-09-03 22:26:13

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Cris eu cred ca ovulul la care se referea el  si care se mira el ca nu era decat unul erau foliculii.eu ma dusesem prin ziua a 9 sau a 10 la el si asa stiu ca foliculii trebuie sa fie mai multi unii mai mari si unii mai mici.nu i iau apararea ca oricum am renuntat la el ,el era arab si nu vb prea bine romaneste si de aici confuzia foliculi cu ovule.am citit ca te ai pricopsit si tu cu infectie urinara.tin pumnii sa treaca cat mai repede si sa incerci pt bebe 2.si nu mi se pare naivitate sa crezi ca vei ramane natural,in definitiv cat traim speram.daca ne am pierde speranta ne am dezumaniza.pupici.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1079 2014-09-03 22:44:17

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

caty atunci daca nu era roman se poate sa fi incurcat el termenii...ca altfel mi se parea imposibil ca un medic sa zica in loc de "folicul" - "ovul".

Da..merg maine la medic sa imi dea tratament. Abia mi-a venit CM si ma gandesc ca nu ratez nicio luna, ca pana la ovulatie tratez infectia..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1080 2014-09-03 22:55:08

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Cris ai facut antibiograma sa vezi la ce este sensibil?si eu am terminat antibioticul de luat in ziua a a 13 a dar mi a fost frica sa incerc,ne am protejat ma gandeam sa nu fie ovulul afectat su sa iasa bebelul cu malformatii.ce vrei paranoia mare lol chiar ii ziceam sotului am ajuns safolosesc prezervativ eu care nu raman lol


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1081 2014-09-04 00:17:05

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Just, daca e spatiu intre lucrare si dinte, e f podibil sa fie de acolo. sa urmaresti daca doare la rece sau cald, daca ti se pate mai inalta.

Eleny, Doamne ajuta. Pt mine 16 octombrie a fost cea mai norocoasa zi din viata mea, ziua in care a fost conceputa Petra mea hjarta M.a trecut un fior cand am vazut ca ai programare in aceeasi perioada si iti doresc din suflet sa fie si pt tine la fwl de norocoasa si inceputul unei noi vieti.

Roziii puss puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1082 2014-09-04 06:41:51

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Elena sa fie cu noroc


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1083 2014-09-04 07:36:17

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neața  fete dragi, va doresc o zi frumoasa ca voi.
Si cafeluta  am ppregatit. O. E proaspata.
Ma tot intrebam unde e ionica.... Cred ca pleaca  azi din tțară


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.