homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41-11


#191 2014-07-23 11:52:39

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Lil ti am zis ca trebuie sa mananci exact cum mancai inainte, nu conteaza ca ai mamcat 3 pungi de dulciuri daca nu ai nu ai smile

Stiai daca aveai din inainte probleme...oricum cred ca iti face un test sa vada daca ai avut inainte, niste anticorpi si cateva in plus, care arata daca ai avut glicemii mari in ultimele nus cate luni
Cel putin asta mi au facut, o groaza de analize la endocrinolog, dupa a 2a proba de o'sullivan

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-07-23 11:53:41)

Offline

 



#192 2014-07-23 11:53:49

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

anca  rugaciune

cristinica frumusica  puss  par

moon  puss

rona si mogaldetele  puss

deno Doamne  ajuta! rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#193 2014-07-23 11:57:08

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Jac sanatate pititcului! Si curaj voua!

Lil, o sa te adaptezi nevoilor copilului tau! SI eu am insistat toata sarcina ca al meu copil va dormi in patutul ei, dar a avut reflux, voma si se ineca si in somn, asa ca dupa o sapt am luat-o in pat cu noi si ne e foarte bine asa. Plus ca alaptata fiind, sugea si la o ora, sa o fi luat din patut de fiecare data insemna sa se trezeasca, sa incercam sa o readormim, etc, m-as fi odihnit mult mai putin.
La fel, a stat numai in brate pana acum vreo 2 luni dar a trecut, acum imi doresc sa stea mai mult lipita de noi, dar e ocupata lol
Bine, eu fac parte din categoria care nu vede nimic rau in faptul ca un copil de 5 ani sa doarma cu mama/parintii. Ptr ca eu ma gandesc ca mie ca adult nu-mi place sa dorm singura, pai atunci copilului de ce i-ar placea mai mult singur decat acolo unde are siguranta si caldura? Si vine vremea cand va cere sa aiba intimitate.
Clar, fara ca asta sa insemne ca intimitatea parintilor se desfasoara in pat cu al lor copil.

DAr e foarte adevarat ca fiecare parinte isi creste copilul asa cum considera mai potrivit. Important e ca toata lumea sa fie fericita

Ultima oara a fost editat de be_happy (2014-07-23 11:58:29)

Offline

 

#194 2014-07-23 11:58:02

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

anca, sambata pe 19 am facut un anisor... am taiat motul...

Jac, cum sa-l pierzi pe Eric? Capul sus...

Si al meu doarme cu mine, patutul lui e de decor doar... il mai pun ziua cand am ceva de facut... sa nu se duca de-a barabula jos... in rest cu mami in pat... si mi-e bine asa... nu vreau sa il pun in patut... vreau sa ne bucuram de el acum cat se poate, cat e mic, sa il simt langa mine, sa il aud sforaind, sa puna caputul lui mic pe mine... daca ati sti ce frumos se cuibareste in mine noaptea... de nu ma satur sa il privesc. Nu vreau sa imi rapeasca nimeni momentele astea...are timp sa doarma singur...anii trec... indata il vad barbat... si atunci sigur nu mai vrea sa doarma cu mami...asa ca prefer sa il am acum non-stop...doar pentru mine...si taica-su...desigur lol

Ultima oara a fost editat de Khristall (2014-07-23 12:02:48)


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#195 2014-07-23 12:03:43

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

kristall la multi ani baietelului.ce trece timpul..si fetita lui betty mare si frumoasa

ioana scuze,,n-am apucat sa iti raspund..maine am ultima vizita la gine, totul bine pana acum si indica spre nastere naturala, sa speram sa fie asa pana la final..vineri intru in 38s..trece timpul asta fantastic de repede..cu numele ..90% decisi lol

lil, scria intr-o carte de hemoroizi..ca se recomanda sa se tina o punga cu gheata(poate usura mancarimile) si se poate folosi cu moderatie musetelul, radacina de papadie si urzicile...+ unguentul care ti-l da dr

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-07-23 12:09:17)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2014-07-23 12:07:14

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Jac scump vrei bataita si tu?Pai tu o incurajezi pe Ano,care ea nu mai oate de bine,ca bine zici,ca bebe e cuminte si ea gaseste chichite,si tu cazi in borcanul tristetii??Cum sa zici de Eric asa ceva?????O sa fie totul bine ai sa vezi.Capul sus.Mama lor de pietre,si eu am descoperit ca am pe sarcina,la fiere,cand ma apuca criza,sunt groaznice,dar trebuie sa vedem partea frumoasa a vietii.Pupici si imbratisari de la noi. puss  puss

Khristall la multi multi ani sa creasca mare si sa aibe mult mult noroc si fericire in viata!!!Tu ce mai faci? puss


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#197 2014-07-23 12:16:39

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Soni puss
Mi-au venit si mie pantalonasii pentru bebei, sunt atat de miciiii hjarta  Cand i-am vazut am inceput sa plang de emotie. Ma termina hainele astea minuscule. Cand dau cu ochii de ele, ma pun pe bocit...


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#198 2014-07-23 12:26:38

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Neata!

Multumesc fetele de urari!

Va fi bine puiul meu, din mana mea nu pateste nimic! Dar nu pot sa nu fiu indurerata sufleteste ca am aflat atat de tarziu. Sa dureze 1,10 ani pana avem un diagnostic in conditiile in care am fost la 9 doctori, daca e sa impartim aproape la 2 luni am mers la cate unul. El a avut mereu simptomele si nimeni nu a stiut sa le interpreteze desi eu urlam mereu ca are aia si aialalta si toti imi spuneau ca-s exagerata, ce? Numai el are bube? Numai el nu mananca? Numai el nu vorbeste? Si einstein a vorbit la 5 ani, si nu stiu care n-a mancat si bla bla.
Invatatura de minte sa nu ignoram semnele chiar daca par banale.

Jaq, inca nu am facut analizele, dar semnele sunt foarte clare, are o eruptie specifica. Iti dau poza pe fb daca vrei.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#199 2014-07-23 12:28:45

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Anca, cred ca rezultatul beta te va lamuri. Sa fie bine!
Jac, multa putere voua!

Eu inca sunt la munte pana duminica... astept sa merg acasa, aici ploua toata ziua.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#200 2014-07-23 12:34:51

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Buna, fetelor dragutelor! puss

Ce bine e sa stai acasa....stiu stiu, imi veti zice sa profit acum de leneveala rotfl2 Va-m citit si sper sa nu uit pe careva.

Lil, kram incep cu tine, ca esti sora mea de sarcina rotfl si eu sunt de acord cu cele spuse de tine. As vrea ca bebe sa invete sa doarma in patut. Noi stam si in garsoniera, dormim in canapea, deci ma gandesc ca oricum e mai sanatos pentru ea sa doarma in patut pe salteaua ei tare (i-am luat cu strat de cocos big_smile) decat sa cada intre cele doua parti de canapea - in cazul in care va dormi intre noi. big_smile Plus ca, da si eu cred ca e bine sa fie independenta, dar asta cred ca decide fiecare parinte in parte cum e mai bine. Fratele meu, de ex, ne-a tot spus sa nu ne luam patut, ca junioara nu va dormi in el, ca imi va fi greu sa o alaptez noaptea si ca tot cu mine in pat va sta. Intr-adevar, cumnata-mea de la inceput a dormit cu cea mica langa ea, l-a isolat pe frate-miu in sufragerie, si acum dupa 2 ani tot asa dorm. Insa e numai alegerea lor. Nu zic ca e rau, doar ca nu vad sa mi se potriveasca si mie. In schimb, am 2 prietene cu baietei, i-au pus in patut de la inceput si acum ei deja sunt obisnuiti si dorm linistiti, si toti sunt fericiti. smile Dar cum ai zis si tu, teoria ca teoria....vedem noi atunci rotfl2)

Deno, imi pare tare rau de baietelul tau. Dar te admir pentru puterea de care dai dovada. Sunt convinsa ca va fi bine, mai ales ca medicina a mai evoluat si macar acum stiti mai departe ce sa faceti ca micutul sa fie ok. kram

Anca, te rog si eu...fa cumva si fugi la dr. Sau cum spune si Rona, ia Utrogestan de 200. Si eu am luat si mi-a zis dr ca e progesteron natural, rau nu are ce sa faca. luam 2 pe zi la inceput, la 12 sapt am avut o mica hemoragie si mi-a marit doza la 4 pe zi, am tot luat pana pe la 20 sapt si uite ca acum bebelina mea e bine sanatoasa. Nu spun ca o pierdeam daca nu luam, insa poate a contribuit si el la sustinere. PS - imi facusem analizele hormonale cu vre-o 2 luni inainte sa raman insarcinata si nu mi-a iesit lipsa in progesteron....totul arata ca organismul meu e ok pentru a sustine o sarcina. Iti tin pumnii si fii puternica, mamico!

Ioana, ai o fetita taaare frumoasa! Are niste ochisori asa maaari! puss

Anorien, nu te mai gandi ca ai esuat. Nici o mama nu esueaza. Copiii ii crestem asa cum stim ci cum putem noi mai bine. Nu exista ca daca nu l-ai nascut normal ai esuat la nastere, sau daca nu ai reusit sa il alaptezi ai esuat la asta. Eu nu am fost alaptata de mama mea, pentru ca nu am vrut....si o iubesc la fel de tare ca si daca m-ar fi alaptat...are ea alte defecte big_smile. Am o prietena ce a nascut acum 2 sapt  si de la inceput i-au descoperit nush ce, ii curgea sange in loc de lapte si nu au lasat-o sa alapteze. Si bebe bea lapte praf si creste normal. Nu inseamna ca a esuat. Va compensa ea la alte capitole in cresterea lui. puss

Blue, esti printre putinele pers din jurul meu care vorbeste cu atata relaxare despre prima parte a vietii mama-copil. In jurul meu, majoritatea mamicilor si taticilor sunt extrem de stresati si jura ca nu vor mai face copii ca e greu, foarte greu smile Le-am zis ca daca mai aud astfel de explicatii, nu mai am ce discuta cu ei. Eu sunt o persoana optimista in general, si sigur voi trece si de primele saptamani cu bine. puss

Aaaaa, Lil, dar de ce iti face testul de diabet? Mie nu mi l-a facut, mi-a spus ca nu e necesar, ca la toate analizele glicemia e mica si nu are sens sa ma mai streseze si cu testul asta. M-am ingrasat 12 kile pana in sapt 28-29 si mi-a zis ca nu e exagerat de mult rotfl2 la limita asa rotfl2....cred ca a incercat sa fie draguta sa nu ma faca grasuta rotfl2

Fetelor, nu mai stiu ce am citit, dar va pup pe toate! kram puss kram puss Rona, Soni, Anna, Scarlett, Be_happy! puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#201 2014-07-23 12:34:52

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Rona, dar sa vezi cand o sa vezi ce minuscule sunt mogaldetele tale chicot Eu ma uitam la a mea si nu-mi venea sa cred ce mica e si firava smile Si cea mai tare faza cand o sa vezi ca mogaldetele chiar au gesturi omenesti lol si se intind si casca si scot sunete cand se intind si casca si rad zgomotos rotfl Stiu ca pare stupid, dar e fascinant cand vezi asta in copilul tau hjarta


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#202 2014-07-23 12:37:52

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Deno, par  bine ca ati aflat acum. Avem dr foarte foarte buni in Ro. I-a pus diagnosticul doar din anamneza si examen clinic? Nu i-a facut si ceva teste???
O sa fie bine, se va obisnui si cu tratamentul.
Blue,  rodnar  rodnar  ce povesesti tu aici...cred ca o s-o tin numai intr-un plans la cat de ciudatica sunt...

Dreams,  par eu iau si acum utrogestan 2x200, cred ca o sau pana o sa nasc. chicot
Si eu fac testul de diabet, maine sau poimaine.

Jaq, sanatate lui Eric puss

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-07-23 12:43:43)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#203 2014-07-23 12:47:27

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Rona, eu asa m-am bucurat cand am scapat de Utrogestan rotfl mi se urase sa il tot bag dimineata si seara rotfl2)Te compatimesc. rotfl Dar la tine se intelege, ca ai doi bebi acolo de crescut mari.
Numai eu am scapat de testul de diabet? big_smile


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#204 2014-07-23 12:48:21

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Ioana..pai a meu e cuminte dar e bolnavior sad puss eu is in depresie, nu ma baga in seama
Pai cum sa nu zic daca numai probleme, vineri il operam...
Ma doare de nu mai pottttt!mi au dat pastile si antibiotic ca am si infectie, faza e ca ma trimite sa fac eco dar n am timp...daca eu maine ma internez
Deno, nu, fata! Bine ca ati dat de ea...doamne ! Uite asa...

Offline

 

#205 2014-07-23 12:49:54

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Da...nici eu nu mai suport utrogestanul, mai ales mirosul...plus ca folosesc intr-o veselie absorbante zilnice. Asta e..
Dar tu de ce nu faci testul?  cesafac Mie mi-a zis dr ca e esential sa-l faca toate gravidutele...


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#206 2014-07-23 12:53:34

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Poai, si eu am intrebat-o daca e necesar sa il fac, si dra mea mi-a zis ca nu. Ca dupa cum vede analizele am avut glicemia la minim mereu si ca nu are sens. Daca nu m-am ingrasat excesiv....ea zice ca sunt in grafic cu kilele rotfl eu ma vad un elefantel rotfl2 ,daca nu am simpptome gen baut apa peste masura cu uscat de gat cu transpiratii ciudate, nu are sens sa fac testul ca ma voi stresa degeaba. Acum, nush ce sa zic...fiecare dr cu obiceiul lui probabil. smile Oricum noi trecem in sapt 29 (ecografic am trecut deja) si cred ca devine tarziu sa il mai fac, parca.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#207 2014-07-23 12:59:31

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Anna, multumesc frumos pentru mesaj. puss  S-a mai imbunatatit si problema mea cu hemoroizii, s-au micsorat si de 2 zile nu mai sangerez ca inainte, foarte putin si numai atunci cand merg la toaleta.
Ce a trecut timpul, 38 de saptamani, mai ai putintel putintel, iti vine sa crezi? big_smile

Asa e fetelor, planurile se pot schimba, bineinteles ne vom adapta la nevoile bebelusului.

Dreams, testul asta de glucoza asa se face gravidelor,  intre 24 si 28 de saptamani de sarcina pentru ca in al treilea trimestru pot interveni probleme cu diabetul asta gestational. Nu stiu daca si in Ro se tine cont de el dar am vazut pe net ca multe femei il fac, atat la noi cat si in afara. Nu tine neaparat de cate kg ai luat, nu cred ca are legatura cu asta... Eu luasem 7 pe la 26 de saptamani si ceva iar acum ca am renuntat complet la dulciuri, carbohidrati si la unele grasimi (asa mi s-a spus) am slabit aproape 1 kg jumate. Oricum nu-mi pasa cat am luat in plus, vreau doar sa fim sanatosi si ma rog sa nu fi avut probleme inainte si eu sa nu fi stiut. Nu mi s-a facut nicio analiza inainte ca sa stiu daca am probleme cu diabetul sau nu, vom vedea sapatamana viitoare, luni, cand merg sa iau rezultatul.

Ioana, da...pe tine te uitasem. Voiam sa-ti spun ca ai o fetita frumoasa foc hjarta E asa expresiva in fotografii, cu siguranta  mami si tati o adora!


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#208 2014-07-23 13:06:40

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Am inteles, Lil. Asta e acum. Deja suntem in 29 sapt...deci e tarziu sa il mai fac. smile Dar nu imi fac probleme. Daca asa a decis dr o stii ceva....habar n-am. smile Imi pare rfau sa aud ca ai probleme cu hemoroizii....cred ca e spaima mea cea mai mare...sa nu ii fac.... nu vreau sa te sperii, dar am o colega care si acum are probleme cu ei si a nascut acum 11 ani...e adevarat ca nu prea s-a ingrijit, recunoaste ea, si o data pe an, face crize. Ma mai doare si pe mine, cand fac, daca sunt constipata o zi sau 2...dar sper ca nu sunt hemoroizi...i-as simti cumva? Cred ca din cauza asta mi-e si frica de nastere normala....ca imi vor iesi ....

Aaaa.....eu nu ma pot lasa de dulce.....recunosc ca mai fac si cate o aroganta si beau Cola.....

Ultima oara a fost editat de Dreams_Factory (2014-07-23 13:10:24)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#209 2014-07-23 13:15:08

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Dreams, prin cate am trecut eu, inclusiv cu 3 zile inainte de nastere si dupa, am zis ca stresul ar fi deja razgaiala rotfl Nici mie nu-mi plac proaspetii parinti stresati, niciciodata nu mi-au placut, se vaita de parca i-ar fi obligat altii sa faca copil lol dar hai sa nu exagerez. Eu prima taina care am avut-o cu copilul meu a fost ceva de genul: nah, ce sa-ti fac acum daca ti-ai ales o mama batuta-n cap lol Tu vrei, nu stii sa ceri, eu nu inteleg si nu stiu ce sa-ti fac, ne-om descurca noi intr-un fel rotfl2 Ea urla, eu puneam carticica langa ea si cautam sa vad de ce urla lol si in final am dat naibii de carte si am incercat tot ce ma taia capul, pana a mers si am aflat ce era lol M-a bufnit rasul cand intr-o zi picam de somn si eram fericita ca adoarme si mitza mea si cum sa inchid eu ochii in extaz, o si vad cum ii casca ea cu o maaare veselie pe fata lol Ce era sa fac, i-am zis, hai, joaca acum, ca a dormit mami destul in sarcina ca sa compenseze lol
Si intr-o zi, merg la dr de fam, care sare in tavan ca uitasem caciulita fetei si vaaaai se imbolnaveste. I-am spus relaxata sa-mi puna bulina neagra pt astta lol sau daca o incalzeste mai tare o scuza gen: sunt obosita/stresata/nu mi-am dat seama/ nu mai ma descurc si care oricum nu ma caracterizeaza. Evident a bufnit-o rasul, am avut s eu mai mare grija apoi si uite ca nici copilul nu a patit nimic.
Concluzia mea e ca stresul nu o sa schimbe situatia in mai bine. Copilul tot la fel va plange, daca nu mai rau, la fel se va trezi noaptea, etc, nu o sa taca subit ca suntem noi epuizati lol Mai bine te bucuri de minunea pe care o ai.
Eu nu as mai vrea copil, ca mi-e teama iar de durerile de dupa operatie, de flexuri si vene sparte, ca si acum mai am semne pe maini, de injectii fara numar rotfl2 de stresul din sarcina si de teama ca poate cel de-al doilea ar fi ca un fel de bifare, ca trebuie sa fie si ca nu as mai putea oferi fetitei mele toata atentia pe care o merita, avand in vedere ca m-am zbatut ani de zile sa o am. dar asta gandesc acum..ma ascund inca sub influenta unor hormoni care nu ma lasa sa gandesc normal chicot

Nici eu nu am facut testul ala de glucoza..Mie mi-au facut glicemia inainte cu o zi de ceza, mi-au facut multe analize atunci si glicemia o aveam 74.

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-07-23 13:19:13)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.