homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41-95


#1787 2014-09-03 15:17:21

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

pe cale bucala il iau, de 200 mg, doar seara, o pastiluta. nu mi-a zis sa iau vaginal. desi am pus intr-o zi ca si ovul pt ca mi se parea ca se maroneste secretia. si a trecut imediat. cred ca vedeam eu maro de fapt lol de la luat pe gura rotfl

Offline

 



#1788 2014-09-03 15:35:01

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

mie mi.a dat sa iau oral ca se absoarbe mai bine, vaginal se mai scurge, dar eu luam 200 mg de 3 ori pe zi, ajunsesem sa ma trezesc doar sa iau urmatoarea doza de medicamente lol si am luat as pana la 30 s, pt ca atunci cand a incercat sa mi le reduca au reaparut problemele, dar cu timpul se obisnuieste organismul si nu mai e ka fel sau nu.ti mai dai seama lol


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1789 2014-09-03 15:57:01

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

hey fetelor dragi
ce faceti?sunteti bine?
lil ma bucur ca ai ajuns acasa, stai cumintica!!si bb sa stea cuminte in burtica inca un pic.cum te mai simti/
cris feicitari si pt flacaul tau frumos..
rona ai fost f amuzanta cu hamsterul lol si cu comandatul mancarii..cand mai mergi la eco?ce fac frumusetile tale?ce ai mai cumparat frumoooooooos?ai mai pus foto?
ioana he cate sapt mai mergi la munca?
loth multa bafta si spor sotului la munca, ce bine ca si-a gasit rapid.sa ne zici cum a fost la eco..voi ati inceput sa cumparati ceva?tu ai intrat in maternitate?
dreams, pisi, muco any,happy, deno, you&me(cand mai mergi la eco?0, camish, ionela(bafta pe maine) puss

vai de abia astept sa vad foto cu bebelusii vostri

nu va mai stresati cu kg astea..chiar vorbeam cu scarlett(sper ca nu se supara ca zic)dar zicea si ea ca a dat kg puse si continua sa scada..deci..nu va mai faceti griji!

noi suntem bine, s. a facut o luna, creste draga de ea, are 4300g si 53cm, mananca, doarme, mananca, se joaca, doarme..noaptea are 1-2 treziri..mama a plecat duminica iar luni noaptea au ajuns socrii mei si sunt cam stresata ca soacra nu are deloc diplomatie in ea si se pare ca trebuie sa am eu infinita..ma streseaza aiurea, vorbeste gura fara ea, daca s. mananca ma intreaba din 5in 5 minute "da a terminat/da mai mananca?da dup-aia mi-o dai?da dup-aia o aduci aici?da cand mi-o dai?"inteleg ca le e draga si ca au asteptat atata sa o vada dar..totusi..de ar fi dupa ea, s. ar sta doar cu ea..ieri a leganat-o incontinuu, toata ziua, parca era setata, parca asta facuse toata viata ei..ii ziceam "va rog nu o mai leganati" se oprea 1min si o lua de la capat..pff..plus "vai da are colici?", ii zic ca nu, "da sa ii dai nu stiu ce ceai pt colici" plus tot felul de idei..hmm..sper sa plece repede ca ce il certa pe sot la telefon, acum inca de cand au ajuns erau certati la cutite si de atunci ii tot arunca aluzii si insulte..mda..tare mi se pare ca dupa vizita asta, sotul nu va mai dori sa mergem in tara sau sa stam doar 2-3zile(bine ca eu as fi vrut o sapt macar)iar soacra are fantezii erotice"vai ce mi-as dori sa veniti si de craciun si in martie si in iunie si in..."mda..ca vine cineva cu drag..cred ca tot eu cu fata voi merge, iar sotul nu(cum am tot facut pana acum..bine..mergeam doar eu ca s. nu era nascuta lol )

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-09-03 16:00:29)

Offline

 

#1790 2014-09-03 15:59:15

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Ioana, am invatat fara sa-mi doresc asta. Dar eu am pesar si colul ff scurt, nevoia m-a pus in situatia asta, sa invat dichisurile colului.

Ionela, pai intreab-o pe dr daca poti lua vaginal. Maine mergi la eco, nu?

Blue, utrogestanul se absoabe mai bine vaginal. Dar intr-adevar, se scurge. cand il pui, trebuie sa stai 20 de min intinsa, sa nu mai scurga. Eu stiu ca substanta activa se absoarbe in 20 de min, apoi ce se elimina nu mai are nicio importanta.
Eu am inceput cu 800 mg/ zi. De-abia din sapt 28 am ajuns la un ovul de 200 mg/ zi.

Anna, puss  Ma bucur ca mai primim vesti de la voi. Nasol cu soacra,bine ca ai rabdare. va  Pozici cand mai pui?

Eu merg la eco pe 9, fac morfofetala, de-abia astept sa-i vad. Niciodata n-am stat 3 saptamani intre ecografii.
Azi fac decoratiuni pt bebei. Tai, decupez, lipesc... va arat mai tarziu ce-a iesit. chicot

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-03 16:04:56)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1791 2014-09-03 16:12:54

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Ana inseamna ca e cumintica fetita ta din ce povestesti.  hjarta  si eu am dat relativ usor kg in prima sarcina dar nu ma pot baza pe asta plus ca ma ingrozesc de mine in oglinda si sa nu mai spun ca ma misc ca melcul.
Rona astept cu nerabdare decoratiunile. Sotul meu la prima fetita a pictat 5 tablouri cu desene sa le schimbe prin camera fetitei  lol , acum nu mai are timp nici de ce ar trebui neaparat cumparat  chicot
Fetelor eu am o soacra super. Nu s-a bagat niciodata in absolut nimic. E adevarat ca nici nu am locuit sub acelasi acoperis, cred ca atunci intervin probleme, dar in rest ne respecta foarte tare dorintele. La fimea nu si-a dat niciodata cu parerea decat intrebata, ba mai mult cand spun eu ca am cam rasfatat-o mereu imi spune ca pentru asta exista copilarie sa fi rasfatat, cand ii ziceam ca mi-e sa nu se obisnuiasca in brate imi spunea ca oricum nu o sa-si doreasca o viata in brate si vor veni momente in care o sa-mi doresc asta si o sa refuze ea si tot asa, E o tipa de nota 10 dar repet nu am stat cu ea sub acoperis, eu la cum ma stiu cat de buna ar fi fost ea daca locuiam impreuna sigur aveam ceva de impartit  chicot

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1792 2014-09-03 16:14:43

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

ce frumos, sa pui foto

ioana ai o soacra  super..s. mai plange cand ii e foame sau f obosita, dar cred ca toti copiii sunt asa,adica mi se pare imposibil sa nu planga/chitzaie deloc

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-09-03 22:03:41)

Offline

 

#1793 2014-09-03 16:16:14

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Ana ce ranjita este  puss

Offline

 

#1794 2014-09-03 16:20:31

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Anna, e superba!!!!  hjarta  puss Si ce par are!
Tare mandru e taticul. Chiar, cum se descurca sotul tau cu mica minune?

Ioana, soacra ca a ta, cam raaaar! storstark


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1795 2014-09-03 16:26:14

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

da, multumesc fetele
sotul pleaca dimineata la 8-9 si ajunge pe la 23-24 acasa..in ultimele 2 duminici si-a luat cate o jumatate de zi libera..in rest noaptea se trezeste, o schimba, o plimba, dimineata o ia langa el,e f mandru..azi dimineata era ruuuupt de oboseala si cand a primit un zambet laaaaarg de la s. s-a inmuiat tot hjarta iar dimineata ii e greu sa plece la munca, cica"da dependenta"(bebelina)
ieri am fost impreuna la pediatru si a pus o tona de intrebari, ce mai, dr era data pe spate lol

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-09-03 16:27:28)

Offline

 

#1796 2014-09-03 16:43:36

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Anna sa iti traiasca si esti norocoasa ca se trezestea asa rar , e bine ca ai un copil cuminte
A mea in burta si nu prea doarme ma impinge intruna cu picioarele ,pai si cand o iesi afara sa vezi atunci, vai de mine
Eu nu inteleg de ce voua v-a micsorat doza de progesteron si mie mi-a marit-o odata cu varsta sarcinii, mi-a dat 2 *200 la ultimul control si nici macar nu am mai avut durerile de la inceput

Sa va povestesc faza:eu nu am treaba cu politica , dupa parerea mea toti se gandesc doar la ei, si cum faceam eu curatenie prin casa suna un vecin de la et 4 sa ii semnez pt Ponta ,il refuz politicos si pleaca omul.Vecinul de vizavi cu care ne avem mai pe bune ,om la pensie, suna si el la usa ca de ce nu vreau sa semnez, nu vreau sa scap de Basescu?
Il intreb ce a facut in 2 ani de guvernare ca tot 600lei e minimul la concediu de maternitate, ca tot 40 lei iei dupa varsta de 2 ani a copilului la alocatie, lipsa crese ...............si de aici o intreaga enumerare ca nu reusesti sa ii explici cuiva fixat pe politica ca tara noastra este parlamentara si ca majoritatea ce se intampla in tara trebuie sa decida guvernul si parlamentul.Bine ca cel care era cu foile de semnat a plecat omul ca si-a dat seama ca eu nu am sa imi pun numele pe foaia aia si am ramas eu in urma cu discutia  noroc ca a iesit vecina si trebuiau sa plece la piata si la luat pe sus


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1797 2014-09-03 16:48:17

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

shopping Rona, am sa intreb. Dar cred ca azi tot vaginal pun t ca mii se par rozalie secretia. Si e multaaaa, curge incontinuu. Ma face sa stau cu ochii in pantaloni mereu. Iar ma doarte burta. Am luat un no spa si acum stau. Dar e greu doar sa stau. Nu are cine sa faca treaba mea.
Abia ast maine sa merg la dr s imi spuna ca e ok si ca a mai crescut.
Anna, ai o bebelina asa frumoasaaa, cu mult par hjarta. Soacra...las o in ale ei, nu sta mult si pleaca smile
Ar strica daca as lua acum pe gura si diseara sa pun vaginal? Are ce sa se intample daca e mai mult de 200 mg pe zi. Sau e intervalul prea mic?

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-09-03 16:50:28)

Offline

 

#1798 2014-09-03 16:53:23

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Burtici puss

Lil, sunt ok masuratorile, a mea s-a nascut la 35 cu 2490 gr si 48 cm.

Nico, scuza-mi ignoranta, tu ai fetita? Nu stiu de ce eram convinsa ca ai baietel.  dumbom

Anna, e superba micuta! hjarta


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1799 2014-09-03 16:55:33

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Nico, eheeee, deja au inceput cu listele?F bine ai procedat. applause
Poate ti-a crescut doza pt ca din cate stiu colul tau era si putin deschis.

Ionela, offf,  chiar nu poti sa iei medical???
sa stii ca daca pui utro vaginal si sangerezi, chiar f putin ti se va parea grozav de mult, tocmai pt ca se maroneste si secretia de la utro care e multa. Te rog eu, stai cuminte, macar sa treaca sangerarea pana plecati in concediu.

Nu, nu... Poti sa le combini. Poti sa iei acum vaginal si diseara oral-daca tot ametesti, te bagi la somn. Nu se intampla, mai, nimic. Eu seara luam cate 2 odata pana acum 6 saptamani.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1800 2014-09-03 17:05:27

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

da am fetita(o fetita cu fundita big_smile ) , e clar ca doar asa mi-a iesit la amniocenteza  deci aici nu mai pot avea surprize
De col mi-a zis doar odata acum vreo 1 luna jumate la o eco ca era 3mm(cred ca totusi avusesem niste probleme la servici, facusem o boacana si de aceea) ca   la control doctorita mereu zice ca e ok,mi-a zis ca imi mareste doza inainte sa ma suie pe masa , ea stie o intreb data viitoare


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1801 2014-09-03 17:11:50

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Rona, nu vb de ce fac la munca, acolo muncesc pt mine, e firma noastra. Nu acolo ma agit. E vb de treaba de acasa, mai speli o rufa, mai faci o mancare, mai strangi patul. La serviciu stau pe scaun si merg cu masina in caz de deplasari prin oras. In rest nu alerg, nu ma agit.
Am sa iau acum oral ca am musafiri acusi si nu pot sta in pat. Si pun diseara vaginal. Secretia a fost multa si pana sa iau utro. Acum parca e mai multa. Si nu e maro si nici rosu. Are o vaga tenta rozalie. Dar pe mine ma sperie.

Offline

 

#1802 2014-09-03 17:20:11

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Burtici puss


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1803 2014-09-03 17:35:07

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Cuscra, puss  cum esti? Cum a fost la dr cu Y?

Ionela, ai grija de tine si de bebe. El e cel mai important acum..

Fetelor, iata si o parte din munca mea de decorator chicot
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/52586_14090014.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/52586_14090020.jpg

Iar lustra va arata asa:
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/52586_lustra.jpg


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1804 2014-09-03 17:37:08

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Rona, am, cat pot. Dar nu pot sta deocamdata acasa, efectiv nu pot. Macar patru ore pe zi trebuie sa muncesc la birou.

Offline

 

#1805 2014-09-03 17:37:57

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-41

Fetele puss  va pup pe toate.
Scuze ca intru rar, dar intelegeti voi situatiunea smile

Anna acum o vad si eu oe Sabrina si e o scumpa hjarta sa va traiasca si sa va lumineze zilele. Si a ta cu mult par smile parca are mai mult ca Erica.

Rona draga puss  mai ai asa putin...uite ca ai ajuns si la 32+ usor, usor ii aduci la termen pe prichindei hjarta

Sa aveti sarcini usoare si asa cum sounea Anna nu va ingrijoirati cu kg, se duc super repede si fara efort, veti vedea.


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.