homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42-14


#248 2014-09-15 11:32:58

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

rona kram ba,scrie-o aici.o s-o citesc cand vin de la munca.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#249 2014-09-15 11:52:48

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona, a fost relativ bine. eu am stat imbracata pana miercuri pentru ca am sangerat si nu puteam sta in costum de baie. dar ne-am odihnit, asta e important. si am avut alaturi oameni care au stiut sa nu intrebe nimic, sa nu compatimeasca. a fost important pentru mine. asta e , o luam de la capat, de data asta sper mai relaxati dar totusi cu frica sa nu patesc la fel si sa nu dureze la fel de mult. Dar cum va vrea Dumnezeu asa va fi pana la urma.
Sambata avem avion spre barcelona.

Offline

 

#250 2014-09-15 11:58:31

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Soni,  puss

,Copilul meu,
pe care nici o lacrimă nu-l va ști
de ajuns
e at?ta iarbă și neliniște p?nă la ochii tăi
o lume amară, fără cuvinte, fără iubire
ne acoperă...
fluturii mor ?ntre pagini de cărți
te caut prin ploi și duminici
cu frica mea obositoare
?ți desc?nt de toate tristețile și zăpezile
de toată curgerea timpului prin s?nge
te simt ?nflorindu-mi pe t?mple
?ncălzindu-mi anotimpul de ceață
?n care te aștept
?n care respir
?n care pl?ng
bănuita ta venire ?n lumină "

Elena Chiriac


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#251 2014-09-15 13:08:18

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

hey fetelor
o saptamana frumoasa si usoara sa aveti!!

Offline

 

#252 2014-09-15 15:02:34

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Anna, multumim puss
Ionella, Doamne ajuta!  Cred ca e necesar sa faci si mutatiile de trmbofilie, vb cu dr tau despre asta.

Fetelor care nasteti la stat, cum dam banii la dr ? Inainte? Sau da sotul dupa ce nasc?
Oare 2000 de ron sunt de ajuns pt dr meu, pt gemelara prin  ceza?

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-15 15:03:42)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2014-09-15 15:14:23

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Fete puss

Rona puss ma bucur ca te gasesc aici, si bine odihnita. Eu cam greu cu somnul, si eu cu arsuri urate urate, am varsat sambata seara numai acid si nu stiu cum, mi-a atins 2 masele si mor de durere, simt nervii la fiecare atingere, sa nu mai zic ca si acum ma arde gatul, dar atunci pe moment vreo 3 ore m-a ars pana in creier, gat, urechi, stomac, piept, asa ceva n-am mai patit.
Pe mine inca ma calmeaza rennie. Dar stiu ca si la y, la sfarsit nu ma mai calma nicio pastila.
Eu voi da 12 pentru ceza tot la stat, asa m-am hotarat sa nasc la stat pana la urma. Eu zic ca e f bine 2000, poate si cam mult, dar stiu ca in BUcuresti sunt mai mari preturile.
Asta si eu nu stiu cum sa fac, inaibte, dupa, cum dau la anestezist, mie mi-e rusine efectiv sa indes bani in buzunare, si nu stiu daca sotul sau mami vor avea acces la ei, mai ales la anestezist.
Cred ca o pun pe mama sa astepte afara langa sala de operatie si sa-i "cinsteasca" atunci pe toti chicot

Loth puss


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#254 2014-09-15 15:47:19

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Deno, sunt horror arsurile, imi pare rau ca te chinuie. La mine am vazut ca nuau legatura oricum cu ce mananc.
Nasti si tu la stat pana la urma? Nu mai stiu, pe Y l ai nascut in ro? Sper sa trecem  cu bine, fara peripetii. E mai scumpa nasterea la buc, acum sincer am bagat o gramada de bani in dr si pana acum. 150 ron la fiecare eco, adica la 2 saptamani, flori, mici atentii. De la 14s ma are in grija. O conta si banii pe care i am dat pana acum.
Ai dreptate, pana la urma cred ca noi trebuie sa dam banii, ca mai geeu cu insotitorii sa dea de anestezist. Oare la neonato cat sa pregatesc?
Inca o treaba cu bagajul. Eu am cumparat cam tot, dar mi e frica sa le pun in gentuta ca poate se grabesc bebeii sa vina, daca vad ca i totul gata.
Am asa niste dureri ciudate in col-vagin, habar n am unde, mi e fruca mereu ca gata... Asta E. Burta S a facut asa mare, am 115cm in talie, minerii astia mici sapa sapa si tot nu le ajunge spatiul.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#255 2014-09-15 16:01:59

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Nu stiu cum este pe la voi dar la noi la spital cik vin si se prezinta fiecare inainte sa mergi sa nasti ca sa le usurezi munca,tu trebuie doar sa fii pregatita ca ei vin si insinueaza pt ce au venit...
Rona tu ai 115 dimineata pe nemancate?? Offf eu am aproape 98 dimineata...eu cu burta mea mica,de ce nu vrea sa creasca bebelina mea grater

Offline

 

#256 2014-09-15 16:12:55

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Pisi, nu mai zice asa, ca ok bebelina ta. Bineinteles ca creste. Gandeste-te te ca la mine sunt 2, au aoroape 5 kg doar ei, Sunt 2saci amniotici, deci lichid dublu, doya placente, care acum s au unit si par doar una. Deci am aproape 6 kg in burtica, cat o sarcina unica la termen. Nu ma maibpit ridica din pat, ma ajuta sotul, cred ca am nevoie de un scripete.
In faza asta a sarcinii, parca nu mai e delic fun.
Si culmea, vin si musafiri, nu stiu ce vara a sotului, imi vine sa plang de nervi. Vin Sa puna si mana pe burtica... Ca Asta imi trebuie mie acum.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#257 2014-09-15 16:15:32

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona, tocmai ce sm venit de la dr. Mi a dat sa fac profilul de trombofilie II, cica asta da avort spontan. E important ca am reusit sa raman insarcinata si e importantant ca organismul si a facut treaba singur, nu a fost nevoie de curetaj. Asa mi a zis. Dar pauza la incercari pana fac analizele. Oricum mi e si frica sa incerc. Si a zis ca oricum la urmatoarea sarcina o sa iau si aspenter. Acum sper sa nu fie probleme de trombofilie.
Ce fac bebelusii? Inca trei saptamani si ii vezi smile
va pup

Offline

 

#258 2014-09-15 16:19:25

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Bună  burtici frumoase
Rona  stai in Pat si gata, nu te ridici pentru  nimeni  si  nimic. Hai ca o sa fie bine
Lil ma rog sa fiti  bine
Deno multa  sănătate
Dreams  pupici.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#259 2014-09-15 16:19:39

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Da Rona poate sunt putin paranoia...insa imi revin rapid ca nu am incotro.tot ce imi doresc este sa fie sanatoasa
Naspa cu musafirii,gaseste o scuza si stai in pat puss

Offline

 

#260 2014-09-15 16:24:41

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ionela, puss  ce bine ca e totul in regula!
Fbine ca ti a dat analizele astea, sunt elementare pt avort spontan.
Cu aspenter am dus o si eu pana la 32 de s dar la mine si injectii in burtica coexane/fraxiparine.
sunt scumpisoare analizele, dar le faci o data in viata. O sa ramai repede, ai sa vezi tu!

Nu mai rezist 3saptamani, ione. Bebeii se zvarcolesc. Colul avea saptamana trecuta 8mm si fetita e la iesire, are capul la 2,3mm de col. Acum trag de fiecare zi...

Rozic puss asa zic sa fac, dar mi e rusine si tot o sa ma fortez, offf.

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-15 16:28:02)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#261 2014-09-15 16:25:19

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Offline

 

#262 2014-09-15 16:31:32

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Jaq, puss multu pt link. Tu Cum esti? Eric?


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#263 2014-09-15 16:34:35

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Asa e rona. Eu sper sa raman repede dar o sa am o frica...pana la doamne doamne si inapoi.

Offline

 

#264 2014-09-15 16:48:10

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

buna, fetelor!

rona, multa putere iti doresc si o nastere cu bine, la termen!
cat despre rude, nu te forta sa faci lucruri pe care nu le faci de obicei. ar trebui sa te inteleaga, e absurd sa se supere. e mai important sa ai grija de tine si bebelasi.

ionela, te-ai interesat cumva ce analize sunt incluse in acel profil "II"? mi-am amintit ca si mie mi-a spus dr sa revin ca sa-mi spuna ce analize sa fac, dar nu ma mai duc.

Offline

 

#265 2014-09-15 17:14:37

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Anca, nu. Vad cand le fac.

Offline

 

#266 2014-09-15 17:40:09

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

rona par da....emotionanta.ma regasesc printre ploi,in fiecare vers,rugandu-ma pt copilul meu sa intinda manutele catre lumina si sa ma vada...multumesc kram

profil trombofilie II

http://www.synevo.ro/profil-trombofilie-ereditara-ii/


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.