homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42-12


#210 2014-09-13 09:18:13

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna dimineata fetelor!! wave

Succes si forta pana la momentul cand aveti puii la piept,o sa fie bine totul cu siguranta!! rugaciune

Lil stai linistita,nu gandi aiurea,daca doct ti-a dat, inseamna ca stie cauza.Bine ca ai mai scapat nitel de dureri.Daca ramai acasa,e posibil sa apara durerile nasterii oricand?Succes si asteptam vesti bune!! puss

Pisiraluk unde esti?Poate nasti si tu pe 22 octombrie!Tin pumnii!! puss

Rona dublu succes sa ai,hai ca acusi apar comorile tale!! puss

Cristinici inca putin si iti vezi printul tau scump !! puss


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 



#211 2014-09-13 09:52:02

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Neatza burtici!

Offline

 

#212 2014-09-13 09:59:06

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

deno, nu stiam ca mangaiatul burtii da contractii... stii de ce?


pup toate burticile si bebeii din ele, sa stea acolo cat trebuie hjarta

eu il simt pe al meu de vreo sapt si il urmaresc non stop, mi-e asa de drag cand il simt hjarta hjarta

Offline

 

#213 2014-09-13 10:15:37

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Neata!

Ronaaaaaaaaaa, pe unde esti? Intra si zi ca est bine puss

Camy, felicitari pentru miscari! Nu stiu exact mecanismul, dar e verificat si de mine si de alte fete ca da contractii. In prima sarcina eram numai cu mana pe burta, si nu am avut nici una, pana la travaliu nu am stiut cum se simte o contractie. Acum in schimb, orice fac am contractii, printre care si mangaiatul. Dar numai de pe la 25 de sapt.
Depinde de la femeie la femeie, daca e sa ai contractii, le ai in principal de la altceva, nu de la mangaiat, dar se poate intampla si de la mangaiat si atunci te opresti. De cand am contractii nu-mi mai vine sa pun mana pe burta.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#214 2014-09-13 10:18:45

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

am inteles deno puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2014-09-13 10:58:54

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Camy, felicitari pentru primele miscari puss Asa mi-au spus si mie de la spital, sa tin mainile departe de burtica si nici cu crema sa nu ma dau mai mult de o data pe zi. Eu insa m-am dat si de 2 ori dar am incercat sa nu fac miscari circulare.
Rona, esti bine? Sper doar ca ai avut niste zile mai aglomerate si nu ca ai nascut! puss
Ioana, multumesc puss  pai tocmai, ca nu doctorul mi-a dat pastila, ci asistentele. Si inainte sa ies ultima data din spital mi-au oprit pastila la recomandarea doctorului ca imi facea f rau, aveam tahicardie. Asa mi-a fost de rau si in ieri noapte, imi venea sa vars, tremuram si inima-mi batea f repede. Unii doctori spuneau ca dupa 34 de sapt nu mai opresc sarcina cu nimic, altii spun ca e mai bine sa mai stea bebe si mi-e un pic teama ca pastila aia sa nu-mi fi oprit nasterea si sa nu se mai declanseze singura. Multe fete din spital au patit asa din cz efectului salbutamolului si a trebuit sa le induca nasterea.
Deno, sa stii ca e posibil sa ai contractii din cz efortului. Sau mai depinde de sarcina. Am cunoscut fete in spitl care la prima sarcina nu au avut nimic si la a doua numai prin spitale au umblat. Daca tu le simti f intense si sunt mai multe de 4 5 pe ora ar fi bine sa vb cu medicul despre asta. Si stiu ca poate iti va fi greu, dar incearca sa nu mai ridici greutate, asta cauzeaza si mai multe contractii. Sau cand il tii pe Y in brate macar sa stai jos, nu in picioare. Ai grija de tine! puss
Pisi, toate bune? kram
Loth, felicitari pentru vestile bune si pentru 33 de sapt! Imi pare rau de masea, sper ca esti bine acum. kram

Aaa, si inca ceva. Cand m-au chemat joi seara pentru a doua monitorizare m-a palpat pe burtica si a ramas surprinsa una dintre doctorite cat de jos era capul lui bebe, mi-a zis ca mai jos de atat nu mai are unde sa coboare. Ma tinuse minte de duminica seara, cand am mers la spital ca nu-l mai simteam pe bebe si atunci era pozitionat mai sus. O fi si asta un semn? Colul era inchis cand am plecat ieri, insa nu-i stiu dimensiunea,doar control mi-au facut.

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-09-13 11:04:07)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#216 2014-09-13 12:05:48

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Fetele, dragutzele puss  par

Sunt ok, n-am nascut, sper s-o mai tin asa macar 10 zile. storstark

Cristinel, e superba paturica. Si caciulita! puss  Sa tina caldut la micul printisor! hjarta
Deno,  puss ma bucur ca-i place noua jucarie lui Y! Macar are activitate acum... Dar e nascut parca la sfarsitul lunii, nu?
App, chiar voiam sa spun ca mi se pare incredibil: injectiile de maturare mi-au rezolvat si problema cu gingiile, nu doar cu degetele. Nu mai sunt umflate si rosii deloc. Nu-mi vine sa cred!!!! roll  Mama, ce face si cortizonul asta....

Soni,  par  ce faci? Te pregatesti de scolita?
Pisi,  par
Loth, ma bucur muult ca esti bine! Felicitari pentru dimensiunile lui bebe si pentru silueta! puss
Eu am pus 15 kg! chicot
Ioana,  puss
Lilisor, puss  nu te ingrijora, o sa nasti cand va vrea bebe sa vina.. Te inteleg ca ti-e greu, dar trebuie sa ne tinem tari pentru bebelusii nostri scumpi!
Camy, puss  felicitari pt bebe miscacios! Mie toti dr mi-au zis sa nu mangai burtica, ca fac contractii. Si am observat sa asa este, dar dupa 22 de saptamani, ianinte nu simteam. uterul devine hiperexcitat in sarcina, e intins la maxim si se contracta cand pui manuta calda. Chiar si cand ating persoane starine burtica, asta poate duce la agravarea contractiilor BH.
Jaq,  puss  ai trecut si tu prin muuulte! Pup sa te faci bine.
Cris,  puss , de-abia astept si eu sa va vad. As fi vrut sa ne vedem si acum cu sarcina, dar cum n-am avut si eu parte de o sarcina usoara...O sa ne vedem cu minunile. Poate te prind ep tine cu burtica, sigur asa va fi, am un feeling bun!
Anna, puss  cand maia i timp, mai pune si tu poze cu printesa!
Elena, pupici pt tine si Iustinel. S-a facut mare baiatul... puss
Kuky,  puss
Ioana, multumim! puss
Nu stiu daca am ratat pe cineva, pupici muuulti la toate!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#217 2014-09-13 12:24:57

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna,

Soni puss o mare imbratisare pt tine. Imi pare rau daca te-am intristat...nu am vrut..te pup!

Rona puss si mie mi-ar fi placut sa te vad cu burtica , dar stiu ca tu nu trebuie sa faci efort, asa ca stai acolo cumintica si ne vedem direct cu minunile! Abia astept sa iti vad mogaldetele mici!

pup fetele, un weekend linistit va doresc!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#218 2014-09-13 12:38:02

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cami puss

Lil, o fi si din cauza efortului, dar nu am mai mult de 4-5 pe ora, doar acum 2-3 seri a fost asa. In rest, ieri am facut f mult efort, si nu am avut contractii aproape deloc. Insa m-a durut spatele. Dar fara contractii. Depinde de la zi la zi, nu stiu ce sa zic.
Si Y a fost foarte jos dupa 37 sapt, la tuseu vaginal nu intrau mai mult de 2 falange ca ii atingea capul. Si totusi, am nascut la 39s si 5 zile. Iti doresc sa stea si minunea ta inca 2 sapt, chiar daca e jos.

Rona, ma bucur multttt ca esti bine. Tot asa sa te gasesc, nu 10 zile, macar 30 big_smile
Ti s-au desumflat si gingiile si mainile pentru ca reduce inflamatia cortizonul, rezolva 1000 de probleme, dar si strica pe alte parti. Eh, bine ca ti-a disparut discomfortul, cred ca te simti mult mai bine fara problemele astea 2.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#219 2014-09-13 13:48:31

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

fetele, am vazut pe fb ca a nascut Any (mucoasa) o fetita minunata hjarta
multumesc tuturor de urari si felicitari


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#220 2014-09-13 13:57:43

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Oau. felicitari Any! Oare cate sapt avea?

Burtici puss

ROna, Lil, Deno sa fie bine puss

Offline

 

#221 2014-09-13 15:11:42

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Acum am vazut ca am lasat cateva fete in urma rodnar 
Soni, multumesc tare mult puss  Tu esti bine? Iti trimit o imbratisare calda puss
Elena, si tie iti multumesc puss App, v-am citit blogul applause  Iustinel s-a facut baiat mare, timpul asta chiar zboara si nu stim cand va
Deno, iti doresc multa sanatate si sper sa nu devina contractiile o problema sarcina asta puss  Cat despre mine, eu imi doresc sa ajung la 36 mai repede si sa nasc tot atunci, ca vom fi  in a 9-a luna si suntem safe. Poate ma consideri o egoista, dar la cat am tras cu durerile astea, tot ce imi doresc acum e sa nasc cat mai repede, sa nu o mai ducem mult rugaciune

Muco, felicitari puss  Mi-as fi dorit sa o vad si eu pe facebook dar nu ii stiu numele sad

Happy puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#222 2014-09-13 15:30:16

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Loth puss

Am vazut si eu minunea lui Any hjarta

Lil, nu te consider nici egoista, nici nu te judec, ca sunt in aceeasi oala si eu. Imi doresc sa nasc atunci cand Inoke va fi mare si in siguranta, dar daca se poate, cat mai repede, nu la 39+ cum doreste medicul meu sa imi faca cezariana. Chiar a ras de mine, am termen 2 dec si a zis ca vom programa cezariana intre 25 noiembrie si 2 decembrie, cand vreau eu. Si am zis rapid 25 noiembrie lol
La fel am fost si cu yannick, dupa 37 de saptamani ma rugam in fiecare minut sa se declanseze travaliul si nu mai venea.. Abia la 39 sapt si 5 zile s-a intamplat.
Dupa atata vomat si rau, cu Y si lesinam mult, chiar nu mai puteam, desi stiu ca ma judecau unii, treaba lor.
Si acum la fel sunt, ca nu am o sarcina fara neplaceri, dimpotriva...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#223 2014-09-13 20:35:44

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Lil puss
Subscriu la ce a zis Deno, dupa 37 s speram in fiecare zi sa se nasca Iustin, chiar de pe la 35 s ma gandeam ca mai bine se naste acum ( eu cu fricile mele dupa sarcina cu Maria)... Dar s-a nascut cand a fost mai bine pt el,  cand a venit vremea lui sa vina pe lume, la 39 s 2 z. Asteptarea a fost foarte grea si apasatoare, temerile uriase dar uite ca a fost bine.

Vai ce scumpa e fetita lui Any hjarta


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#224 2014-09-13 21:46:57

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Elena,  fata din dreapta patului meu a vazut cum ma simteam si chiar mi a zis ca parca vede ca nasc in seara aia. (Ea era deja la a doua sarcina).Iar contractiile erau diferite, mult mai intense, mult mai apropiate si aveam o durere care nu ma putea tine in pat, trebuia sa merg. Iar apoi, la cateva ore dupa ce am luat pastila deja se diminuasera, erau ca cele de dinainte, neregulate si msi putin dureroase. Daca ma crezi, in noaptea aia chiar am simtit ca voi naste, cine stie cum ar fi reactionat corpul daca nu imi dadeau asistentele pastila nustiu

Vreau si eu s.o vad pe fetita lui Muco big_smile


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#225 2014-09-13 23:02:17

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Lil, hai ca imediat faci 36+ kram


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#226 2014-09-13 23:34:16

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Burtici puss

Happy
, cred ca era la termen Ani. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#227 2014-09-14 13:47:32

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

hey fetelor, o duminica frumoasa sa aveti
felicitari lui any!! si o fetita sanatoasa sa aiba!!
loth sa mai scrii!!

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-09-15 13:07:49)

Offline

 

#228 2014-09-14 14:18:34

daenarys
Vizitator

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

anna,e asa frumoasa hjarta
sa iti traiasca

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.