homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42-11


#191 2014-09-11 15:36:15

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Fetelor, multumesc pentru mesaje, si pentru cele de dinainte si pt ultimele postate. Imi pare rau ca nu v.am raspuns cu toate ca le.am citit dimineata inainte sa pkec la spital dar am niste dureri ingrozitoare si nu se opresc decatvpt putin timp. Spatele imi e in flacari si burtical piatra. Oare voi mai rezista?  cesafac nu as vrea tratamentul ala cu ventolin ca ma face sa ma simt si mai rau dar pot eu sa le zic ce sa faca? supa


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 



#192 2014-09-11 16:44:03

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Lil nu ma pricep bine ce sa iti spun sa alegi (tratament sau nu)...dar daca as fi in locul tau as merge pe mana medicilor. Multa sanatate si sa fie bine pana la capat.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#193 2014-09-11 18:45:26

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna ziua fete puss
Am incercat sa scriu ieri de pe telefon dar vad ca mesajul nu a ajuns .
Green puss  felicitari pentru baietel hjarta , sarcina usoara in continuare si la termen.
Anna puss ce faceti ? , cum e S? ... acum pun pozica cu paturica big_smile .
Rona puss puss
Of Deno si tu cu contractii ... e epidemie pe aici supa .
Lil puss si eu zic sa mergi pe mana los , stiu ei ce e mai bine pentru bebe si pentru tine par .Te imbratisez puternic kram .


Si dupa mai mult de o jumatate de ora incercand sa incarc pozele  skitarg  ca ba e JPG, ba e nu stiu mai cum ... cat p`aci sa ma las pagubasa, am mai facut si vreo 20 de poze tot schimband pe la aparat modul de imagine  hmm ....va prezint paturica facuta de mine si langa e si o caciulita care .. mai are putin  smile  hjarta
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91390_dsc_0145.jpg


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#194 2014-09-11 19:51:24

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona, uite de ex, azi am umblat toata ziua cu treaba, si am avut doar vreo 3-4. Seara parca o iau razna, nu stiu ce se intampla. Toata oboseala de peste zi sa fie? Efortul? Nu stiu. Cert este ca atunci cand sunt doar eu cu el, e f greu sa nu fac efort.
Azi i-a venit masinuta electrica si e asa indragostit de ea ca nu se mai da jos, macar asa pot sa il scot afara fara sa ceara in brate. Dar na, tot ma mai aplec, sa-i mai dau una alta, plus umblatul. Chiar daca nu cere in brate, jos nu pot sa stau si el pe langa mine ca ma duce la joaca.
Sa speram ca va fi bine.
Eu nu prea mangai burta de cand cu cintractiile, stiu ca da contractii. Si in general pun mana pe burta cam numai cand misca, ma apasa tare in cate o parte si musai sa tin contra. In rest o las in pace.

Cris hjarta ce frumi e paturica!

Lil sad imi pare rau ca iar sunt multe contratiile, of.. Hai ca putin mai este, va fi bine de acum oricand va fi.

Green, felicitari pentru baietel hjarta

Ioana puss


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#195 2014-09-11 20:51:03

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

hey fetelor
rona si lil am intrat sa vad cum sunteti..acum citesc si de deno puss aveti grija fetelor

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2014-09-12 01:02:33

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ronix, ai grijuta ca si constipatia da contractii, eu imi aduc aminte perfect, credeam ca o sa cada Eric in wc grater
Mai intru le furis sa vad ce faceti, numai ca nu scriu
Ma termina omuletul, ma dor si firele de par din cap, fiecare os, nu stiu ce e somn, stau pe sofa dar degeaba stau
Maine am pedi ca au apArut niste probleme, mda nu putea sa fie totul ok..
Am vb cu o prietena are a patit la fel, ba chiar i au facut si eco la cap ca avea stari de lesin ca mine, si alte chestii

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-09-12 01:04:23)

Offline

 

#197 2014-09-12 08:58:14

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Neata,

Rona puss tu imi esti tare draga, si sper sa ne si vedem candva daca tot locuim in acelasi oras, tu cu bebeii si eu cu fata mea. smile
Am vrut sa va spun asta pt ca e ff important sa stiti ca e NORMAL ca atasamentul cel puternic fata de copil va veni cu timpul nu in secunda 2 dupa ce ai nascut. Si sa fii sigura ca va veni, si inca destul de repede...dar parca pe masura ce trece timpul devine si mai puternic.
La tine avand 2 bebei va fi si mai greu la inceput, va fi oboseala mare, nu te astepta din prima zi la imaginea aia idilica -  mama cu puii in brate, fericita si linistita, radiind de dragoste, pt ca aia vine cand se mai relaxeaza lucrurile putin. Nu te astepta sa stii sa le faci pe toate, totul se invata treptat, totul decurge cat se poate de natural. Te vei simti stangace dar iarasi e normal..ca nu ai mai crescut 10 copii. Dar cert este ca te vei descurca de minune si vei fii cea mai buna mamica pt puii tai. Sa te gandesti permanent ca o mama care si-a dorit copiii nu le poate face rau, va sti mereu ce e mai bine pt ei! Si sa vezi cand vor creste si vor alerga spre tine cu manutele ridicate sa ii iei in brate, si te vor pupa, te vor imbratisa, cand te vor striga "mama".. te vei simti in al noualea cer. hjarta

Lil, Doamne ajuta! oricum sarcina e mare deja, va fi bine! puss

Cristinel , minunata paturica! puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#198 2014-09-12 09:05:19

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna dimineata fete ..... azi sunt super matinala.... dau cafeluta  coffestudiu .
Eu m-am trezit in priza  lol , am deja piftia de curcan pe foc, acum bag la spalat perdelele si draperiile ca imi stau in cap si dupa sa calc alta tura de haine de ale lui bubu big_smile

Sonicu meu frumos hjarta
Crisulici drag puss puss puss va pup dulce puss
Jaq, of sad poate e ceva trecator si nu e nimic grav , va pup.


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#199 2014-09-12 10:56:04

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Burtici  puss  puss

Nu v-am citit de multa vreme insa ma gandesc adesea la voi si  rugaciune pentru voi sa aveti cat mai putine griji si sarcini sanatoase cu bebelusi sanatosi. Va pup pe toate!!!

Offline

 

#200 2014-09-12 11:41:54

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cristinel, va pupam si noi si pe tine si pe bebe mic din burtica. puss Sunt cu ochii pe tine si pe Rona chicot va urmaresc mereu semnatura sa vad cat ati mai crescut smile Abia astept sa va vad cu bebeii sanatosi in brate.

Jac, multa sanatate iti doresc! Pai saraca de tine cat ai mai tras cu Eric... normal ca te imbolnavesti... hai ca veti fi bine amandoi! puss

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-09-12 11:43:05)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#201 2014-09-12 14:18:51

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

hey fetele
cris harnicuta de dim
s. e bine, creste frumos, are 6 saptamani, sapt viitoare cred ca va avea 5kg, plange doar cand ii e foame..si daca se intampla in masina si nu putem opri, mi se rupe sufletul..plus ca raguseste mititica grater
azi am fost sa depunem actele pt pasaportul ei...zilele astea ne hotaram si cand mergem in ro pt botez..luni pleaca si socrii

Offline

 

#202 2014-09-12 14:19:36

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cristina,  nu cred ca nimic grav la mine doar multa oboseala, stat cu frica in san..
puss
Cris, pai da..faza ca nu mi reviiiin si deja a trecut o luna jumate de la operatie, doamne in mintea mea parca  a fost ieri grater ma trezesc dimineata si parca sunt la spital, si astept din clipa in clipa sa mi l ia la operatie, parca cineva mi l ia de tot sad
Va pup puss

Offline

 

#203 2014-09-12 14:51:20

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

wave 

rona  puss o sa fie bine!si puii mici la fel,mai stau ei acolo la caldurica un pic  par

cristinica frumusica  par  kram baietelul drag e bine?

cris  puss imi dadura lacrimile... hjarta

Lil sa fie totul bine !  puss

numai bine tuturor!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#204 2014-09-12 15:30:34

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Burtici puss

Am intrebat si dincolo dar poate stiti voi, cate No-spa de 80 mg am voie pe zi?


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#205 2014-09-12 16:08:55

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Katey, maxim 3 bucati (asta in cazuri grave). in general 2 pastille la zi.

Fete kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#206 2014-09-12 16:19:56

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Merci, Just!


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#207 2014-09-12 23:28:51

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna seara
Va tin si eu pumnii fatelor cu contractii, sa duceti sarcinile   la termen.
lil, imi parr rau ca treci prin durerile aceatea,iti doresc sa fie bine.
Eu l-am adormit pe iustin cu titi dar vad ca inca se foieste, apuc sa stau un pic pe net de pe tel, in timp ce manc.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#208 2014-09-13 08:37:17

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Neata  wave

Va trimit cate o cafeluta, dar de acasa de data asta coffestudiu
Multumesc pentru mesaje, si eu va intorc tututor urarile de bine puss  Stiu ca sarcina e deja mare acum, nu de asta imi fac probleme ci de faptul ca durerile nu trec si zi de zi, noapte de noapte, ma epuizeaza. Si as fi vrut sa fiu intr-o alta forma atunci cand vine bubu meu drag, nu deja obosita si satula de dureri de dinainte. STiu ca pare absurd ce zic, dar as avea asa mare nevoie de o pauza...

Ce mi se pare mie ciudat la spitalul asta este ca dr care m-a internat mi-a zis ca nu vrea sa nasc acum la 35 si ca voi ramane sub supravegherea lor, poate si pana voi naste, fara tratament si fara perfuzie (am avut dureri in ziua aceea non stop si la intervale scurte de timp) iar seara durerile erau tot mai mari (timp de vreo 2 ore au fost la interval de 6 -7 minute apoi se tot micsorasera (4-5). Si parea ca ar fi tinut asa mult mai mult timp dar le-am zis ca ma doare si mi-au dat jumatate de doza de ventolin si spre dimineata contractiile erau mult mai rare. Doctorul care mi-a dat drumul ieri a zis ca de ce mi s-a dat acea doza si de ce ma tin in spital, ca locuiesc la 5 minute de spital, bebe e complet dezvoltat, are o greutate buna (intre 2.600 si 2.700) si daca s-ar naste acum nu ar fi nicio problema. Asa ca aseara pe la 7 eram deja acasa.

Ma intreb oare, acea doza de ventolin, oare nu a facut decat sa-mi opreasca nasterea? Pt ca acele dureri clar nu se comparau cu cele pe care le am acum. In timp ce le aveam nu ma puteam concentra decat la respirat, nimic altceva. Sper sa nu imi fi influentat intr-un mod negativ nasterea si acum sa se amane si sa nu mai functioneze cum trebuie corpul.  supa  Eu eram asa de pregatita sa-l am, mi se dusese si frica de nastere, de tot, ma gandeam ca poate sunt mai aproape sa-mi vad puiul mai mult decat oricand. Acum nu-mi mai e frica de nastere, sunt gata sa-l am pe micut in orice moment isi doreste el sa vina si intr-un fel (sper sa nu ma intelegeti gresit) sa se duca durerile cat mai repede rugaciune

Va pup si va doresc un weekend frumos! puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#209 2014-09-13 08:58:53

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

neata burtici si bbii nazdravani
eu va citesc mereu dar tel meu face fite si de cate ori vreau sa scriu se delogheaza sad
Rona, Lil, Deno.... tin pumni sa stea  bb-ii cat mai mult la caldurica
noi suntem bine, in 5 sept am fost la eco  si David era cu 13 z mai mare ecografic decat gestational. Eu maine am 33 de s si cu 2kg in minus fata de inceputul sarcinii. Analizele sunt toate f bune si medicul m-a felicitat ptr silueta. in schimb ne luptam f tare cu arsurile , dureri de spate si lipsa somnului de noapte. ne mai omoara si dintii, saptamana trecuta am scapat de o masea in urgenta ca nu mai rezistam .... David misca aproape  incontinuu dar eu avand placenta anterioara il simt f gentil, ma omoara doar cand imi da cate un picior in stomac sau se ghemuieste intr-un loc si imi provoaca contractii.
va pup pe toate puss...sper sa se posteze


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.