homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37-54


#1008 2015-08-27 12:03:22

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

buna

Si noi fara patut , l-am desfiintat din primele luni si din lipsa de spatiu . Ieri am primit nisipul kinetic comandat, recomand , m-am jucat mai rau ca un copil lol am tot amanat ca mi se parea scumpicel si mi-era teama sa nu il atraga pe pitic
m-am trezit si eu azi ca tb sa fac analizele pt cresa , acum ma rog sa faca caca azi sa ii pot duce maine dimin + exudatele. Am bagat in el prune si pere big_smile


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 



#1009 2015-08-27 12:15:19

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Smart, nu-i bai puss  La cata lume era acolo, era greu sa ne vedem repede.

Rei, hai cu kk chicot

Ultima oara a fost editat de majestik (2015-08-27 12:15:42)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1010 2015-08-27 13:03:17

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

buna!

reina, azi m-am intalnit cu o tanti de care uitasem. are 3 baieti si o fetita, venita ultima pe lume. deci se poate smile.
cum va jucati cu nisipul, in ce l-ai pus? pe afara? e in vreun fel diferit de nisipul obisnuit, cel de la mare?

maje, eduard nu se foieste in pat? nu-si scoate mainile/picioarele printre zabrele sau folositi inca protectii?
al meu ocupa tot patul, am mai zis eu ca de multe ori ma inghesui pe un coltisor sa dorm. ma intreb daca s-a invatat asa pt ca a avut la dispozitie prea mult spatiu hmm. cand o fi cu vreo gagica, o impinge pe aia jos din pat sa se intinda el chicot.
a, acum vad ca el se simte bine in patut. pai n-ai de ce sa-l schimbi, atunci.

pff, al meu nu mai accepta uleiul din ficat de cod hmm.

Offline

 

#1011 2015-08-27 13:10:30

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

anca ne jucam acasa pe o masuta , nu se compara cu cel obisnuit ,nu umpli casa de nisip ,  cauta pe net filmulet nisip kinetic, sper sa nu fac vreo reclama


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#1012 2015-08-27 13:21:35

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

de asta ma temeam: daca ne jucam in casa, sa nu il pierdem pe covor si prin aspirator smile.
mi l-a mai recomandat cineva.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1013 2015-08-27 13:28:27

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Anca, si fata mea se foieste rau, dar patutul e din plasa, si nu se poate lovi de nimic, nici nu poate scoate vreun picior sau vreo manuta. Se intoarce insa pe toate partile, da ocol prin patut smile sunt sigura ca daca ar dormi in pat ar cadea in prima jumatate de ora, daca n-ar avea bare de protectie.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1014 2015-08-27 13:38:59

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

anca noi nu am dat pe jos cu el dar nici covor nu am unde e pusa masuta, e doar parchetul. Al meu e fascinat de nisipul de la mare si acum daca ies cu el afara in parc doar de la 5 - 6 cand vine sotul incerc sa ii gasesc activitati care sa ii placa , sa ma lase sa ma ocup si de bb mic


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#1015 2015-08-27 13:59:28

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Anca, eu am patut textil, e cu plasa in loc de zabrele, insa i-am ridicat salteaua unde o tineam cand era bebe. Aici nu prea mai are "perete". Cand se trezeste, fie dimineata, fie noaptea, pentru apa, pipi etc, se pune in fund, cel mult in genunchi(asta rar). A, si daca ar fi avut zabrele sigur ajutau acele perne lungi pentru geamuri sa nu intre curentul. Eu i-am luat 3: 2 pe laterala si 1 la caput.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1016 2015-08-27 18:50:54

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Fetele nu am avut timp sa citesc din urma dar o sa o fac curand. Ne pregatim de botez dupa jumatatea lui Sept. dar pana atunci fac curatenie cum pot ca stau nashii si inca un cuplu la noi acasa si va dati seama ca trebuie sa aranjez pe ici-colo. SUnt si cu amandoi acasa, este si rece afara...

Am doua intrebari:
1. Este normal ca bb sa se intoarca pe burtica, singur, la o luna?

2. Sa ma ingrijorej ca sta mai mult ca o broscuta decat cu picioarele intinse?


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1017 2015-08-27 19:04:24

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Flow, chiar ma intrebam cum sunteti.
Eu nu-i inteleg pe oamenii aia care stau pe capul vostru, cand aveti bebe mic si un copil de crescut. Ei n-au copii? Esti o eroina ca reușești sa faci atatea.
1. Mi se pare doar wow, bravo lui! Nu vad ceva anormal, doar o abilitate insusita mai devreme decat alti bebeluși.
2. Nu, e perfect normal. Asa stau bebelușii. De aceea se si poarta in pozitie de broscuta, cu picioarele in M si coloana in C. Al meu si acum, la 2 ani mai sta cateodata asa cand e intins pe spate.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2015-08-27 19:06:40)

Offline

 

#1018 2015-08-27 21:55:46

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Vai, fetelor, ce m-am emotionat mai devreme!

L-am dusat pe Eduard, i-am pus finetul in jurul corpului si l-am luat asa in brate sa-l scot din baie si sa-l duc in camera. Nu e nimic neobisnuit, ca asta intra in ritualul din fiecare seara, insa cand l-am luat in brate m-a strans tare de gat si mi-a zis "Te iubec. Te iubec, mami".  hjarta hjarta hjarta
Noi ii zicem "te iubeste mami/tati mult" niciodata "te iubesc". Am ramas muti amandoi!!
E prima data cand zice!

Ultima oara a fost editat de majestik (2015-08-27 21:56:33)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1019 2015-08-27 23:38:10

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

ce frumos, maje! hjarta sa se mai repete, cat de des! tummenupp

Offline

 

#1020 2015-08-28 03:32:25

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Anca cred ca a fost numai un episod intamplator caci nu s-a mai intors dar o sa il urmaresc. Carol nu a stat ca o broscuta. Am poze facute mereu si nu o vad sa stea asa ca si A.
Cat despre musafiri...nashii ui zboara mii de kilometri ca sa ne boteze noua. Cum sa nu stea la noi? Le eliberez camera mea unde invat, scot mesele de invatat afara si le las numai patul. Am si cateva sute de carti dar o sa le las pe podea sa se relaxeze cu regismul comunist in E. Europei  lol
Celilati care vin stau numai o noapte si o zi si vin si ei de departe ca sa fie alaturi de noi. Pe ei ii inghesui eu printre tonele de jucarii.

In rest...le felcit pe mamicile cu doi sau trei copii si care nici nu au ajutor. Sotul meu este intr=o pozitie la job foarte mare, sta numai si numai in sedinte, pleaca intr-o gramada de conferinte, delegatii etc. Eu-s cu amandoi si am zile, ca cea de astazi, cand A. tzorcaie nonstop. Trebuie sa ma ocup si de C, macar sa ii dau de mancare caci in rest le face ea pe toate. Noroc ca am invatat-o sa se spele, sa faca una sau alta. Dar mi-a zis ca ii este dor sa mai stam noi doua asa "ca fetele". Maine, vineri, iesim in mall si in weekend ne ducem la un Spa amandoua si baietii ramna in camera de hotel.

Copilul 2 a crescut mult. Are 5 kg si 56 cm. A iesit din spital cu 3,4 kg si 53 cm. Cica este bine cum evolueaza. Nu plange decat daca ii este foame si nu i dai atunci sau nu il iei in seama macar. Se uita atent la mine si imi zambeste cateodata si ne urmareste cu privirea. Sunt topita dupa el; nu-mi vine sa cred cat de calma ma face sa fiu. Pai cand era C mica si sugea toata ziua ca nici la baie nu ma puteam duce simteam ca innebunesc. acum sunt atat de calma si de linistita si de happy.
Pentru cine nu are inca, eu recoman bb 2 de urgenta  lol

Maje ce frumos! Mi s-a zis si mie, dupa 5 ani si multe luni: I really love you silly mommy!


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1021 2015-08-28 07:17:00

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Neata!
Flower ce frumos vorbești. ...sper și eu sa fiu calma ca tine dacă voi avea...
Soțul m-a trezit la 6.30 ca prăjea peşte pt la serviciu. grater a se nota  a eu mă trezesc la 7.30-8 pt ca muncesc la 15 min de casa... off

O zi frumoasa!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1022 2015-08-28 09:03:51

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Neatza!
Ce norocoasa esti Janis in privinta sotului care isi face singur mancare, nu cere haine calcate....super!
Maje  o sa devina obisnuinta replica asta. La noi asa a devenit dar din pacate zice si  eu nu te mai iubesc, mami- arunci cand nu ii fac pe plac , cu toate ca eu ii repet mereu - eu te iubesc intotdeauna!
Flow, ce frumos!


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#1023 2015-08-28 09:32:26

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Neata!

Als, sunt sigura, insa a fost divin momentul, m-a marcat..prima data e maret mereu! hjarta

Al meu sot isi gateste singur ca e pretentios, e inventiv si are alte gusturi decat mine:el sarat, picant, acru..eu dulce roll Ieri a facut o ciorba de ied cu smantana si bors. Mie nu mi-a placut cand am gustat-o lol


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1024 2015-08-28 09:35:17

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Neata,

maje, e de nedescris ce simti cand iti spune copilul tau asta hjarta


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1025 2015-08-28 10:10:39

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

Maje hjarta


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1026 2015-08-28 10:20:14

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 37

neatza

maje, asa e , e divin, iar cand iti mai zice pe langa ,, iubesc,,  si ,, esti cea mai buna mama din lume, nu o sa te schimb niciodata,, -nu stiu de unde a scos ultima parte, lesini si invii ....ana e ffff emotiva, daca pe mine ma bufneste uneori plansul de fericire,cand o strang la piept si pe ea la fel, e emotiva si sensibila totodata, o fi bine, o fi rau, o-m vedea pe viitor.

flower e super ce povestesti, ma bucur ca sunteti ok.mai plecati in concediu, parca asa ziceai inainte de a se naste bebe, ca veti merge toti 4.

janis, ce mai faci, cum mai esti? mi-am adus aminte acum, in luna in care am ramas, am facut in Z21 progesteronul, si mi-a iesit o valoare care indica sarcina, nu am zis nimic, ci doar am sperat in sinea mea sa se adevereasca, am avut un instict totusi ca e bebe acolo si asa a fost smile ....cred ca tu ai trecut totusi de z21, nu, dar daca  vrei totusi ceva , poti incerca sa ti-l faci, eu una sincer daca as fi in locul tau, as face, cu speranta sa-i fac sotului o bucurie  de ziua lui .

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2015-08-28 10:26:57)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.