homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Citate-8


#134 2009-08-03 21:55:04

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: citate

“Avem timp pentru toate.
Sa dormim, sa alergam in dreapta si-n stanga,
sa regretam c-am gresit si sa gresim din nou,
sa-i judecam pe altii si sa ne absolvim pe noi insine,
avem timp sa citim si sa scriem,
sa corectam ce-am scris, sa regretam ce-am scris,
avem timp sa facem proiecte si sa nu le respectam,
avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.
Avem timp pentru ambitii si boli,
sa invinovatim destinul si amanuntele,
avem timp sa privim norii, reclamele sau un accident oarecare,
avem timp sa ne-alungam intrebarile, sa amanam raspunsurile,
avem timp sa sfaramam un vis si sa-l reinventam,
avem timp sa ne facem prieteni, sa-i pierdem,
avem timp sa primim lectii si sa le uitam dupa-aceea,
avem timp sa primim daruri si sa nu le-ntelegem.
Avem timp pentru toate.
Nu e timp doar pentru putina tandrete.
Cand sa facem si asta - murim.” Octavian Paller Avem timp


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 



#135 2009-08-03 23:34:03

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: citate

?    departea de ceea ce imi place dar aproape de ceea ce vreau
?    Un copil poate oricand sa invete un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste.
?    "Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire. Ca sa-ti dai seama cat de bine este sa traiesti, trebuie sa-ti fi dorit sa mori." Al.Dumas
Mai bine sa fii urat pt ceea ce esti, decat sa fii iubit pt ceea ce nu esti...
Daca s-ar alia toata lumea impotriva ta, nu ti-ar putea face nici un sfert din raul pe care ti-l poti face singur..
De ce sa repeti mereu aceleasi greseli, cand sunt atatea altele noi pe care sa le faci ?!...
Din iubire pentru ea, el a escaladat cel mai inalt munte, a innotat cel mai mare ocean si a traversat cel mai intins desert. Ea l-a parasit pentru ca nu-i era niciodata alaturi..
Unul din cele mai mari riscuri in viata este sa nu ai niciodata curajul sa risti.
...si lista poate continua...dar maine poate tongue


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#136 2009-08-05 22:32:44

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: citate

Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata

Oamenii mari nu s-au considerat niciodata mari, oamenii mici nu s-au considerat niciodata mici!

Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile

Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii

Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi

Greselile copilaresti nu sunt facute de copii

Ultima oara a fost editat de my_aa (2009-08-05 22:33:03)


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#137 2009-08-05 22:38:26

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: citate

extra a scris:

Acestea nu sunt simple citate, caci la vreme de nevoie te ajuta cu adevarat. Simti ca Insus Domnul iti vorbeste; si daca El ti-a vorbit si te-a incurajat in felul acesta, atunci... chiar ca esti incurajat.
Si Biblia este plina de incurajari de felul acesta. Ea nu este alcatuita doar din simple citate, ci cuvintele ei sunt scrise tocmai pentru ca sa ofere ajutor omului, nu doar ca sa ii fie placute. Tocmai de aceea PillBlast nu ai gasit intelesul citatului pe care l-ai dat. Dar daca tu vei fi atrasa de lucrurile spirituale, vei intelege pe deplin despre ce vorbea Pavel pe care l-ai citat.

I.auzi mai, dar de unde stii ca nu am inteles? De unde stii tu ca nu mi-a oferit ajutor?  skitarg

Si iar vad ca nu ma pot abtine sa ii raspund  signof10

Offline

 

#138 2009-08-06 21:43:12

mayra19
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-28
Mesaje: 1644

Re: citate

"Tot ce pot sa inteleg,
Inteleg doar din cauza ca te iubesc ." - Leo Tolstoy

"Doua iubiri umane fac una divina." - Elisabeth Barrett Browning

"Dragostea este intelepciunea nebunului si nebunia inteleptului." - Samuel Johnson

"Dragostea este viata fiecarei fiinte." - Emanuel Swedenborg

"Si totul pentru dragoste si nimic pentru recompense." - Edmund Spenser


hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta


Voi fii mereu lângă tine hjarta La rău şi la bine hjarta Când ai nevoie de mine hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2009-08-06 22:40:48

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: citate

CUM   SA   RAMAI   TANAR

1. Ignorati numerele ne-esentiale. Inclusiv varsta, greutatea si inaltimea. Lasati doctorii sa-si faca griji in legatura cu astea. De asta ii platim.


2. Inconjurati- va de prieteni veseli. Aia mohorati va deprima.


3. Invatati. Studiati computerul, mestesugurile, gradinaritul, orice. Nu lasati creierul sa leneveasca. "O minte inceata este atelierul diavolului." Si numele diavolului este Alzheimer.


4. Savurati lucrurile simple.


5. Radeti des, mult si din toata inima. Radeti pana nu mai puteti si va trebuie aer.


6. Mai apar si lacrimi. Indurati, suferiti si treceti mai departe. Singura persoana care va insoteste toata viata, suntem NOI  INSINE. Fiti  "VII",  cat sunteti in viata.


7. Inconjurati- va cu dragoste, indiferent ca asta inseamna familia, animalutele dragi, muzica, plante, hobbi-uri, ce-o fi. Casa voastra este refugiul vostru.


8. Pretuiti-va sanatatea. Daca este buna, pastrati-o. Daca mai are "hibe", reparati-o. Daca nu tine de voi "reparatia", cautati sprijin.


9. Nu va cautati vina. Faceti vizita la mall, in alt judet, in alta tara , dar NU unde este vina.


10. Spuneti-le oamenilor pe care ii iubiti, ca ii iubiti, cu orice ocazie.


SI NU UITATI NICIODATA:
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momente care iti taie rasuflarea.


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#140 2009-08-06 23:17:43

dark_assik
New member
Inregistrat: 2009-08-05
Mesaje: 33

Re: citate

"Niciodată nu te voi trăda de tot, deşi te-am trădat şi te voi trăda la fiecare pas; C?nd te-am ur?t nu te-am putut uita; Te-am blestemat, ca să te suport; Te-am refuzat, ca să te schimbi; Te-am chemat şi n-ai venit, am urlat şi nu mi-ai z?mbit, am fost trist şi nu m-ai m?ng?iat. Am pl?ns şi nu mi-ai ?ndulcit lacrimile. Deşert ai fost rugăminţilor mele. Ucis-am ?n g?nd ?nt?ia clipă a vieţii şi fulgerat-am ?nceputurile tale, secetă ?n fructe, uscăciune ?n flori şi secarea izvoarelor dorit-a sufletul meu. Dar recunoscător ?ţi este sufletul meu pentru z?mbetul ce l-a văzut doar el şi nimeni altul; recunoscător pentru acea ?nt?lnire, de nimeni aflată; acea ?nt?lnire nu se uită, ci cu credinţa ascunsă ?n tine răsună ?n tăcere, ?nverzeşte pustiuri, ?ndulceşte lacrimi şi ?nseninează singurătăţi. ?ţi jur că niciodată nu vei cunoaşte marea mea trădare. Jur pe tot ce poate fi mai sf?nt: pe z?mbetul tău, că nu mă voi despărţi niciodată de tine." Emil Cioran hjartahjartahjarta


"It's cold outside but between us it's worse.."disperat

Offline

 

#141 2009-08-07 13:01:12

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: citate

"Bucuria e un melc ce se taraste, in timp ce nenorocirea e un cal de curse salbatic. "- V.V. Miakovski’’

          “Am invatat  ca indiferent cat de mult suferi lumea nu se va oprii in loc pentru suferinta ta”Octavia paller

        “ Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…”
           Copilărie. Perioadă a vieţii umane, intermediară ?ntre idioţia prunciei şi nebunia tinereţii - la doi paşi de păcatele maturităţii şi la trei de regretele bătr?neţii.


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#142 2009-09-17 20:57:47

mayra19
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-28
Mesaje: 1644

Re: citate

?One day your life will flash before your eyes. Make sure its worth watching.?

?Daca as fi un inger as face ca visele sa ti se indeplineasca, dar nu sunt decat un om care poate sa te iubeasca..."

Ultima oara a fost editat de mayra19 (2009-09-17 21:00:39)


Voi fii mereu lângă tine hjarta La rău şi la bine hjarta Când ai nevoie de mine hjarta

Offline

 

#143 2010-01-06 17:14:55

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: citate

vdaiana a scris:

"IESIND CU O ALTA FEMEIE*

Cu putin timp in urma incepusem sa ies cu "o alta femeie", in realitate fusese ideea sotiei mele.
"Tu stii ca o iubesti !" - imi zise intr-o zi, luandu-ma prin surprindere.
"Viata este foarte scurta, dedica-i timp "...
- "Dar eu te iubesc pe tine ", am protestat.
- "Stiu, dar o iubesti si pe Ea, de asemenea".
Cealalta femeie pe care sotia mea dorea sa o vizitez era Mama mea, vaduva de niste ani, dar serviciul si copiii mei faceau ca sa o vizitez numai ocazional.
In seara asta am chemat-o sa o invit la cina si apoi la cinema.
- "Ce s-a intamplat ? Esti bine ?" m-a intrebat.
Mama mea este tipul de femeie pe care, o chemare seara tarziu, noaptea, sau o invitatie surpriza este un indiciu de veste rea.
- "Am crezut ca ar fi placut sa petrec ceva timp cu Tine", am raspuns, "amandoi, singuri...ce parere ai ?"
Reflectand un moment la asta, zise: - "Mi-ar placea foarte mult"...
Vinerea asta, in timp ce conduceam, dupa serviciu, sa o iau, ma simteam nervos, acea nervozitatea care precede o intalnire... Si, pentru Dumnezeu !, cand sosii la casa ei, am vazut ca si Ea era
foarte emotionata ! Ma astepta in poarta, imbracata in vechiul ei palton, isi incretise parul si imbracase o rochie cu care sarbatorise ultima aniversare de nunta, fata ei radea si iradia lumina ca un inger.
"Le-am spus prietenelor mele ca o sa ies cu fiul meu si au fost foarte emotionate" - imi povesti urcand in masina.
Am fost la un restaurant nu foarte elegant, dar foarte primitor. Mama mea se sprijini de bratul meu ca si cum era "Prima Doamna a Natiunii".
Cand ne-am asezat, a trebuit sa-i citesc meniul. Ochii ei vedeau numai figurile mari.
Pe la mijlocul intrarilor, mi-am ridicat privirea spre ea, Mama mea,asezata pe partea cealalta a mesei, doar ma privea. Un suras nostalgic se vedea pe buzele ei.
-"Cand erai micut, eu eram cea care iti citea meniul. Iti amintesti?".
- "Atunci, e momentul sa te relaxezi si sa-mi permiti sa-ti inapoiez favoarea", am raspuns.
In timpul cinei am avut o conversatie agreabila, nimic extraordinar, doar ne-am pus la zi unul cu viata celuilalt. Am vorbit atata, ca am pierdut filmul.
- "Voi iesi cu tine altadata, dar numai daca ma lasi sa te invit eu", spuse mama mea.
Cand am dus-o acasa imi parea rau ca ne desparteam, am sarutat-o, am imbratisat-o si i-am spus cat o iubesc.
- "Cum a fost intalnirea?" a vrut sa stie sotia mea cand m-am intors in noaptea aceea.
- "Foarte placuta, iti multumesc", am privit-o recunoscator, spunandu-i "mult mai mult decat mi-am imaginat"
Cateva zile mai tarziu Mama mea muri de un infarct , totul a fost atat de rapid, ca nu am putut face nimic.
Dupa putin timp am primit un plic de la restaurantul unde cinasem cu Mama.
Continea o nota care spunea : Cina este platita anticipat, eram aproape sigura ca nu voi putea fi
aici, oricum am platit pentru tine si sotia ta; niciodata nu vei putea intelege ce a insemnat noaptea aceea pentru mine.... TE IUBESC ! Mama ta.

In acest moment am inteles importanta de a spune la timp TE IUBESC si sa le dam fiintelor noastre dragi spatiul pe care il merita.
Nimic in viata nu este mai important decat Dumnezeu si Familia ta, da-le timp pentru ca ei nu pot astepta.
Daca Mama ta traieste... distreaz-o !
Daca nu... aminteste-ti-o !
Si aminteste-ti mereu !
Dumnezeu iarta, dar Timpul nu iarta niciodata.

NICI NU SE POATE INTOARCE ! "

mi-au dat lacrimile...


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#144 2010-01-07 16:07:30

ToandMe
Full member
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 435

Re: citate

YoHanna a scris:

vdaiana a scris:

"IESIND CU O ALTA FEMEIE*

Cu putin timp in urma incepusem sa ies cu "o alta femeie", in realitate fusese ideea sotiei mele.
"Tu stii ca o iubesti !" - imi zise intr-o zi, luandu-ma prin surprindere.
"Viata este foarte scurta, dedica-i timp "...
- "Dar eu te iubesc pe tine ", am protestat.
- "Stiu, dar o iubesti si pe Ea, de asemenea".
Cealalta femeie pe care sotia mea dorea sa o vizitez era Mama mea, vaduva de niste ani, dar serviciul si copiii mei faceau ca sa o vizitez numai ocazional.
In seara asta am chemat-o sa o invit la cina si apoi la cinema.
- "Ce s-a intamplat ? Esti bine ?" m-a intrebat.
Mama mea este tipul de femeie pe care, o chemare seara tarziu, noaptea, sau o invitatie surpriza este un indiciu de veste rea.
- "Am crezut ca ar fi placut sa petrec ceva timp cu Tine", am raspuns, "amandoi, singuri...ce parere ai ?"
Reflectand un moment la asta, zise: - "Mi-ar placea foarte mult"...
Vinerea asta, in timp ce conduceam, dupa serviciu, sa o iau, ma simteam nervos, acea nervozitatea care precede o intalnire... Si, pentru Dumnezeu !, cand sosii la casa ei, am vazut ca si Ea era
foarte emotionata ! Ma astepta in poarta, imbracata in vechiul ei palton, isi incretise parul si imbracase o rochie cu care sarbatorise ultima aniversare de nunta, fata ei radea si iradia lumina ca un inger.
"Le-am spus prietenelor mele ca o sa ies cu fiul meu si au fost foarte emotionate" - imi povesti urcand in masina.
Am fost la un restaurant nu foarte elegant, dar foarte primitor. Mama mea se sprijini de bratul meu ca si cum era "Prima Doamna a Natiunii".
Cand ne-am asezat, a trebuit sa-i citesc meniul. Ochii ei vedeau numai figurile mari.
Pe la mijlocul intrarilor, mi-am ridicat privirea spre ea, Mama mea,asezata pe partea cealalta a mesei, doar ma privea. Un suras nostalgic se vedea pe buzele ei.
-"Cand erai micut, eu eram cea care iti citea meniul. Iti amintesti?".
- "Atunci, e momentul sa te relaxezi si sa-mi permiti sa-ti inapoiez favoarea", am raspuns.
In timpul cinei am avut o conversatie agreabila, nimic extraordinar, doar ne-am pus la zi unul cu viata celuilalt. Am vorbit atata, ca am pierdut filmul.
- "Voi iesi cu tine altadata, dar numai daca ma lasi sa te invit eu", spuse mama mea.
Cand am dus-o acasa imi parea rau ca ne desparteam, am sarutat-o, am imbratisat-o si i-am spus cat o iubesc.
- "Cum a fost intalnirea?" a vrut sa stie sotia mea cand m-am intors in noaptea aceea.
- "Foarte placuta, iti multumesc", am privit-o recunoscator, spunandu-i "mult mai mult decat mi-am imaginat"
Cateva zile mai tarziu Mama mea muri de un infarct , totul a fost atat de rapid, ca nu am putut face nimic.
Dupa putin timp am primit un plic de la restaurantul unde cinasem cu Mama.
Continea o nota care spunea : Cina este platita anticipat, eram aproape sigura ca nu voi putea fi
aici, oricum am platit pentru tine si sotia ta; niciodata nu vei putea intelege ce a insemnat noaptea aceea pentru mine.... TE IUBESC ! Mama ta.

In acest moment am inteles importanta de a spune la timp TE IUBESC si sa le dam fiintelor noastre dragi spatiul pe care il merita.
Nimic in viata nu este mai important decat Dumnezeu si Familia ta, da-le timp pentru ca ei nu pot astepta.
Daca Mama ta traieste... distreaz-o !
Daca nu... aminteste-ti-o !
Si aminteste-ti mereu !
Dumnezeu iarta, dar Timpul nu iarta niciodata.

NICI NU SE POATE INTOARCE ! "

mi-au dat lacrimile...

si mie....

Offline

 

#145 2010-01-07 16:09:42

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: citate

si mie...ptr ca ...asa este....


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#146 2010-01-10 12:51:36

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: citate

Citate William Shakespeare:


Noi stim ce suntem, dar nu stim ce putem fi.

A fi sau a nu fi, acesta este intrebarea.

E mult mai usor sa iei o hotarare decat sa o pui in practica.

Sa n-ai niciodata incredere in acela care si-a calcat o data cuvantul.

Orice zi este buna, daca nu, atunci la ce bun sa ne mai trezim.

Cursul dragostei adevărate nu a fost niciodată neted.

Fii cu curaj, sterge-ti ochii, adesea cadearea e un mijloc de a te ridica mai sus.

Lasii mor de mai multe ori ianintea mortii lor.

Iadul este gol şi toţi diavolii sunt aici.

Toate zilele sunt nopţi p?nă te văd, iar nopţile strălucesc ca zilele c?nd te visez.

Oamenii care vorbesc puţin sunt cei mai buni.

Nu da limbă g?ndurilor tale, nici acţiune vreunui g?nd nepotrivit.

Oamenii ar trebui sa fie ce par; iar cei care nu sunt, n-ar trebui nici sa para.

Iubesc puţin cei ce-şi divulgă iubirea lor altora...

Experienţa se capătă prin s?rguinţă.

Voinţa noastră şi destinul merg at?t de opus ?nc?t planurile mereu ne sunt răsturnate.

Puţini sunt cei care ştiu c?t de mult ar trebui să ştie, ca să ştie c?t de puţin ştiu.

Iubirea fuge ca o umbră de adevarata iubire care o urmăreşte: urmărind-o pe cea care fuge de ea şi fugind de cea care o urmăreşte.

Orice sclav are ?n m?nă arma de-a zdrobi robia.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#147 2010-01-10 14:57:24

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: citate

Iadul este gol şi toţi diavolii sunt aici.
Nu da limbă g?ndurilor tale, nici acţiune vreunui g?nd nepotrivit.

Citatele astea ?mi plac foarte mult!  tummenupp


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#148 2010-01-10 15:34:29

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: citate

babymik a scris:

" N`ai dezmierda de n`ai sti sa blestemi,
  Surad numai acei care suspina
  Si n`ai zambi de n`ar fi fost sa gemi
  De n`ai fi plans...n`ai duce`n ochi lumina.
  Si daca singur rana nu`tzi legai
  Cu mana ta, n`ai unge rani straine
  N`ai jindui dupa un coltz de Rai
  De n`ai avea si`un strop de Iad in tine...
  Si nu te`naltzi pana nu cazi
  Cu fruntea greu in pulberea amara
  Chiar daca`nvii in cantecul de azi,
  E pentru c`ai murit...in lacrima de`aseara..."

hjarta  hjarta  hjarta

Offline

 

#149 2010-01-13 16:17:11

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: citate

* Ne-am pierdut curajul de prea multă singurătate şi am uitat să trăim, g?ndind prea mult viaţa. (Emil Cioran)
* Mi-ar plăcea să fiu canibal, nu din plăcerea de a devora pe cutare sau pe cutare, ci din aceea de a-l vomita. (Emil Cioran)
* Se zice că timpul trece, timpul nu trece niciodată, noi trecem prin timp. (Garabet Ibrăileanu)
* Fără iluzie, nu există nimic . E straniu să afli taina realităţii ?n irealitate.(Emil Cioran)
* Viaţa nu este, dec?t o absurditate . . . legală, pemisă, acceptată .(Emil Cioran) . . . etc
* Mai mult, dec?t de Dumnezeu, mă tem de absenţa lui Dumnezeu. (Octavian Paler)
* Mă interesează ce g?ndeşte Dumnezeu, restul sunt detalii. ( Albert Enstein)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#150 2010-01-13 17:56:54

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: citate

Love is like quicksilver in the hand. Leave the fingers open and it stays. Clutch it, and it darts away.
Dorothy Parker.
Friendship is a disinterested commerce between equals; love, an abject intercourse between tyrants and slaves.
Oliver Goldsmith.

Ultima oara a fost editat de lala20 (2010-01-13 17:57:13)


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#151 2010-01-16 23:35:44

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: citate

" Daca A reprezinta succesul in viata, atunci A este egal cu x plus y plus z. Munca reprezinta x; y inseamna joaca; iar z sa stii sa-ti tii gura" - Albert Einstein


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#152 2010-01-24 10:21:33

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: citate

* Numai suferinţa schimbă pe om. Toate celelalte experienţe şi fenomene nu reuşesc să modifice esenţial temperamentul cuiva sau să-i ad?ncească anumite dispoziţii p?nă la a-l transforma integral. ( Emil Cioran )
* Ne-am pierdut curajul de prea multă singurătate şi am uitat să trăim, g?ndind prea mult viaţa. ( Emil Cioran )
* Primul om care a preferat să ?njure, dec?t să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizaţiei. ( Sigmund Freud )


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.