homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101-27


#495 2017-11-30 09:55:07

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Am incercat sa editez, dar nu ma lasa. Pe testul care credeam ca e defect au apărut acum două liniute, dar e prea târziu să mai însemne ceva fiindca a trecut mai mult de jumătate de ora. Celălat oricum negativ. Promit că ma potolesc, ma iertati ca ma tot agit asa, bine macar ca pot sa scriu aici si ma mai liniștesc.

Offline

 



#496 2017-11-30 10:19:20

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata fetelor .
Eu nu ma mai stresez lol pentru ca am lasat proiectul bebe putin . Mai ales ca lucrez mult , sunt obosita , nu as putea duce o sarcina in stilul asta .  Si vad ca nici nu raman chicot
Sonia , merci . puss
Georgiana , ce vesti ai ?
Space ,  asteapta sa vezi daca vine sau nu CM . Daca intarzie atunci sa faci test .
Va puuuup


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#497 2017-11-30 10:23:58

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata fete! A 5-a zi de spotting de moment. Am facut azi dimineata un test surechek si este negativ. Daca nu imi vine sapt asta miercuri ma programez la doctor. Altceva nu pot face. E foarte ciudat pt ca niciodata nu am patit asa ceva. Incerc sa ma detasez...
puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#498 2017-11-30 10:34:00

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Georgiana, foarte bine faci, programeaza-te la medic daca tot nu vine....astazi in ce zi a ciclului esti? Si cat DPO?

Alexandra  puss

Sa aveti zile frumoase, daca aveti liber. Noi plecăm sâmbătă 1 saptamana din tara, am sa imi mai iau gândul, mai ales că duminică ar trebui să vina. Nu iau niciun test de sarcina cu mine, dimpotriva o sa imi iau provizii pentru menstruatie.
Astazi ies la niste cumparaturi, am nevoie de o pereche de pantaloni si eventual niște ghetute sau botine daca gasesc.

Va îmbrățișez cu drag si ma gandesc la noi. Suntem la pagina 27, pana acum nici o veste buna sad sper ca pana la sf anului sa avem teste cu ochișori  puss

Offline

 

#499 2017-11-30 10:37:55

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space, sunt in ziua 32 a CM-ului si 13 DPO...
Daca poti, cel mai bine este sa nu te stresezi, suntem buni de dat sfaturi dar nu sa le punem in practica rotfl
Iti doresc concediu placut si distractie frumoasa puss
Poate ne faci o surpriza cu un test pozitv. Tinem pumnii hjarta


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

 Publicitate


loading...

#500 2017-11-30 14:08:30

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space , concediu placut si ralaxare deplinaaa sa aveti puss


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#501 2017-11-30 14:20:31

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Va multumesc, fetelor  puss

Z32 si 13DPO esti in parametri cu lungimea CM, problema e spotting-ul...sper din tot sufletul sa se rezolve cat mai curând, eu m-as duce oricum la doctor săpt viitoare daca ai cum să vezi ce e cu spotting-ul asta de 5 zile.

Alexandra, sper sa fie OK si la tine toate cat mai curând  puss

Offline

 

#502 2017-11-30 15:46:52

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space, ciclul meu este de 28 de zile cu ovulatie tarzie, d-aia mi se pare ca nu e normal. Oricum ma duc sapt viitoare la control, asa voi sta linistita puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#503 2017-11-30 20:17:41

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space , sper si eu
Acum seara am obervat o mica pata de sange cand m'am sters . Si am mici crampe si sunt balonata . Deci vine, se pregateste . Dupa ce trece merg la medic


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#504 2017-11-30 21:10:37

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Alexandra, ce bine ca in sfarsit iti vine...la mine inca nimic...La mine nu e din cauza stresului.ca am vazut prima pata de spotting si ma asteptam sa-mi vina...dar cand am vazut ca 4-a zi, azi a 5-a acum chiar ma stresez...Oare nu poate fi de la siropul de patlagina? Sau de la complexul de vit B? Abia stept sa merg la medic...


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#505 2017-11-30 22:37:21

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Georgiana , stai sa vedem lol
Sper sa vina pentru ca deja e prea mult


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#506 2017-12-01 08:45:41

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neataaa !!! Weekend frumos sa aveti puss


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#507 2017-12-01 09:16:15

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata!
In sfarsit declar Z1 in forta rotfl Macar stau linistita pe partea asta si s-o luam de la capat...asa m-au luat de dimineata niste dureri...cand am vazut ca si temp a scazut, am zis clar vine. Macar am scapat
Weekend frumos fete!


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#508 2017-12-01 09:36:19

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neața, fetelor!  puss

Georgiana, ce bine ca nu te mai chinuie si și-a dat drumul. Dacă tot era sa vina, macar sa nu te țină în suspans.

Alexandra, sper sa vina si la tine cat mai curând.

M-am mai documentat si am citit si pe aici într-un topic mai vechi- zicea chiar si Sonia- plantele sunt hormoni, pot sa aiba efect la fel sau chiar mai puternic decat pastilele si pot sa te deregleze. Deci uneori putem face mai rau decat bine. În principiu vitaminele sunt OK - Georgiana, nu stiu daca patlagina ar fi putut avea vreun efect, despre vit B am citit ca poate mari faza luteala, dar nu am citit nimic despre spotting.

Asa ca planul meu de acțiune pe lunile următoare va include max Vit B, acid folic iau oricum, la fel și fier pt anemie. M-am agitat atat de mult zilele acestea încât azi dimineata am avut un declic si mi-am "permis" sa nu imi mai fac griji. Totul e bine deocamdată,iar daca voi descoperi orice probleme, voi face tot posibilul sa remediez.
 
Va îmbrățișez cu drag si va doresc să vă bucurați de ziua României, pe oriunde sunteti!  kram

Offline

 

#509 2017-12-01 09:51:29

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space, am luat 10 zile mladite de zmeur, dar le-am lasat inainte de ovulatie...in rest nu am luat nimic in afara de b-uri si vit c. Patlagina am luat cand am fost racita pt ca eram in perioada ovulatiei si nu am vrut sa ratez momentul. Si daca imi aduc aminte Sonia mi-a recomandat patlagina pt ca este permisa si in sarcina si sa nu stau asa pt ca tuseam groaznic, si 2 zile am luat paracetamol simplu. Dar asta a fost inainte de ovulatie.
Va pupacesc puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#510 2017-12-01 11:33:17

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Uneori sunt dereglari fara motiv puss nu e nimic de speriat zic eu, cu faza luteala esti bine la 14 zile. Cred ca cel puțin o dată am avut si eu spotting vreo 4 zile mai demult.

Eu ma relaxez azi, acum ma uit la parada apoi am sa ma apuc de bagaje. Ce bine mi-au prins zilele astea libere!

Offline

 

#511 2017-12-01 17:15:54

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space , sa profiti de zilele libere sa te relaxezi smile poate vine si bebe cu ocazia asta .
Georgiana , ma bucur ca a venit CM la tine , macar nu te tine in suspans si poti sa incepi o noua luna !! Sa speram ca v-a fi cu noroc decembrie puss
Eu tot asa sunt , amarata lol nu mi-a venit inca, tot am mici crampe , simt ca ar trebui sa vina dar nu curge nimic...o sa o iau razna , dimineata cand ma trezesc primul lucru e sa merg la toaleta sa vad daca a venit sau nu .  Stiu stiu ca trebuie sa merg la control smile
Nu mai are nimeni nici o veste? Un testulet , nu se “oua” nimeni ? Daca da, spor la bebelit puss


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#512 2017-12-01 20:36:41

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Alexandra, nu stiu daca am fost .ai fericita ca acum ca mi-a venit..cand m-am trezit si am simtit durerea de menstra...chiar am fost happy...eu nu am simptome i ainte niciodata ..tot timpuk am cu jum de ora inainte sa zic asa...ciclul asta a fost ciudat cu totul, m-au durut sanii, mijlocul, toate rotfl
Cum se schimba corpul nostru, pana la urma niciodata nu-l cunoastem 100%...
Alexandra, neaparat control...
Space; relaxare placuta, sa veniti 3 hjarta
Missy, Sonia, Geo, Astera puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#513 2017-12-01 20:43:03

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Salutare! par
Am mai patit si eu cu spotting d asta intins pe multe zile, 4-5.
Space, eu as lua si test de sarcina cu mine smile concediu placut!
Noi am dat rateu luna asta, asa ca nu mi pun sperante. M a pacalit ovulatia, cred ca e abia maine pt ca si ieri si azi am avut teste de ovulatie pozitive, iar ultimul contact a fost acum 2 zile. Luna viitoare poate o prindem si noi.
Am sanse doar daca dimineata e mare temperatura si am ovulat azi, contactul a fost acum 2 zile sad la 3 zile inainte de ovulatie nu prea se prinde...  sper sa fie ridicata temperatura dimineata,  rugaciune

Ultima oara a fost editat de passenger (2017-12-01 20:45:25)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.