homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101-28


#514 2017-12-01 21:58:14

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Salut!  puss

Georgiana, se poate sa se schimbe de la o luna la alta simptomele, durata etc...e normal. Sa treaca zilele urate, sa nu te simti prea rau si apoi liber la distractie! patfierbinte

Alexandra, te cred ca esti amarata, dar nu te ingrijora, vezi ce zice doctorul. Poate ai ovulat foarte tarziu luna aceasta si de aceea intarzierea.

Pass, tin pumnii sa fi fost bun timing-ul, in seara asta nu mai reusesti o intalnire cu sotul tau?

Eu am fost foarte PMS astazi. Am avut crampe in special in partea stanga si m-am simtit trista fara motiv, ca atunci cand imi vine. Am plans de vreo 2 ori doar asa pentru ca mi-am amintit niste faze din trecut care ma supara disperat Asa se manifesta la mine PMS, tristete fara motiv real. Doar durerea de sani a lipsit, dar pare ca incep asa usor. Sper doar sa vina mai tarziu de maine, asa pot sa confirm ca am faza luteala de 10 zile (maine e 10 DPO). Asa ca mi-am impachetat tot arsenalul de tampoane, dar nici un test de sarcina. Nu vreau sa cobesc, daca printr-un miracol va fi nevoie, am sa iau unul de acolo.

Offline

 



#515 2017-12-01 22:38:56

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Pass puss
Nu se stie hjarta


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#516 2017-12-02 00:23:17

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Pass rugaciune speram sa fie bine luna asta ! Sa fie iar testul pozitiv si bebe sa ramana acolo smile
Georgiana lol pe mine ma prinde mereu CM dimineata inainte sa ma trezesc, imi e foarte cald si nu am nici un chef sa ma trezesc pentru ca stiu ca a venit . Spor in noua luna puss
Space , da ...e aiurea tare . Sunt si stresata ca nu vine , deci am crampe , ma simt balonata ...dar nu isi da drumul sa vina  butter  roll
Si eu sunt foarte trista inainte de CM, ma ia supararea de la orice , sunt foarte iritata si nervoasa ... saracutul meu sot chicot cate s indurat si cate mai urmeaza rotfl2

Ultima oara a fost editat de Alexandra.rosca (2017-12-02 00:25:51)


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#517 2017-12-02 08:52:31

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata fete! Eu am suferit cumplit azi-noapte...bine ca a trecut. Chiar acum citeam de durerile menstruale. Cica e semn bun daca te doare pentru ca inseamna ca a fost suficient progesteron si ca a fost ciclu ovulator. Nu am stiut chestiile astea. Dar m-a durut groaznic...A trecut..puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#518 2017-12-02 09:27:44

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

wave

Georgiana puss durerile mari la menstra nu sunt bune deloc,pt ca ele pot ascunde o endometrioza.nu mai citi pe net! Sunt f multe neadevaruri.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#519 2017-12-02 10:32:13

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neataaa smile
Sonia puss , mereu ne ajuti cu sfaturi bune .
Missy , ai trecut la treaba ? Parca tin minte ca luna asta ti-a venit . Din ce cauza nu iti venea CM? Scuze daca te deranjeaza ca intreb dar nu mai tin minte .


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#520 2017-12-02 10:42:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Alexandra puss pt ca mi doresc ca sa nu existe durerea pustiului si a bratelor goale...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#521 2017-12-02 11:13:13

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Sonia, apreciem ca împărtășești din experienta ta puss din partea tuturor aspirantelor începătoare si nu numai, multumim!

Georgiana - imi pare rau ca a durut asa rau. Si eu am dureri mari o zi de trebuie sa iau medicamente, mai nou trece doar de la ibuprofen, nospa sau paracetamol sunt apa de ploaie pt mine. Nu a fost asa mereu, de la o vreme abia.

Alexandra, vreo veste?

Eu sunt mult mai zen astăzi, chiar daca sunt trează de la 3.30 sa plecam la aeroport. Sunt entuziasmată și nu m-am mai gândit la teste etc. Nu mai am crampe, dar cred ca incepe durerea de sani. Astăzi daca ma tine pe uscat ma declar mulțumită, asa nu ma mai îngrijorez de faza luteala scurta.

Passenger, Missy, Geo  puss

Offline

 

#522 2017-12-02 11:18:56

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space, unde plecati ?  Poate nu mai vine CM majoreta
Georgiana,  nu ai luat medicament ?
Sonia , te cred... smile te pup

Eu azi trebuia sa fiu libera, dar m'a rugat bunica la fetita de care am grija daca pot sta si azi cu ea , parinti ei se intorc abia maine .. cum am putut sa refuz cand stiu ca pot sa o iubesc toata ziua . Sunt curioasa de reactia ei cand vin parintii inapoi , toata saptamana a fost ok cu ea . Zici ca era bebele nostru chicot


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#523 2017-12-02 11:29:06

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

În Portugalia, Alexandra. O sa aveti si voi bebe al vostru sa îl dragaliti toată ziua  puss

Faza luteala se calculează începând cu ziua ovulatiei sau prima zi dupa ovulatie?

Offline

 

#524 2017-12-02 11:32:04

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space , woow,  suuper hjarta scapati putin de frig .
Eu nu am nici o veste , la fel sunt cu crampe si balonare ... Aseara mi¡a zis sotul meu ca parca am burtica asa mai umflata ca anul trecut cand era bebe rotfl2 oare mai are rost sa fac test ? Eu zic ca nu e ...mai ales ca stiu ca nu am prestat si nici simptome de sarcina nu am


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#525 2017-12-02 12:57:35

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Sonia, multumesc pentru sfat. Nu ma doare tot timpul, am pus durerea si pe faptul ca luna asta a fost dereglat. Ieri am luat no-spa 40...era o durere suportabila, in schimb azi noapte m-am trezit cu niste dureri groaznice...am luat 2 no-spa de 40 odata si dupa o ora am gasit un algocalmin si l-am luat. Intr-un final m-a luat somnul. Dar am plans 2 ore ....De monent numai am treaba. Deobicei ma doare in prima zi, dar nu in halul asta. M-a mai durut asa anul trrcut cand am avut avortul ala menstrual.
Alexandra, Space, Sonia va pup fete puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#526 2017-12-02 15:07:10

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Va pup si eu, sa aveti un weekend frumos!
par puss

Offline

 

#527 2017-12-02 20:04:14

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Pass puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#528 2017-12-02 20:29:12

Nicole82
Membru
Inregistrat: 2017-07-19
Mesaje: 2

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Buna fetele, care aveți dureri la perioada menstruației , aveți dureri și de cap? Eu am prima  zi dureri de burta așa suportabile nu iau nimic dar după doua zile vin niște dureri de cap groaznice cu stări de greață și amețeli nu pot sa stau deloc in picioare am fost la doctor pe tema asta și mi-au spus ca nu e nimic anormal ca așa sunt unele femei mai am așa dureri de cap cu amețeli și stări de voma și înainte de ovulației , voi aveți? Pupici

Offline

 

#529 2017-12-02 21:06:05

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Nicole , eu ma simt rau doar prima zi din ciclu, apoi imi revin .  Dureri de burta am eu smile
Maine dimineata fac si eu un test lol sa fie facut sa scap de dubii


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#530 2017-12-02 21:56:55

Nicole82
Membru
Inregistrat: 2017-07-19
Mesaje: 2

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Offff Alex așa sa faci  sa scapi de dubi sa fie așa cum îți dorești tu , noi o luam de la capăt luna asta iar și iar deja cred ca înnebunesc am o stare super ciudata nu îmi mai arde de mimic mergem înainte ca trebuie sa mergem cred ca trebuie sa nu m-a mai gândesc ca disperata cum sa fac fetelor voi cum va încurajați ????

Offline

 

#531 2017-12-02 23:39:57

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Nicole , eu merg pe mana Lui Dumnezeu , daca el vrea ca in momentul acesta sa vina bebe , chiar daca noi ne-am hotarat sa asteptam putin , asta este ce vrea El pentru noi ! Acum inteleg poate de ce pana acum nu a venit bebe , pentru ca aveam altceva pregatit . Pe mine ma incurajeaza si sotul in privinta aceasta . Si eu am avut momente cand toti din jurul nostru ( prieteni, cunoscuti) se bucurau de un bebe , sarcina a descurs bine si la noi nu . Dar pana la urma , Missy spunea bine acum cateva zile , stam si ne pierdem zilele asteptand ovulatia, testare, temperatura ...si ne stresam prea mult
A disfrutar de la vida !!! big_smile Olee


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#532 2017-12-03 10:23:49

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Buna dimineata

Nicole,da parca tu mai ai un.copil.cum nu mai ai chef de nimic? cesafac  nustiu


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.