homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101-30


#552 2017-12-04 12:48:46

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Space, gigeii mei de ce nu au fecundat ovulul? Sa inteleg ca tot imaturi au ramas? Noi am facut in fiecare zi pana a iesit negativ la test de ovulatie. Sa le fie rusine rotfl
A cata zi esti Space? Ai intarziere? Hai ca poate, poate hjarta


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 



#553 2017-12-04 13:33:49

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata.
Nicole kram

Nicio situatie nu seamana cu alta, haideti sa nu ne mai comparam tristetile si anii de asteptare. Pentru primul .. pentru al doilea.

Nicole, tu ai un diagnostic ?


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#554 2017-12-04 13:34:29

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Wow, Georgiana!! Te admir, aveti energie  happy In perioada fertila, noi am reusit doar O-4 (irelevant), O-2, O-1. Luna viitoare incepem mai tarziu sa prindem si O si O+1 eventual. Nu vreau sa pun presiune, daca se ingroasa gluma in cateva luni si nu se intampla nimic, vom face mai "programat", dar la noi nici inainte nu era firesc in fiecare zi. Din pacate sunt multe motive pentru care nu se intampla fecundarea si/sau implantarea  butter nu e neaparat ca au fost imaturi, o fi avut o pasa mai proasta unul dintre ei, poate s-a fecundat dar nu s-a mai implantat, cine stie. Mi-as dori sa am o camera in interiorul uterului/trompelor sa pot urmari ce se intampla dupa ovulatie  lol

Sunt in ziua 27, e intarziere fata de media mea de 25 de zile. Dar am mai avut si ciclu de 27-28 de zile, media fiind scazuta de cicluri de 23-24 . Poate as mai fi inca optimista daca n-as sti ca la mine asa e mereu, spotting 1-2 zile inainte sa-mi vina. Si e exact acelasi spotting acum, maro si apoi vine dintr-o data roz si rosu. Iar sangerarea de implantare e destul de rara, se intampla doar la o treime din femei.

Offline

 

#555 2017-12-04 15:31:25

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Da Space, asa e. Luna asta incerc sa nu ma mai stresez, sa vad daca imi iese. Numai vreau sa iau temp, e stresanta., iar eu luna asta am f mult de lucru si voi fi f obosita..psihic ma refer, deci mai bine fara. Mai am 2 teste de ovulatie, le voi face pe acelea cand consider ca e momentul. Si ne vom iubi cand vom simti...smile luna asta relax total, vreau sa fiu zen hjarta.


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#556 2017-12-04 15:40:29

Mady96
New member
Inregistrat: 2017-10-09
Mesaje: 12

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Buna fetelor ce mai faceti . Totul bine . Vesti noi . Ma scuzati ca nu am mai intrat de atata timp , e jale acum inainte de craciun   . Am si eu cateva nelamuriri poate voi ma ajutati ???? . Am o intarziere de 3 zile si ieri am avut o mica scurgere rozalie  iar astazi nimic totul normal . Oare am ramas insarcinata , nu vrea sa ma grabesc sa fac test pt ca de fiecare am ramas dezamagita . La mine e anormal sa am intarzieri pt ca mereu mia venit fix la data care trebuie . Nu stiu ce sa zic si ce sa cred lamuritima voi .... please

Offline

 

 Publicitate


loading...

#557 2017-12-04 16:31:36

space
Hero member
Inregistrat: 2008-03-14
Mesaje: 2387

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Georgiana, foarte bine faci!  hjarta Masuratorile ne dau foarte multe informatii utile, dar daca ajung sa ne streseze mai mult decat sa ne ajute, o pauza e mai mult decat binevenita. Si eu voi face doar OPK luna asta, programare la ginecologie am deja dar nu stiu daca are vreun rost sa merg. Concentrate atat de mult pe bebe, ajungem sa pierdem din vedere multe lucruri importante, iubirea si sprijinul sotilor, clipele cu cei dragi, faptul ca suntem sanatosi etc.

Mady, nu cred ca te-am mai prins pe aici, bine ai revenit! La 3 zile de intarziere un test ar trebui sa-ti dea un rezultat corect. Stiu ca ti-e frica de un raspuns negativ, dar testul de urina sau analiza de sange beta HCG sunt singurele modalitati prin care poti sa afli daca esti insarcinata. Asteapta pana maine dimineata si fa un test de sarcina cu prima urina de dimineata. Curaj, faptul ca testezi nu schimba daca esti insarcinata sau nu, in schimb stresul prin care treci gandindu-te la asta poate sa-ti deregleze organismul si ciclul  puss

Offline

 

#558 2017-12-04 17:42:08

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Mady, haide adu-ne un testulet pozitiv !!mai bine sa afli decat sa te gandesti tot acolo , mai ales daca spui ca mereu ai un ciclu regulat . Sa ne tii la curent smile
Space , daa , normal am vorbit cu sefa mea sa ne luam vacanta deodata , deci in zilele in care pleaca ei sa plec si eu , dar alea ar fi doar un weekend , care oricum il aveam liber . Asa ca profit ca mi-a spus ca am 5 zile libere platite si mi le iau .  Trebuia sa plecam aici in Franta in Annecy , dar niciunde nu e ca acasa hjarta  . Mai ales ca eu aici il am doar pe sotul meu , familia lui e aici, dar a mea nu .  Dupa vacanta ne-am propus sa ne mutam singuri ( deocamdata stam la parintii sotului, ceea ce pe mine ma streseaza si cred ca ma si afecteaza ) . Avem planuri mari , Doamne ajuta sa le putem realiza .
Missy , Georgiana, Pass , Nicole , Sonia , Cris puss


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#559 2017-12-04 19:25:57

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Geo,n am comparat nimic.am sfatuit sa se mearga mai optimist la inceput.ce inseamna cateva luni?nimic,crede-ma!iar in legatura cu al 2 lea copil,ma scuzati,nu se compara ca atunci cand mori ani de zile si tot singur esti.si mai rau,asa vei muri,pt ca tu nu poti s-o iei de la capat.asta incercam sa scot in evidenta!nu sa-mi expun tristetile.pt ca n-as avea cuvinte ca sa le spun.nu stiu fetele de aici prin tot ce-am trecut eu si care e povestea mea.si nici nu voi spune.nu asta voiam sa fac.ci sa ajut!

in rest...numai bine!

aa,si durerea si dezamagirea ca nu ramai din prima,a2a,a3a gravida,e de fapt nerabdare.credeti-ma!nici nu va doresc sa cunoasteti cu adevarat dezamagirea si durerea...

L.E. Alexandra puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#560 2017-12-04 20:35:25

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Alexandra, te inteleg perfect, si eu sunt in aceeasi situatie. Eu am venit din Spania pentru sotul meu, nici macar nu sunt din oras de aici, il cunosteam doar pe el. Nu aveam prieteni, nimic. Mi-a fost greu, dar asa e cand alegi cu inima hjarta Si noi stam tot cu socri, dar asa a fost sa fie, va veni soarele si pe strada noastra puss
Sunt fericita ca il am pe el, sunt optimista ca va aparea un "mininoi" in viata noastra. Vorba Soniei si a lui Missy, ne axam doar pe teste si calcule etc si nu ne bucuram de nimic. Numai ca pana nu treci prin anumite situatii nu-ti dai seama de prezent, de ceea ce ai in momentul de fata. E o lupta grea cu proiectul bebe, e un stres maxim. Nimanui nu-i este usor, cred doar ca sunt persoane care se detaseaza mai usor. Eu nu sunt asa...eu ma stresez si ca bate vantul rotfl (asa imi zice sotul) , ca pun prea mult la suflet si ca gandesc prea departe, dar nu am cum sa schimb firea mea, asta sunt. Aici cu voi ma simt linistita, si ca oricat v-as stresa cu proiectul bebe nu va veti supara pe mine, si nu veti spune chestii doar pt a-mi inchide gura cum fac alte persoane de langa mine. Si pentru asta va multumesc ca existati fete puss hjarta
Sonia,Alexandra, Missy, Geo, Space, Pass, Nicole, Mady...sper ca nu am uitat pe nimeni puss

Ultima oara a fost editat de Mgeorgiana85 (2017-12-04 20:36:25)


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#561 2017-12-04 22:25:00

Nicole82
Membru
Inregistrat: 2017-07-19
Mesaje: 2

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Buna GeoGeo așa este nu trebuie sa ne mai gândim la ce nu ne face bine mai sunt zile când mintea nu ne mai ajuta sa gândim clar bine ca ne revenim repede eu mi-am promis ca nu o sa m-a mai stresez si Îmi alung gândurile negative și întrebările fără rost încerc sa m-a relaxez și sa las lucrurile sa vina de la sine , de 3 ani ne dorim al doilea bebe de 2 ani fac tratament stimulare ovariană eu nu am avut un ciclu regulat niciodată acum s-a reglat slava Domnului probabil ca bebe se lasă așteptat și mami nu are răbdare deloc așa ca mami o sa învețe sa fie mai relaxata și răbdătoare și atunci când o sa îl ținem in brațe vorba lui missy o sa uitam tot stresul si așteptarea asta lunga multă răbdare fetelor asta e secretul va pupacesc !!!!

Offline

 

#562 2017-12-04 22:36:07

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Nicio situație nu se compara, ceea ce este anormal este sa nu putem face copii atâta timp cât nu-i dorim, pe când alții ii fac și ii abandonează în diverse moduri, dar fiecare cu plata și răsplata. Noi vom fi răsplătite pentru, lupta, răbdarea, curajul, suferinta.. etc.Intr-un fel sau altul, vom primi răsplată pentru aceste clipe negre de durere și suspin! Sunt sigura!
Noapte bună fete frumoase!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#563 2017-12-04 23:25:10

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Georgiana , nu stiu cum e la tine cu socri , dar crede-ma ca eu maxim mai am rabdare o luna smile bine ca plecam putin .  Succes luna asta , sper sa fie totul bine si sa vina bebelasul mult asteptat puss
Missy puss
Noapte buna fete dragi smile maine alta zi .
Eu te cred Sonia , nu stiu cum e sa astepti si sa nu vina . Eu iti dau dreptate in ceea ce ai spus . Nu e acelasi lucru cand deja ai un copil de care te poti bucura si al doilea se lasa asteptat , decat atunci cand nu ai ...si astepti...

Ultima oara a fost editat de Alexandra.rosca (2017-12-04 23:27:24)


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#564 2017-12-04 23:39:06

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Alexandra, no comment ....asa am zis si eu luna de luna si am ajuns la 7 ani rotfl Situatia nu ne permite altceva...
Noapte buna viitoare mamici! puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#565 2017-12-04 23:45:12

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

georgiana puss

Missy par  puss

Alexandra,eu nici nu mai pot s-astept nimic...macar...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#566 2017-12-05 00:04:17

Alexandra.rosca
Sr. member
De la: Targu Mures, Romania
Inregistrat: 2016-09-05
Mesaje: 1029

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Georgiana sad , pare rau .. poate se va schimba curand situatia . Eu copilul nostru nu vreau sa il cresc in asa mediu !
Sonia , of... te imbratisez cu drag puss esti puternica , sa nu uiti niciodata smile


“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” hjarta

Offline

 

#567 2017-12-05 02:36:21

Mady96
New member
Inregistrat: 2017-10-09
Mesaje: 12

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Pfff nu am somn . Am crampe la ovare cand la dreptul cand la stangul   . A mai patit cineva asa ? Ma sperie chestia asta

Offline

 

#568 2017-12-05 08:33:16

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

buna dimineata

Missy La Multi Ani!sa fii sanatoasa si linistita!sa ai parte de mai multa lumina si bucurii decat intuneric si tristete! party  puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#569 2017-12-05 08:38:52

Mgeorgiana85
Full member
Inregistrat: 2016-08-25
Mesaje: 546

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neata!
Missy e ziua ta?
La multi ani fericiti! puss


[img]https://lbdf.lilypie.com/O2PXp2.png[/img]

"Fiecare pe Pamant are o comoara care il asteapta." Paulo Coelho

Offline

 

#570 2017-12-05 09:16:42

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-101

Neața tuturor... apropo De situații diferite, 2 familii, locuim in oglinda ( a se citi duplex ) mie mi-e teama ca nu o sa pot avea copii, mi e teama ca lupta asta nu se va opri in curând și ca nu știu ce ma așteaptă, iar celorlalți le este teama ca nu vor STI sa îl creasca( a rămas însărcinată din prima, înainte sa pierd eu a doua sarcina ) deci da, temerile sunt diferite , situațiile prin care trecem fiecare sunt grele , și din pcate oricât am spune “știu prin ce treci “ de fapt nu știe nimeni... dacă nu e din interior. Când aștepți un copil și e totul ok, nu cred ca știi prin ce trece celălalt care lupta, pentru ca ne am cam schimbat , când toți chefuiesc lângă noi, sau merg pe undeva, noi stam cuminței ca strângeam bani de analize de exemplu, și probabil in afara de bârfa nu cred ca s au pus in locul nostru.

In alta ordine de idei, declar Z1, ceea ce îmi confirma ovulatie așa cum am depistat o ei. Sa va zic de “simptome”? Sâni super dureroși, dureri de burta cu vreo 5 zile înainte sa mi vina, stare de amețeala, dureri de ovare , Cam aceleași ca la sarcinile incipiente pe care le am avut. Deci, mi as dori sa fiu mai puternica sa nu mi mai dea speranțe simptomele de menstruație de fapt....
Va pup

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.