homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tratament pentru trichomonas-2


#20 2007-03-08 12:35:55

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: Tratament pentru trichomonas

eu as zice sa te duci la alt ginecolog care poate iti prescrie un alt tip de ovule ce vor aduce la normal secretia si nu vei mai avea mancarimi..


You think you know but you have no idea

Offline

 



#21 2007-03-08 13:18:05

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Tratament pentru trichomonas

de gardnerella se scapa foarte greu....in mare masura seamana cu trichomonasul....de aia e nevoie de ex de secretie, ca sa poti pune dg precis.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#22 2007-03-08 18:39:27

possesiv
Full member
Inregistrat: 2006-06-12
Mesaje: 232

Re: Tratament pentru trichomonas

eu_vreau,doc nu mi-a dat ovule. Mi-a prescris macmiror complex unguent,pe care l-am folosit 1 sapt.Ideea e ca dupa ce-am treminat..sunt la fel,nicio schimbare:(.Doctoressa,ce fac?Ma duc la un alt medic..?


Ceea ce nu te omoara,te face mai puternic!

Offline

 

#23 2007-03-08 19:35:29

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Tratament pentru trichomonas

tratamentul se face de obicei cu macmiror ovule sau unguent, dar si un antibiotic general si se tine 7 sau 14 zile de asta te-am intrebat...mergi din nou la medic.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#24 2007-03-09 11:41:26

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Tratament pentru trichomonas

asa zic si eu, mergi la alt medic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-03-10 12:51:54

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: Tratament pentru trichomonas

se poate da metronidazol fara reteta?


You think you know but you have no idea

Offline

 

#26 2007-03-12 11:04:07

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Tratament pentru trichomonas

s-ar putea, incearca....in principiu, nu...insa la noi....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#27 2007-04-09 13:28:27

ilincaaa
Membru
Inregistrat: 2007-04-09
Mesaje: 2

Re: Tratament pentru trichomonas

Am si eu o problema.... In urma unui consult ginecologic si a unei lame rezultatul a fost :
- rare leucocite
- flora bacteriana sub forma de coco bacili
- trichomonas .
Tratamentul recomandat de doctor este Tinizol ( si pentru partener ) 4 pastile o data , pauza 7 zile si apoi iar 4 o data si 10 ovule Meclon. In tot acest timp spalaturi intra vaginale cu ceai de musetel.
De asemenea am si o rana pe col ... si dupa terminarea acestui tratament trebuie sa fac testul PapaNicolau... din cate am inteles trebuie sa astept 10 zile dupa terminarea tratamentului pentru Trichomonas si cu o seara inainte de a face testul PapaNicolau tb sa fac din nou spalaturi intra vaginale ? ... daca imi puteti spune pararea dvs in legatura cu tratamentul ( ma gandeam ca poate ar tb si partenerul sa aplice Meclon crema- cum am citit pe prospect ) si daca tb sa astept 10 zile pana sa fac testul papa nicolau. multumesc anticipat!

Offline

 

#28 2007-09-16 02:21:04

deea18
Membru
Inregistrat: 2007-09-16
Mesaje: 1

Re: Tratament pentru trichomonas

buna fetelor am si eu o problema...in urma cu 4 luni am inceput si eu sa am simptome de candida:mancarimi,usturimi,secretie alb galbuie si m-am ''tratat'' cum am stiut eu adik cu crema.a trecut.dar a revenit cat d curand si iar s-a calmat greu.dupa ce a trecut prima data eu cu prietenul meu nu ne-am protejat pt k eu iau ac si am zis k nu e risc.de cand a reaparut candida ne-am protejat pt k am zis eu sa nu cumva sa ia si el.acum mi-e mi-a trecut-adik nu mai am simptome dar stiu k de fapt am in continuare(din c am citit pe forum-k stiu k nu trece asa usor)  dar se pare k a trecut la prietenul meu:aceleasi simtome numai k lui i s-a extins putin si are niste mancarimi groaznice.luni la medic bineinteles amandoi-k asa nu s mai poate-intrebarea e:e grav k stiu k barbatii nu prea au simtome-medicul ne poate zice kre d la kre am luat-suntem impreuna d 3 ani si nu s pune problema d igiena sau alte contacte sexuale ''straine'' .va rog sa ma ajutati cu un sfat k iubi meu e tare speriat

Offline

 

#29 2007-09-17 11:04:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Tratament pentru trichomonas

ilincaaa, ce parere sa ne dam despre tratament? e ok...la Papanicolau te duci nespalata in vagin de 24 ore...nu trebuie sa astepti 10 zile neaparat, eu insa as astepta macar vreo 2-3 dupa ce termin tratamentul


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#30 2007-11-06 18:11:07

la_la
New member
Inregistrat: 2007-03-19
Mesaje: 47

Re: Tratament pentru trichomonas

am urmat un tratament pt trichomonas cu ovule flagyl timp de 10 zile si pastile fasigyn impreuna cu prietenul meu..cate patru pastile odata fiecare ..am terminat tratamnetu acum doua zile...vreau sa stiu daca e posibil ca tratamentul sa fi scazut efectul AC

Offline

 

#31 2007-11-06 20:45:02

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tratament pentru trichomonas

nu scad efectul pilulelor...stai linistita smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#32 2007-11-06 23:46:31

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Tratament pentru trichomonas

buna fetele...am avut si eu trichomonas..acum 2 ani...am facut tratament anume fasigyn 4 pastile odata si eu si sotul,meclon ovule si meclon crema timp de 12 zile..spalaturi vaginale cu ceai de galbenele cu putin amoniak.mi`a trecut...a fost bine dar acum au reaparut mancarimile si usturimea...sunt in anglia acum si sincer chiar nu stiu unde sa merg pt un tratament pt asa ceva...as putea lua din nou acelasi tratament fara sa consult medicu?as putea sa zik la cineva sa mi`l trimita din tara...ce ma sfatuiti?ink oproblema...am luat mercilon timp de 1 si jumatate...apoi am facut o pauza de 1 an si ceva,pt k vroiam bebe.am ramas insarcinata,dar nu a fost bine si anume era sarcina fara embrion.dupa chiuretaj medicul mi`a recomandat sa iau din nou mercilon sa ma pazesc un timp...macar 1 an...pt k exista riscul daca as ramane iar insarcinata sa fie ca prima...am luat mercilon din mai anul acesta pana luna asta...sapt trecuta am inceput folia ...am luat 4 pastile apoi am facut o cadere de calciu,am lesinat intr`o dimineata si am intrerupt ac.mi`a venit din nou menstruatia..am facut bine?am facut rau?chiar nu stiu ....sunt si fumatoare...si m`am temut sa le mai iau...daca le`am intrerupt si raman insarcinata acum ar fi ceva probleme?eu chiar as vrea...va rog mult sa`mi dati un sfat la toate aceste multe probleme..


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#33 2007-11-07 00:09:22

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tratament pentru trichomonas

daca ai unde merge du te la medic pt un diagnostic...simtomele tale apar nu numai la tricomonas...iar in ceea ce priveste treaba cu pastilele...nu e problema ca le ai intrerupt brusc...dar te sfatuiesc sate protejezi pana rezolvi problema actuala...e mai ok asa...si sper ca sti ca trichomonas e o boala cu transmitere sexuala...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#34 2007-11-07 00:21:44

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Tratament pentru trichomonas

da stiu..prima data s eu si sotul am luat tratament...acum am meclon crema aici...o folosesc...si spalaturi cu ceai de galbenele..desi stiu ca nu trece doar asa...o sa incerc sa merg undeva pt un control...off...cat de bine era acasa:(..ms tare mult...


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#35 2007-11-07 00:25:10

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tratament pentru trichomonas

in principiu...daca amandoi va ti tratat atunci, a trecut si nu au existat relatii extraconjugale din partea unuia (sau a amandorora) intre timp nu se pune problema de trichomonas...de aceea trebuie sa vezi un medic...nu are rost sa repeti acel tratament...deoarece nu ai cum sa sti ca aia ai...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#36 2007-11-07 00:29:45

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Tratament pentru trichomonas

deci fasigyn am luat amandoi...cate 4 pastile...eu am luat ovule si crema meclon si el doar crema...simptomele sunt aceleasi ca prima data...si relatii extraconjugale nici nu se pune problema..asta nu...nus cum o sa fak...dar stiu ca ceva trebuie ...e aja aiurea aici...dac nu stii bine limba..nu prea ai cum sa te intelegi cu un medik...dar orikum sanatatea mea e pe primul lok...o sa fac tot posibilul...


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#37 2007-11-07 00:36:59

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tratament pentru trichomonas

te cred ca sunt la fel...dar mancarimile si usturimea apar si in cazul candidozei, gardnerela,etc...asa ca...oricat de greu ar fi...trebuie vazut un medic...toate cele bune smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#38 2007-11-07 00:39:33

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Tratament pentru trichomonas

dap...mersik...o sa revin cu vesti...o seara plakuta..


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.