homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prezervative-pro si contra, nume-7


#115 2009-12-31 15:16:36

lordoftherings
Membru
Inregistrat: 2009-12-31
Mesaje: 3

Re: prezervative-pro si contra, nume

(alex) ce mentalitate ai frate........,daca port cu ei un prezervativ in portofel asta inseamna ca sunt ratazi?! poate unii nu au loc de femii si isi i-au dp ei(am dat un ex:P)sa fiu siguri! cat despre prietena ta cred k si acum e ink virgina(asta daca mai e cu u),odata ce ai dezvirginat-o ,cu timpu muschii  vaginului si ai pelvisului se obisnuiesc si nu mai devine asha de ''stramta''......sa-u poate k u ai vrea sa fie k si cum ai baga un castravete intr-un borcan gol de murat!!! sfatul meu.......lasa  traseistele,nu's bune:))

Offline

 

#116 2009-12-31 15:45:33

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: prezervative-pro si contra, nume

lordoftherings a scris:

chiar abereaza tipu asta......cum frate sa iei antibebe daca o faci de doua ori pe luna?! ce rost mai are sa te indopi cu pastile? revin la constatarea mea......doar un pushtan cu imaginatie  bogata......    UP TANTOSICA:x

fara nici o legatura cu ce s-a scris mai devreme , sunt fete ...asa ca mine...care iau antibebe pentru efectul lor terapeutic....indiferent daca am sau nu contacte sexuale ....


si ca sa fiu on topic .... prezervativul este cel mai indicat atunci cand nu ai o relatie stabila sau nu ai incredere in partener

Offline

 

#117 2009-12-31 16:03:59

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: prezervative-pro si contra, nume

LOTR,o sa-ti iei warn pentru postare multipla... tu nu-ti poti aduna ideile intr-un singur post,si sa-l scrii pe ala? Not to mention de romana de balta in care te exprimi.

Offline

 

#118 2009-12-31 16:36:34

Alessya_13
Sr. member
De la: in braţele lui :x
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 1248
Site

Re: prezervative-pro si contra, nume

mie mi se par destul de incomode...de aceea am decis sa trec pe ac, si in plus sunt mult mai linistita asa...
am avut o patanie cu prezervativul, am crezut ca s-a rupt, insa slava Domnului nu a fost asa...si in plus e mult mai bine fara, e alta senzatie hjarta


Să nu batjocorim dragostea, cu ea nu se joacă nimeni, iar ea nu se joacă cu nimeni! http://nomoreclouds.wordpress.com

Offline

 

#119 2009-12-31 17:35:26

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: prezervative-pro si contra, nume

prezervativul nu protejeaza doar impotriva copiilor ... ci si a bts. Cand citesc asta cei mai multi dintre noi se gandesc ca partenerul lor le este fidel; dar nu te poti baza pe asta, mai sunt care calca stramb   fara ca partenerul/partenera sa afle vreodata. Prezervativul il folosesti ca sa te protejezi pe tine de lucruri mai rele decat o sarcina nedorita, cum ar fi hepatitele de orice tip, virusul hiv, herpes, si multe altele de care nu poti "scapa" cum poti face cu o sarcina nedeorita ..... deci daca folosesti prezervativ inseamna ca iti respecti sanatate .... si acum sincer cate dintre noi cerem analizele inainte de a ne culca cu cineva ? sau macar cati dintre noi ne facem analizele astea macar odata la 3-4 ani ? .... si nu, nu e bine sa te bazezi pe zicala "mie nu mi se poate intampla"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2009-12-31 18:13:24

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: prezervative-pro si contra, nume

Poate unii dintre noi sunt primii din viata sexuala a partenerilor lor. smile Si de la laba nu cred ca se ia vreo boala,deci nu cred ca virginii ar trebui testati. Si de asemenea,poate unele dintre noi suntem capabile sa ne tinem partenerul in pat langa noi,si nu umbland pe la altele. smile Zic. Fiecare isi stie ograda sa,nu pe a altuia.

Offline

 

#121 2009-12-31 18:16:23

Alessya_13
Sr. member
De la: in braţele lui :x
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 1248
Site

Re: prezervative-pro si contra, nume

ShineOfBlood a scris:

Poate unii dintre noi sunt primii din viata sexuala a partenerilor lor. smile Si de la laba nu cred ca se ia vreo boala,deci nu cred ca virginii ar trebui testati. Si de asemenea,poate unele dintre noi suntem capabile sa ne tinem partenerul in pat langa noi,si nu umbland pe la altele. smile Zic. Fiecare isi stie ograda sa,nu pe a altuia.

tummenupp  tummenupp


Să nu batjocorim dragostea, cu ea nu se joacă nimeni, iar ea nu se joacă cu nimeni! http://nomoreclouds.wordpress.com

Offline

 

#122 2009-12-31 18:28:09

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: prezervative-pro si contra, nume

ShineOfBlood a scris:

Poate unii dintre noi sunt primii din viata sexuala a partenerilor lor. smile Si de la laba nu cred ca se ia vreo boala,deci nu cred ca virginii ar trebui testati. Si de asemenea,poate unele dintre noi suntem capabile sa ne tinem partenerul in pat langa noi,si nu umbland pe la altele. smile Zic. Fiecare isi stie ograda sa,nu pe a altuia.

dar stii ca bolile astea mai rele si de care nu scapi se pot lua si prin alte feluri , ce nu au nimic sexual in ele ..... deci si virginii ar trebui testati .... iar in legatura cu ograda raman la parerea mea, nu poti avea incredere 100% ca nu te-ar insela, iar daca nu folosesti prezervativ macar poti sa ai respect fata de tine si sa faci analize (cum am spus nu anual macar la cativa ani)

Offline

 

#123 2009-12-31 19:01:35

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: prezervative-pro si contra, nume

Le fac de doua ori pe an. smile Dar cand folosesti prezervativ,e in dezavantajul tau. Placerea scade,apropierea de asemenea (ca una e sa te freci de partener,si alta e sa te freci de o fasie de latex),nu mai ai placerea ca-si da drumul in tine (eu simt,si imi provoaca placere),si asa mai departe. Plus ca prezervativul nu iti face tenul sa arate mai bine,nu iti regleaza ciclul si nu te tine departe de dereglari hormonale.

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-12-31 19:02:46)

Offline

 

#124 2010-01-01 16:12:16

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: prezervative-pro si contra, nume

Eu nu pricep de ce se cramponeaza lumea atata pe ideea asta ca  daca ai incredere in el ca nu te inseala, nu mai trebuie sa folosesti prez. de parca numai asa te poti imbolnavi - cand "ingratul" s-a culcat cu alta si a "adus" o boala in cuplu.

Si totusi, te poti imbolnavi de diverse chestii si din alte parti, nu de la o persoana. De ex. piscine, sali de fitness, toalete publice sau alte cauze si sa-i transmiti asta celuilalt fara sa-l fi inselat nici macar cu gandul.

Exemplu 1:
Vara trecuta am inceput o folie de ac, mi-am facut un control ginecologic de rutina, am facut sex, apoi am primit rez. analizei, cum ca aveam candida, pe care 99% am luat-o la piscina. Cu toate sansele de a i-o transmite si lui.

Exemplu 2:
Stiu pe cineva care a facut un tratament cu antibiotice fara sa ia si un Stamicin sau ce se mai ia in combinatie cu astea si s-a pricopsit cu o candida de toata frumusetea.

Exemplu 3:
Prietenul meu e suspect de hepatita b sau c, vom afla peste cateva saptamani. Daca n-am fi folosit constant prez. cred ca n-as fi dormit noaptea pana ii venea rezultatul. Si nu, nu s-a culcat cu alta.

A nu se intelege ca as avea ceva cu antionceptionalele. Am luat si poate ca o sa mai iau, dar ma simt mult mai in siguranta cu prezervativ. Nici nu-l simt, nu ni s-a rupt niciodata pana acum, placerea e exact aceeasi, asa ca, why not?  wink


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#125 2010-01-01 16:21:13

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: prezervative-pro si contra, nume

Asta e in cazul tau. Si e un caz fericit,se pare. Dar spune-mi,cum as putea folosi eu prezervativ in conditiile in care mie de la prezervative imi apar niste iritatii si mancarimi de-mi vine sa ma urc pe pereti,il simt cu varf si indesat,placerea nu e nici pe jumatate la fel si zgomotul ala de latex frecat  care se face simtit in timpul partidei imi face orice chef sa piara? smile Deci... nu pentru toata lumea e la fel .

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2010-01-01 16:22:22)

Offline

 

#126 2010-01-01 16:25:24

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: prezervative-pro si contra, nume

candida o faci tu singura, nu o iei de niciunde.
ea se gaseste in mod normal in organismul nostru si in caz de dezechilibre- antibiotice, anticonceptionale, stress, se deregelaza flora si incep sa apara mancarimi si usturimi si alte 'celea specifice.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#127 2010-01-01 19:30:47

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: prezervative-pro si contra, nume

mie mi s-a rupt o singura data prezervativul- nu mai stiu ce era..
momentan folosesc protectie suplimentara (ca de obicei iau ac) si nu, placerea nu e la fel dupa un timp.
daca actul sexual tine mai mult ma ustura, am impresia ca o sa imi faca rana, asa se simte.. am incercat toate tipurile de la durex..
senzatia e cam la fel, cu exceptia faptului ca dupa un timp, nu mai exista lubrifiant si e cea mai nasoala senzatie, am impresia ca fac sex cu o creanga lol

Offline

 

#128 2010-01-01 20:31:30

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: prezervative-pro si contra, nume

adevarul e ca de multe ori prezervativul e cea mai buna solutie, insa as fi vrut sa pot zice si eu ca folosite corect chiar nu se rup si ca totul e ok
am patit-o de 2 ori si nu dupa ce le tinusem prin buzunare...erau proaspat scoase din cutia cumparata de la farmacie. si nu e vb ca nu stiam sa le folosesc, le-am folosit de prea multe ori si de aici vine si concluzia: se mai intampla din cand in cand neutral

Offline

 

#129 2010-01-03 13:50:10

mary_micutzadiva
Full member
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 170

Re: prezervative-pro si contra, nume

Buna,cat de bine este sa o faci prima data cu prezervativ? Este aceasi placere ca si fara el?

Offline

 

#130 2010-01-03 14:04:00

angel89
Sr. member
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 1780

Re: prezervative-pro si contra, nume

pai mary, daca iei anticonceptionale, de ce vrei sa o mai faci cu prezervativ?
si da, este f bine sa o faci cu prezervativ pt ca te scapa de probleme,asta daca nu folosesti o alta metoda de contraceptie, cum ar fi anticonceptionalele..
pt el nu este aceiasi placere cu prezervative,dar pt unele femei este aceiasi placere cu sau fara el..


In America, in sfarsit!big_smile

Offline

 

#131 2010-01-04 10:10:25

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: prezervative-pro si contra, nume

angel89 a scris:

pai mary, daca iei anticonceptionale, de ce vrei sa o mai faci cu prezervativ?
si da, este f bine sa o faci cu prezervativ pt ca te scapa de probleme,asta daca nu folosesti o alta metoda de contraceptie, cum ar fi anticonceptionalele..

prezervativul nu te fereste numai de sarcina, ci si de boli cu transmitere sexuala.
un barbat care nu e la prima partenerea poate purta cu el o multime de boli. de unele poti scapa usor, cu altele ramai pe viata. la anticonceptionale se recurge in relatiile stabile, cand fata poate fi sigura ca nu primeste vreo bts de la partener.

Offline

 

#132 2010-01-04 11:35:25

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: prezervative-pro si contra, nume

eu gandesc asa:(bine, din pacate nu am gandit intotdeauna asa dar mi-am revenit)
cand iti faci un prieten si ajungi cu el la treburi mai serioase, folosesti prezervativ. dupa ce va faceti amandoi analizele, va asigurati ca sunteti "clean", si relatia e una stabila treceti pe anticonceptionale, in cazul in care nu va place prezervativul.

Offline

 

#133 2010-01-04 17:50:32

florin2005840
New member
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 18

Re: prezervative-pro si contra, nume

fac si eu apel la baietii cunoscatori, in sensul de a-mi spune si mie ce prezervative gasesc  si eu cu diametrul mai mic ?  folosesc durex pentru  ca am auzit ca sunt cele mai bune, dar as putea spune ca imi vin cam ca o haina a unui frate mai mare. sunt un pic mai largi decat ar trebui si mi-e frica sa nu alunece in timpul actului sexual. Pe cutia prez Durex scrie diametru nominal 56 mm. stie cineva unde as putea gasi mai mici ? dar sa fie tot ceva de calitate. multumesc anticipat!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.