homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasmul...ciudatenie...-2


#20 2007-04-15 22:31:09

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Orgasmul...ciudatenie...

pozitia bheeee adica tongue. azi am facut de 2 ori, de dimineata pe la 9 si cnd am ajuns de la gratar, am papat si am vz un film apoi.. m-au apukt poftele smile.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#21 2007-04-15 22:32:33

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

pai...sa-ti fie de bine smile o sa dormi neintoarsa in noaptea asta tongue

 

#22 2007-04-15 22:38:38

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Orgasmul...ciudatenie...

ooooooooo daaa si ce bine. deja cam trg pe dreapta.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#23 2007-04-15 22:54:40

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Orgasmul...ciudatenie...

orchid_girl a scris:

ce sa mai zic eu care nu reusesc deloc,in nici o pozitie. sad
sincer nu stiu ce sa mai fac.si daca nu se chinuie saracul...

vaiii.. idem si  la mine, am tot postat pe tema asta si uite ca situatia e cam aceeasi.. si la mine tot incearca, ma incurajeaza mereu.. si prin vorbe si prin.. fapte... dar degeaba.. mi-am si impus sa nu ma mai gandesc la orgasm..tocmai ca stiu ca e o chestie psihologica pe care tb sa o respecti, sa te prefaci ca nu exista si ca nu astepti acel ceva la fiecare act... nothing so far... sad sad
cel mai aproape am fost de cel clitoridian.. adica ma apuca toate cele cand ma atinge acolo, in schimb la contactul baginal... nu stiu ce as mai putea sa fac ce nu am facut pana acum ca sa fie mai bine si sa ajung la "maxim". parca mi se taie si cheful de sex... cand vad ca de fiecare data se "bucura" doar el.

A.. si ar mai fi o chestie.. eu nu simt nevoia sa fac sex... fizic vorbind.. e normal? tine asta de faptul ca nu am avut niciodata orgasm?

Ultima oara a fost editat de senorita (2007-04-15 22:57:20)


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#24 2007-04-15 23:04:25

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Orgasmul...ciudatenie...

nushu unde am vazut sau citit este vb si despre mamele  cat de active sexual au fost in tinerete.  o fi de la antico. iti scade libidoul, oboseala sau lipsa de chef... ar fi bine sa nu te impacientezi si eu aveam un moment cand nu my aveam chef de sex dar a trecut usor usor fara sa ma mai gandesc la aceea "problema". cat despre orgasm  am descoperit ca e bine sa te gandesti smile nu sa nu te gandesti. la mine functioneaza invers decat ati zis voi. inchid ochii si ma gandesc cat de bine e si ca sunt cu babi meu, si pac incepe sa vina.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-04-15 23:21:56

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Orgasmul...ciudatenie...

offff.... poate e mai greu prima data... stii tu, primul pas e mai greu..si dupa, cine stie, vine mai usor totul.... cred, banuiesc... Adica ma gandesc ca poate asta e explicatia referitor la ce simti tu.. eu am auzit numai ca nu trebuie sa il astept.. cine mai stie sad Cert e ca nu vine neutral


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#26 2007-04-15 23:28:50

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Orgasmul...ciudatenie...

eu zic sa incerci si asa, de cat timp ti-ai inceput viata sexuala? ca daca esti la inceput normal ca vine mai greu  sau chiar deloc.

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-04-15 23:31:38)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#27 2007-04-15 23:50:02

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: Orgasmul...ciudatenie...

si eu am aproximativ aceeasi problema cum am spus si la inceput...mi-am inceput viata sexuala de 6 luni,si am avut orgasm in timp ce ma penetra decat o data,cand stateam deasupra,si cred ca era clitoridian(explosiv intradevar),dar nu cred ca era vaginal...in rest trebuie la un moment dat sa ma stimuleze clitoridian in timp ce,sau eventual dupa ca sa termin..ce sa fac??????????


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#28 2007-04-15 23:57:30

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Orgasmul...ciudatenie...

blue_elf a scris:

eu zic sa incerci si asa, de cat timp ti-ai inceput viata sexuala? ca daca esti la inceput normal ca vine mai greu  sau chiar deloc.

de mai bine de un 1 an... sunt la al doilea partener, deci nu poate fi vba de vina lui... Fiecare a incercat cu tot "arsenalul" lui...


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#29 2007-04-16 00:32:36

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Orgasmul...ciudatenie...

pai andrutza.............pe burta..capra....cum o fi..cu spatele sa stai....aaaaaah shtiti care e cea mai dintre cele mai?big_smile stand pe burta...ridicand un picior in lateral...pus sub piciorul lui..aoleu nush cum sa va explic..da's niste reactii...de eu care's controlul intruchipat...ca sa nu se auda nicaieri...in pozitia asta dau niste concerte..mamah mamah

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2007-04-16 00:37:24)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#30 2007-04-16 15:35:56

sweet_di
Full member
Inregistrat: 2007-04-02
Mesaje: 408

Re: Orgasmul...ciudatenie...

eu nici nu stiu de care orgasm am..ideea e ca mi-am inceput viata sexuala de cateva luni...si in momentul in care am orgasm, trebuie sa fiu stimulata clitoridian, sau eventual sa se frece el de clitorisul meu...oricum senzatia e cam in tot vaginul si contractii stuff, dar nu tine f mult.....ma lamuriti si pe mine ce si cum?smile


To live is the rarest thing in this world.....most people exist, that's all (Oscar Wild)

Offline

 

#31 2007-04-16 15:38:26

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

pai nici eu nu stiu exact de care orgasm ai daca ti se contracta vaginul si iti e stimulat clitorisul....poate stie cineva mai bine

 

#32 2007-04-16 15:42:50

sweet_di
Full member
Inregistrat: 2007-04-02
Mesaje: 408

Re: Orgasmul...ciudatenie...

am citit undeva ca pana la urma orgasmul vaginal nu exista, ca e un mit, imi pare rau k nu mai am linkul...acum ideea e ca acolo zicea k clitorisule butonasul placerii la noi, si de acolo pleaca toate.....se duce placerea in tot corul si inclusiv contractiile din vagin...care btw sunt marfa:D...deci cine ma poate contrazice, si sa-mi dea diferentiere cocreta la aceste 2 tipuri...plus k am mai auzit k exista si al treilea tip:cel in profunzime.....let's talk girls:)

acuzati greselile, am scris repede sa nu ma vada seful..big_smile

Ultima oara a fost editat de sweet_di (2007-04-16 15:43:38)


To live is the rarest thing in this world.....most people exist, that's all (Oscar Wild)

Offline

 

#33 2007-04-16 15:46:37

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

pai da, dar sunt fete care nu au aceste contractii vaginale, au niste senzatii doar externe nu si interne smile si eu am citit oe net ca atunci cand e stimulat clitorisul sunt doar senzatii externe nu si vaginale, dar eu simt senzatiile si la nivelul vaginului pt ca mi se contracta si inainte de a avea orgasm si in timpul orgasmului si, da am citit si eu ca ar exista orgasm clitoridian, orgasm vaginal, orgasm al punctului g si orgasm cervico nu stiu cum smile

 

#34 2007-04-16 15:55:06

sweet_di
Full member
Inregistrat: 2007-04-02
Mesaje: 408

Re: Orgasmul...ciudatenie...

deja sunt ametita, oricum nu stiu dk poate cineva conret sa stabilesca cum si de care are....asa k e prea mult stres pe tema asta...important e sa ne simtit bine...acum nelamurirea mea, e cam cat ar trebui  sa dureze?


To live is the rarest thing in this world.....most people exist, that's all (Oscar Wild)

Offline

 

#35 2007-04-16 16:00:29

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

un orgasm poate dura intre 6 si 56 de sec si poate avea intre 8 si 33 de contractii, iar al doilea orgasm se poate obtine dupa minimum 26 sec. sunt curioasa vi s-a intamplat sa aveti orgasme in timpul noptii, cand visati ceva? smile

Ultima oara a fost editat de andrutza (2007-04-16 16:01:39)

 

#36 2007-04-16 16:17:53

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: Orgasmul...ciudatenie...

da , mi s-a intamplat , si e fain!!
fetelor, voi cand va masturbati si aveti orgasm vi se contracta si vaginul? mie nu, doar cand e ceva care sa il stimuleze inauntru!
chestia cu orgasmul vaginal nu mi se pare un mit! punctul G este direct conectat cu clitorisul, prin nervi, deci cand este stimulat , transmite impulsuri clitorisului, de-aia orgasmul clitoridian e greu de deosebit de cel vaginal  la unele femei.iar senzatia de urinare...intre clitoris si punctul G se afla vezica urinara, deci se explica, mai ales ca punctul G se afla pe acelasi perete cu ea. din moment ce acest punct provoaca orgasmul vaginal, nu are cum sa fie un mit! (mai ales ca atatea femei spun ca l-au descoperit sau ca au avut orgasm vaginal!)

iar despre durata orgasmului...depinde de multe! la mine,  daca sunt obosita, dureaza mai putin. conteaza si cat de mult ai fost excitata inainte, ptr ca daca , de exemplu , uby meu se joaca mult inainte, il am mai intens si dureaza mai mult.

sweet_di, janis joplin e in masura sa te contrazica, din moment ce ea face clar diferenta intre cel clitoridian si cel vaginal!
cat despre distanta dintre un orgasm si altul...eu pot sa il am pe al doilea aproape imediat dupa primul. la inceput ma 'gadila' (era o senzatie ciudata daca atingeam clitorisul dupa primul orgasm) insa acum e altfel, e foarte  placut, si de multe ori al doilea orgasm e mai intens decat primul. dupa cateva, totusi , e mai greu sa am inca unul si nu mai e asa de fain.


Cocorosie!

Offline

 

#37 2007-04-16 16:33:06

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Orgasmul...ciudatenie...

da am patit sa am orgasm in timpul noptii cand visez ceva:D si e taaaaare misto:D


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#38 2007-04-16 17:02:22

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

da melody mi se contracta vaginul si daca ma masturbez....si eu am avut cand visam chiar am destul de des si e marfa smile

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.