homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasmul...ciudatenie...-4


#58 2007-04-17 17:31:18

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Orgasmul...ciudatenie...

curiozitate:D

si multumesc Nashira stii tu pt. ce:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#59 2007-04-17 17:40:00

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

am citit pe net si in niste carti de sexualitate ca e normal ca atunci cand ai orgasm chiar daca vaginul este gol sa ai contractii, daca in vagin sunt un deget doua sau penisul automat senzatiile sunt mult mai placute....deci in cazul in care iti e stimulat clitorisul si nimic altceva ai orgasm clitoridian, iar daca pe langa clitorisul exista si pentrare si orgasmul este mult mai senzational decat cel clitoridian atunci e clar ca e vaginal, sau de cele mai multe ori combinat intre cele 2 tipuri.

 

#60 2007-04-17 17:41:03

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Orgasmul...ciudatenie...

incep sa ametesc de la atatea descrieri de orgasme:D


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#61 2007-04-17 17:53:33

andrutza
Vizitator
 

#62 2007-04-17 17:55:20

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Orgasmul...ciudatenie...

chiar conteaza de care e, sau daca e? important e sa fie bine tongue eu una am renuntat la a ma gandi de care e, atata timp cat imi place, ce conteaza big_smile


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2007-04-17 17:56:39

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

pai suntem si noi curioase....smile

 

#64 2007-04-17 17:56:59

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Orgasmul...ciudatenie...

hmmm nashira si deadrose aveti dreptate:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#65 2007-04-17 21:55:18

Soricica
Full member
Inregistrat: 2006-08-05
Mesaje: 428

Re: Orgasmul...ciudatenie...

fetelor, eu am o problema:D. sad cand imi stimuleaza clitorisul nu e asa placut, nu stiu..nu pot sa suport.imi place dar imi si displace. nu stiu ce se intampla.am o senzatie...si nu-l las sa continue. nu am asteptat niciodata sa vad ce urmeaza:(. si voi toate spuneti k apar contractii..etc. vreau si eu!

Ultima oara a fost editat de Soricica (2007-04-17 21:56:12)


In dragoste si in razboi totul e permis!

Offline

 

#66 2007-04-17 21:57:33

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Orgasmul...ciudatenie...

yo nici nu ma stresez smile orgasm sa fie si daca sunt si cate 5 inttr-o zi e f bine tongue. odata am fost foarte  placut impresionata cand am ajuns la orgasm vaginal si am ramas muta pt ca era ceva ce nu simtisem pana atunci, si i-am zis si lui, eram foarte happy in ziua aceea. nu mereu am orgasm vaginal  dar my conteaza de care e? conteaza sa fie si sa ma simt bine impreuna cu bubuletu meu.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#67 2007-04-17 22:14:07

Soricica
Full member
Inregistrat: 2006-08-05
Mesaje: 428

Re: Orgasmul...ciudatenie...

cum e ala vaginal,blue? zi-mi si mie. poate am avut si eu si nu stiu:D wink


In dragoste si in razboi totul e permis!

Offline

 

#68 2007-04-17 22:55:23

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: Orgasmul...ciudatenie...

soricica am raspunsul la intrebarea ta...am avut aceeasi problema,dar i-am spus si a inteles cum trebuie sa ma atinga...ai vazut cum este construit clitorisul...el trebuie sa te atinga pe pielea aceea care acopera bucatica micuta ca o buburuza..nu stiu cum se cheama..pt ca e f sensibila zona aia si doare,placerea apare si ea pt ca desi e gresita zona,se afla pe aproape,acolo unde e placut si de-aia...deci nu trebuie sa bage degetul in acel loc deasupra labiliilor mici,ci doar deasupra...daca pui mana ai sa vezi si tu ca zona care iti face placere e partea aceea de sus a clitoisului care seama cu un tendon...mie asa mi se pare...sper ca ai inteles,ca nu am stiut sa-ti explic prea bine:D


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#69 2007-04-18 11:18:38

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

mie imi place mult mai mult cand trage pielita aceea pt ca simt mult mai bine e mai intens, dar daca u nu suporti e bine sa faci cum a zis biancus.

 

#70 2007-04-18 21:04:56

Soricica
Full member
Inregistrat: 2006-08-05
Mesaje: 428

Re: Orgasmul...ciudatenie...

mc mult! o sa icnercam data viitoare wink


In dragoste si in razboi totul e permis!

Offline

 

#71 2007-04-18 21:21:54

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: Orgasmul...ciudatenie...

cu placere..si prietenului meu i-a fost greu la inceput,ca era obisnuit sa dea acea "pielita" la o parte cum a zis si andrutza...dar il poti atentiona chiar si in timpul preludiu,elegant binenteles...ca sa stie exact ce miscare nu iti place


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#72 2007-04-18 21:36:42

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Orgasmul...ciudatenie...

despre ce pielita tot vb voi??


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#73 2007-04-18 23:01:13

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: Orgasmul...ciudatenie...

rotfl2 mai nu prea stiu sa-ti zic...vb despre clitoris,si este undeva acolo o "buburuza care e acoperita cu piele,si daca stimulezi acea zona descoperita,pe mine ma cam doare,mie imi place mai sus de punctul ala,unde se simte ca un tendon...ai inteles?


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#74 2007-04-18 23:10:13

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Orgasmul...ciudatenie...

Soricica a scris:

fetelor, eu am o problema:D. sad cand imi stimuleaza clitorisul nu e asa placut, nu stiu..nu pot sa suport.imi place dar imi si displace. nu stiu ce se intampla.am o senzatie...si nu-l las sa continue. nu am asteptat niciodata sa vad ce urmeaza:(. si voi toate spuneti k apar contractii..etc. vreau si eu!

hahaha, pe mine ma gadila si de cele mai multe ori la fel fac si eu..... tresar asa, nu pot sta locului, desi trec o gramada de senzatii prin mine in momentele alea.... poate d-aia n-am atins orgasmul.. mai nou am inceput sa imi ating eu clitorisul in timpul actului..si e mai suportabil..sper sa dea rezultate.. big_smile


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#75 2007-04-19 11:27:27

andrutza
Vizitator

Re: Orgasmul...ciudatenie...

acea pielita se numeste preput, iar daca vei trage in sus o sa iasa la iveala si il poti observa pt ca in mod normal clitorisul este o miniatura a penisului si doarme saracul de el cand nu e stimulat iar cand esti excitata si ill stimulezi intra in erectie.

 

#76 2007-04-19 12:54:15

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Orgasmul...ciudatenie...

lool am inteles asa. este asemanat cu un penisel my mikutz rotfl.acu am inteles.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.