homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gardnerella vaginalis-11


#191 2007-10-04 17:51:18

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: gardnerella vaginalis

putin offtopic vreau si eu sa merg la cantacuzino pt. o antifungigrama.cei care fac recoltarea sunt ok? si cat te-a costat analiza la secretie pe tine ?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#192 2007-10-04 17:53:56

daria23
New member
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 23

Re: gardnerella vaginalis

pai doar secreti a fost 360 de mii parca asa:) sunt f ok doamnele de la recoltat si tre sa te duci dimineata devreme ca la ora 11 se termina programul....multa bafta

Offline

 

#193 2007-10-04 17:55:17

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: gardnerella vaginalis

programul il stiu.dar este aglomerat cand te duci ?merge repede recoltarea?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#194 2007-10-04 18:12:33

daria23
New member
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 23

Re: gardnerella vaginalis

trebuie sa te duci f dimineat ca sa iei numarul  de ordine si in functie de el intri in cabinet....acum depinde de ce cer si altii ..adica unii cer secretie altii papa nicolau..etc...intelegi?dar in principiu se merge repede cam la ora 11 se termina

Offline

 

#195 2007-10-04 18:14:47

daria23
New member
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 23

Re: gardnerella vaginalis

aaa si apropo de postul meu ...eu cred ca am intrebat unde trebuia,nu?e referitor la gardnella ....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2007-10-05 00:26:55

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: gardnerella vaginalis

daria23 a scris:

buna din nou:)
am si eu ,ca toata lumea de altfel o intrebare:am fost diagnosticata cu gardnella vaginalis...doamne cate persoane pot avea acesta  infectie!!!...asa si mi s-a prescris tratamentul:fasigin (pastile 4 o) si meclon(ovule) 10 zile si spalaturi cu septonal.
dupa 8zile de la inceperea tratamentului mi-a venit menstruatia adica cam cu 2 saptamani mai devreme,ceea ce m-a facut sa nu mai introduc  si restul de ovule...
acum ce fac??de ce mi a venit atat de repede menstruatia(luam si anticonceptionalle microginol,pe care apoi le am oprit )
si cred ca nu am scapat de aceasta boaladeoarece inca mi se pare abundenta si cu un miros ciudat..nu urat dar ciudat...ce sa fac?si unde sa ma duc?analizele mi le-am facut la cantacuzino si apoi reteta mi a dat o un medic la care am fost tot asa prin cunostinte dar, lucreaza in spital si nu ma pot duce decatcand are garzi..
as avea si eu nevoie de un medic stabil pe care sa l intreb toate aceste probleme..cum si ce sa fac doctoresa si fetelor??va multumesc,daria

trebuia sa continui tratamentul dupa menstruatie...daca zici ca ai intrerupt anticonceptionalele acela e motivul pt care ti a venit mai repede...repeta tratamentul...de aceasta data complet si daca tot nu trece cauta la topicul medici ginecologi buni unul recomandat de fete si fa ti o programare...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#197 2007-10-10 09:55:02

daria23
New member
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 23

Re: gardnerella vaginalis

neata tuturor!!! iti multumsc crys_ty_na pentru raspunsuri....am oprit aniticonceptionalele dupa ce mi-a venit mensuatia,deci imi venise mult mai devreme  probabil zic eu de la tratament.
o sa repet tratamentul si apoi o sa-mi fac iar controlul cred ca asa e cel mai bine...
nu stiu de ce am warm,pentru ca nu am facut nimic ....nu am intrebat "de ce nu mi-a raspuns nimeni"...ci i-am raspuns ralucaielena la ce m-a intrebat....
multam smile

Offline

 

#198 2007-10-10 10:19:02

daria23
New member
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 23

Re: gardnerella vaginalis

ok am inteles..acum:)m-ai lamurit,multam:)

Offline

 

#199 2007-10-10 15:29:23

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: gardnerella vaginalis

doctoressa..nu mi a disparut gardnerella...am terminat si tratamentul cu ovule flagyl si pastilele luate 8 in doza unica, am facut si tratamentul cu ovule gynozol si o pastila de flucovim si am bagat 3 zile iaurt si tot degeaba. mirosul persista si au revenit si secretiile.nu stiu ce sa mai fac. sa repet tratamentul? sau sa incerc ovulele macmiror?
problema este ca eu pe partener nu l-am tratat, trebuia sa ia si el ceva?ma dispera infectiile astea. grater ce pot sa mai fac acum?

Offline

 

#200 2007-10-10 16:50:54

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: gardnerella vaginalis

deea87...da-i si lui flagyl(asa, ca sa fim noi sigure ca am facut tot ce se putea)...ia biotics si hai sa incercam cu macmiror(7-10 zile)...te vei spala in vagin inainte de a pune ovulul....
imi pare tare rau ca treci prin asta, din pacate gardnerella poate fi foarte enervanta uneori


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#201 2007-10-11 22:18:44

abcdefghi
Membru
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 1

Re: gardnerella vaginalis

Eu am fost diagnosticata cu gardnerella acum 3 luni. am facut tratament cu doxiciclina si flagyl (10 ovule),a  fost ok, insa de cateva zile am o macarime groaznica si dureri la contact sexual. daca prima data ar fi fost posibil sa o iau pe cale sexuala ca am schimbat partenerul, acum este exclus. se poate sa fie o dereglare de la lubrifiant sau gel de dus pt. zone intime? sau ar putea fi altceva decat gardnerella? multumesc si astept pareri

Offline

 

#202 2007-10-11 22:29:22

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: gardnerella vaginalis

poate fi si una si alta. ar fi mai bine sa mergi la medic


mami de minuni hjarta

Offline

 

#203 2007-10-29 09:12:36

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: gardnerella vaginalis

deea87 a scris:

doctoressa..nu mi a disparut gardnerella...am terminat si tratamentul cu ovule flagyl si pastilele luate 8 in doza unica, am facut si tratamentul cu ovule gynozol si o pastila de flucovim si am bagat 3 zile iaurt si tot degeaba. mirosul persista si au revenit si secretiile.nu stiu ce sa mai fac. sa repet tratamentul? sau sa incerc ovulele macmiror?
problema este ca eu pe partener nu l-am tratat, trebuia sa ia si el ceva?ma dispera infectiile astea. grater ce pot sa mai fac acum?

doctoressa revin cu aceeasi problema. am facut inca un tratament insa nu cu macmiror, ci am luat flagyl , am zis ca tratandu-ma cu el o data poate ar fi mai bine sa nu schimb.si am luat flagyl ovule si pe la sf tratam mi a venit menstruatia. in timpul menstruatiei am avut mancarimi puternice, dar am pus pe seama iritarii de la absorbant. insa dupa ce mi s a terminat menstruatia a revenit gardenerella, de data aceasta si mai puternic, cu mancarimi groaznice, intepaturi, sunt rosie, iritata si cel mai rau este ca ma doare la intrarea in vagin.secretia este destula si mirosul de asemenea. si am zis sa mai iau un rand de ovule flagyl plus pastile, si am luat 8 in doza unica, mi am pus si un ovul insa ziua urmatoare nici o ameliorare, si m am speriat ca am citit pe prospect ca tratam cu flagyl se face de maxim 2-3 ori pe an si am arunkt ovulele.nu stiu ce sa mai fac. aseara am pus si iaurt crezand ca poate nu voi mai fi asa iritata si rosie insa nimic.azi durerea persista.vreau sa vin la dumneavoastra saptam aceasta sau cea viitoare pt anticonceptionale, dar pana atunci ce fac cu aceasta problema?dar de la ce o fi durerea asta?este o durere asemanatoare ca a celei dupa dezvirginare,deci destul de puternica. dumneavoastra ce credeti?nici nu stiu cand o sa ajung la un ginecolog si la care, si de aceea ce ma sfatuiti sa fac ca sa mai ameliorez durerea si scurgerile astea.

Ultima oara a fost editat de deea87 (2007-10-29 09:13:29)

Offline

 

#204 2007-10-29 11:51:01

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: gardnerella vaginalis

zic sa pui iaurt in continuare...citeva zile. zic de asemenea sa iei biotics...ce descrii tu seamana cu o reactie alergica deja....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#205 2007-10-29 12:00:48

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: gardnerella vaginalis

reactie alergica de la ce? de la ovule?

Offline

 

#206 2007-10-29 12:07:15

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: gardnerella vaginalis

da
eu asa ma gindesc...evolutia pare a fi prea spre rau ca sa nu ma gindesc la asta....
asa ca ma gindesc(si in lumina noilor informatii nu bune despre lab.de la Marie Stopes...) ai putea merge la institutul Cantacuzino sa faci un examen de secretie????ne-ar ajuta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#207 2007-10-29 12:09:25

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: gardnerella vaginalis

imi e frica si de faptul ca secretia este in cantitati industriale!!! si spre verde! dumneavoastra ce credeti ca poate fi trichomonas?? sau altceva mai grav?

Offline

 

#208 2007-10-29 12:10:55

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: gardnerella vaginalis

deea...tare greu mi-e sa spun! hai fa analiza aia la cantacuzino sa ne lamurim


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#209 2007-10-29 12:15:05

deea87
Full member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 263

Re: gardnerella vaginalis

ok. am sa o fac sad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.