homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-47


#875 2011-01-08 23:02:46

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: epilarea inghinala la salon

deealexx a scris:

adinagrig a scris:

why not drumul taberei la iulia
e super, ea m-a convinsa acum 2 ani cred sa ma fac total si a fost ok...si mie imi mai ies fire sub piele mi se m-ai formeaza si cosulete, dar trec...
e super tipa....

ce preturi sunt si cu ce poti ajunge acolo? big_smile si care`s conditiile in salon.. adica esti numai tu si tipa respectiva? sau mai sunt si alte cliente si fara pereti intre voi? am traume lol

scuze, acum am intrat aici si am vazut ca ai scris:

preturi ok, nu m-ai stiu exact dar parca epilat total si interfesier 20 ron-nu sunt asa sigura ca eu ma epilez prin mai mutle parti si platesc totalul...
ajungi cu tramvaiul 41 -statia Moghiros sau cu 91.92.93,

esti tu si tipa si nimeni altcineva, se inchide usa cand intri si de fiecare data se bate la usa cand ii vine programrea si se apropie de final, e super ok din punctul asta de vedere, nu-ti fa probleme, nu te vede nimeni, doar tipa care e super obisnuita caci toata ziua numai asta face big_smile
mie imi place de ea, si sper sa nu plece de la salonul asta, si eu sunt mai pudica sa zic asa, dar la ea nu am nici o jena


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#876 2011-01-22 18:16:32

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: epilarea inghinala la salon

voi cat mai lasati bacsis la inghinal ?  daca la casa platesc 22 de lei (pt inghinal si interfesier) e prea putin sa ii las fetei 5 lei ? neutral

eram azi la salon si a iesit o tipa de la coafat (ce-i drept) si a platit 127 de lei iar coafezei i-a lasat 60 de lei.  yikes si am ramas asa pe ganduri...

Offline

 

#877 2011-01-22 18:35:42

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: epilarea inghinala la salon

Eu de obicei la servicii din-astea rotunjesc in sus cu pana la 5 lei. Adica daca ma costa 15 lei epilatul ii dau 20 dar si daca ma costa 17 tot 20. N-am suma fixa la bacsis.

dar unde merg eu se plateste direct persoanei care iti face procedura, nu la casa, asa ca e mai simplu.
Da nu cred ca e putin cat ai lasat tu, cred ca trebuie sa fie proportional din costul procedurii dar nu jumatate, oricum.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#878 2011-01-22 20:19:05

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: epilarea inghinala la salon

adinagrig a scris:

deealexx a scris:

adinagrig a scris:

why not drumul taberei la iulia
e super, ea m-a convinsa acum 2 ani cred sa ma fac total si a fost ok...si mie imi mai ies fire sub piele mi se m-ai formeaza si cosulete, dar trec...
e super tipa....

ce preturi sunt si cu ce poti ajunge acolo? big_smile si care`s conditiile in salon.. adica esti numai tu si tipa respectiva? sau mai sunt si alte cliente si fara pereti intre voi? am traume lol

scuze, acum am intrat aici si am vazut ca ai scris:

preturi ok, nu m-ai stiu exact dar parca epilat total si interfesier 20 ron-nu sunt asa sigura ca eu ma epilez prin mai mutle parti si platesc totalul...
ajungi cu tramvaiul 41 -statia Moghiros sau cu 91.92.93,

esti tu si tipa si nimeni altcineva, se inchide usa cand intri si de fiecare data se bate la usa cand ii vine programrea si se apropie de final, e super ok din punctul asta de vedere, nu-ti fa probleme, nu te vede nimeni, doar tipa care e super obisnuita caci toata ziua numai asta face big_smile
mie imi place de ea, si sper sa nu plece de la salonul asta, si eu sunt mai pudica sa zic asa, dar la ea nu am nici o jena

la epilat total te referi doar in partea inghinala,nU? adica picioarele se cheama "lung", nu? big_smile alea cat mai costa? ca m`as duce pt picioare lung si inghinal everywhere big_smile

ar trebui sa sun la salon si sa fac programare la iulia sau sa vb direct cu ea?

super cu 41 ca am statie aproape big_smile

Offline

 

#879 2011-01-22 22:45:51

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: epilarea inghinala la salon

suni la salon si intrebi cand e iulia si iti faci programare la ea

epilat total ma refeream la epilat inghinal total, daca vrei si pe picioare e lung cum zici tu...nu stiu cat costa asta, eu nu m-am facut niciodata lung, ma fac acasa cu epilatorul, doar inghinal folosesc ceara....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2011-01-22 22:54:00

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: epilarea inghinala la salon

am intrat pe site la ei si am vazut niste comentarii pe "forum" cu niste preturi. o sa ma duc cand da caldura big_smile ms puss

Offline

 

#881 2011-01-23 11:10:09

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: epilarea inghinala la salon

..mi-am facut si eu programare la salon si a zis tipa sa astept vreo 2 saptamani sa creasca parul, ca sa nu stea "tepos". ideea e ca, dupa o saptamana si un pic, deja nu ma mai suport disperat
cele care va faceti in mod regulat la salon si spuneti ca vreo cateva saptamani n-aveti un stres...tot asa trebuie sa asteptati sa creasca parul de cel putin juma` de centimetru.. sau merge si mai devreme, pt ca nu mai creste ca dupa lama? cesafac nu stiu daca m-am facut inteleasa ca am scris in graba.. dumbom


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#882 2011-01-23 11:22:08

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: epilarea inghinala la salon

Trebuie sa asteptri sa creasca putin ca sa-l poata lua cum trebuie. Dupa lama creste imediat. Dupa ceara in  schimb, creste mai greu si mai subtire, iar din cauza asta il suporti mai usor smile


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#883 2011-01-23 11:46:12

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: epilarea inghinala la salon

si tot asa tre sa stau pana ma fac blanoasa lol ? pfff...

ah si ..ramane pielea iritata/rosie ca dupa epilator...?


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#884 2011-01-23 11:57:03

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

eu ma fac la 6 saptamani, dar dupa 3-4 deja incepe sa creasca. si da cam trebuie sa astepti asa, putin blanoasa tongue altfel nu il pirnde ceara si degeaba te faci.
pielea ramane putin rosie, nu ca dupa epilator, dar depinde cat de sensibila o ai tu. primele dati cand ma faceam ramanea rosie si 1-2 zile, acum dupa o ora e ca si cum nu as fi chinuit-o.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#885 2011-01-23 12:08:07

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: epilarea inghinala la salon

sad
ms, cora  puss

tu de cat timp te faci?

Ultima oara a fost editat de vanilleeis (2011-01-23 12:09:39)


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#886 2011-01-23 14:29:37

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

cu placere puss

pai de vreo 5 ani cred.. cam asa. initial ma faceam la 3 saptamani ca deja eram blanoasa rau lol dau acum s-a lungit deja perioada la 6 saptamani.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#887 2011-01-23 14:44:31

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: epilarea inghinala la salon

Mie imi creste cam dupa o saptamana. Sunt mai maimuta asa de felul meu  rotfl  . Si cand zic creste, nu ma refer ca are deja 1 cm, ci ca incep sa iasa firele cam la 1-2 mm si deja nu mai e fina si neteda zona. Dar nu ma pot epila pana nu ajung macar la 5-6mm ca nu se smulg. Dar le mai iau uneori cu penseta cand am rabdare si atunci pot astepta mai mult pana la urmatoare epilare. Dar pe chestia asta, nu am firele egale ca lungime si asa tot timpul raman unele care nu se iau cu ceara si le mai rezolv tot cu penseta.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#888 2011-01-23 15:01:43

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: epilarea inghinala la salon

m`am facut si eu cu ceara, singura, pe brate.. de Craciun. am inceput sa iau cate putin cu epilatorul saptamana trecuta. azi tre sa ma iau iarasi ca au mai aparut cateva fire.

atunci am vrut sa ma fac si inghinal, insa nu se smulgeau neutral si am tras tare..dar cred ca stateam si intr`o pozitie aiurea (in picioare big_smile).. anyway, n`am avut rabdare si am bagat lama 8-|

cand m`am facut cu epilatorul jumatate de triunghi, ma iritasem.. dar nu era dureros. doar aveam pielea rosie si iesisera ca niste cosulete (pana a doua zi.. nu ma dadusem cu nimic dupa ce m`am facut). asa ca a doua oara cand am repetat faza, mi`am dat cu crema de galbenele si mi`au aparut fff putine.

Offline

 

#889 2011-01-23 16:02:22

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

deealexx poate si din cauza pozitiei sau poate s-au lipit de piele firele si nu le-a prins. de la epilator am impresia ca se irita zona mult mai tare ca de la ceara. pacat ca doare asa tare cu epilatorul ca altfel as trece peste orice inconvenient si numai cu el m-as face inghinal cesafac


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#890 2011-01-23 16:11:58

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: epilarea inghinala la salon

putin off topic... si pe picioare tre` sa astept sa ma imblanesc periodic ca sa ma pot face cu ceara? cesafac


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#891 2011-01-23 16:22:36

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

ceara nu va prinde firele daca sunt mici, oriunde pe corp ar fi ele.  trebuie sa aiba 1-2 cm ca sa le prinda. singura modalitate sa te epilezi cum iti da firul de par este epilatorul. altfel, trebuie sa astepti sa creasca, indiferent de ce ceara vei alege. ori epilatorul, ori lama, desi eu lama nu o recomand nimanui, nicaieri, niciodata

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-01-23 16:23:38)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#892 2011-01-23 17:38:02

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: epilarea inghinala la salon

Din pacate da, e adevarat cum zice cora...numai ca...1-2 cm? yikes Cred ca ai vrut sa zici mm. smile
Dar daca te faci cu ceara pe picioare, o sa fie mai subtire si mai blond firul (cel putin la mine asa e) si n-o sa se observe daca il lasi sa creasca putin, cat sa-l prinda ceara. Eu ma fac cam la 2-3 sapt, o data scurt, o data lung, ca de la genunchi in sus creste mai putin. Si e super ok, inclusiv vara...ca nu se vede, mai ales daca esti un pic bronzata.

Ultima oara a fost editat de heart_breaker (2011-01-23 17:38:41)

Offline

 

#893 2011-01-23 18:50:54

Julyyy
Full member
Inregistrat: 2010-09-20
Mesaje: 339

Re: epilarea inghinala la salon

ma uitam la topicu asta si ma tot bate gandu sa ma duc sa ma fac cu ceara...pana acum m-am facut cu lama...si ma astept la ce e mai rau..am avut o data curaju sa ma fac cu ceara si am sangerat ff rau si m-am lasat
acum iar m-a apucat curaju si sper sa ma tin...doar ca mor de frica gandindu-ma la durerea de atunci sad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.