homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-46


#856 2011-01-07 23:10:32

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: epilarea inghinala la salon

Eu reusesc sa ma fac total si cu epilatorul. Dar ultima data cand am incercat nu am mai reusit, eram in perioada delicata si zona era mai puternic vascularizata si m-a durut mai tare decat de obicei. As incerca aparatul asta pt ca ma gandesc ca e totusi altceva, nu e ca epilatorul, fir cu fir big_smile


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 



#857 2011-01-07 23:15:58

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: epilarea inghinala la salon

e ca si cum te-ar face la salon cu ceara. si ei tot aparate de genul asta au


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#858 2011-01-07 23:21:58

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: epilarea inghinala la salon

eu stiam ca inghinal nu te poti face cu astfel de aparate, ci doar cu spatule din acelea pe care pui ceara si intinzi.. e prea mare aparatul asta pt astfel de zone.. nu-mi dau seama cum ai putea ajunge in anumite zone cesafac

Offline

 

#859 2011-01-07 23:35:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

inghinal sa te faci singura... trebuie sa ai mult sange rece si rezistenta mare la durere tongue felicitarile mele sincere celor care reusesc! tare as vrea sa fiu ca ele..

prostia aia din poze este din aia de se incalzeste la microunde, apoi pe pune pe piele, se pune fasia peste si se trage?
cu asa ceva mi-am facut eu niste arsuri oribile si am ramas cu cicatrici pe picior ca am incalzit la microunde cat imi spunea pe prospect, nu am avut cum sa imi dau seama daca ceara este prea incinsa sau nu si cand am vrut sa imi pun pe picioare s-a scurs direct. pielea bye bye, arsura si cicatrici.
este mult mai buna ceara normala, ceara de unica folosinta (adica cea din poza) trage firele doar daca sunt mici si au radacini mai subtiri (nu este cazul inghinalului). eu doar puful de pe burta mi-l iau cu asa ceva, in rest ar fi pura tortura.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#860 2011-01-07 23:40:08

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: epilarea inghinala la salon

Este exact ca cel din saloane. Nu se incalzeste la microunde, are un dispozitiv care se baga in priza si baniesc ca il incalzeste exact cat trebuie. De asata am intrat aici sa cer mai multe pareri


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#861 2011-01-07 23:55:04

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: epilarea inghinala la salon

adinagrig a scris:

why not drumul taberei la iulia
e super, ea m-a convinsa acum 2 ani cred sa ma fac total si a fost ok...si mie imi mai ies fire sub piele mi se m-ai formeaza si cosulete, dar trec...
e super tipa....

ce preturi sunt si cu ce poti ajunge acolo? big_smile si care`s conditiile in salon.. adica esti numai tu si tipa respectiva? sau mai sunt si alte cliente si fara pereti intre voi? am traume lol

Offline

 

#862 2011-01-08 00:11:37

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

k?reste chit ca se baga in priza, presupun ca este aparat de ceara de unica folosinta clasic nu? eu stiu ca nu trage parul rezistent, gros, lung. cum am zis eu doar puful mi-l fac cu asa ceva, pe burta si deasupra genunchilor


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#863 2011-01-08 00:25:38

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: epilarea inghinala la salon

nici la mine nu a mers inghinal cu aparat de genul ala, dar poate depinde de ceara, de pielea fiecaruia.  oricum incercarea s-a facut la salon.... degeaba! m-am mai si invinetit zdravan.

Offline

 

#864 2011-01-08 09:12:59

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: epilarea inghinala la salon

Cred ca o sa-l iau pana la urma si o sa incerc. Daca nu merge o sa-mi ramana pt picioare big_smile Eu nu cred sa nu mearga inghinal pt ca nu am un par atat de gros si de puternic. Ti-am zis, m-am facut de multe ori cu epilatorul total, asa ca mai rau nu are ce sa fie zic eu lol


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#865 2011-01-08 09:39:26

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

blackberry a scris:

You_and_Me a scris:

blackberry a scris:

nu stiu de ce mi-a iesit furuncul, nu m-am gandit sa iau antib de la inceput sa dea inapoi si am ajuns sa mi l taie in carne vie, fara nicio anestezie locala or something..
m-am saturat sa ma fac cu lama, si eu ma irit f rau si e si parul e f des sad
eu cu ceara nu m-am facut niciodata, firele alea mi le smulgeam cu penseta ca erau putine. d asta ma gandesc, ca poate ceara e altceva nustiu

eu te epilez cu mare placere numai ca eu plec si mai vin in februarie  big_smile  daca vrei te fac atunci  wink

ma mai gandesc daca ma risc sau nu lol

ok treaba ta  tongue

si eu am aparat asa ca ala  wink


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#866 2011-01-08 09:40:50

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: epilarea inghinala la salon

Poti sa-mi spui ce impresie ti-a facut?


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#867 2011-01-08 09:45:22

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

k?reste a scris:

Poti sa-mi spui ce impresie ti-a facut?

eu il am de 5 ani si il am si acum  tummenupp  e foarte bun , toate saloanele au tot asa dar trebuie sa stii sa te epilezi ca altfel zici ca nu e aparatul bun dar n-are nicio treaba ...pe al meu il bag in priza si se incalzeste pt ca e profesional ....cam asa-s toate


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#868 2011-01-08 09:48:02

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: epilarea inghinala la salon

Si merge pt inghinal?


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#869 2011-01-08 09:51:54

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

k?reste a scris:

Si merge pt inghinal?

eu nu fac cu asta decat pe parti la inghinal , pt ca acolo parul este foarte des si ceara nu ajunge la piele , deci nu se ia ...am incercat de n ori ...te poti face pe restul corpului lejer cu ea  tongue


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#870 2011-01-08 09:56:57

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: epilarea inghinala la salon

Ok multumesc. Esti de specialitate sau am inteles eu prost?


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#871 2011-01-08 10:17:48

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

k?reste a scris:

Ok multumesc. Esti de specialitate sau am inteles eu prost?

cu placere  smile


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#872 2011-01-08 12:58:46

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: epilarea inghinala la salon

eu ma fac singura acasa inghinal tongue numa ca trebuie sa-mi cumpar de ceva timp alta ceara ca aia nu se mai omogenizeaza calumea si trebuie schimbata. dar din lipsa de timp... si stres etc am ajuns iar la lama si la creme.. am jurat ca dupa BAC ceara va trona lol intr-adevar e cea mai buna solutie

Offline

 

#873 2011-01-08 15:43:21

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: epilarea inghinala la salon

Banana Split a scris:

eu stiam ca inghinal nu te poti face cu astfel de aparate, ci doar cu spatule din acelea pe care pui ceara si intinzi.. e prea mare aparatul asta pt astfel de zone.. nu-mi dau seama cum ai putea ajunge in anumite zone cesafac

Asta ma intreb si eu .. cum ajungi cu aparatul in anume unghiuri fara sa prinzi si piele (sau labiile mici, de exemplu, ouch). Sau in zona aia ingusta dintre vagin si anus ... Sau perianal ....
Apropo de asta, am vazut un epilator Philips care avea separat inca un epilator mai mic si mai ingust tocmai pt astfel de zone. Dar mie tot mi se parea prea lat capul. Nu as indrazni sa ma fac mai spre interior decat cu ceva cu capul lat de maxim 1 cm.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#874 2011-01-08 16:36:42

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: epilarea inghinala la salon

Eu ajung, trag de labii in partea opusa si pielea se intinde.


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.