homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-44


#818 2010-10-21 10:31:07

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

atunci mai bine lasa sa nu vada tongue pentru mame vad ca este dificil sa isi imagineze ca poti sa te epilezi si acolo, li se pare absurd tongue
cum tata radea de mine acum cativa ani ca imi epilam mustata lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#819 2010-10-21 10:40:20

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: epilarea inghinala la salon

orangina123 a scris:

mama zice ca cele care se epileaza total racesc jos, ca iarna le e frig. lol si, in niciun caz, nu m-ar epila ea daca i se pare ca e nesanatos

rotfl

Offline

 

#820 2010-10-21 14:19:31

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

orangina dar cati ani ai tu ? eu pt prima data aud ca o mama nu isi lasa fiica sa se epileze  mad
in primul rand e mai igienic si in al doi-lea rand esti fata si trebuie sa fi ingrijita . nu neaparat sa faci sex daca te epilezi sau invers  lol

mama m-a dus la salon sa ma epileze cu ceara de la 15 ani , bine ca eram si paroasa  lol  si se vedea nasol rau  big_smile


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#821 2010-10-21 15:35:36

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: epilarea inghinala la salon

orangina, dar tu nu ai cheie la usa de la baie? eu tot timpul inchideam usa de la baie cu cheia, orice faceam inauntru (inclusiv epilat), mai ales de cand a intrat tata din greseala ca a confundat usile, noroc ca eram in prosop, nu complet goala.

You_and_me, tu lucrezi ca si cosmeticiana, nu? Asa-i ca treaba asta cu epilatul inghinal total e o moda destul de recenta? Adica nu cred ca acum 10 ani femeile se epilau asa. mie mi se pare ca e o moda, nu neaparat ca inseamna ca esti ingrijita sau neingrijita in fct de parul pubian. Femeile erau ingrijite si cand il aveau. Si nu faceau boli pt ca ar fi fost mai igienic sa-l ai.
Dar si eu acum prefer fara, de cand m-am obisnuit asa.

Cum a aflat mama: m-am intalnit cu ea intr-o zi in oras dupa ce am iesit de la epilat si ma intreaba asa in gluma (a crezut ea): Ei, ti-a mai ramas ceva pe-acolo? Si eu, luata prin surprindere: Nu mare lucru! La care mama: Cum, te-ai epilat de tot ? Da, mami, toata lumea se epileaza de tot mai nou. Nu se mai poarta tufis.

Partea proasta a fost ca apoi o vreme tot facea misto pe tema asta pana i-am zis sa inceteze ca nu gasesc nimic amuzant in asta, mi se pare la fel de normal ca si epilatul la axila sau pe oriunde altundeva. Zici ca era copil mic, asa facea  spranceana


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#822 2010-10-21 15:52:48

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: epilarea inghinala la salon

cu siguranta cand erau mamele noastre tinere nu se epilau total smile
nu va mai zic ca aveam o colega frantuzoaica si imi spunea ca atunci cand a fost prima oara la noi la mare, la nudisti,a  fost socata ca toate tipele erau epilate total, ca pe la ei nu e asa raspandita chestia asta  va

Offline

 

 Publicitate


loading...

#823 2010-10-23 20:19:53

bellablue35
New member
Inregistrat: 2010-10-15
Mesaje: 5

Re: epilarea inghinala la salon

*************

Ultima oara a fost editat de gargarita (2010-10-23 20:57:05)

Offline

 

#824 2010-10-23 20:57:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: epilarea inghinala la salon

bellablue35 ai ban 1 luna pentru reclama repetata

Offline

 

#825 2010-10-26 12:18:41

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

kathrynn a scris:

orangina, dar tu nu ai cheie la usa de la baie? eu tot timpul inchideam usa de la baie cu cheia, orice faceam inauntru (inclusiv epilat), mai ales de cand a intrat tata din greseala ca a confundat usile, noroc ca eram in prosop, nu complet goala.

You_and_me, tu lucrezi ca si cosmeticiana, nu? Asa-i ca treaba asta cu epilatul inghinal total e o moda destul de recenta? Adica nu cred ca acum 10 ani femeile se epilau asa. mie mi se pare ca e o moda, nu neaparat ca inseamna ca esti ingrijita sau neingrijita in fct de parul pubian. Femeile erau ingrijite si cand il aveau. Si nu faceau boli pt ca ar fi fost mai igienic sa-l ai.
Dar si eu acum prefer fara, de cand m-am obisnuit asa.

Cum a aflat mama: m-am intalnit cu ea intr-o zi in oras dupa ce am iesit de la epilat si ma intreaba asa in gluma (a crezut ea): Ei, ti-a mai ramas ceva pe-acolo? Si eu, luata prin surprindere: Nu mare lucru! La care mama: Cum, te-ai epilat de tot ? Da, mami, toata lumea se epileaza de tot mai nou. Nu se mai poarta tufis.

Partea proasta a fost ca apoi o vreme tot facea misto pe tema asta pana i-am zis sa inceteze ca nu gasesc nimic amuzant in asta, mi se pare la fel de normal ca si epilatul la axila sau pe oriunde altundeva. Zici ca era copil mic, asa facea  spranceana

Eu lucrez de la 17 ani , si de exemplu acum 8 ani mi-au venit si fete care au cerut total dar majoritatea se epilau decat partial , adica doar pe parti . Multe fete erau reticente cand le izceam sa se faca total  roll ...acum toata lumea se epileaza total  big_smile


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#826 2010-10-26 18:49:16

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: epilarea inghinala la salon

You_and_me, am si eu o curiozitate: vin si domni la tine? chicot

Offline

 

#827 2010-10-26 20:51:13

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

orangina123 a scris:

You_and_me, am si eu o curiozitate: vin si domni la tine? chicot

da  lol  dar nu pt inghinal ca nu fac  big_smile , se epileaza pe piept, axial


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#828 2010-11-05 10:55:50

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: epilarea inghinala la salon

Ma duc si eu astazi la epilat! prima data cu ceara, am ceva emotii, dar daca am rezistat cu aparatul de "raschetat" inseamna ca pot face fata si epilatului cu ceara!big_smile Daca iau un ketonal inainte e bine? ca sa suport mai bine durerea! sau mai bine o vodka:)) si inghinal total inseamna si interfesieri? sau sa ii zic ca vreau si interfesieri?
LE: am fost si desi m-a durut destul de tare, nu se compara cu senzatia fina de dupa, asa ca aparatul il voi folosi numai pentru picioare si pentru partile sensibile ma duc de acum inainte la salon!!!f fain big_smile

Ultima oara a fost editat de kreed (2010-11-05 21:03:01)

Offline

 

#829 2010-11-12 16:54:35

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: epilarea inghinala la salon

coraline a scris:

pai am luat ceara de la TopLine, una verde cu aloe vera si nu stiu ce minerale. o vand doar la kg, am dat vreo 55-60 de lei pe ea dar mai am inca 750g din ea, este excelenta, nu frige si nu se rupe.

Ai fost la ei la sediu, sau ai dat comanda online ?

Offline

 

#830 2010-11-12 19:50:37

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: epilarea inghinala la salon

You_and_me lucrezi in Bucuresti? lol parca nu din cate tin eu minte... cesafac

Offline

 

#831 2010-11-12 20:05:21

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

deealexx a scris:

You_and_me lucrezi in Bucuresti? lol parca nu din cate tin eu minte... cesafac

nu dea , sorry  smile


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#832 2010-11-12 21:45:08

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: epilarea inghinala la salon

eu m-am facut singurica acasica, dar numai in zona pubiana big_smile si mai jos ma faceam cu lama, si mereu e f fina pielea acolo dupa, nu ca in zona pubiana unde ma irit ingrozitor de la lama. doar ca tre sa repet operatiunea la cate 2 zile... m-am cam saturat ce-i drept, dar mi-e frica sa ma fac lol
eh, si de vreo luna am bagat ca proasta iar lama in zona pubiana... pff acuma iar s-a indesit mi-e groaza lol dupa ce-l epilasem de cateva ori deja aproape ca nu ma durea deloc.. ca la axila.
la salon nu m-as face big_smile sunt prea rusinoasa... nu stiu.. mai ales ca ma inteleg bine cu cosmeticiana lol n-as vrea sa nu mai trec pe acolo de rusine

Offline

 

#833 2010-11-12 22:23:19

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

LadyBird a scris:

eu m-am facut singurica acasica, dar numai in zona pubiana big_smile si mai jos ma faceam cu lama, si mereu e f fina pielea acolo dupa, nu ca in zona pubiana unde ma irit ingrozitor de la lama. doar ca tre sa repet operatiunea la cate 2 zile... m-am cam saturat ce-i drept, dar mi-e frica sa ma fac lol
eh, si de vreo luna am bagat ca proasta iar lama in zona pubiana... pff acuma iar s-a indesit mi-e groaza lol dupa ce-l epilasem de cateva ori deja aproape ca nu ma durea deloc.. ca la axila.
la salon nu m-as face big_smile sunt prea rusinoasa... nu stiu.. mai ales ca ma inteleg bine cu cosmeticiana lol n-as vrea sa nu mai trec pe acolo de rusine

de ce tu esti cumva extraterestra , ai ceva in plus fata de ea ?  lol  stai lin ca nu te analizeaza nimeni  tongue nu rade nimeni asa ca du-te linistita si epileaza-te  wink


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#834 2010-11-12 22:44:13

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: epilarea inghinala la salon

sa stii ca eu chiar m-as duce, pt ca sigur ar lucra mult mai repede ca mine si daca nu am murit facandu-ma singura (ba chiar am ramas surprinsa ca nu ma doare asa tare cum am auzit ca doare) inseamna ca o sa supravietuiesc big_smile
singura chestie e ca as incerca un total.. habar n-am tre sa ma dezbrac de tot sau pot pastra slipul?  rodnar

Offline

 

#835 2010-11-12 23:15:57

BabyLove
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-19
Mesaje: 1266

Re: epilarea inghinala la salon

eu cand mergeam la salon ,deobicei ma dezbracam de tot acolo tongue ,mi se pare incomod sa tragi asa slipu intr-o parte si-n alta,mai degraba il dai jos de tot big_smile


hjarta hjarta

Offline

 

#836 2010-11-13 11:08:55

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

Normal ti se dau niste chiloti de unica folosinta , asa e ingienic dar e acelasi lucru , asa ca mai bine te dezbraci complet  big_smile


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.