homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-42


#780 2010-10-17 13:56:16

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: epilarea inghinala la salon

Fetelor, help!!!  grater  Mai am un pic si disper de tot

Am fost sa ma epilez la un salon (ziceam eu la topicul celalalt ca nu stiu daca sa mai tai din par ca era lung sau sa-l las asa, l-am tuns putin pana la urma) si m-a facut cu ceara de unica folosinta (aici numai de asta se foloseste). Pe moment a fost intr-adevar nasol, m-a durut de imi venea sa plec de acolo la jumatatea procesului, dar apoi a fost si mai rau. In sensul ca si dupa ce am ajuns acasa, ma mai durea zona aia ingrozitor de abia m-am putut spala si acum (dupa 2 zile) mi s-a uscat / intarit / crapat pielea (de pe labii) ceva de speriat. Nu prea ma mai doare dar are un aspect super nasol (zici ca-s arsa) si nu stiu cu ce sa ma fac sa-mi treaca. Am la dispozitie crema de corp / de maini / de fata.

Nu stiu daca mi s-a facut asa din cauza cerii de unica folosinta sau din cauza ca a trebuit sa-mi puna de multe ori intr-un loc pana sa se ia tot parul, cert e n-am mai patit asa ceva de cand ma epilez cu ceara si nu stiu ce sa fac, cu ce sa ma dau sau daca o sa-mi treaca atunci cand isi revine pielea sau raman asa.

grater  grater  grater


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 



#781 2010-10-17 14:08:00

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

hey nu te speria , se mai intampla uneori mai ales la ceara de unica pt ca traumatiseaza mai mult pielea decat cea traditionala , s-au luat mai multe straturi de piele si d-aia s-a format o pojghita dar pielea se vindeca si isi revine la normal . Daca te mai epilezi inghinal cu ceara , fa-te cu d-aia traditionala , e mult mai buna

da cu niste crema de galbenele , e cicatrizanta


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#782 2010-10-17 14:14:53

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: epilarea inghinala la salon

Crede-ma ca eu cu de aia m-as fi facut, cu aia ma fac intotdeauna, si acasa si la salon, dar cum sunt plecata din Ro pt o vreme, a trebuit sa merg aici la un salon. Da nu stiu daca ma mai duc pana vin acasa.
M-am gandit dupa ce am postat mesajul anterior sa caut ceva echivalent cu Baneocinul de la noi, ca am mai folosit dupa epilat, si cosmeticiana mea mi l-a recomandat de multe ori. Ca nu stiu daca pot gasi crema de galbenele.
Mersi you_and_me puss


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#783 2010-10-17 14:21:56

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

baneocinul are antibiotic e foarte bun , poate gasesti d-asta ...si o crema speciala dupa epilat
cu placere


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#784 2010-10-17 14:32:24

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: epilarea inghinala la salon

am gasit de amandoua (teoretic, pe internet, adica stiu ce sa cer si unde) dar ce imi recomanzi mai degraba: baneocinul sau crema de galbenele?

o sa-mi iau si ceva produs normal pt dupa epilat pt ca nici pt picioare nu am.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Publicitate


loading...

#785 2010-10-17 14:45:41

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

baneocin praf sau crema de care gasesti , eu folosesc numai praf
crema de galbenele e buna sa o ai in casa , e multifunctionala  sa zik asa


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#786 2010-10-18 17:36:44

catalina15
New member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 68

Re: epilarea inghinala la salon

kathrynn a scris:

Fetelor, help!!!  grater  Mai am un pic si disper de tot

Am fost sa ma epilez la un salon (ziceam eu la topicul celalalt ca nu stiu daca sa mai tai din par ca era lung sau sa-l las asa, l-am tuns putin pana la urma) si m-a facut cu ceara de unica folosinta (aici numai de asta se foloseste). Pe moment a fost intr-adevar nasol, m-a durut de imi venea sa plec de acolo la jumatatea procesului, dar apoi a fost si mai rau. In sensul ca si dupa ce am ajuns acasa, ma mai durea zona aia ingrozitor de abia m-am putut spala si acum (dupa 2 zile) mi s-a uscat / intarit / crapat pielea (de pe labii) ceva de speriat. Nu prea ma mai doare dar are un aspect super nasol (zici ca-s arsa) si nu stiu cu ce sa ma fac sa-mi treaca. Am la dispozitie crema de corp / de maini / de fata.

Nu stiu daca mi s-a facut asa din cauza cerii de unica folosinta sau din cauza ca a trebuit sa-mi puna de multe ori intr-un loc pana sa se ia tot parul, cert e n-am mai patit asa ceva de cand ma epilez cu ceara si nu stiu ce sa fac, cu ce sa ma dau sau daca o sa-mi treaca atunci cand isi revine pielea sau raman asa.

grater  grater  grater

pfff urat tare d tot... sad
daca zici ca sa facut coaja incearca crema de galbenele e foarte bun anticicatrizant...

si incearca si la o farmacie... poate stie mai multe.


"Iubeşti întâi din milă, din îndatorire, din duioşie, iubeşti pentru că ştii că asta o face fericită, îţi repeţi că nu e loial s-o jigneşti, să înşeli atâta încredere. Pe urmă te obişnuieşti cu surâsul şi vocea ei, aşa cum te obişnuieşti cu un peisaj. Şi treptat îţi trebuieşte prezenţa ei zilnică. "

Offline

 

#787 2010-10-18 22:33:23

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: epilarea inghinala la salon

Mi-am luat crema de tipul baneocin (aceleasi substante active, ca evident ii zice altfel).
Ma dau in seara asta dupa dus. Intre timp mi s-a cojit pielea, ziceai ca naparlesc si a redevenit fina pe alocuri. Cred ca-si revine de tot peste cateva zile.
Dar nu stiu cum o sa fac cu epilatul de acum incolo, ca am asa o groaza acum ...


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#788 2010-10-18 23:33:45

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

si mie mi se mai intampla asa , nu e ceva extraordinar , pielicica aia alba se ia in cateva zile stai fara grija , se mai intampla mai ales ca tu nu te-ai mai facut de mult timp


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#789 2010-10-19 12:36:39

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

kathrynn a scris:

Mi-am luat crema de tipul baneocin (aceleasi substante active, ca evident ii zice altfel).
Ma dau in seara asta dupa dus. Intre timp mi s-a cojit pielea, ziceai ca naparlesc si a redevenit fina pe alocuri. Cred ca-si revine de tot peste cateva zile.
Dar nu stiu cum o sa fac cu epilatul de acum incolo, ca am asa o groaza acum ...

se duce cu timpul, o sa "naparlesti" acum dar isi va reveni, pielea respectiva a fost traumatizata si a murit, acum se duce si lasa locul pielii fine. eu patesc exact ca tine cand fac candida si ma irit oribil de la tampoane la ciclu.
nu este nimic grav, e ca si cum te-ai si julit sau ars pe mana, pielea se reface.
cu epilatul nu stiu ce sa spun, doar sa te faci cu ceara traditionala daca ai cum.. sau sa te faci cu cea de unica folosita mai des, cum dau firele, ca sa nu trebuiasca sa aplice de mai multe ori in aceeasi zona


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#790 2010-10-19 17:16:33

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

sunt happy big_smile m-am epilat inghinal acasa astazi, pe masa de la bucatarie rotfl2 m-a ajutat mama, dar a iesit bine, nu m-a durut, nu am bocit si nu am urlat rotfl cred ca in cazul asta renunt sa mai merg la salon sa mai arunc banii, ma descurc singurica si cu mama big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#791 2010-10-19 17:22:57

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: epilarea inghinala la salon

felicitari cora..
eu una tot cu ceara de unica folosinta ma fac,la salon dar nu am avut absolut nici o problema..ma duc 1 data pe luna si in 5 min gata..


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#792 2010-10-19 19:09:21

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: epilarea inghinala la salon

coraline a scris:

sunt happy big_smile m-am epilat inghinal acasa astazi, pe masa de la bucatarie rotfl2 m-a ajutat mama, dar a iesit bine, nu m-a durut, nu am bocit si nu am urlat rotfl cred ca in cazul asta renunt sa mai merg la salon sa mai arunc banii, ma descurc singurica si cu mama big_smile

bravo coraline!
ai folosit ceara despre care mi-ai spus la topicul celalat pe aceasta tema? daca da, de unde ai cumparat-o?

Offline

 

#793 2010-10-19 19:13:13

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

pai am luat ceara de la TopLine, una verde cu aloe vera si nu stiu ce minerale. o vand doar la kg, am dat vreo 55-60 de lei pe ea dar mai am inca 750g din ea, este excelenta, nu frige si nu se rupe.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#794 2010-10-19 19:18:11

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: epilarea inghinala la salon

perfect. exact asta caut. sa nu se rupa, ca la ultima (si singura) experienta de epilare cu ceara acasa m-am lasat pagubasa tocmai din cauza asta.

unde as pute agasi produse topline? in vreo farmacie anume?

Offline

 

#795 2010-10-19 19:39:00

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

pai firma care le distribuie se numeste topline, este un magazin care distribuie produse profesionale gen kerastasse, londa, tigi etc
in bucuresti este la unirii, nu stiu de unde esti tu..
incearca pe site-ul www.topline.ro si vezi daca are reprezentanta la tine. din pacate produsele care le gasesti acolo nu prea le gasesti in alta parte.
ceara care o am se numeste TRaditional Azulene Wax, firma Depileve


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#796 2010-10-19 19:48:24

broken_wings
Full member
De la: somewhere
Inregistrat: 2010-09-12
Mesaje: 196

Re: epilarea inghinala la salon

coraline a scris:

pai am luat ceara de la TopLine, una verde cu aloe vera si nu stiu ce minerale. o vand doar la kg, am dat vreo 55-60 de lei pe ea dar mai am inca 750g din ea, este excelenta, nu frige si nu se rupe.

ai folosit 250g la un epilat? :-?
cam scump :-? un epilat inghinal total e 15-20 lei si nici nu te mai stresezi tongue


Doar tu! hjarta

Offline

 

#797 2010-10-19 19:51:24

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: epilarea inghinala la salon

coraline a scris:

pai firma care le distribuie se numeste topline, este un magazin care distribuie produse profesionale gen kerastasse, londa, tigi etc
in bucuresti este la unirii, nu stiu de unde esti tu..
incearca pe site-ul www.topline.ro si vezi daca are reprezentanta la tine. din pacate produsele care le gasesti acolo nu prea le gasesti in alta parte.
ceara care o am se numeste TRaditional Azulene Wax, firma Depileve

multumesc frumos. le-am dat un mail sa vad daca au reprezentanta si de unde sunt eu. daca nu, probababil voi face o comanda online.

brokenwings esti norocoasa daca te poti epila total cu 20 de lei. mie una mi se pare f avantajoasa varianta coralinei.

Offline

 

#798 2010-10-19 20:14:14

broken_wings
Full member
De la: somewhere
Inregistrat: 2010-09-12
Mesaje: 196

Re: epilarea inghinala la salon

de fapt ma epilez total cu 15 lei lol si ma face super tipa hjarta se pricepe... tongue de fapt eu cam tot epilatul+pensat dau cam 70-80lei :-?


Doar tu! hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.