homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-43


#799 2010-10-19 21:52:14

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: epilarea inghinala la salon

coraline, ce desen are pe cutie? cea pe care o gasesc pe site cu denumire aproximativ la fel cum ai zis tu, se foloseste cu benzi si are 3 flori albe pe ea.

mai este in schimb una cu o floare alb cu verde. aceasta este?

Offline

 



#800 2010-10-19 22:25:05

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: epilarea inghinala la salon

Si eu am folosit acasa ceara din-aia profesionala ca sa ma fac singura si o refoloseam. Topeam cam 2 bucati odata intr-o oala si fasiile le adunam intr-o alta oala, le topeam cand se umplea oala si le strecuram in oala cu ceara "curata". Pare putin complicat dar faceam asta poate o data la doua luni, iar de epilat ma epilam cam la o saptamana sau doua, in functie de timp si de ciclu.
Si ca pret ieseam mai mult decat bine, ultima data am dat vreo 35 de lei pe un 1kg de ceara care m-a tinut cel putin un an. (Periodic arunc fasiile cand vad ca se crapa si nu se mai smulg ca lumea, si pun cate o bucata de ceara noua).


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#801 2010-10-19 23:23:52

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

Este foarte buna ceara de la Topline dar dubla la pret fata de alte firme , dar cea mai buna si cea mai buna este ceara cu miere  tummenupp

Ziceti ca va epilati la salon cu ceara de unica dar la care va referiti la cea cu rola sau ceara traditionala doar ca nu o refoloseste si o poti numi de unica folosinta ?


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#802 2010-10-20 00:15:03

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

broken_wings a scris:

coraline a scris:

pai am luat ceara de la TopLine, una verde cu aloe vera si nu stiu ce minerale. o vand doar la kg, am dat vreo 55-60 de lei pe ea dar mai am inca 750g din ea, este excelenta, nu frige si nu se rupe.

ai folosit 250g la un epilat? :-?
cam scump :-? un epilat inghinal total e 15-20 lei si nici nu te mai stresezi tongue

pai am fplosit 250 dar este refolosibila, ma fac si pe picioare si pe abdoment si inghinal cu ea, unde imi bubuie mie. asa dadeam 20 de lei lunar la salon, si daca voiam sa ma fac si altundeva plateam, sa nu mai zic si drumul pana la salon ca nu e aproape, asa cu 250g ma fac si zilnic daca asa vreau eu lol si nu ma costa nimic

kathrynn exact asa am folosit si eu, 2 bucati din alea topite, strecor parul si gata big_smile imi place foarte mult ca pot sa o aplic chiar si cand se ingroasa, cand e rece si tot smulge, nu se rupe, nu ma irit, nu pleaca cu tot cu pielea.
sora mea si pe fata se face tot cu ea (are ovare polichistice si are par pe toata fata)

Lavinia_tia este cea cu floare verde cu alb, este o cutie de platic patrata cu 4 rotogoale, are 500g cutia


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#803 2010-10-20 13:03:52

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

Lavinia_tia a scris:

coraline, ce desen are pe cutie? cea pe care o gasesc pe site cu denumire aproximativ la fel cum ai zis tu, se foloseste cu benzi si are 3 flori albe pe ea.

mai este in schimb una cu o floare alb cu verde. aceasta este?

uite poza, sa iti fie mai usor sa o recunosti tongue

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_ceara.jpg


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#804 2010-10-20 13:28:13

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: epilarea inghinala la salon

multumesc mult coraline!

Offline

 

#805 2010-10-20 13:30:21

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: epilarea inghinala la salon

nu as putea sa ma epilez singura cu ceara, mi-ar fi mila de mine sa trag lol

Offline

 

#806 2010-10-20 18:46:14

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

aa nu, eu plang de mila mea lol mama aparent nu are strop de mila fata de mine si ma jupoaie  lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#807 2010-10-20 18:56:29

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: epilarea inghinala la salon

camysh a scris:

nu as putea sa ma epilez singura cu ceara, mi-ar fi mila de mine sa trag lol

Asa si eu, am incercat si pur si simplu nu pot....

Offline

 

#808 2010-10-20 19:03:05

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: epilarea inghinala la salon

coraline a scris:

aa nu, eu plang de mila mea lol mama aparent nu are strop de mila fata de mine si ma jupoaie  lol

nici eu n-am mila  diablo  decat de mine  wink


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#809 2010-10-20 21:19:41

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: epilarea inghinala la salon

mi-am luat ceara pana la urma si am incercat-o pe picior, dar nu imi smulge toate firele. o sa incerc poate inghinal merge, desi nu as crede (ca's radacinile muuuuuult mai groase si firul foarte gros).
oricum imi place modul de prezentare (nu frige, nu se rupe si are o textura ok)

Offline

 

#810 2010-10-20 23:14:26

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: epilarea inghinala la salon

Depinde si de lungimea firului, lavinia. eu pe picioare nici nu am incercat, dar inghinal imi ia toate firele peste o anumita lungime. Daca are firul 2-3 mm acolo micut si mai are si o ditamai radacina care il tine infipt, normal ca nu iese. Nu se rupe cat e proaspata si daca o smulgi inainte sa se intepeneasca pe piele.

Dar nu inteleg cum ziceti voi ca nu va frige ... Adica eu cand o iau de pe foc clar nu pot sa o pun pe mine, trebuie sa o las sa se raceasca, se mai si ingroasa putin si apoi o intind. Si are o perioada destul de scurta in care e perfecta - suficient de racorita incat sa o pot suporta pe piele dar suficient de calda sa o pot intinde ca lumea. A mea era roz, voi ziceti ca aveti verde ... o fi diferita compozitia?


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#811 2010-10-21 09:31:36

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

prima data cand folosesti ceara e mai ciudata, pana trage, pana se incinge.. de a 2 oara devine buna, cel putin eu asa am patit mereu cand ma faceam acasa si cumparam ceara noua, prima utilizare e mai greoaie.

kathrynn o las pe foc, se raceste cat sa devina suportabila si apoi o folosesc pana e prea groasa ca sa o mai intind. apoi iar o pun pe foc putin cat se fluidizeze putin si o iau de la capat. inghinal nu a trebuit sa o incalzesc deloc, cand sormea s-a facut pe maini si pe picioare a incalzit-o de 2 ori. ceara mie mi se pare super pentru ca si mai rece fiind tot smulge tot, aveam inainte una care daca nu o puneai clocotita nu tragea nimic, poate doar pielea.

cea de care zic eu este verde pentru ca are aloe, a ta o avea altceva, parca roz era cu minerale.. presupun ca nu difera compozitia principala


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#812 2010-10-21 09:50:38

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: epilarea inghinala la salon

daca ar sti mama ca ma epilez inghinal, mai mult decat doar "pe parti", m-ar bate. nu stiu cum ai convins-o tu pe maica-ta sa te epileze ea tongue

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-10-21 09:53:18)

Offline

 

#813 2010-10-21 09:52:25

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: epilarea inghinala la salon

orangina lol pai poti face prostii si neepilata, la o adica

Offline

 

#814 2010-10-21 09:54:22

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: epilarea inghinala la salon

mama zice ca cele care se epileaza total racesc jos, ca iarna le e frig. lol si, in niciun caz, nu m-ar epila ea daca i se pare ca e nesanatos

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-10-21 09:57:06)

Offline

 

#815 2010-10-21 09:58:19

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: epilarea inghinala la salon

si vara ? lol
ar insemna ca ginecologii sunt mana-n mana cu cosmeticienele lol

Offline

 

#816 2010-10-21 10:04:46

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: epilarea inghinala la salon

rotfl am inceput sa ma epilez acum multi ani, mama habar nu avea, aveam prieten si iarna ma faceam si eu pe picioare vine ea "dar ce iti trebuie sa te epilezi, e iarna". pana la urma am pus piciorul in prag doar ca  durat ceva.

cum sa racesti ca nu mai ai par? uite reclama la urinal, nu frigul duce la raceli acolo jos lol

stai linistita ca si mama incepuse cand ma facea "sunteti nebune voi astea care va epilati..." dar i-am retezat-o scurt "eh o sa stau acum cu plete doar pentru ca tu ca fata consideri ca sunt nebuna, cand o sa imi arati barbati de 20 si ceva de ani care prefera pletoasele o sa ma mai gandesc. la fel de bine nu ma fac nici pe picioare ca doare si acolo"


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#817 2010-10-21 10:21:08

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: epilarea inghinala la salon

daca intra o data peste mine in baie si ma vede ca-s epilata cred ca ar rade de mine si m-ar spune si lui tata lol ma face sa ma simt prost (ii spune tot neutral ) tongue

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-10-21 10:24:43)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.