homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?-5


#77 2006-06-30 20:25:29

eliana25
New member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 55

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Ehh il las in plata Domnului ... Nu il urasc, dar nici nu mai simt nimic.

Offline

 



#78 2006-06-30 20:57:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

e bine si asa....poate chiar mai bine....
sunt mindra de tine,eliana, sincer


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#79 2006-06-30 22:52:36

eakarina
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-12
Mesaje: 789

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

fii tare,eliana!


A gandi e cea mai dificila munca, probabil de aceea o fac atat de putini.

Offline

 

#80 2006-06-30 23:20:16

eliana25
New member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 55

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Multumesc doctoressa. Merci eakarina. In weekend voi merge la ai mei acasa, asa ca nu voi mai scrie pe forum.
Pupicuri la toata lumea.

Offline

 

#81 2006-07-01 16:50:49

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Ma bucur mult pentru tine, eliana. Chiar traiam si eu cu sufletul la gura gandindu-ma la tine. Asa cum am mai zis, vezi ca ABSOLUT TOTUL a iesit bine? Lucrarea, jobul, sarcina...bafta multa in continuare si ai grija de tine!


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2006-07-03 22:27:10

eliana25
New member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 55

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Gata, am incheiat ieri conturile cu inculpatul. I-am spus ca nu am resentimente fata de el, ca nu ii doresc raul, ba dimpotriva, dar ca nici nu mai simt nimic pentru el ca barbat.
Am mintit putin spunand ca nu imi mai pasa deloc de el, dar multe lucruri dupa ce au fost facute sau spuse nu se mai pot lua inapoi (ma refer mai ales la ce a facut si spus el) si ca urmare, nu are nici un rost sa mai caut reinnodarea unui fir deja rupt sau sa mai plang pentru asta.
Voi gasi pe altcineva care sa ma merite.

Ultima oara a fost editat de eliana25 (2006-07-03 22:41:36)

Offline

 

#83 2006-07-03 22:35:52

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Stii, cand e vorba de noi, mici minciuni isi au locul. Sunt convinsa ca vei gasi pe cineva care sa te aprecieze, sa te iubeasca si sa aiba grija de tine mereu asa cum meriti. Reinnodarea relatiilor cu acel tip ti-ar face mult rau pentru ca el nu se va schimba niciodata in totalitate. Mai devreme sau mai tarziu tot ar fi reaparut temperamentul asta si ai fi suferit iarasi. Felicitari, ai fost foarte curajoasa si hotarata! Cu un astfel de caracter vei vedea ca totul va merge bine in viata, inclusiv la noul job. Sa faci cinste la primul salariu! tongue


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

#84 2006-07-04 12:05:29

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Eliana, e o vorba care zice ca tot ce nu te omoara te intareste. Asa este si in cazul tau. Iti doresc sa-ti mearga totul din plin si te rog sa mai intri pe forum si sa mai povestesti cu noi cind ai vreme. Si nu uita de contraceptive, cind va veni momentul, pentru ca sa poti alege cind sa ramii insarcinata.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#85 2006-07-04 20:23:50

eliana25
New member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 55

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Multumesc pentru urari!
Astazi am facut control de medicina muncii pentru job. Cand a venit randul radiografiei asistenta m-a intrebat daca sunt sigura ca nu sunt insarcinata, pentru ca daca as fi nu ar fi permisa radiografia. Nu am stiut ce sa spun. Oare mai este vreun pericol?
Cei de la job vor sa imi completez fisa cat mai repede, dar am amanat gandindu-ma ca nu cumva sa gresesc daca imi fac radiografia inainte de a fi sigura suta-n mie.
Cum as putea sa procedez?

De acum incolo am sa merg la control ginecologic regulat (din cate stiu eu cam la 6 luni este indicat) si voi cere si reteta pentru anticonceptionale.
Promit sa nu uit nici de forum in viitor.

Ultima oara a fost editat de eliana25 (2006-07-04 23:27:12)

Offline

 

#86 2006-07-05 10:52:43

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Eliana, fa un test de sarcina, pentru siguranta....Controlul ginecologic, la virsta ta, si avind in vedere ca esti sanatoasa, este recomandat la 1 an. In ceea ce priveste anticonceptionalele, ai luat o decizie inteleapta, insa as zice sa fii atenta cita importanta acorda ginecologul discutiei despre contraceptive si daca nu acorda prea multa, mergi mai bine la un cabinet de planning


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#87 2006-07-05 13:04:09

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Eu sunt convinsa ca daca va fi vreodata nevoita sa ia anticonceptionale, va apela la dumneavoastra. Daca e din Bucuresti...


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

#88 2006-07-05 15:09:16

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Tu esti o draguta Diana si iti multumesc pentru incredere


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#89 2006-07-05 15:22:47

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Increderea mi-ati castigat-o si stiu ca nu numai mie pentru ca sunteti o persoana deosebita, nu am mai cunoscut pe nimeni care sa aiba atata grija de niste necunoscuti.


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

#90 2006-07-05 19:36:38

eliana25
New member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 55

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Multumesc mult doctoressa pentru sfaturi.
Ceea ce ma nelamureste pe mine insa, este cand anume sa imi fac testul de sarcina pentru a fi sigura de rezultat suta la suta.
Vineri 30 iunie era ziua 28 (numarand ziua de 2 iunie ca ziua 0). Mie prima picatura mi-a venit pe 29. Daca imi fac testul pe 7 sau 8 iulie este ok? Care data ar fi potrivita pentru un raspuns sigur?

Stiu ca inainte ati spus ca e potrivit ca testul sa fie facut dupa o saptamana de la intarziere, dar mie mi-a venit si in afara de asta nu am inteles daca dupa o saptamana de la intarziere se obtine un rezultat concludent sau si atunci pot aparea erori.

Ultima oara a fost editat de eliana25 (2006-07-05 21:11:55)

Offline

 

#91 2006-07-05 22:05:23

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

E ok pe 7 sau pe 8.Din prima urina de dimineata. Atunci se obtine rezultat concludent, pe care te poti baza


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#92 2006-07-05 22:20:15

eliana25
New member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 55

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

Multumesc pentru raspuns doctoressa.

Ultima oara a fost editat de eliana25 (2006-07-05 22:20:39)

Offline

 

#93 2006-07-05 22:23:39

mielushik
New member
Inregistrat: 2006-03-28
Mesaje: 73

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

pfff doamne ce poveste yo aqm am citit :-S....asta chiar a fost dura...sad....am trecut si yo printr-o faza d genul...mie prima data testul d sarcina mi-a ieshit pozitiv apoi l-am refacut asta dupa c am vb cu prietenul meu am inceput s aplangem amandoi k prostanacii big_smile...aqm imi vine sa rad dar atunci....asa....si ne gandeam cum procedam cu avortul(mentionez k am implinit luna trecuta 17 ani deci va dati seama k nici nu se punea prblm unui copil,cu toate k el are 19 ani)....dar a fost alaturi d mn nu s-a comportat urat s ama indeparteze sau ceva si atunci eram impreuna doar de 3 luni....ma rog ....si am recaut testul si a iehsit negativ si ne-am revenit amandoi totul a revenit la normal:P....dupa discutii lungi ianinte de repetarea testului k de ex ce o fi fata sau baiat?kt o sa trebuiask sa stau in ksa dupa avort,cum facem sa nu afle parintii mei etc.....Multumesc lui Dumnezeu k am scapat atunci.....

Offline

 

#94 2006-07-05 22:28:15

mielushik
New member
Inregistrat: 2006-03-28
Mesaje: 73

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

dar si eu la fel am patit mi-a curs sange f mult si cu cheaguri uriase k aveam impresia k-mi dau ovarele afara:-S...aa si ami am si yo o intrebare,yo si prietenul meu ne bazam in general p ejacularea in afara stiu k nu e cea mai idnikta si stiu kt de riscanta este dar ....mi-a spus o tipa a carei mama este medic ginecolog....k...dupa actul sexual dk el ejaculeaza inauntru si se fac spalaturi vaginale nu mai exista nici un risc nu prea imi vine mie s acred dar intreb asa k sa mi se confirme k nu e adevarat si as mai avea o intrebare dk la metoda p kre o aplikm eu si prietenul meu mai adaug si spalaturi vaginale cu ceai de pelin sua musetel si pliculetze de femigin dizolvate in ceai mai exista riscul sarcinii nedorite?pana aqm noi n-am avut nici o prblm si doamne fereste sa avem de aqm in colo dar nujt zic si eu ajuta mai mult dk fac si spalaturile astea dupa fiekre raport?

Offline

 

#95 2006-07-05 22:38:15

eakarina
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-12
Mesaje: 789

Re: sunt sau nu sunt insarcinata? - cand se face un test de sarcina?

nu ti-ar fi mai la indemana dc ai lua antibebe?asa nu v-ati mai stresa nici unul nici altul.asteapta sa vezi ce zic si doctoressa si celelalte fete.


A gandi e cea mai dificila munca, probabil de aceea o fac atat de putini.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.