homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-30


#552 2011-06-05 18:51:10

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: parul

Stiu ca am intreat pe aici de serul pt varfuri de la gerovital si nu l-a folosit nimeni. Ei bine, l-am folosit eu, pt ca am o mare problema cu varfurile despicate si de o luna de cand in folosesc la fiecare spalare (adica de 2 ori pe saptamana) adio fire despicate. Sunt foarte incantata de el si vi-l recomand smile


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 



#553 2011-06-05 19:24:42

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

si colega mea de camera foloseste serul de la gerovital,  ea tot la 1-2 zile isi baga placa in par. totusi nu are fire despicate, dar ii cade la nebunie.
Cora, ma bucur ca ti-a cresut parul cat de cat, nu stiu acum ce ar putea sa iti cauzeze caderea parului. de la gaz ma indoiesc sa fie.. poate e de la sapunul acela sau pur si simplu inca "naparlesti". si mie imi mai cad fire din radacina, e posibil sa nu fie fixate bine acolo sau sa nu mai primeasca esentele nutritive din scalp indeajuns.
unele fire cad pur si simplu ca au ajuns la maturitate...fie ca au 1 cm fie ca 10.


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#554 2011-06-07 08:20:04

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: parul

mie imi cade parul cum nu mi-a mai cazut niciodata  grater .daca continua asa,intr-o luna raman fara par in cap


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#555 2011-06-07 11:38:04

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

Am citit un articol despre tinctura de ardei iute si cea de urzici , care ar functiona impotriva caderii parului, si vreau si eu sa incerc

Offline

 

#556 2011-06-07 11:55:39

ellena_p
New member
Inregistrat: 2011-05-30
Mesaje: 12

Re: parul

kathrynn a scris:

coraline a scris:

eu reteta volumului ca in reclame nu am descoperit-o inca. doar calitatea parului o poate dicta zic eu

pe langa par, mai e nevoie de bigudiuri mari, casca si eventual tapare, deci fixativ.(...)

Adica mult timp alocat, de aceea am cam renuntat la idee... roll  big_smile

Sora mea a avut niste problemute cu caderea, indesirea parului si a folosit Foltene - si a fost chiar multumita.  smile

Si am auzit de Crescina, ca ar fi chiar foarte bun  tummenupp ... dar inca nu l-am incercat.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#557 2011-06-07 22:30:01

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

jeannie a scris:

ce fel de perie ar trebui sa folosesc ca sa nu-mi mai ramana un nor de par in perie? una cu dinti rari sau cum? puteti sa puneti si poza ca nu ma supar. tongue
ma fac cu balsam (jumatatea dinspre varfuri a parului), dar tot se incurca imediat nemernicul.

hai sa-ti zic cum fac eu sa nu mi se incalceasca prea tare:
La spalat cand il clatesc de balsam / masca sunt cu capul in jos si cum dau cu jetul de apa de sus in jos, cu celalalta mana trec prin el cu un piaptan cu dintii foarte grosi si rari (de la avon) si cand dau de un nod, nu trag dar pun acolo jetul de la dus si se descurca din cauza presiunii, daca nu e prea mare nodul. pe alea mai mari le las asa, sau mai dau cu degetele prin el, tot sub jet de apa. e important sa nu tragi cand dai de un nod.
apoi mi-l infasor in prosop tot in pozitia asta si-l tin asa pana se absorabe o parte din apa (asta ajuta si sa-l usuc mai usor apoi). Si tot cu capul in jos il descalcesc putin cu al piaptan cu dintii rari si il dau cu spray pt descalcire de la gliss.
Cam atat.

Ultima oara a fost editat de kathrynn (2011-06-07 23:46:43)


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#558 2011-06-07 22:56:03

chryss-tina
Full member
Inregistrat: 2010-07-21
Mesaje: 395

Re: parul

Ai un par foarte frumos kathrynn!! applause


I don't want a perfect life, I want a happy life  hjarta

Cea mai fericita mamica de gemenasi!   bebic  bebic

Offline

 

#559 2011-06-07 23:05:22

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

kath,ce paaaar  drool  Vreau si eu hjarta

Offline

 

#560 2011-06-07 23:47:49

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

multumesc  rodnar
sper ca nu e tuns asa stramb la spate cum arata in poza, sper ca doar stateam eu putin stramba  lol


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#561 2011-06-08 13:49:51

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

kath nu e frumos ce faci ! eu nu am mai apucat sa il vad grater grater glumesc big_smile tare as vrea sa ti-l vad si eu .

Te usuci cu uscatorul ?

Offline

 

#562 2011-06-08 14:45:01

Ragnarokum
Full member
Inregistrat: 2010-04-27
Mesaje: 347

Re: parul


Iubirea e un sentiment inferior care ne degradeaza, facandu-ne a fi vulnerabili tuturor factorilor externi. Devii imoral, ireconciliabil, inexistent.

Offline

 

#563 2011-06-08 22:47:46

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: parul

Si pentru mine, Ragna tummenupp


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#564 2011-06-08 23:18:36

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: parul

am citit ca si voua va cade parul neutral si mie mi-a cazut ingrozitor cam la 1 luna de tratament cu solutia regeneratoare cu petroleum de la gerovital. nu spun ca din cauza ei pt ca nu stiu daca e asa neutral. am renuntat sa mai bag placa/uscatorul in el, am dat o fuga pana la farmacie si mi-am luat samponul Klorane cu chinina (sper sa nu gresesc) si complex de vit.b. daca la inceput doar simplul fapt ca-mi treceam mana prin el si ramaneam cu 1 pumn de fire de par, acum nu mai am probleme. neutral ma gandesc ca o fi si din cauza stresului cu bac-ul si din cauza ca l-am agresat in ultimul an destul de rau. sunt multumita de sampon si il recomand. smile sper sa nu se considere reclama neutral


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#565 2011-06-08 23:33:36

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

denise_dd a scris:

kath nu e frumos ce faci ! eu nu am mai apucat sa il vad grater grater glumesc big_smile tare as vrea sa ti-l vad si eu .

Te usuci cu uscatorul ?

Da, il usuc cu uscatorul aproape tot timpul. Singura exceptie e cand e foarte cald ca acum si il usuc la radacina, partea care e lipita de cap + bretonul si restul il las asa, ca ma mai racoresc de la el. O sa pun din nou poza zilele astea, poate reusesc sa fac una mai simetrica smile


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#566 2011-06-09 07:59:33

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

emm si mie imi cade sa stii sad cred ca de la sapunul acesta sampon, pot doar banui pentru ca de atunci a inceput sa imi cada desi l-am folosit doar de 2 ori. cand ma spal pur si simplu curge din par, ma chinui sa curat cada, chiar nu stiu ce are si ce sa ii mai fac. ulei de ricin tot ii pun dar va ca degeaba. tot ce pot face e sa astept sa isi revina sad as fi vrut sa ii iau niste viaderm.. ca mereu i-a facut bine. daca nu se potoleste cred ca la asta voi ajunge.
eu am incercat toate sampoanele pentru caderea parului, insa mereu le-am completat cu ricin si vitamine pastile asa ca nu as putea spune daca de la sampon sau de la altele s-a oprit caderea.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#567 2011-06-09 14:12:08

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

Tinctura de ardei iute ai incercat ? Am citit un articol si zicea ca tinctura de ardei iute impreuna cu cea de urzici ar avea rezultate bune .

Offline

 

#568 2011-06-09 14:25:39

Ragnarokum
Full member
Inregistrat: 2010-04-27
Mesaje: 347

Re: parul

eu am parul lung.... are 80 cm.. si imi cade si mie... medicul de familie mi-a spus ca principalele motive pentru caderea parului sunt greutatea lui si fumatul (lipsa sangelui bine-oxigenat la nivelul pielii scalpului)


Iubirea e un sentiment inferior care ne degradeaza, facandu-ne a fi vulnerabili tuturor factorilor externi. Devii imoral, ireconciliabil, inexistent.

Offline

 

#569 2011-06-09 16:00:49

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

wow  Foarte lung. Banuiesc ca te-ai obijnuit cu el asa , dar cred ca iti ia toate resursele cesafac

Offline

 

#570 2011-06-09 16:09:14

Ragnarokum
Full member
Inregistrat: 2010-04-27
Mesaje: 347

Re: parul

mi se electrizeaza de tapiteria de la masina si de fata de perna... nu prea ma mai deranjeaza din moment ce il tin prins majoritatea zilei palmier strans la spate... singura suferinta este cantitatea mare de produse folosita, precum si faptul ca mi se innoada la baza cefei.

la toamna ma tund.. sa fie pana sub omoplati... acum e pana la fund. n-as vrea sa ajung sa ma asez pe el lol


Iubirea e un sentiment inferior care ne degradeaza, facandu-ne a fi vulnerabili tuturor factorilor externi. Devii imoral, ireconciliabil, inexistent.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.