homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-36


#666 2011-06-30 16:32:34

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: parul

fetelor,vitamina A e lichida?


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 



#667 2011-06-30 16:35:26

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: parul

da, e ca un ulei si ea. se vinde la sticlute mici, in farmacii. dar trebuie sa specifici ca vrei la sticluta, ca sunt si pastile.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-06-30 16:36:28)

Offline

 

#668 2011-06-30 16:36:09

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

da,e lichida .am dat 2.5 lei pe o sticluta mica
fete,ce risc daca pun preparatele oarecum din ochii ? lol sper ca nu imi pierd parul lol


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#669 2011-06-30 16:36:59

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: parul

nu cred ca risti nimic, rrammonna. si eu la fel am facut. sa incerci sa pastrezi proportiile, ochiometric.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-06-30 16:37:30)

Offline

 

#670 2011-06-30 17:07:34

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

gata,am aplicat tratamentul big_smile sper sa rezist 2 ore sad in cele din urma l-am facut ochiometric
mi-a cazut ceva par cat am masat.acum sa nu credeti ca am abuzat,dar e atat de firav grater
e ultima mea speranta


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#671 2011-06-30 17:46:08

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: parul

adevarul e ca si mie imi cadea mult cand masam ca sa ajunga uleiul la radacini (desi eu zic ca nu eram agresiva); asta e unul din motivele pt care m-am lasat pagubasa. asta si lenea big_smile.

Offline

 

#672 2011-06-30 20:07:32

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

o sa vezi cu timpul ca nu va mai cadea cand masezi. sa se inzdraveneasca putin.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#673 2011-06-30 20:13:21

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: parul

fetelor, stiti cumva ce sa fac sa accelerez cresterea parului ? m`a pus naiba sa`mi fac breton si nu stiu cum sa fac sa creasca mai repede sad


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#674 2011-06-30 20:17:59

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

rse de as stii, ce bine ar fi lol cica uleiul de ricin, gazul si vitaminele sunt bune. acum...fiecare cu parul lui.

eu ma declar happy ca nu mi se mai despica firele big_smilebig_smilebig_smile am gasit un balsam si un balsam leave in si de cand le folosesc nu s-au mai despicat in sfarsit.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#675 2011-06-30 20:42:30

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

Si nu ne spui si noi cum se numesc ?big_smile

Offline

 

#676 2011-06-30 20:47:44

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

aaa pai e simplu, gliss pentru varfuri despicate lol pana acum aveam spray-ul si era bun de nimic. l-am inlocuit cu un balsam leave in si am luat si balsamul normal tot din aceeasi gama, cea galbena.
si nu m-ai am niiiiiici o problema tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#677 2011-06-30 20:53:16

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

mi-a cazut iar o groaza de par sad
imi pierd orice speranta...................sper doar sa nu il pierd pe tot grater


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#678 2011-06-30 20:56:03

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

rramona, ai putina rabdare, a trecut prin multe aparent. incearca viaderm, eventual impreuna cu vitamine's for the hair de la nature's bounty.

http://www.musetel.ro/prospect.php?id=937

stai saptamanal cu uleiul in cap si sigur, SIGUR vei vedea rezultate. nu pot aparea peste noapte....


ti-am zis, si eu dupa o dieta in care am pierdut foarte multe kilograme am ramas cu 3 fire si alea cadeau in draci. la munca in jurul biroului meu zilnic dadeam cu matura pentru ca se innegrea parchetul de la cate fire cadeau, eram disperata. si am inceput sa imi pun ulei in cap si sa iau vitamine, sa nu mai mananc atat de restrictiv si pana la urma mi-am salvat parul.

si acum mai am perioade cand cade, ca naparlesc sau ca am perioade mai proaste, insa mereu isi revine.

sigur vei avea si tu succes, insa trebuie sa ai putina rabdare. rau nu are ce sa iti faca.

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-06-30 20:57:50)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#679 2011-06-30 20:59:12

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

cora,mie imi cade pe sistem nervos si iau si un tratament cam agresiv.cel mai probabil e efect al pastilelor sad stiu ca nu apar rezultate peste noapte,dar oricat................


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#680 2011-06-30 21:03:51

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

rramona, eu in perioada aia slabisem 10kg intr-o luna, ma despartisem de gagicamiu, eram o epava. cadeau hainele de pe mine, luam calmante si psihic eram la pamant. tot ce iti pot recomanda e sa incerci in continuare.
uite ce fac eu, poate te ajuta. cand ma apuc de curatenie in week-end mai ales, ca pun haine la spalat, ca spal pe jos etc, imi pun ulei in cap si prosopul. nici nu imi dau seama cand trece timpul, stau si mai mult de 2 ore cateodata.
gaseste ceva de facut cat stai cu el, ca sa nu ajungi sa il vezi ca o corvoada.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#681 2011-06-30 21:08:29

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

azi nici nu am simtit cat am stat 2 ore cu el pe par ,am avut putina treaba. incerc sa ma calmez si sa ma gandesc ca totul va fi bine,dar probabil si tu,nu mai vedeai nicio speranta la inceput sad mi-e groaza cand vad atata par si cand il pieptan,si cand stau in pat,pe haine,chiar si cand merg pe strada simt ca il las in urma............. sad
cora,inca ceva:tu cum usuci parul?banuiesc ca nu il freci,rasucesti,etc.il lasi sa se usuce de la sine?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#682 2011-06-30 21:11:15

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

da, si eu credeam ca l-am pierdut de tot, la tample aveam deja goluri. il simteam pe maini cum ma gadila, pe spate, in sutien lol si mai ales pe parchet, cand dadeam si in casa cu mopul adunam o multime de par.

eu imi pun prosopul in cap ca sa absoarba bine toata apa, pun balsam leave in si il usuc cu foehnul, am firul subtire si moale, daca nu il usuc sta foarte urat. tu, daca iti permiti, il poti lasa sa se usuce de la sine. fara frecat cu prosopul clar,, il deteriorezi pe lungime asa.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#683 2011-06-30 21:14:24

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: parul

aveam prostul obicei sa frec parul in prosop.aveam eu impresia ca asa il usuc:mare prostie.la mine se alege numai suvite dupa ce scot prosopul sad
plus ca firul de par are o textura ciudata:e grosut,tare si tepos asa.si cade din radacina,se vede bulbul ala la capat sad


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#684 2011-06-30 21:17:04

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

nu il freca, ca sil distrugi. lasa prosopul in cap sa absoarbe toata apa. daca nu e problema, lasa-l sa se usuce liber smile ia-ti o perie de lemn, nu din plastic sau metal, ca si alea smulg firele de par. nu il pieptana cand e ud, decat maaaxim cu un pieptene cu dinti mari si rari. nu da cu peria in el cand e ud, daca vrei sa il coafezi, usuca-l in proportie de 80% si apoi pui si peria, cand e ud e muult mai fragil.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.