homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-8


#134 2011-04-26 21:24:40

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

placa nu, am parul lins, fin si drept. foehn da, indispensabil, daca nu il usuc se lipeste de cap, arata nespalat si e lipsit de volum, fara nici o forma.  insa ii fac toate mastile din lume, ulei de masline, ricin, balsamuri leave in, spray-uri pentru protectie termica (bine nu toate o data lol )

nu cred ca e perioada sad ca de cand il stiu se despica usor. adevarat ca a avut si momente mai bune..dar nu foarte diferite. am sa incerc si niste suplimente, nu au ce sa ii strice tongue

si eu patesc ca tine, se rup singure sad nu creste peste un anumit nivel. abia il mai stimulez la crestere cu uleiul de ricin ca altfel stagna. vedeam la radacini ca nu mai crestea.

cum faceai cu gazul lampant? puneai apa de clatire un capac si turnai pe toata lungimea, si pe pielea capului nu? eu imi puneam gaz pe par si lasam 2-3 ore dar se ingrasa rau (par fin si subtire...vai de mine). acum ce m-am spalat pe cap, e inca ud, ma gandesc sa mai incerc o data cu gazul ca si eu stiu ca e miraculos


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#135 2011-04-26 21:39:52

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: parul

hai_faiv a scris:

fetelor, folositi de la gerovital lotiunea cu petroleum, chiar e buna smile sau cautati pe la chimicale sau la benzinarii Gaz lampant (aka petroleum) si va puneti in apa de clatire cat un capac de spray si vedeti ca nu mai aveti nici matreata, nici nu vi se mai ingrasa...in plus vi se indeseste, creste si mai repede si e frumos hjarta

eu anul trecut cand am trecut din bruneta in blond, m-am speriat ca o sa imi pierd parul, care  de obicei era bogat si crestea repede, dar de la decapaj a suferit mult sad si parca nici nu mai crestea caci varfurile se rupeau singure, unde sa le mai tai?

am facut chestia asta cu petrol (lotiunea cu petroleum o folosea mama) dupa leacul babesc al bunicii si parul meu e pana la fund aproape, dupa ce a fost scurt pana la umeri in noiembrie (nu va mint). e bogat ca la inceput si rezistent. acuma daca imi fac breton, dupa 3-4 zile imi intra in ochi neutral
si-a revenit si nu a trebuit sa schimb culoarea parului hjarta mastile din magazine dupa ce parul se satura de ele au efect invers celui promis.

wow vreau si eu sa creasca, cred ca am sa incerc big_smile

Offline

 

#136 2011-04-26 22:02:24

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

am pus cat 2-3 litri de apa si un capacel sau 2 (la ochi) de sticla de apa de gaz, am pus pletele in el apoi am turnat in cap. ok parea naclaios initial, mi-era frica ca va trebui sa spal iara lol dar s-a uscat cu foehnul relativ usor, subliniez relativ.  ah da, si a usturat putin pielea capului.

este si mai moale, intr-adevar mai usor de pieptanat, straluceste, dar mi-e pana maine sa nu se ingrase pentru ca se simte ciudat la mana. va anunt cum se comporta tongue

ca si proportii si utilizare cum se foloseste? la cati litri de apa se pun cate capacele si ce masura sa aiba capacelele? torn apa in cap, bag parul in lighean si stau asa ceva timp, cum se procedeaza?

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-04-26 22:03:19)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#137 2011-04-26 22:04:30

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

gazul lampant nu trebuie sa il folosesti nediluat, pentru ca el insasi ingrasa parul fiindca are baza putin uleioasa si mai si risti sa il distrugi cu totul.
eu in apa de clatire il foloseam...apa o puneam intr-un lighean ca sa stiu mai bine cata apa e (cam 3-4-5 litri), nu il puneam drept plin, puneam 1 capac, maxim 2 (capace de spray sau de la sticla de Lenor rotfl2 ) de gaz lampant. si clateam parul de sampon. (daca simti ca miroase urat, dupa 5 minute mai clateste o data parul cu apa curata).
apa trebuie sa fie potrivita, niciodata! foarte calda; eu pe lungimea parului alternez apa calduta si apoi rece pentru a-i creste rezistenta.
caro, probleme ca ale tale mai aveau niste colege, la fel se despica parul, dar l-au lasat de ciuda sa creasca pana la mijlocul spatelui chiar daca le-a luat mult timp si apoi s-au tuns la un salon pana pe umeri. de atunci nu li se mai despica si le creste si repede. nu stiu sa fi facut parului ceva, stiu ca erau stresate de chestia cu ingrasarea parului si faptul ca se despica repede.

totusi, m-am gandit si eu o vreme ca de cresterea parului poate fi vinovata si "mana"care il taie, ca exista asa zisele "maini grele". de cand imi tai din varfuri singura, de cand m-am lasat de gaz lampant, creste la fel de repede, acum cum sunt blonda intr-o luna am 3 degete de saten la radacina lol

Ultima oara a fost editat de hai_faiv (2011-04-26 22:06:18)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#138 2011-04-26 22:05:35

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: parul

hai_faiv a scris:

fetelor, folositi de la gerovital lotiunea cu petroleum, chiar e buna smile sau cautati pe la chimicale sau la benzinarii Gaz lampant (aka petroleum) si va puneti in apa de clatire cat un capac de spray si vedeti ca nu mai aveti nici matreata, nici nu vi se mai ingrasa...in plus vi se indeseste, creste si mai repede si e frumos hjarta

o fi buna chestia asta daca parul meu se ingrasa ca nesimtitul?m-ar ajuta sa tina macar 2-3 zile curat?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2011-04-26 22:15:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

ah bun, deci am pus cat de cat ok tongue eu m-am clatit de sampon cu dusul, am dat cu balsam, lasat balsamul apoi clatit tot cu dusul...apoi reclatit cu apa cu gaz tongue mirosea intr-adevar, acum nu imi mai dau seama lol sper maine sa nu fiu izolata la munca lol

eu pe par folosesc mereu apa calaie spre rece, niciodata fierbinte.   aaaaa nu cred ca as incerca metoda cu lasatul parului lol nu de alta, dar nu vreau sa astept atat ca apoi sa il tai iar:)) nu e chiar asa de scurt incat sa ma deranjeze, dar tare as vrea sa il am pana la jumatatea spatelui hjarta

am sa ma tin si de tratamentul asta big_smile oricum e usor de folosit, m-am obisnuit saptamanal sa stau 3 ore cu ulei in par, cat timp ii dedic eu parului....numai eu stiu lol si ma gandesc la femeie de o dinioara ce par superb aveau si nu ii dedicau nici 5 minute


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#140 2011-04-26 22:20:31

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: parul

mie imi ia juma' de ora numai sa il descalcesc bang , asta chiar si daca il fac cu balsam (balsam grater - moartea volumului)

Offline

 

#141 2011-04-26 22:22:05

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

faza e ca inainte se spalau cu lesie. crede-ma ca bunica mea are un par cat eu si mama la un loc.. si lung si des. inca se spala cu leşie si cu cenusa si daca are vreo 3-4 fire de par alb la 70 de ani, e mult lol


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#142 2011-04-26 22:22:55

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: parul

cu ceeee? lesie? ce-i aia?

Offline

 

#143 2011-04-26 22:23:01

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: parul

Banana Split a scris:

hai_faiv a scris:

fetelor, folositi de la gerovital lotiunea cu petroleum, chiar e buna smile sau cautati pe la chimicale sau la benzinarii Gaz lampant (aka petroleum) si va puneti in apa de clatire cat un capac de spray si vedeti ca nu mai aveti nici matreata, nici nu vi se mai ingrasa...in plus vi se indeseste, creste si mai repede si e frumos hjarta

eu anul trecut cand am trecut din bruneta in blond, m-am speriat ca o sa imi pierd parul, care  de obicei era bogat si crestea repede, dar de la decapaj a suferit mult sad si parca nici nu mai crestea caci varfurile se rupeau singure, unde sa le mai tai?

am facut chestia asta cu petrol (lotiunea cu petroleum o folosea mama) dupa leacul babesc al bunicii si parul meu e pana la fund aproape, dupa ce a fost scurt pana la umeri in noiembrie (nu va mint). e bogat ca la inceput si rezistent. acuma daca imi fac breton, dupa 3-4 zile imi intra in ochi neutral
si-a revenit si nu a trebuit sa schimb culoarea parului hjarta mastile din magazine dupa ce parul se satura de ele au efect invers celui promis.

wow vreau si eu sa creasca, cred ca am sa incerc big_smile

si eu am inceput tratamentul de la Gerovital cu petroleum ieri. sunt curioasa cum va fi parul meu dupa o luna. eu am probleme mari, imi cade ff mult parul, am matreata, sper sa ma ajute tratamentul.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#144 2011-04-26 22:25:41

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eh na, serios? lol de lesie stiam doar ca remediu la raie rotfl  asta n-am s-o incerc insa lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#145 2011-04-26 22:26:38

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

rose, eu cred ca o sa  te ajute.
hmm.. lol leşie e un fel de apa ce ramane in urma sapunului facut acasa. sapunul se face din soda caustica perle/praf si grasime rancezita de porc...se fierb toate astea si se ridica deasupra sapunul, iar ce ramane (fara soda caustica - care ar distruge pielea) se numeste leşie. e ca un fel de sampon Clear al generatiei trecute rotfl


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#146 2011-04-26 22:28:48

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: parul

hai_faiv a scris:

rose, eu cred ca o sa  te ajute.
hmm.. lol leşie e un fel de apa ce ramane in urma sapunului facut acasa. sapunul se face din soda caustica perle/praf si grasime rancezita de porc...se fierb toate astea si se ridica deasupra sapunul, iar ce ramane (fara soda caustica - care ar distruge pielea) se numeste leşie. e ca un fel de sampon Clear al generatiei trecute rotfl

rotfl  rotfl  rotfl

Offline

 

#147 2011-04-26 22:29:13

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: parul

si eu ma spalam cu sapun de casa cand eram mica. m`au crescut bunicii si cu asta m`au spalat. pe bune, ce par negru negru aveam si sanatos. acum... am un par f aiurea... o fi si din cauza hormonilor, a stresului. cand eram mica n`aveam nici hormoni din astia, nici stres tongue oricum e f bun sapunul de casa sau lesia pt par, eu vad asta la bunicii mei.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#148 2011-04-26 22:30:28

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: parul

ma gandesc ca e bun pt cei care au folosit dintotdeauna dar cred ca daca incepi dupa ce te-ai spalat mereu cu sampoane de astea din comert nu e chiar bine

Offline

 

#149 2011-04-26 22:36:22

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

nu stiu ce sa zic, am folosit si eu cand eram mica sapun de casa pentru ca se termina des samponul fiindca aveam parul lung si era ok.
cora, nici eu nu am folosit lesia, d?poi cenusa... ce rost ar mai avea sa ma fac blond cenusiu atunci? lol hmmm, sau poate ar intretine culoarea rotfl

Ultima oara a fost editat de hai_faiv (2011-04-26 22:36:59)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#150 2011-04-26 22:46:41

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: parul

serul de la gama asta cu petrol despre care vorbiti voi cum e ? nu as vrea sa imi schimb inca masca de par, dar serul l-as lua big_smile

Offline

 

#151 2011-04-26 22:49:10

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

e o lotiune defapt, pui pe vata si te masezi la radacina cu ea (daca despre asta e vorba, de la gerovital).. lasi vreo 2-3-4 ore si apoi speli parul. trebuie cam de 3 ori pe sapt sa faci tratamentul. mama l-a folosit. e bun, nu i-a mai cazut parul, chiar dupa prima utilizare s-au vazut rezultate.

Ultima oara a fost editat de hai_faiv (2011-04-26 22:54:50)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#152 2011-04-26 23:21:56

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: parul

nuuu. e vorba de ser. ser penrtru varfuri

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.