homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-6


#96 2011-04-14 12:52:33

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: parul

mie nu prea mi se despica firele,chiar daca imi tund parul de 2 ori pe an si il vopsesc cam odata le 3 4 luni.acum il vreau luuuung...stiti ceva care sa accelereze cresterea parului?


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 



#97 2011-04-17 22:27:53

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: parul

daca tot e vb de par, va spun un tratament care la mine a dat rezultate smile

tratament pt cresterea parului ( crestere in lungime cat si indesire) : tinctura de ardei iute aplicata la radacina parului
si un sampon facut in casa : tincura de ardei iute, mestean, brusture, urzica + galbenus de  ou ... ajuta la indesirea parului

Offline

 

#98 2011-04-17 22:38:26

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: parul

tinctura cumparata de la plafar sau facuta in casa? smile si cat o tii la radacina? big_smile

Offline

 

#99 2011-04-17 23:10:31

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: parul

oaiii, chiar functioneazaaa??? big_smile

Offline

 

#100 2011-04-18 19:25:43

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

poate merge asta lol eu vreau plete pana la fund grater de ce nu pot sa am si eu? grater numai descantece nu ii fac sa imi creasca si mie grater

acum intreb. de ce 2 luni e devreme pentru tunsul varfurilor daca toti stilistii recomanda tunderea lor la 6 saptamani?


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2011-04-18 19:52:27

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

coraline a scris:

poate merge asta lol eu vreau plete pana la fund grater de ce nu pot sa am si eu? grater numai descantece nu ii fac sa imi creasca si mie grater

acum intreb. de ce 2 luni e devreme pentru tunsul varfurilor daca toti stilistii recomanda tunderea lor la 6 saptamani?

Pentru ca stilistii primesc si bani la fiecare tuns si noi suntem dornice sa avem parul sanatos:)) Da, este recomandat sa ne tundem varfurile cat mai des , dar acum depinde si de nevoile fiecarui par si de modul in care il ingijim. Parul meu este acum foarte rar sad mi-a cazut foarte mult asta vara ... si firul de par este si subtire sad dar il am destul de lung, aproape pana la coate , si m-am tuns acum 2 saptamani. Sincer m-as multumi acum, ca am ajuns la lungimea care o doream sa fie si el mai des sad dar ... nah... nu se indeplinesc toate dorintele

Mie imi place foarte mult masca de masline de la Avon. Si serul pentru varufuri. Asa ca niste pareri tongue  puss  retas

Ultima oara a fost editat de denise_dd (2011-04-18 19:56:15)

Offline

 

#102 2011-04-18 20:13:52

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

masca de masline o folosesc si eu,imi face parul mai stralucitor,in rest nu am observat nicio diferenta...
Serul pt varfuri ma gandeam sa cer si eu pareri,ca as vrea sa il cumpar  smile

Offline

 

#103 2011-04-18 20:47:04

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eh bine, daca o luam pe ideea ca ne cer bani, da lol vorbeam si de site-urile de specialitate care asa recomanda mereu, la max 2 luni sa se tunda varfurile sa nu se despice. ale mele se despica, insa crescand atat de greu parul, viteza undeva spre 0, nici nu stiu ce sa mai fac. apelez la toate naturistele, poate pana la 30 de ani ajung si eu cu el pana la jumatatea spatelui...

culmea este ca am folosit joico, tigi, kerastase, vara nu exista sa nu pun spray sa il apar de soare...m-ar mira sa fie sprayul de la kallos mai bun. dar voi incerca pana la urma.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#104 2011-04-18 20:49:43

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: parul

eu sunt foarte multumita de serul pentru varfuri de la oriflame Hair-X.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#105 2011-04-18 22:11:12

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: parul

cora dar te-ai gandit ca poate parul ala pana la fund nu te avantajeaza?

Ultima oara a fost editat de Jeniffer (2011-04-19 00:37:32)

Offline

 

#106 2011-04-18 22:18:40

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

m-am gandit jen supa dar pana nu vad cum imi sta nu am de unde sa stiu chicot mi-as pune extensii macar sa vad cum imi vine...dar sa dau atatia bani pe o testare...

cum l-ai tuns? cesafac de ceeeeee? grater grater


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#107 2011-04-18 22:28:55

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

coraline a scris:

poate merge asta lol eu vreau plete pana la fund grater de ce nu pot sa am si eu? grater numai descantece nu ii fac sa imi creasca si mie grater

acum intreb. de ce 2 luni e devreme pentru tunsul varfurilor daca toti stilistii recomanda tunderea lor la 6 saptamani?

Cora, e ceea ce am mai scris intr-un post anterior. In 2 luni abia apuca sa creasca bucatica aia pe care ti-o taie. Adica azi iti taie 2 cm, in 2 luni iti cresc aia 2 cm, dar tu mergi si ii tai si tot asa. Sigur ca nu se vede nicio diferenta in lungime. Se recomanda frecventa asta de tundere daca ai ajuns la lungimea dorita si vrei sa o mentii.

In alta ordine de idei, eu mi-am tuns varfurile candva in ianuarie si n-am niciun fir despicat ...


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#108 2011-04-18 22:31:36

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

kath eu m-am tuns in mai anul trecut.....si mai m-am tuns in ianuarie anul asta. in acest interval, pe masurate, mi-au crescut 4 cm (mereu masor cu breteaua de la sutien si cu mana, cat pot sa apuc la spate). apoi m-am mai tuns iar in aprilie pentru ca se despicasera.

mie mi se pare foarte putin sa creasca (la spate doar, in fata a fost mai mult, avand breton vedeam cum in fata crestea mai repede decat in spate) doar atat. de aia cred ca are parul meu ceva...ca se toceste pe parcurs. nici eu nu vreau sa ma tund des, desi sunt gata sa aplic si tehnica asta, daca ar fi sa ma ajute


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#109 2011-04-18 22:33:49

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: parul

coraline a scris:

eu vreau plete pana la fund grater de ce nu pot sa am si eu? grater numai descantece nu ii fac sa imi creasca si mie grater

de crescut imi creste foarte repede yikes

dar..........eu nu-mi doresc de la parul meu decat sa aiba volum..... supa e rarut, subtirel si se ingrasa dupa o zi de la spalare (sau dupa cateva ore)..damn.....
pana acum nu am facut decat sa il tund mai scurtut ca imi creste f repede inapoi. si cand creste, se blegeste butter

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-04-18 22:37:51)

Offline

 

#110 2011-04-18 22:40:17

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

parul creste diferit de la un om la altul. Nici mie nu-mi creste foarte repede, oricum nu cat sa-mi dau seama de la o luna la alta, dar cand ma uit la poze facute la cateva luni bune, chiar un an, se vede diferenta.
Acum mi-e cu vreo 5 cm sub bareta sutienului, dar asta la firele cele mai lungi in mijloc, ca e tuns putin in V.
Si la mine se vede cum imi creste la breton , poate si pt ca ala e tuns mai des?! Ala intr-adevar il tund cam la 2 luni 2 -3 cm si are lungimea optima o perioada cam de 3-4 saptamani - nici prea scurt, nici sa-mi intre in ochi.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#111 2011-04-18 22:47:48

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

ce par lung ai kath hjarta hjarta si al meu e putin in V desi mi l-a mai egalat. este cam cu o palma deasupra bretelei de sutien. macar de ar ajunge pana la ea supa

eheee si tot la ideea de tuns des ajungem cu bretonul rotfl eu aveam bretonul scurt de tot si dupa un an il aveam pana la umeri, iti dai seama ca a crescut rapid si fara fire despicate lol dar de al naibii nu se urneste la spate.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#112 2011-04-18 22:50:47

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: parul

coraline a scris:

m-am gandit jen supa dar pana nu vad cum imi sta nu am de unde sa stiu chicot mi-as pune extensii macar sa vad cum imi vine...dar sa dau atatia bani pe o testare...

cum l-ai tuns? cesafac de ceeeeee? grater grater

cum vad eu situatia...tu esti micuta, slabuta!! un par prea lung nu te-ar prinde...din contra asa iti sta foarte bine...e o problema de proportii...ai arata ca o mireasa lol fi happy cu parul tau ca e foarte frumos asa ...

Ultima oara a fost editat de Jeniffer (2011-04-19 00:38:13)

Offline

 

#113 2011-04-18 22:56:37

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

jen imi aduc aminte ca ai pus o poza o data pe forum, erai tu intr-un parc aplecata pe spate, aveai un par lung si buclat, doamne o frumusete hjarta hjarta hjarta

atunci sa iti fie de bine, tu sa fii fericita cu el big_smile

ca o mireasa rotfl rotfl ai si tu dreptate, la cat de micuta sunt, ar fi cat mine lol saru mana puss


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#114 2011-04-18 22:57:21

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

Mai lung de atata nici nu vreau sa il am. Da sa stii ca  are dreptate jen, cand e prea lung te cam incurca, se prinde de nasturi, te calca iubitul cu cotul pe el, nu mai zic in timpul sexul trebuie sa mi-l prind ca pe dansul il gadila (ultima oara s-a trezit ca il dereanjeaza, dar cum nu puteam parasi postul, l-am rasucit intr-un fel de coc rapid si n-am gasit nimic de prins la indemana asa ca l-am prins cu chilotii  rotfl2  rotfl2   )

dar totusi imi place de el lung si nu l-as tunde prea curand.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.