homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-5


#77 2007-09-09 17:29:57

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: parul

da...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#78 2008-03-07 15:33:14

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: parul

fetele... scriu aici ca sa nu mai deschid o mie de topicuri... mi-am facut programare la coafor; vreau sa ma fac din nou blonda. acuma is saten deschis cu suvitze blonde. da' nu vreau blond de aia pui de gaina... vreau ceva asa mai linistit, ceva gen culoarea mierii de albine. am cautat de net da' nu prea am gasit. any ideea??


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#79 2008-03-07 18:41:09

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: parul

cred ca daca ii explici bine coafezei o sa stie ea exact ce iti trebuie (in functia de firma de vopseluri cu care lucreaza acolo) sau poate sa si combine nuante tongue


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#80 2008-03-07 19:41:12

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: parul

eu am parul spre varfuri ondulat si imi da mare bataie de cap uneori ..aveam parul pn la fund dar m-am tuns si il am putin mai lung de umeri cu bretonel intr-o parte... de obicei il las desprins cand plec pe undeva dar in casa il tin prins intr-o coada
am momente cand mi-l doresc drept si alteori sa il am ondulat...

Ultima oara a fost editat de daniela1985 (2008-03-07 19:42:03)

Offline

 

#81 2008-03-07 19:56:11

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: parul

eu imi impletesc parul in fiecare seara inainte de culcare, iar a doua zi arata super bine! putin ondulat, nu mai trebuie sa il pieptan tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2008-03-07 21:44:27

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: parul

eu in general mi-l indrept cu placa...chiar acum abia ce mi l-am uscat si vreau sa mi-l aranjez 1pic smile

Offline

 

#83 2011-04-12 22:41:43

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eu am ajuns la capatul rabdarii. am parul lungut (cam pana la breteaua de la sutien, cu juma de palma deasupra), drept, moale, vopsit brunet. creste greu sau mai bine spus pe masura ce creste devine casant la varfuri si nu ajunge sa se vada in lungime, desi la radacina se vede ca el creste.
saptamanal bag ulei de masline 2-3 ore, am sampon+balsam+balsam leave in pentru varfuri despicate de la Gliss, am produse pentru hidtatare intensiva de la Tigi si Joico, ma spal de 2-3 ori pe saptaman cand da, ma usuc cu foehnul. La ce calitate de par am, daca nu il usuc, imi sta ca lins de vaca si fara forma. Altceva nu folosesc, placa sau alte alea. perie este din lemn, cu dintii rari ca sa nu il "stresez".

Sunt disperata, dar absolut disperata, nu stiu ce sa mai fac cu firele despicate!!! La 1,5-2 luni le tund, urmez procesele de mai sus si totusi imi gasesc mereu fire despicate in 4, 5.... ca sa mai zica cineva ca "despici firul in 4" lol

De crescut nu creste, desi la radacina se vede, la 3-4 luni ma vopsesc (doar la radacina si cand pus si pe lungime adaug si balsam de par cat timp stau cu vopseaua), insa lungimea de acum nu o depaseste nici de-al naibii. Insa se despica...ceva de speriat!

Ce d-zeu sa ii mai fac, sa ajung sa ma fac periuta?

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-04-12 22:42:55)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#84 2011-04-12 22:55:33

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

coraline,exact aceasi problema o aveam si eu,insa problema a intervenit in momentul in care mi-am "maltratat" parul  lol  L-am decolorat,l-am vopsit f des,etc. Si cand ma hotarasem sa revin la negru,mi se intampla exact cum ti se intampla tie,doar ca eu il aveam mai lung. Am folosit tot felul de masti cumparate si facute in casa,ce sa mai...incercasem aproape orice.
Nu am avut alta solutie decat sa il tund,si m-am tuns bob. Slava Domnului ca acum mi-a crescut,nu mai e asa scurt,si nu mai am absolut nicio problema cu el.
Asa ca daca te induri sa iti tai parul neutral  daca nu...  goodluck

Ultima oara a fost editat de BiancaElena (2011-04-12 22:56:11)

Offline

 

#85 2011-04-12 23:01:20

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

Mie tot timpul mi s-a parut cam des intervalul de tundere la 1,5 - 2 luni, daca vrei sa il lasi sa creasca. Asta e un interval bun pt a pastra parul la lungimea dorita, nu pt a-l lasa lung. Ca abia apuca si el sa creasca 1-2 cm in perioada asta.

Referitor la varfuri, la mine am observat ca iarna e mai grava problema cand mi se freaca foarte mult parul de fulare si paltoane, de fiecare data cand ma imbrac / dezbrac si il scot din palton la spate. Al meu e si mai lung, ca al tau, e sub linia sutienului cu vreo palma. Ei, si am inceput in primul rand sa il port prins mai des pe timpul iernii, de obicei un fel de coc rasucit prins cu o clema mai mare. Sau daca nu-l prind, atunci dupa ce am luat fularul si paltonul, nu mi-l mai scot, il las acolo pana ajung unde am de ajuns. Aici problema e ca mi se incalceste putin la ceafa daca dureaza mai mult.

Nu cred ca foenul e chiar asa de criminal, eu il folosesc la fiecare spalare si am parul foarte sanatos si stralucitor.
Aceiasi pasi ii fac si eu: sampon + balsam + spray pt descalcire Gliss. rareori mai folosesc ceva in plus (crema pt intins, cand folosesc placa sau spuma daca folosesc ondulatorul, fixativ daca il tapez, dar, repet, ocazional, nu in fiecare saptamana).

In concluzie, recomand sa-l porti prins mai des (daca nu o faci deja). Noaptea il prinzi sau dormi cu el desfacut?


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#86 2011-04-12 23:05:19

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

kath,dar de ce e recomandat sa ne prindem parul? Si cu ce mai exact? Cu elastice din acelea de par? Nu ne fac rau la par,acolo,unde strangem parul?

offtopic  iti iubesc post-urile,te pandesc mereu  hjarta   lol

Offline

 

#87 2011-04-12 23:19:55

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

Nu stiu sa-ti spun, e o cugetare personala, ca daca parul e prins se freaca mai putin de haine si se degradeaza mai greu. Si in special iarna ca atunci sunt mai multi factori (fular rasucit dupa gat de vreo 2 ori, gulerul paltonului).  Asta nu inseamna ca-l port prins tot timpul - altfel ce rost mai are sa-l am lung ? - dar de multe ori la serviciu mi-e chiar mai comod asa.
Am zis in postul anterior, il prind cu cleme de alea de pastic, cu elastice mai rar, ca n-am gasit inca un eslatic bun care sa-l prinda bine incat sa nu alunece coada incet spre ceafa. De obicei daca-l rasucesc de 2 ori e prea larg si de 3 ori nu mai ajunge.
Aaaa, am uitat sa mentionez ca mi se electrizeaza ingrozitor de cate ori se atinge de un fular, alt motiv pt care incerc sa evit contactul.

Noaptea mi-l prind pentru ca asa m-am obisnuit de mica, mi-e incomod sa dorm cu el desfacut pt ca mai rasucesc des si mi se incolaceste in jurul fetei si ma enerveaza.
(In schimb ador sa mi-l simt pe piele, pe spate in timp ce  sexinpat  )


offtopic  puss


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#88 2011-04-12 23:30:16

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

MMi-a scapat partea cu clamele,n-am fost atenta  lol

Offline

 

#89 2011-04-13 00:20:27

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: parul

eu am par sa zic...destul de sanatos si nu am probleme

, folosesc placa pt bucle, intins si nu ma zgarcesc la nimic lol si tot e sanatos si creste ca nebunuuu bang creste atat de repede ca daca ma tund imediat parca nu se mai vede sad

banuiesc ca ar fi si de la masca ...e si ieftina si buna lol cea de la avon cu masline. apx 20 lei si este foarteee buna pentru cresterea parului. si o las foarte putin sa actioneze.

Offline

 

#90 2011-04-13 00:25:12

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: parul

offtopic Jen, masca aia o aplici si la radacina ? Ca o am si eu, si parca mi se ingrasa mai repede daca o aplic la radacina . Si inca ceva, folosesti si balsam inainte de ea ?


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#91 2011-04-13 11:52:12

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: parul

pai nicio masca nu o aplici la radacina :-| doar pe lungimea firului de par.

Eu stiu ca balsamul e util doar daca ti se incurca parul, eu nu prea ii vad rostul nustiu masca descurca daca e ceva de descurcat(in cazul meu)

Offline

 

#92 2011-04-13 11:55:32

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: parul

Eu atat balsamul,cat si masca le aplic doar pe lungime. Balsamul daca il aplic la radacina,mi se ingrasa parul f tare,si ramane ff lins lol

Offline

 

#93 2011-04-13 18:04:41

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: parul

Asa si eu, doar pe lungime stiu ca se aplica astea. Mi-am pus de la radacina doar cand am avut parul foarte tapat si trebuia tratat bine si apoi descalcit.
Si nu aplic niciodata la aceeasi spalare de par si balsam si masca. Ori una, ori alta.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#94 2011-04-13 19:28:17

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

asa..pai daca nu le tund des se despica in 5 lol infloresc parca, se ciufulesc si arata rau. le tund cand incep sa le vad despicate. l-am tuns si la 6 luni, si la 2.

eu imi pun masca (ulei de ricin si vitamina A si la radacina dar nu imi ingrasa deloc.

am avut parul tuns foarte scurt acum 7 ani, eram periuta. cam acm 5 ani am decis sa il las sa creasca. creste rapid el asa .... dar pana la lungimea respectiva, deasupra baretei sutienului. de exemplu in 2009 am avut breton suuuper scurt. in vara 2010 bretonul era deja pana la umeri. dar lungimea de la spate era neschimbata lol

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-04-13 19:28:52)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#95 2011-04-13 20:35:55

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: parul

Cora,am mai scris si la alt topic despre par,eu ,de cand folosesc ulei cu cristale de la Kallos,nu mi s-a mai despicat nici un fir de par.Nu l-am mai tuns din august.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.