homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Parul-7


#115 2011-04-18 22:58:40

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: parul

rodnar

Ultima oara a fost editat de Jeniffer (2011-04-19 00:38:45)

Offline

 



#116 2011-04-18 23:03:23

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

coraline a scris:

eh bine, daca o luam pe ideea ca ne cer bani, da lol vorbeam si de site-urile de specialitate care asa recomanda mereu, la max 2 luni sa se tunda varfurile sa nu se despice. ale mele se despica, insa crescand atat de greu parul, viteza undeva spre 0, nici nu stiu ce sa mai fac. apelez la toate naturistele, poate pana la 30 de ani ajung si eu cu el pana la jumatatea spatelui...

culmea este ca am folosit joico, tigi, kerastase, vara nu exista sa nu pun spray sa il apar de soare...m-ar mira sa fie sprayul de la kallos mai bun. dar voi incerca pana la urma.

Fiecare avem "nevoi speciale" lol Dar orice schimbare e bine venita , mie mi-a crescut parul pana aproape de coate in cam 2 anisori , dar cum am spus mi-a cazut multicel si este si foarte moale . Eu mi-l impletesc spic dupa baie cand vreau sa mai creez un pic de volum, pentru ca si el implicit cam lipseste , dar sunt mandra de parul meu asa cum este lol

In legatura cu serul de varfuri de la Avon sunt multumita de el, daca il aplici pe toata lungimea ii confera stralucire , parca mai bine ca alt produs incercat de mine , iar varfurile deteriorate nu mai arata asa rau ca inainte de spalare .

Ah fetelor, oare baietii se chinuie tot ca noi ? uf lol  sm  Va pup!!!

Offline

 

#117 2011-04-18 23:50:31

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: parul

auzisem ca fiecare persoana are un nivel pana la care ii creste parul,dupa care,oricat l-ar lasa sa creasca,nu mai creste...oare asa o fi?


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#118 2011-04-18 23:58:43

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: parul

dianah a scris:

auzisem ca fiecare persoana are un nivel pana la care ii creste parul,dupa care,oricat l-ar lasa sa creasca,nu mai creste...oare asa o fi?

Ah , eu nu cred ... Parul creste incontinuu, numai ca de la o lungime numai creste la fel de repede. La fel se intampla si cu unghiile , cresc ce cresc, iar dupa o lungime numai observi la fel de rapid cresterea lor . Parerea mea !  visslar
kram   retas

Offline

 

#119 2011-04-19 07:57:23

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

si eu am auzit lucrul acesta. acum.... cat de adevarat o fi nu stiu. pare a fi fals dat fiind ca, noi cele vopsite, vedem mereu cum cresc radacinile, deci parul clar creste nu prea cred ca isi poate intrerupe ciclul de crestere.
insa sa se toceasca, sa devina casant astfel incat in lungime s anu se vada...asta cred.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2011-04-19 09:19:56

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: parul

kathrynn a scris:

parul creste diferit de la un om la altul. Nici mie nu-mi creste foarte repede, oricum nu cat sa-mi dau seama de la o luna la alta, dar cand ma uit la poze facute la cateva luni bune, chiar un an, se vede diferenta.
Acum mi-e cu vreo 5 cm sub bareta sutienului, dar asta la firele cele mai lungi in mijloc, ca e tuns putin in V.
Si la mine se vede cum imi creste la breton , poate si pt ca ala e tuns mai des?! Ala intr-adevar il tund cam la 2 luni 2 -3 cm si are lungimea optima o perioada cam de 3-4 saptamani - nici prea scurt, nici sa-mi intre in ochi.

mad  eu il tund cate un centimetru la fiecare 10-14 zile, creste enervant de repede

Offline

 

#121 2011-04-19 09:22:57

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: parul

denise_dd a scris:

dianah a scris:

auzisem ca fiecare persoana are un nivel pana la care ii creste parul,dupa care,oricat l-ar lasa sa creasca,nu mai creste...oare asa o fi?

Ah , eu nu cred ... Parul creste incontinuu, numai ca de la o lungime numai creste la fel de repede. La fel se intampla si cu unghiile , cresc ce cresc, iar dupa o lungime numai observi la fel de rapid cresterea lor . Parerea mea !  visslar
kram   retas

o prietena de`a mea si`a lasat parul sa creasca 2 ani si nu i`a crescut deloc ! desi si`a tuns in fiecare luna varfurile, a avut grija de el, a mancat sanatos. pur si simplu mai jos de umeri nu ii creste.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#122 2011-04-19 09:47:30

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: parul

pai daca isi taie varfurile in fiecare luna nu e logic ca n-are cum sa creasca? parul creste iarna 1 cm pe luna si pe vreme mai calduroasa cu 1,5 cm... deci daca tai varfurile, si coafezele taie 2 cm la varfuri minim, e clar ca nu are cum sa creasca .. e logic.

daca chiar vrea par lung sunt 2 solutii : extensii (pe care eu nu le recomand, din tot ce am auzit) si sa-l lase sa creasca mult timp fara sa taie varfurile ... chiar daca va arata mai neglijent, dar dupa ce ajunge la o lungime acceptata ia din varfuri treptat. oricum ele acolo raman, despicate, cum or fi, le da jos mai incolo si incet incet parul va arata ok. acum depinde si de firul de par.. sa nu afecteze varfurile despicate prea mult.. dar nu cred ca  e  o problema asa mare, atat timp cat are grija bine de el cat il lasa sa creasca. adica, placa nu, ondulator nu, foehn cat mai putin..

Offline

 

#123 2011-04-19 10:00:56

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: parul

pai nu mai pricep... e recomandat sa se ia din varfuri in fiecare luna, ca sa creasca frumos parul,nu? cel putin eu asa am citit peste tot ca e recomandat.nu stiu daca si`a luat chiar in fiecare luna din varfuri, dar ceea ce vreau sa zic e ca a avut grija de el si tot nu a crescut.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#124 2011-04-19 12:24:20

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: parul

e recomandat pentru cei care vor sa-si pastreze forma, lungimea, nu pentru cei care chiar vor ca parul sa creasca. ti-am zis, tre sa faci sacrificii daca vrei sa creasca, va creste mai dezordonat dar macar va creste, daca tunzi varfurile va stagna si va creste cativa milimetri pe an

Offline

 

#125 2011-04-19 17:10:45

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: parul

e recomandat sa se ia din varfuri in fiecare luna...dar aici e discutabil...daca vrei s creasca si sa ai un par sanatos 1 data la 3 luni iei varfurile despicate daca ai,daca nu 1 cm smile

Offline

 

#126 2011-04-26 18:26:51

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: parul

nu am gasit nicaieri samponul Alpecin C1, asa ca mi-am luat un sampon cu namol de la Dsm. deocamdata l-am folosit doar o data, dar sper sa fie bun. nu imi place ca imi lasa parul moale(m-am obisnuit cu Alpecin care nu are silicon)


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#127 2011-04-26 18:41:54

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: parul

eu tocmai am cumparat Alpecin C1 de la un Sensiblu

Offline

 

#128 2011-04-26 18:55:43

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: parul

am fost la sensiblu in brasov si am intrebat, nu au. s-a uitat doamna de acolo si mi-a spus ca nici una din farmacii nu are. mi-au spus ca nu au mai gasit in depozit sau asa ceva. am mai intrebat la inca vreo 2 farmacii si la fel mi-au spus


Le: acum m-am uitat pe site la sensiblu si se pare ca au la 3 farmacii in Bv, oare de ce doamna aia mi-a spus ca nu au nicaieri? asa ma oftic acum  mad

Ultima oara a fost editat de maryahs (2011-04-26 19:13:07)


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#129 2011-04-26 19:29:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: parul

eu am cumparat de la unul din Buc... dar ma gandeam ca s-o gasi si la cele din tara, n-am stiut ca ai cautat deja.

Offline

 

#130 2011-04-26 20:25:09

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

fetelor, folositi de la gerovital lotiunea cu petroleum, chiar e buna smile sau cautati pe la chimicale sau la benzinarii Gaz lampant (aka petroleum) si va puneti in apa de clatire cat un capac de spray si vedeti ca nu mai aveti nici matreata, nici nu vi se mai ingrasa...in plus vi se indeseste, creste si mai repede si e frumos hjarta

eu anul trecut cand am trecut din bruneta in blond, m-am speriat ca o sa imi pierd parul, care  de obicei era bogat si crestea repede, dar de la decapaj a suferit mult sad si parca nici nu mai crestea caci varfurile se rupeau singure, unde sa le mai tai?

am facut chestia asta cu petrol (lotiunea cu petroleum o folosea mama) dupa leacul babesc al bunicii si parul meu e pana la fund aproape, dupa ce a fost scurt pana la umeri in noiembrie (nu va mint). e bogat ca la inceput si rezistent. acuma daca imi fac breton, dupa 3-4 zile imi intra in ochi neutral
si-a revenit si nu a trebuit sa schimb culoarea parului hjarta mastile din magazine dupa ce parul se satura de ele au efect invers celui promis.


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#131 2011-04-26 20:28:20

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: parul

Si eu am folosit-o hai_faiv, e foarte buna big_smile


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#132 2011-04-26 21:03:51

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: parul

eu am folosit gaz lampant si mi s-a ingrasat rau sad

iar am gasit fire despicate sad(abia m-am tuns de 2 saptamani. ma jur pe ce am mai scump ca ma fac periuta, m-am saturat pana peste cap. daca ma spalat cu sapun de casa sau detergent, fara balsam sau alte rasfaturi s-ar fi simtit mai bine?
par cretin si idiot


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#133 2011-04-26 21:10:57

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: parul

il usuci cu foehnul? il faci cu placa? treci prin perioade stresante? poate veni si din interior starea de sanatate a parului tau... sau pur si simplu de la apa calcaroasa.
incearca niste suplimente cu zinc puss


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.