homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

JEANINE-19


#343 2008-08-18 23:01:11

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: JEANINE

stiu acest lucru...insa totusi nu am primit raspuns la intrebarea mea, nu sunt f lamurita...dak am facut asa cum scria in prospect (am term folia si am inceput urmat folie fara sa mai fac pauza) este totul in regula?


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 



#344 2008-08-19 00:38:09

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: JEANINE

pai dak nu te-ai protejat suplimentar 7 zile...nu trebuia sa incepi alta folie pt k nu stii dak esti insarcinata sau nu...si n-ar fi deloc ok sa le iei peste sarcina...


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#345 2008-08-19 10:57:38

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: JEANINE

va multumesc pt rasp...nu inteleg d c in prospect nu precizeaza acest lucru, chiar si in sapt a 3a dak ai uitat o pilula sau ai avut varsaturi  trebuie sa t protejezi in urmatoarele zile 7 zile..d c in prospect sp k trebuie luata urmat folie fara a mai face pauza??grateracklad...acu urmeaza sa fac un test sa vad dak am fost ghinionista sau nu..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#346 2008-08-19 11:05:22

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: JEANINE

nu stiu ce sa zic in legatura cu prospectul... insa la intarzieri se poate produce ovulatia...acuma nush...depinde si de organism...si de cat timp iei...
iti tin pumnii sa fie bine puss


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#347 2008-08-19 11:27:23

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: JEANINE

mc de incurajare...smile:..sper si eu ca totul sa fie ok..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2008-08-19 11:50:35

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: JEANINE

cu mare placere puss


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#349 2008-08-19 14:37:34

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: JEANINE

mi-am facut curaj si am facut testul:a iesit negativ..nu o sa am bebe party big_smile...pt o mai mare siguranta am sa-l repet peste 1 saptaman..totusi mai am o nedumerire: de ce anume am starile de greata: sa fie datorita faptului k am luat pastilele 2 luni fara sa mai fac pauza de 7 zile, se poate k organismul meu sa respinga pastilele sau poate datorita autosugestiei??...mai trebuie sa mentionez ca simt nevoia d a urina frecvent, am mai cautat pe net simptome ale infectiei urinare :una dintre ele nevoia de a urina frecvent, dar si greata, chiar varsaturi..este posibil sa fie asta?
pana ma voi duce la medic sa-mi fac analizele as vrea sa stiu  ce credeti voi??..


o zi buna:)

Ultima oara a fost editat de Joy'n'Happiness (2008-08-19 14:53:01)


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#350 2008-08-19 15:36:35

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: JEANINE

da...e posibil sa fie si o infectie urinara,sau autosugestia smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#351 2008-08-19 19:03:02

sweet bebe
New member
Inregistrat: 2008-08-19
Mesaje: 5

Re: JEANINE

buna am si eu nevoie de ajutor iau ac jeanine de 3 luni adik acum sunt la a trei a folie in prima luna aproape cand terminam pastilele am avut o scurgere maronie cam 7 zile in a doua luna aceasta scurgere a lipsit dar tin sa mentionez k ciclulu a venit in ambele luni iar acum in a treia luna cand mai am 4 pastile iar a aparut acea scurgere maronie credeti k exista vrun motiv de ingrijorare pt k pastilele le-am luat corect

Ultima oara a fost editat de sweet bebe (2008-08-19 19:17:33)


kram

Offline

 

#352 2008-08-19 19:05:18

sweet bebe
New member
Inregistrat: 2008-08-19
Mesaje: 5

Re: JEANINE

in cele 7 zile de pauza este absolut necesar sa te protejezi suplimentar ? adica exista riscul de a ramane gravida?

Ultima oara a fost editat de sweet bebe (2008-08-19 19:45:58)


kram

Offline

 

#353 2008-08-19 19:08:49

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: JEANINE

scurgerea e spotting, e normal sa apara in primele 3 luni de administrare. daca apare si dupa astea 3 luni, mergi la doctor, trebuie schimbate. nu-i nimic grav, nu te ingrijora...
in zilele de pauza nu trebuie protectie suplimentara, esti protejata de pastile, atata timp cat le iei corect.

si editeaza-ti mesajele, ca iei warn... citeste regulile


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#354 2008-08-19 19:09:04

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: JEANINE

cineva se alege cu warn..sweet bebe sa citesti regulile

in cele 7 zile de pauza cand nu mai ieie pilule apare sangerarea adica menstra...
daca vine peste pastile se numeste spotting..semn ca inca se acomodeaza corpul cu jeanine..dar nu are legatura cu protectia care se mentine...iti va trece in timp sangerarea peste pastile...importanat e sa ai sangerare doar in cele 7 zile de pauza.
iar pe periodaa pauzei ..nu trebuie protectie suplimentara. esti protejata daca ai luat folia corect


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#355 2008-08-19 19:19:26

sweet bebe
New member
Inregistrat: 2008-08-19
Mesaje: 5

Re: JEANINE

ok am citit regulile dar nu inteleg de ce sa ma aleg cu warn ce se intampla?ok am inteles voi fi sanctionata pentru asta?

Ultima oara a fost editat de sweet bebe (2008-08-19 20:08:35)


kram

Offline

 

#356 2008-08-19 19:23:13

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: JEANINE

ai scris 2 mesaje unul dupa altul... ceea ce nu se face numai dak au trecut 20 de minute.
in caz k vrei sa adaugi ceva folosesti Editeaza


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#357 2008-08-19 23:00:10

sweet bebe
New member
Inregistrat: 2008-08-19
Mesaje: 5

Re: JEANINE

sunt foarte ingrijorata dupa cum va spuneam acea scurgere maronie a devenit mult mai abundenta decat la inceput mai am 3 pastile iar in seara asta dupa un contact sexual neprotejat cu finish in........ scurgerea maronie a devenit rosie nu stiu ce sa cred sunt foarte ingrijorata ce se intampla de fapt ? e posibil sa imi fi venit ciclul desi nu am terminat toate pastilele de pe folie? totusi de ce a devenit scurgerea maronie atat de abundenta si si-a schimbat culoarea e prea ciudat pt mine explicati-mi si mie va rog chiar nu stiu ce se intampla multumesc

spuneti k e spotting dar chiar atat de abundent credeti k nu e nici o problema in legatura cu ceea ce sa intamplat in seara asta e tin sa cred k de asta sa schimbat si culoarea si k tot de asta a devenit asa abundent imi este foarte frica voi ce parere aveti?sunt deja la a treia folie iar in prima luna nu a fost deloc asa am avut o scurgere maronie dar nu asa abundenta iar in adoua luna deloc iar acum vad k e mai rau ca in prima ce fac?


imi raspunde si mie cineva? sunt foarte ingrijorata lamuritima si pe mine ce se intampla chiar e normal mi se pare foarte ciudat dar dak am aceasta scurgere e posibil k in perioada pauzei cea de 7 zile sa nu apara menstruatia? pastilele le-am luat corect cu mici exceptii cand nu ajungeam la 8 jumate aksa le luam la 10 ,10 jumate dar nu cred k asta ar fi o problema astept raspunsul vostru ma bazez pe cunostintele voastre si pe sfaturile pe care mi le dati

Ultima oara a fost editat de sweet bebe (2008-08-19 23:19:37)


kram

Offline

 

#358 2008-08-19 23:01:31

persifona
Vizitator

Re: JEANINE

Stai linistita, e spoting in continuare. Daca se repeta si luna viitoare, fugutza la medicul de planning sa ti le schimbe.

 

#359 2008-08-20 11:09:36

studentisima
Membru
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 4

Re: JEANINE

Buna

Am si eu urmatoarea problema...sper sa ma poata ajuta cineva, poate chiar doctoressa. Eram la a sasea folie de jeanine si chiar cand mai aveam 5 pastilute pana sa termin folia mi-au aparut niste scurgeri. Initial, am crezut ca este vorba despre spotting. Apoi in saptamana de pauza nu mi-a venit menstruatia. Am facut 2 teste de sarcina si au fost negative.
Ce s-a intamplat ? Sa consider acele scurgeri ca fiind menstruatia care trebuia sa vina ? Oare pot sa incep noua folie ?

Va rog frumos sa ma ajutati, sunt foarte ingrijorata.

Offline

 

#360 2008-08-20 11:14:06

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: JEANINE

le-ai luat corect? in caz k nu...s-a diminuat efectul...si de-aceea a aparut sangerarea mai devreme.


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#361 2008-08-20 12:47:44

studentisima
Membru
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 4

Re: JEANINE

da...din acest motiv sunt si ingrijorata.mentionez ca am fost cateva zile la munte inainte si am depus ceva efort (urcat pe munte, chestii). oare sa fie din cauza efortului ?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.