homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Romani in strainatate...-7


#115 2009-11-29 01:26:20

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: romani in strainatate...

am fost si io anu asta in grecia si sa stii ca s-au comportat destul de frumos grecii nu conta ca esti roman..plus ca la orice restaurant la care am fost( nu chiar la toate) stiau si romaneste ..un pic dar stiau ,cu asta stiai ca esti binevenit...fata de alte tari..

Offline

 



#116 2009-11-29 01:30:54

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: romani in strainatate...

PillBlast a scris:

Si eu mai stau si in Bucuresti, daca da o zapada, gri o sa aiba un cu totul alt sens pentru el rotfl2

rotfl


hjarta

Offline

 

#117 2009-11-29 07:54:45

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: romani in strainatate...

uffff a scris:

ar fi bine sa-l pregatesti din timp...filmulete, poze...sa stie omul la ce sa se astepte...si de va fi mai bine ca in poze atunci va remarca imbunatatirea...de va fi mai rau atunci ii spui ca e an de criza si au investit mai putin in curatenie si infrastuctura lol

uff vorbesti de parca suntem ultima tara din lume(gen tara aia de pe langa rusia cand au ajuns tipii din "sex trip"sau ceva de genu unde stateai la hotelul cel mai scump cu 1 dolar).imi faci impresie ca "omu strain cand pune piciorul in aeroportul X urla, tipa, se zbate si se urca inapoi in avion ca doamne fereste a vazut nush ce si ramane terifiat". yikes
nu cred ca in toate tarile blocurile au varu de abia dat, gradinile superb facute, strazi curate lacrima si altele
da, sunt f multe care ma deranjeaza la tara noastra-cam ce ati spus si voi:cainii vagabonzi, cersetorii, dar asta nu inseamna ca suntem ultima haca din univers
parerea mea  spranceana

Offline

 

#118 2009-11-29 11:03:35

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: romani in strainatate...

oxxy a scris:

Eu,una, abia astept sa termin facultatea si sa plec smile Am fost prin Italia,in nord si cei de acolo s-au comportat ok (poate si din cauza ca il stiau pe iubitul meu wink ) Iar in Grecia am lucrat timp de 1 an si merg acolo in fiecare vacanta. Intotdeauna vorbesc cu fostii sefi, mi-au spus ca nah, daca vreau sa ma intorc sunt mereu bine-venita acolo. Deci, in Grecia, sincera sa fiu, nu mi se pare ca se fac discriminari precum in Italia  neutral Faza dura e faptul ca iubitului meu in It ii fac probleme colegii de serviciu romani (si nu cei italieni), nu pot intelege de unde atata invidie... Oricum, la noi in tara nu cred ca se vor observa imbunatatiri prea curand, din pacate...  neutral

Si eu am lucrat in grecia 5 ani,dar pot sa zic ca romanii,cel putin acolo unde lucram eu,nu erau prea bine vazuti.romanii si albanezii,ca si in italia de altfel
offtopic  oxxy tu in ce oras ai lucrat in grecia si la ce?eu in atena la o cafenea  big_smile

Ultima oara a fost editat de dianah (2009-11-29 11:04:00)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#119 2009-11-29 11:19:43

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: romani in strainatate...

Pai da, dar dupa cum stii, multe romance lucreaza in cluburi de noapte aici... dar sa fim chiar comparati cu albanezii, nu suntem...


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2009-11-29 12:45:59

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: romani in strainatate...

annabel a scris:

uffff a scris:

ar fi bine sa-l pregatesti din timp...filmulete, poze...sa stie omul la ce sa se astepte...si de va fi mai bine ca in poze atunci va remarca imbunatatirea...de va fi mai rau atunci ii spui ca e an de criza si au investit mai putin in curatenie si infrastuctura lol

uff vorbesti de parca suntem ultima tara din lume(gen tara aia de pe langa rusia cand au ajuns tipii din "sex trip"sau ceva de genu unde stateai la hotelul cel mai scump cu 1 dolar).imi faci impresie ca "omu strain cand pune piciorul in aeroportul X urla, tipa, se zbate si se urca inapoi in avion ca doamne fereste a vazut nush ce si ramane terifiat". yikes
nu cred ca in toate tarile blocurile au varu de abia dat, gradinile superb facute, strazi curate lacrima si altele
da, sunt f multe care ma deranjeaza la tara noastra-cam ce ati spus si voi:cainii vagabonzi, cersetorii, dar asta nu inseamna ca suntem ultima haca din univers
parerea mea  spranceana

era o gluma anna...nu vb serios lol
puss

Offline

 

#121 2009-11-29 12:48:01

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: romani in strainatate...

lalky a scris:

am fost si io anu asta in grecia si sa stii ca s-au comportat destul de frumos grecii nu conta ca esti roman..plus ca la orice restaurant la care am fost( nu chiar la toate) stiau si romaneste ..un pic dar stiau ,cu asta stiai ca esti binevenit...fata de alte tari..

e o mare diferenta intre romanii care merg in vizita intr-o tara si cei care locuiesc in tara respectiva
tu ai fost ca vizitator...deci e o mare diferenta
si banuiesc ca ai fost in paralia...acolo sunt obisnuiti cu romanii

Offline

 

#122 2009-11-29 12:48:40

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: romani in strainatate...

Eurotrip,mai. Si aia nimerisera in Slovacia,in Bratislava. Eu zic ca Slovacia e la un nivel mai bun decat e Romania lol Si Bratislava e absolut superba,nici nu se compara cu Bucurestiul.

Offline

 

#123 2009-11-29 13:32:25

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: romani in strainatate...

puss uff
shine eu nu stiu ce si cum e.dar partea aia din filmu nu mi-a dat de gandit ca ar fi la un nivel mai bun ca romania.eu am zis de strict partea aia.
si daca e adevarat ce zici, ei uite ca se poate " mai rau"si in alte tari care o duc mai bine ca noi

Offline

 

#124 2009-11-29 14:30:02

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: romani in strainatate...

love_t a scris:

Pai da, dar dupa cum stii, multe romance lucreaza in cluburi de noapte aici... dar sa fim chiar comparati cu albanezii, nu suntem...

seful meu zicea ca noi suntem chiar mai rau decat albanezii,fiindca macar ei isi arata adevarata fata,in schimb romanii sunt parsivi.el mai mult avea treaba cu hotii si prea putin cu prostituatele
si inca o chestie ce a observat-o el,ca barbatul roman nu isi respecta femeia,nici pe departe cum procedeaza grecii(zicea el)
el nu putea concepe cum ma lasa pe mine sotul sa lucrez,si doar nu lucram intr-un local din acela cum zici tu love,era o cafenea de cartier unde veneau vecinii la cate o cafea sau o tarie

Ultima oara a fost editat de dianah (2009-11-29 14:36:15)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#125 2009-11-29 15:37:27

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: romani in strainatate...

ShineOfBlood a scris:

Eurotrip,mai. Si aia nimerisera in Slovacia,in Bratislava. Eu zic ca Slovacia e la un nivel mai bun decat e Romania lol Si Bratislava e absolut superba,nici nu se compara cu Bucurestiul.

si eu am inteles ca e f dragutza bratislava....nu am apucat sa o vad cu ochii mei inca...am fost invitata intr-o vizita dar sa vedem cand voi avea timp di bani....

exemplu de tara care o duce mult mai bine ca noi dar la capitolul mizerie si vagabonzi sunt mai rau este franta...cel putin parisul cand am fost eu era mizerabil rau de tot....cosurile de gunoi cred ca nu fusesera golite de vreo saptamana si in jurul lor era morman de gunoi....si asta era exact pe Champs-Elys?es

Offline

 

#126 2009-11-29 17:00:21

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: romani in strainatate...

dianah a scris:

love_t a scris:

Pai da, dar dupa cum stii, multe romance lucreaza in cluburi de noapte aici... dar sa fim chiar comparati cu albanezii, nu suntem...

seful meu zicea ca noi suntem chiar mai rau decat albanezii,fiindca macar ei isi arata adevarata fata,in schimb romanii sunt parsivi.el mai mult avea treaba cu hotii si prea putin cu prostituatele
si inca o chestie ce a observat-o el,ca barbatul roman nu isi respecta femeia,nici pe departe cum procedeaza grecii(zicea el)
el nu putea concepe cum ma lasa pe mine sotul sa lucrez,si doar nu lucram intr-un local din acela cum zici tu love,era o cafenea de cartier unde veneau vecinii la cate o cafea sau o tarie

Atunci seful tau, inseamna ca avea o problema lol
Niciodata nu mi s-a intamplat sa se uite cineva urat la mine ca sunt romanca. Si am multi prieteni greci lol
Ba chiar un prieten a fost acum 2 saptamani in Romania si i-am dat o lista cu ce sa viziteze si unde sa mearga.
A venit foarte incantat si a spus ca mai vrea sa viziteze Romania.
Chestia cu barbatii romani ca nu isi respecta femeile, e adevarata... grecii stii ca au femeile "sta opa opa"... adica le tin in puf.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#127 2009-11-29 17:13:56

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: romani in strainatate...

lalky a scris:

ref la romani in strainatate..

eu sunt in germania de 3 ani..am facut un curs de lb germana un an..am avut in clasa toate natiile ce ma enerva ca nu mai era nimeni roman cu care sa stau si io de vb ..polonezi,rusi,turci erau multi se intelegeau intre ei natia lor zic...si intr-o zi profesoara se apuca sa ne povesteasca ceva de fiecare tara..cand a ajuns la romanai ce credeti ca azis? ca de acolo vin tiganii..mama imi venea sa intru in pamant!va dati seama in mom ala toate capetele atintite asupra mea , dupa aia in pauza fiecare natie zicea * la mine un tara nu sunt tigani* auzi! si era una din armenia , o tara mica in rusia, ( armenii de obicei sunt un pic inchisi la piele)care zicea ca la ea in tara nu exista pic de tigan..in fine am inghitit..si asta s-a intamplat de 3 sau 4 ori sa zica ca din ro vin tiganiide parca altceva nu gasea sa zica.ce mi-a placut a fost ca un vietnamez care era si sod din cale afara a fost singuru care mi-a luat apararea , zicand ca tigani sunt peste tot si ca ei sunt veniti din india de demult..parca asa stiu deci . ..la care ceilalti nu si nu ca numa din ro..m-am simtit ca naiba..cand am ajuns acasa am inceput sa-i pov sotului care e rus nu roman si mi-a spus ca,cand mai zice ceva de ro  cu tiganii sa-i intorc vb zicandu-i( la prof ma refer)ca au fugit de gazu lu hitler rotfl si m-a ranit si o poloneza cand mi-a zis razand in gluma * esti tigana? am ramas wow ce sa mai zic m-am enervat , a inceput sa-si ceara sc dar degeaba n-au fost primite.

deci nu suntem vazuti bine si asta e

germania? unde?


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#128 2009-11-29 17:46:01

Monya
Full member
Inregistrat: 2008-04-14
Mesaje: 881

Re: romani in strainatate...

cate dintre noi traim prin tari straine?


I am not a woman of too many faces. The mask I wear is one...

Offline

 

#129 2009-11-29 18:15:19

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: romani in strainatate...

pitzipoank a scris:

lalky a scris:

ref la romani in strainatate..

eu sunt in germania de 3 ani..am facut un curs de lb germana un an..am avut in clasa toate natiile ce ma enerva ca nu mai era nimeni roman cu care sa stau si io de vb ..polonezi,rusi,turci erau multi se intelegeau intre ei natia lor zic...si intr-o zi profesoara se apuca sa ne povesteasca ceva de fiecare tara..cand a ajuns la romanai ce credeti ca azis? ca de acolo vin tiganii..mama imi venea sa intru in pamant!va dati seama in mom ala toate capetele atintite asupra mea , dupa aia in pauza fiecare natie zicea * la mine un tara nu sunt tigani* auzi! si era una din armenia , o tara mica in rusia, ( armenii de obicei sunt un pic inchisi la piele)care zicea ca la ea in tara nu exista pic de tigan..in fine am inghitit..si asta s-a intamplat de 3 sau 4 ori sa zica ca din ro vin tiganiide parca altceva nu gasea sa zica.ce mi-a placut a fost ca un vietnamez care era si sod din cale afara a fost singuru care mi-a luat apararea , zicand ca tigani sunt peste tot si ca ei sunt veniti din india de demult..parca asa stiu deci . ..la care ceilalti nu si nu ca numa din ro..m-am simtit ca naiba..cand am ajuns acasa am inceput sa-i pov sotului care e rus nu roman si mi-a spus ca,cand mai zice ceva de ro  cu tiganii sa-i intorc vb zicandu-i( la prof ma refer)ca au fugit de gazu lu hitler rotfl si m-a ranit si o poloneza cand mi-a zis razand in gluma * esti tigana? am ramas wow ce sa mai zic m-am enervat , a inceput sa-si ceara sc dar degeaba n-au fost primite.

deci nu suntem vazuti bine si asta e

germania? unde?

pirmasens la 20 km de kaiserslautern daca-l stii....

Offline

 

#130 2009-11-29 18:20:39

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: romani in strainatate...

have no ideea
eu sunt in wolfsburg
habar n-am germana... decat ff putin si as vrea sa invat.dar nush cum ce si unde


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#131 2009-11-29 19:05:12

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: romani in strainatate...

am vazut unde e orasu ..e ff departeeee...dar de ce nu mergi la un curs ceva?

Offline

 

#132 2009-11-29 21:01:41

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: romani in strainatate...

uffff a scris:

lalky a scris:

am fost si io anu asta in grecia si sa stii ca s-au comportat destul de frumos grecii nu conta ca esti roman..plus ca la orice restaurant la care am fost( nu chiar la toate) stiau si romaneste ..un pic dar stiau ,cu asta stiai ca esti binevenit...fata de alte tari..

e o mare diferenta intre romanii care merg in vizita intr-o tara si cei care locuiesc in tara respectiva
tu ai fost ca vizitator...deci e o mare diferenta
si banuiesc ca ai fost in paralia...acolo sunt obisnuiti cu romanii

nu am fost in paralia..nici nu stiu unde e.. am fost in creta..dar mi-au placut tare mult de ei asta a fost prima mea impresie..acum depinde smile

Offline

 

#133 2009-11-29 21:05:18

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: romani in strainatate...

Si pe mine m-au tratat frumos grecii smile Si stiau multa romana lol Stalcita,dar stiau. Si imi dadeau cadouri de fiecare data cand ma duceam in magazinul lor...asa m-am ales eu cu sapunuri cu toate aromele si cu bratarele si lanticuri smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.