homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Romani in strainatate...-6


#96 2009-11-27 18:04:25

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: romani in strainatate...

asa dezorientata eram si eu si acum asa de bine ce m-am adaptat ca nu mai vreau sa plec grater
chiar daca nu plec din veselie, ci pentru ca aici mi-am luat o mare teapa si prefer sa muncesc pentru straini, tot nu-mi vine aa plec

Offline

 



#97 2009-11-27 19:38:34

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: romani in strainatate...

pitzipoank a scris:

nu mai suport
numar zilele... orele...
partea proasta e ca ma gandesc... cand ma intorc ce fac?!

cand te intorci..o sa-ti doresti sa pleci din nou,chiar daca,,mananci pietre,, cum se zice.
asa gandeam si eu ca tine si m-am intors in rom sa fac pe viteaza. am rezistat 11 luni,cu un serviciu de rahat gasit dupa 4 luni de rom,servici unde munceam 12 sau 14 ore ptr 7 milioane. si munceam.
11 luni am rezistat si am cedat nervos.nu aveam cu ce trai din nou eu si pubertosul....credeti ca daca plecamplecam de bine?
ca mergem sa stam cu burta in sus si sa colindam magazine???
toti care suntem plecati,am plecat de nevoie,sa realizam ceva...
pitzi puss


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#98 2009-11-27 19:49:47

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: romani in strainatate...

eu nu rezist in tara....nu ma pot adapta... recunosc sincer ca imi fac 1000 de nervi. Dar nicaieri nu e mai bine ca acasa.
am vazut doar jumate din topgear....oricum aia 2 mi s-au parut prosti gramada smile

Offline

 

#99 2009-11-28 04:46:01

kazbicca
New member
Inregistrat: 2009-10-18
Mesaje: 70

Re: romani in strainatate...

pitzipoank a scris:

nu mai suport
numar zilele... orele...
partea proasta e ca ma gandesc... cand ma intorc ce fac?!

Dar unde esti si de cat timp?  pc

Offline

 

#100 2009-11-28 10:06:55

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: romani in strainatate...

cea mai buna descriere a romaniei am primit-o din partea unui jurnalist polonez care a vizitat romania timp de cateva saptamani bune. Mi-a zis ca romania este Tara Contrastelor: peste tot unde ai merge pe langa o vila imensa, frumoasa, cu siguranta va fi si o casa f saraca, mica, prapadita; intr-o parcare langa o masina f luxoasa sigur vei vedea si una extrem de veche si vai de capul ei; pe strada cei care au bani sunt zambitori, cu nasul pe sus, detin puterea....restul au fete ingandurate, triste, se poate citii in ochii lor apasarea; langa o cladire, un monument, ceva frumos cu siguranta va exista si un morman de gunoi si vreo 2-3 cersetori
A fost extrem de incantat de peisaje, de frumusetea romancelor dar in aceeasi masura dezgustat de cainii care misunau la toate colturile si de hoti. A spus ca se vede clar lipsa de organizare.
Concluzia: avem potential dar ne lipseste o conducere buna

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2009-11-28 10:54:45

Monya
Full member
Inregistrat: 2008-04-14
Mesaje: 881

Re: romani in strainatate...

bine spus uffff wink

u locuiesti in tara ?


I am not a woman of too many faces. The mask I wear is one...

Offline

 

#102 2009-11-28 11:52:40

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: romani in strainatate...

uffff,exact asta a spus w cand a fost in rom cu mine...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#103 2009-11-28 12:31:41

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: romani in strainatate...

mie mi-e frica ce o sa creada al meu de Romania cand vin acum cu el in tara. Si eu mai stau si in Bucuresti, daca da o zapada, gri o sa aiba un cu totul alt sens pentru el rotfl2

Nici macar nu stau destul cat sa avem timp sa il plimb prin tara ca sa compenseze cu imaginea Bucurestiului rotfl

Offline

 

#104 2009-11-28 12:38:53

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: romani in strainatate...

pill,cred ca nici nu ar trebui sa il tii in bucuresti.
w a stat o sapt,dar la mine in oras,o zi la inceput si una la sfarsit.in rest am fost prin rom un pic...ce dreacu sa ii arat la mine?betoane?mai incantat a fost de o tanti de la tara unde l-am dus si a vazut animale,porumbul,oameni la poarta,vaci,carutze cu numar...asta a fost interesant.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#105 2009-11-28 12:41:29

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: romani in strainatate...

da, dar acum de craciun trebuie sa fiu cu ai mei, si de revelion cu prietenii. Intre o sa il duc la tara la mine, dar e casa de vara, fara soba, fara nimic deci nu putem sta decat cateva ore. Daca mai venim si ka vara in mod sigur nu il tin in Bucuresti, dar acum cu sarbatorile nu am ce face. Plus, vroiam sa mergem la ski o zi, doua, dar se lucreaza pe DN1, si partiile in perioada sarbatoriilor sunt mult prea pline, asa ca nu stiu sad

Offline

 

#106 2009-11-28 12:48:56

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: romani in strainatate...

de ce nu stai de craciun cu ai tai..apoi sa il duci o fuga prin maramures sau moldova,sa vada pur romaneste si va intoarceti de revelion?
acum voi stiti ce posibilitati aveti...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#107 2009-11-28 13:00:03

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: romani in strainatate...

Pai, chestia e ca ai mei nu m-au mai vazut de un an, si daca aud ca vreau sa plec ma linseaza, ca de venit cu mine nu vin ca le e lene. Dar da, ai draptate, ce fain ar fi sa il duc prin Moldova.

Offline

 

#108 2009-11-28 13:17:56

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: romani in strainatate...

abia astept sa-mi povestesti,cum a fost si ce a zis...ce e el ca natie?


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#109 2009-11-28 15:16:11

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: romani in strainatate...

el e danez, sincer cred ca o sa faca soc lol dar o sa iti zic ce a zis atunci. Oricum e obsedat de curatenie, nu stiu cum o sa mearga el in metrou rotfl Sau mirosul din masina lol

Ultima oara a fost editat de PillBlast (2009-11-28 15:17:23)

Offline

 

#110 2009-11-28 17:00:52

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: romani in strainatate...

ar fi bine sa-l pregatesti din timp...filmulete, poze...sa stie omul la ce sa se astepte...si de va fi mai bine ca in poze atunci va remarca imbunatatirea...de va fi mai rau atunci ii spui ca e an de criza si au investit mai putin in curatenie si infrastuctura lol

Offline

 

#111 2009-11-28 18:38:28

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: romani in strainatate...

pill,depinde...w nu a fost socat,,asa de rau,, ba chiar a fost placut surprins
ce a fost soc ptr el...cainii multi,caruta cu numar a unui tigan,care daca a vazut ca ii facem poze si a venit sa-i dam bani si o femeie pe care am luat-o la ocazie in drumurile noastre si care a vrut sa ne de-a bani..a zis ca asa ceva nu exista la ei.
dar in rest romania i-a placut,cat am putut eu sa-i arat...sau mai bine zis,ce mi-a aratat el,ptr ca eu habar nu aveam de rute...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#112 2009-11-28 19:12:39

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: romani in strainatate...

eeeh, o sa supravietuiasca el.Oricum o sa ii iau ochii cu bradul meu de Craciun. Plus ce conteaza cum arata Romania, ca doar nu pentru asta o sa vina, ci ca sa ii cunoasca pe ai mei . Cred ca  saracul nu o sa ii arda de uitat prin oras la cat o sa il sperie mama rotfl

Offline

 

#113 2009-11-28 20:44:39

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: romani in strainatate...

ref la romani in strainatate..

eu sunt in germania de 3 ani..am facut un curs de lb germana un an..am avut in clasa toate natiile ce ma enerva ca nu mai era nimeni roman cu care sa stau si io de vb ..polonezi,rusi,turci erau multi se intelegeau intre ei natia lor zic...si intr-o zi profesoara se apuca sa ne povesteasca ceva de fiecare tara..cand a ajuns la romanai ce credeti ca azis? ca de acolo vin tiganii..mama imi venea sa intru in pamant!va dati seama in mom ala toate capetele atintite asupra mea , dupa aia in pauza fiecare natie zicea * la mine un tara nu sunt tigani* auzi! si era una din armenia , o tara mica in rusia, ( armenii de obicei sunt un pic inchisi la piele)care zicea ca la ea in tara nu exista pic de tigan..in fine am inghitit..si asta s-a intamplat de 3 sau 4 ori sa zica ca din ro vin tiganiide parca altceva nu gasea sa zica.ce mi-a placut a fost ca un vietnamez care era si sod din cale afara a fost singuru care mi-a luat apararea , zicand ca tigani sunt peste tot si ca ei sunt veniti din india de demult..parca asa stiu deci . ..la care ceilalti nu si nu ca numa din ro..m-am simtit ca naiba..cand am ajuns acasa am inceput sa-i pov sotului care e rus nu roman si mi-a spus ca,cand mai zice ceva de ro  cu tiganii sa-i intorc vb zicandu-i( la prof ma refer)ca au fugit de gazu lu hitler rotfl si m-a ranit si o poloneza cand mi-a zis razand in gluma * esti tigana? am ramas wow ce sa mai zic m-am enervat , a inceput sa-si ceara sc dar degeaba n-au fost primite.

deci nu suntem vazuti bine si asta e

Ultima oara a fost editat de lalky (2009-11-28 20:47:10)

Offline

 

#114 2009-11-28 22:34:13

oxxy
Full member
De la: my world
Inregistrat: 2008-05-20
Mesaje: 486

Re: romani in strainatate...

Eu,una, abia astept sa termin facultatea si sa plec smile Am fost prin Italia,in nord si cei de acolo s-au comportat ok (poate si din cauza ca il stiau pe iubitul meu wink ) Iar in Grecia am lucrat timp de 1 an si merg acolo in fiecare vacanta. Intotdeauna vorbesc cu fostii sefi, mi-au spus ca nah, daca vreau sa ma intorc sunt mereu bine-venita acolo. Deci, in Grecia, sincera sa fiu, nu mi se pare ca se fac discriminari precum in Italia  neutral Faza dura e faptul ca iubitului meu in It ii fac probleme colegii de serviciu romani (si nu cei italieni), nu pot intelege de unde atata invidie... Oricum, la noi in tara nu cred ca se vor observa imbunatatiri prea curand, din pacate...  neutral

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.