homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Romani in strainatate...-8


#134 2009-11-29 21:21:54

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: romani in strainatate...

ShineOfBlood a scris:

Si pe mine m-au tratat frumos grecii smile Si stiau multa romana lol Stalcita,dar stiau. Si imi dadeau cadouri de fiecare data cand ma duceam in magazinul lor...asa m-am ales eu cu sapunuri cu toate aromele si cu bratarele si lanticuri smile

ti-au dat bratari si lanturi? mie nu  mi-au dat... supa

Offline

 



#135 2009-11-29 21:23:30

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: romani in strainatate...

cat esti vizitator in tara lor at e perfect smile
asta e politica pentru toti
creta e tot una din destinatiile preferate de romani....creta, paralia katerini, halkidiki

Offline

 

#136 2009-11-29 21:24:10

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: romani in strainatate...

Monya a scris:

cate dintre noi traim prin tari straine?

multe smile

Offline

 

#137 2009-11-29 22:01:57

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: romani in strainatate...

Eu am fost in Corfu tongue Si da,mi-au dat lanturi si bratari lol Nu stilul meu,din pacate,da' tot fu nice gestul big_smile

Offline

 

#138 2009-11-29 23:31:07

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: romani in strainatate...

ShineOfBlood a scris:

Eu am fost in Corfu tongue Si da,mi-au dat lanturi si bratari lol Nu stilul meu,din pacate,da' tot fu nice gestul big_smile

ahhh cretanii astia.. sm data viitoare ma duc si eu in corfu si o sa vin cu multe shopping  happy  big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2009-12-01 10:40:13

oxxy
Full member
De la: my world
Inregistrat: 2008-05-20
Mesaje: 486

Re: romani in strainatate...

dianah a scris:

Si eu am lucrat in grecia 5 ani,dar pot sa zic ca romanii,cel putin acolo unde lucram eu,nu erau prea bine vazuti.romanii si albanezii,ca si in italia de altfel
offtopic  oxxy tu in ce oras ai lucrat in grecia si la ce?eu in atena la o cafenea  big_smile

offtopic In primul an am lucrat in Atena, intr-un salon de infrumusetare (faceam si cursuri, dar si lucram)... Iar anul trecut, in vara, am lucrat pe o insula, Kos, unde a fost suuuuupeeerrrr! hjarta hjarta

Offline

 

#140 2009-12-01 20:18:48

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: romani in strainatate...

lalky a scris:

am vazut unde e orasu ..e ff departeeee...dar de ce nu mergi la un curs ceva?

pai asta ziceam... k habar n-am unde


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#141 2009-12-02 00:45:22

skumpi
Vizitator

Re: romani in strainatate...

annabel a scris:

uffff a scris:

ar fi bine sa-l pregatesti din timp...filmulete, poze...sa stie omul la ce sa se astepte...si de va fi mai bine ca in poze atunci va remarca imbunatatirea...de va fi mai rau atunci ii spui ca e an de criza si au investit mai putin in curatenie si infrastuctura lol

uff vorbesti de parca suntem ultima tara din lume(gen tara aia de pe langa rusia cand au ajuns tipii din "sex trip"sau ceva de genu unde stateai la hotelul cel mai scump cu 1 dolar).imi faci impresie ca "omu strain cand pune piciorul in aeroportul X urla, tipa, se zbate si se urca inapoi in avion ca doamne fereste a vazut nush ce si ramane terifiat". yikes
nu cred ca in toate tarile blocurile au varu de abia dat, gradinile superb facute, strazi curate lacrima si altele
da, sunt f multe care ma deranjeaza la tara noastra-cam ce ati spus si voi:cainii vagabonzi, cersetorii, dar asta nu inseamna ca suntem ultima haca din univers
parerea mea  spranceana

subscriu`
avem locuri fff frumoase in Romania hjarta doar ca nu le cunoastem...

 

#142 2009-12-10 15:54:45

visatoare20
Membru
Inregistrat: 2009-12-10
Mesaje: 1

Re: romani in strainatate...

lalky a scris:

pitzipoank a scris:

lalky a scris:

ref la romani in strainatate..

eu sunt in germania de 3 ani..am facut un curs de lb germana un an..am avut in clasa toate natiile ce ma enerva ca nu mai era nimeni roman cu care sa stau si io de vb ..polonezi,rusi,turci erau multi se intelegeau intre ei natia lor zic...si intr-o zi profesoara se apuca sa ne povesteasca ceva de fiecare tara..cand a ajuns la romanai ce credeti ca azis? ca de acolo vin tiganii..mama imi venea sa intru in pamant!va dati seama in mom ala toate capetele atintite asupra mea , dupa aia in pauza fiecare natie zicea * la mine un tara nu sunt tigani* auzi! si era una din armenia , o tara mica in rusia, ( armenii de obicei sunt un pic inchisi la piele)care zicea ca la ea in tara nu exista pic de tigan..in fine am inghitit..si asta s-a intamplat de 3 sau 4 ori sa zica ca din ro vin tiganiide parca altceva nu gasea sa zica.ce mi-a placut a fost ca un vietnamez care era si sod din cale afara a fost singuru care mi-a luat apararea , zicand ca tigani sunt peste tot si ca ei sunt veniti din india de demult..parca asa stiu deci . ..la care ceilalti nu si nu ca numa din ro..m-am simtit ca naiba..cand am ajuns acasa am inceput sa-i pov sotului care e rus nu roman si mi-a spus ca,cand mai zice ceva de ro  cu tiganii sa-i intorc vb zicandu-i( la prof ma refer)ca au fugit de gazu lu hitler rotfl si m-a ranit si o poloneza cand mi-a zis razand in gluma * esti tigana? am ramas wow ce sa mai zic m-am enervat , a inceput sa-si ceara sc dar degeaba n-au fost primite.

deci nu suntem vazuti bine si asta e

germania? unde?

pirmasens la 20 km de kaiserslautern daca-l stii....

Salut! Sunt si eu la 10km de pirmasens de 3 ani.

Offline

 

#143 2015-06-27 18:57:35

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: romani in strainatate...

Hello... locuieste cineva in Budapesta?

Offline

 

#144 2015-08-11 20:28:33

LittleM
New member
Inregistrat: 2011-01-19
Mesaje: 42

Re: romani in strainatate...

Buna tuturor! Am 22 de ani si  sunt in Italia de 3 luni. Acum lucrez ca badanta, inlocuiesc pe cineva pentru 2 luni. Familia la care am nimerit se poarta foarte ok cu mine. Pentru mine insa asta va fi o experienta de viata. M-am dat complet peste cap, am zile cand zici ca sunt depresiva si nu am pofta de nimic. Stau cu batrana o hranesc, o schimb, fac curatenie dar ma simt ca un robot. Simt uneori ca imi pierd mintile si ma simt extrem de singura. Singura alinare e ca imi vad mama Duminica, atunci am liber. Nu ar trebui sa fie normal, in fond primesc bani sa stau mai degeaba, dar ma ucide gandul ca nu pot face 2 pasi departare si stau mai mult in casa, suntem pe varful dealului cand ies Duminica si merg in oras ma simt stinghera parca sunt salbatica. Le respect pe cele care sunt badante si au ani nu ca mine cateva saptamani, dar nimeni nu poate intelege ce inseamna de fapt. Eu eram obisnuita sa ies sa socializez, aici ma simt ca intr-o colivie si simt ca explodez uneori. M-am ingrasat fiindca mananc pe fond nervos.. sper sa treaca timpul repede si plec acasa.

Offline

 

#145 2015-08-11 21:46:35

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: romani in strainatate...

Daca ti-ai luat angajamentul atunci stai 2 luni pana vine inapoi persoana pe care o inlocuiesti, primesti bani,bun, dar psihicul tau e mai important decat banii


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#146 2015-08-11 21:47:18

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: romani in strainatate...

E cineva stabilit/plecat in Sua? Si sa revina curand in tara?


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.