homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii-2


#20 2007-08-23 12:39:14

nannasina
Full member
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 165
Site

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

capul sus... o sa dea Dumnezeu sa fie bine, fii puternica! nu te da batuta...


Did Mohammed really move the mountains/ Or was it just PR?

Offline

 



#21 2007-08-23 13:00:08

fiammetta
New member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 61

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

fii puternica..nu te lasa doborata si o sa invingi boala....
suntem capabili de multe trebuie doar sa realizam cat suntem de putenici....
suntem alaturi de tine iar daca simti nevoia sa vorbesti in privat mai mult nu ezita si da-mi un mail
un pupic si o imbratisare


"Uneori, omul e în situaţia lui Cortes, de a arde toate corăbiile care l-ar putea duce înapoi, ca să poată merge înainte"
Octavian Paler

Offline

 

#22 2007-08-23 13:08:42

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Vdaiana, mult curaj si putere de a infrunta boala iti doresc!
Poti invinge cancerul, mai ales ca l-ai descoperit in faza incipienta. Poate te ajuta exemplul unui mare sportiv (Lance Armstrong) care a reusit sa iasa invingator (dupa o lupta crancena pe care a povestit-o intr-o carte) in ciuda faptului ca a avut cancer testicular cu metastaze pulmonare si cerebrale. Nici cei mai priceputi doctori din US  nu i-au dat decat 2% sanse si cu toate astea nu s-a lasat. Te-ai gandit sa incerci apiterapia?

Offline

 

#23 2007-08-23 15:48:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

vdaiana, va fi bine...nu te stresa din pricina maselor restante...hai sa asteptam analizele de singe...oricum, atita vreme cit se poate interveni chirurgical pentru indepartarea lor cauza nu e pierduta si motive sa iti pui psihicul la pamint nu sunt. Ok...speram sa se rezolve pe calea mai usoara...nu a fost sa fie...o vom urma pe cealalta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#24 2007-08-23 16:56:40

myra
New member
Inregistrat: 2007-07-20
Mesaje: 95

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

vdaiana, sunt aproape de tine...in familie am avut 2 cazuri - unul cu final fericit - tatal meu care traieste fara stomac de 4 ani si care a facut, c a si tine chimioterapie si toate minunile dar si unul nefericit - soacra mea - viitoarea - care a murit acum 3 ani din cauza acestei boli nemiloase...Din experienta tatalui meu iti zic numai sa ai o vointa de viata extraordinara, mult optimism si multa incredere ...el este un miracol pt medici, pt ca la asa o boala - la el a fost un stadiu avansat - el se simte bine iar analizele facute regulat sunt in parametrii normali.Nu te lasa doborata de boala pt ca psihicul si starea ta au un rol important in refacere..nu inceta sa te documentezi pt ca se fac progrese mari in medicina si fii convinsa ca TREBUIE sa te faci Bine..te pup si tine-ne la curent

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-08-23 18:02:10

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Ciao, dragele mele!
Azi parca nu mai pare asa neagra situatia.
unik, berbecutza_ali, myra, imi pare tare rau pentru pierderea suferita. si eu am avut 2 cazuri in familie, stiu cat de greu e sa afli diagnosticul, sa traiesti langa acel om bolnav, si apoi sa vorbesti despre asta.
Va multumesc tuturor pentru incurajari si sfaturi!
Ma duc sa-mi fac suc de mere smile


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#26 2007-08-24 13:55:08

berbecutza_ali
Full member
Inregistrat: 2006-07-20
Mesaje: 355

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

bravooo, asa si trebuie, sa fii optimista!
Sa-ti priasca sucu'sucu!


E toamna iar... si ploua picuri mari...
Curand vin si sarbatorile de iarna, cu parfum de portocale, vanile si cozonaci ... de-abia astept momentele astea de liniste, sa ascult colinde... si afara sa NINGAAAAAAAA!

Offline

 

#27 2007-08-25 09:50:35

anytza
Hero member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 3338

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

ai grija de tine.....fii puternica si gandeste-te ca ai multe de vazut si experimentat in viata asta crunta .lupta in primul rand ptr tine si apoi ptr cei dei jur.te imbratisez si noi toate ne bazam pe curajul si puterea ta.puss


Trebuie sa fii schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume!

Offline

 

#28 2007-08-25 12:28:58

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

http://i22.servimg.com/u/f22/11/29/02/96/610.gif http://i22.servimg.com/u/f22/11/29/02/96/610.gif http://i22.servimg.com/u/f22/11/29/02/96/610.gif http://i22.servimg.com/u/f22/11/29/02/96/610.gif http://i22.servimg.com/u/f22/11/29/02/96/610.gif http://i22.servimg.com/u/f22/11/29/02/96/610.gif


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#29 2007-08-25 22:38:36

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

vdaiana.si eu am un prieten de familie care are cancer de vreo 2 ani cred nu stiu exact dar reuseste sa tina boala sub control.asa cum au zis fetele tratamentul naturist cica ar fi bun.
el face un tratament naturist, la un doctor la care merg si eu.
acolo am intalnit o fata care avea o tumoare pe creier destul de mare care s-a retras cu timpul acum devenind ff mica,din cate am inteles.
conteaza ff mult psihicul .asa ca fii tare si ai incredere in tine, in dumnezeu.roaga-te mergi la biserica ai sa vezi ca-ti va face ff bine.du-te la aer curat stai un weekend la munte langa un izvor ,ceva care te calmeaza si te face sa te simti bine,linistita.incearca sa faci ceea ce-ti place sa iesi putin din monotonia vietii de zi cu zi, daca e nevoie schimba mobila in casa...cumparati un caine.... un papgal big_smile
cel mai important e sa ai incredere in tine ca vei reusi, ca dupa ploaie sigur va rasarii si soarele.
te-am pupat .
ps: daca vrei sa-ti spun mai mule despre doctor cu cea mai mare placere.

Ultima oara a fost editat de disguise (2007-08-25 22:39:46)


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#30 2007-08-26 00:42:16

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Mersi disguise, m-ar interesa, dar eu nu am cum sa ajung in Bucuresti.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#31 2007-08-26 14:00:07

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

vdaiana, se poate. chiar tu ai zis k e in faza incipienta, deci ai toate sansele sa scapi

o ruda de ea mea(mai indepartata, nu stiu ce imi e) a descoperit k are cancer la o varsta (nu mai stiu exact) la care medicii i-au spus k nu o mai opereaza, pentru k nu are rost, e oricum destul de batrana. a facut tratament, naturist din cate am inteles, si daca inca traieste are spre 100 de ani.


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#32 2007-08-26 23:22:09

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

vdaiana ,da ai dreptate cam greu sa vii in bucuresti ,dar daca te hotarasti si vrei sa aflii mai multe putem sa vb pe mess sa ma intrebi mai multe sa-ti spun mai multe.id-ul meu e yoanna_ann.cu cea mai mare placere iti raspund la intrebari.
te-am pupat si fii puternica.


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#33 2007-08-29 20:18:52

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Mersi fetelor pentru incurajari! :-*
Acum mai am un hop de trecut.
Dupa ce am aflat rezultatul tomografiei am fost si am discutat cu chirurgul care m-a operat si cu doctorita mea. Si mi s-au prezentat variantele pe mai departe:
1. sa mai astept 1-2 luni, dupa care sa mai fac o tomografie si daca tot mai e ceva sa mai fac chimioterapie si eventual si niste raze si dupa aia iar o asteptare si iar tomo.
2. sa incerce sa intre laparoscopic cu camera sa vada, desi din vazute nu ajuta prea mult si cel mai probabil nu poate sa ajunga pana la ramasita de tumoare ca s-o scoata de tot pentru ca e in spatele osului.
3. sa faca direct toracotomie, adica o operatie in care sa taie tot osul pieptului, sa deschida pieptul ca sa aibe acces si sa scoata ramasit, fara sa stim daca mai e ceva canceros sau nu.
4. sa fac rost de 1.000 euro si sa ma duc in Ungaria unde se face PET (o tomografie mai speciala de inalta tehnologie, ultimul racnet in domeniu), care in romania nu se face niciunde. Acest PET va evidentia eventualele celule canceroase de oriunde din corp. Iar dupa ce rezultatul va iesi bine nu mai trebuie nici o operatie, nimic, gata, am terminat.
Am zis ca si din piatra seaca scot banii, numai sa nu ma taie si mai ales nu varianta aia mai urata. Chirurgul a zis si el ca e o operatie foarte dificila si pentru ei, dar mai ales pentru mine va fi groaznic.
Asta am aflat luni. Ne-am pus pe telefoane, sa vedem cum adunam banii. Am cautat clinica unde se face acest PET ca sa ma programez, pentru ca ziceau ca se asteapta si cate o luna.
Dumnezeu m-a ajutat (inca o data) si s-au produs cateva mici miracole in 2 zile. Mai intai am dat de pacientul doctoritei mele care a fost si el sa faca asta in ungaria si el ne-a indrumat spre Serviciul Maltez din Timisoara. Ei acolo cu ajutorul altei organizatii umanitare intermediaza si trimit pacienti in ungaria pentru PET. Din fericire chiar s-au eliberat locuri si mi s-a facut programare pe vineri 31 august. Urma sa mai adun banii cat mai repede. Am sunat-o si pe fosta mea sefa, o minune de femeie, si o prietena buna si impreuna cu ceilalti de la firma s-au sfatuit cum sa ma ajute si au convenit sa ma sponsorizeze firma cu toata suma. Asa ca acum am si banii.
Azi am luat biletele de tren si vineri in zori plec la Budapesta pentru o procedura de 3 ore in total dar care inseamna totul in momentul asta, 3 ore care imi vor schimba viata.
Rezultatul il primesc cam intr-o saptamana.
Voi lipsi cateva zile de pe forum, o sa-mi fie dor de voi.
Va pup cu drag si sa ne "revedem" cu bine!
Doamne ajuta!


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#34 2007-08-29 23:38:21

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Iti tinem pumnii sa mearga totul bine smile

Offline

 

#35 2007-08-29 23:54:02

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

vdaiana sa te ajute D-zeu .. nu vreau sa ma gandesc cat este de greu ce traiesti tu acum. Este super insa ca ai reusit sa faci rost de aceasta suma si ca esti atat de aproape de acest mare pas. Ne rugam pentru un rezultat bun (ar fi si cazul, dupa atata chin) si sper sa ne intalnim peste ceva timp la un suc in TM, tu sanatoasa si radioasa si eu .. asa cum sunt .. momentan OK smile

BAFTA si tine-ne la curent wink

Offline

 

#36 2007-08-30 00:12:17

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

multa sanatate si sunt convinsa ca totul va fi bine! ai incredere si iti tinem pumnii!pupici...eram curioasa daca ai copilasi?multa sanatate si somn dulce!


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#37 2007-08-30 00:15:51

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

Mandy, dojo, rayuela, disguise & all my girls, mersi mult!

dojo, sa nu crezi ca scapi fara suc big_smile
rayuela, nu sint casatorita, deci nu am copii. in urmatorii 5 ani nici nu am voie sa raman insarcinata, din cauza tratamentelor ar fi daunator pentru copil.

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2007-08-30 01:14:53)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#38 2007-08-30 01:05:58

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: Cancerul...AJUTOR incurajari, informatii, intrebari, sugestii

multa sanatate si mult succes!suntem alaturi de tine!


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.