homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?


#1 2007-09-06 17:57:14

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

Hai ca ma plictisesc la radio, asa ca va trantesc niste topics mai neortodoxe big_smile

Cred ca majoritatea ati mai trecut macar printr-o relatie, care, oricum a fost, pana la urma este o experienta de invatare. Asa ca .. dupa tot acest timp ce credeti ca ati gresit in relatiile care nu au mers. Ce va reprosati?

Offline

 



#2 2007-09-06 17:58:56

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

eu am 21 de ani si sunt la prima relatie.nu intelegem foarte bine dar cu toate astea eu cred ca mai fac greseli cea mai mare a mea este faptul ca sunt geloasa si ma port ca un copil rasfatat cateodata.pt. moment ma tratez de ambele rotfl2)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-09-06 18:04:26

persifona
Vizitator

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

Hmm.. ca n-am avut mai mult curaj. Si cu ex-ul, ca nu am pus punct inca de cand au inceput problemele si am lalait-o ca o proasta pana s-a ajuns la chestii urate.

Cam atat, cred. Nu stiu daca am multe de reprosat, pentru ca fostele relatii nu au mers din varii motive, dar nu motive din partea mea si nici naspa din partea lor...

 

#4 2007-09-06 18:12:55

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

din fostele "realtii"( copilarismele mele:P ) n-am ce-mi reprosa... acu  cnd sunt cu babi imi reprosez ca-s prea geloasa si ca am ajuns la punktul de a nu avea incredere in el....asa degeaba. desi incep sa ma modelez usor usor sa mai scap de gelozie si s ma incredere in el.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#5 2007-09-06 18:15:33

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

Nu imi reprosez nimic, fiecare experienta anterioara m-a invatat ceva, ca de exemplu de ce fel de oameni sa ma feresc, cum sa interpretez unele semne etc.Niciodata nu am spus "Imi doresc sa nu fi facut chestia respectiva" ptr ca, desi sunt constienta ca poate nu a iesit tocmai bine, e o experienta de viata dupa care am ramas cu ceva.U know, everything happens for a reason smile

Later edit: si poate ca singura mea greseala a fost sa ma amagesc si sa ii amagesc pe ei prea mult cand eram constienta ca s-a terminat...nu stiu de ce smile

Ultima oara a fost editat de Wildhoney (2007-09-06 18:16:44)


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-06 18:20:32

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

nici eu nu imi reprosez nimic tongue


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#7 2007-09-06 18:21:40

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

Eu imi reprosez raceala si incapatanarea. Am fost o nazista si jumatate si acum imi dau seama cat de greu a fost sa ma suporte sarmanii. Primul prieten a avut "placerea" de a fi amanat pana la "prima noapte" mai mult de 2 ani. Nu sunt mandra de asta, dar cum sunt o mare incapatanata si chiar eram pe ideea "my way or the high way" l-am refuzat cu un calm diabolic atat timp. Este clar ca nu ma grabeam, dar acum imi dau seama ca puteam sa fiu totusi mai ingaduitoare. Omul acela chiar m-a iubit si din pacate am cam calcat pe sufletul lui cu bocancii de iarna.

Al doilea mi-a reprosat la final raceala. Ca nu ma omoram sa il sarut cand venea acasa, ca nu prea dadeam telefon daca el nu suna etc. Chestii marunte poate, dar sunt convinsa ca mie nu mi-ar fi placut sa se intample asta.

Si una peste alta nu i-am iubit si nu am stiut sa inchei nebunia mai repede ... din fericire sunt experiente folositoare, mai ales ca am gasit pe cineva pentru care am vrut sa ma schimb si sa fiu mai putin soldatel de plumb si mai mult fata dulce big_smile

Asta e confesiunea mea smile

Offline

 

#8 2007-09-06 18:25:24

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

fiind la prima relatie (desi am 20 ani), sper eu si ultima, ca sa e frumos, sa visezi smile , am chestii de reprosat la prezenta... si anume: gelozia extrema, nemotivata, si posesivitatea (daca nu-l vad o zi ma urc pe pereti de tristete). si faptul ca plang mult prea des, din cele mai neinsemnate motive, lucru care lui, saracul, i se pare dulce, dar sunt convinsa ca uneori il dispera big_smile


offtopic: dojo, super topicuri ai deschis wink

Ultima oara a fost editat de ivy (2007-09-06 18:26:16)


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#9 2007-09-06 18:29:42

andrutza
Vizitator

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

Eu imi reprosez ca nu am deschis ochii mai bine si am crezut prea mult in el si se pare ca mi-am luat tzeapa.....poate daca nu ma bazam asa mult pe el si pe ce spunea imi era mai usor sa trec peste. Dar asta e, omul din greseli invata.

 

#10 2007-09-06 18:33:31

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

eu sunt la prima relatie dar uneori imi reprosez faptul ca nu mi-am impus mai mult punctul de vedere.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#11 2007-09-06 18:36:10

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

ivy a scris:

offtopic: dojo, super topicuri ai deschis wink

Merci smile

Mai vin ca's plictisita de munca si am chef de stat pe forum

Offline

 

#12 2007-09-06 18:36:55

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

la prima relatie imi reprosez ca i-am dat un pumn in ochi cand ne-am despartit si i-am lasat vanataie de a umblat 1 sapt cu sapca si cu ochelari de soare big_smile dar deh.. eram mica tongue La a 2-a relatie imi reprosez ca am putut sa am o relatie cu un asemenea om prost. La a 3-a relatie imi reprosez ca era cel mai bun prieten al meu si dup-aia s-a cam stricat tot. La a 4-a nu-mi reprosez nimic big_smile si a 5-a e inca in curs smile


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#13 2007-09-06 18:39:15

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

soulfly a scris:

la prima relatie imi reprosez ca i-am dat un pumn in ochi cand ne-am despartit si i-am lasat vanataie de a umblat 1 sapt cu sapca si cu ochelari de soare big_smile dar deh.. eram mica tongue La a 2-a relatie imi reprosez ca am putut sa am o relatie cu un asemenea om prost.

Esti criminala lol


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#14 2007-09-06 18:45:10

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

Wildhoney a scris:

Esti criminala lol

ba nu.. nu INCA lol


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#15 2007-09-06 18:47:27

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

lol


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#16 2007-09-06 19:08:52

persifona
Vizitator

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

Fetele, cum faceti emoticonu asta? Ca mie nu-mi iese sad

Edit: lol
Edit 2: aha, m-am prins tongue

Ultima oara a fost editat de persifona (2007-09-06 19:09:28)

 

#17 2007-09-06 19:16:24

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

lol mie nu-mi iese  sad

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-09-06 19:17:47)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#18 2007-09-06 19:42:08

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

ca nu l-am plesnit utima oara cand ne-am intalnit. o merita din plin. X-(

Offline

 

#19 2007-09-06 19:52:06

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

....la relatia anterioara imi reprosez(ceea ce vad ca multe isi reproseaza)  ca am crezut in noi, si ca nu am terminat atunci cand trebuia...ca i'am dat ce aveam eu cel mai bun, si ca am ajuns la doctor din cazua lui(din cauza stresului cauzat de certuri am lesinat si prima intrebare a doctoritei dupa ce a vz analizele a fost : "te certi cu prietenu?") si cel mai mare regret...ca a fost el primu(sexual)


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.