homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?-2


#20 2007-09-06 21:37:36

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

ce mi reprosez,,,ca m am lasat luata de val si de sentimente,ca devenisem"dependenta de el"


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 



#21 2007-09-06 21:40:21

myya
Full member
De la: bacau
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 570
Site

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

luna_amara a scris:

ce mi reprosez,,,ca m am lasat luata de val si de sentimente,ca devenisem"dependenta de el"

asa si eu..si ca eram mult prea posesiva si "cu gura prea mare"...oricum nu-mi pare rau am invatat din experientele astea

Offline

 

#22 2007-09-06 21:49:00

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

si eu sunt la prima relatie " pe bune"  .
insa eu il consider si pe prietenul din liceu(clasa a12a mai ales) o parte importanta din viatza mea....n'a fost sex...n'a fost nimic...(n'aveam unde,eu virgina nu eram.o facusem c'o vara inainte o singura data....din prostie..cu cineva) dar o tensiune sexuala era bineinteles....mai faceam prostioare(handjoburi)
il iubeam super mult....adica si acum cand trec pe strada lui oftez....si e la o sosea principala!lol imi rup gatu in masina langa iubi:))
eu credeam ca si el ma iubeste...in fine...simt ca a fost ceva frumos...dar...
sa termin cu offtopicul: eram FOARTE posesiva....mii de mesaje pe zi.....ma luam de el,il controlam,ii mai dadeam cate una dupa ceafa daca facea o gluma despre o ospataritza..sa zicem....Bine ca am inteles asta..si am incetat...desi mai am scapari...nah...shtiti cum e cu lupu care isi schimba parul....
si acum,cand shtiu ca mi'am intalnit jumatatea..si o zic cu mana pe inima si el ar zice'o la fel....tot mai oftez pt acela din liceu...adica nu shtiu...mi'a ramas asha ceva...treaba e ca am suferit ca un caine..dupa ce l'am scos de la calculatorul lui si din fotbalul lui ca atat shtia..si era f timid....l'am mai invatzat eu cum sa se poarte cu fetele..si intr'o relatie..dupa astea cateva luni frumoase......el a gasit o fata la el in cartier..si pac!puf!...in fine...m'am umilit atunci..am mai stat dupa el..cand el statea dupa ea...pana l'a vrut respectiva...cand i'am vazut impreuna va datzi seama...vroiam sa mor pur si simplu...mi se sfasaiase sufletul...si asta chiar inainte de bacalaureat....ouf..ma si mir ca am luat peste 9lol
in fine..scuzati offtopicul...dar am asha o mare nostalgie.....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#23 2007-09-06 23:15:34

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

Din fostele relatii imi reprosez faptul ca am lasat prea mult de la mine si nu era cazul. Am trecut prea mult cu vederea, am iertat de fiecare data, m-am pus pe locul 2 si NU am facut deloc bine. Si ma enervez pe mine de fiecare data cand imi amintesc ca nu am pus punct la momentul oportun.

Offline

 

#24 2007-09-06 23:42:17

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

ca nu am stiut sa lupt pt el, ca m-am lasat dusa de val...


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-09-06 23:52:45

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

eu nu regret mai nimik..doar k am stat cu nishte prosti :-??adik...am stat dupa curu lor smile restu..vine de la sine smile

Offline

 

#26 2007-09-07 00:07:34

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

regret ca nu am reusit sa il fac sa se indragosteasca de mine...ma vedea ca pe o prietena,cu care facea prostii uneori, nu realiza ca tin la el, si mi-era frica sa-i spun...am fost o proasta!

Offline

 

#27 2007-09-07 09:41:09

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

imi reprosez ca sunt putin cam posesiva big_smile

Offline

 

#28 2007-09-07 12:32:28

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

persifona a scris:

Fetele, cum faceti emoticonu asta? Ca mie nu-mi iese sad

Edit: lol
Edit 2: aha, m-am prins tongue

io nush cum  lol
mio iesit big_smile imi cer scuze de offtopic big_smile

Ultima oara a fost editat de dida (2007-09-07 12:32:50)


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#29 2007-09-07 12:48:59

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

ca nu am stiut sa-l apreciez atat cat ar fi trebuit cand eram la inceput si el ar fi facut orice pt mine,si astfel am reusit sa-l indepartez si sa distrug relatia noastra treptat...ca l-am tinut pe jar destul de mult(din punct de vedere sexual),si sunt sigura ca nici asta nu ne-a priit...ca n-am putut sa-l accept asa cum este cu calitatile si defectele lui,desi pretindeam eu ca-l iubesc,abia acum imi dau seama ca n-a fost suficienta iubirea...ca de multe ori nu l-am inteles si n-am putut sa fiu alaturi de el cand poate avea cea mai mare nevoie...ca i-am facut de multe ori scene de gelozie si m-am purtat ca o pustoaica prostuta fara motiv...ca i-am judecat unii dintre prieteni si am incercat sa-l indepartez de ei...si multe altele,dar mai ales faptul ca imi dau seama abia acum cand l-am pierdut cat de fraiera am fost si ca daca nu faceam toate greselile astea,poate inca am fi fost impreuna si ne-am fi iubit ca la inceput...
oricum sunt constienta ca n-o sa-l uit niciodata.mereu o sa ramana in sufletul meu ca prima mea iubire si cred ca mereu o sa simt fluturasi in stomac atunci cand o sa-l vad,daca o sa-l mai vad...imi lipseste foarte mult!

Ultima oara a fost editat de pink_butterfly (2007-09-07 12:50:42)


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#30 2007-09-07 12:49:47

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

imi reprosez doar k nu aveam experinetza de aku si nu imi dadeam seama intr-adevar cum stau lucrurile...in rest nu am absolut nimic sa-mi reprosez


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#31 2007-09-07 13:24:31

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

La fosta relatie imi reprosez ca nu am deschis mai bine ochii, ca m-am increzut in cuvintele lui (si doamne, ce mai mintea, cred ca si pe el se mintea)si ca m-am mintit si eu pe mine ca-l iubesc. De fapt, chiar credeam ca-l iubesc. Acum dupa atata timp si cunoscand dragostea adevarata imi dau seama ca era doar o ambitie a mea. La actuala relatie imi reprosez gelozia si gura prea mare cateodata smile


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#32 2007-09-07 13:48:30

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

imi reprosez increderea copilareasca in faptul ca oamenii sunt buni(nici acum nu am scapat de asta) si faptul ca nu am pus punct decit foarte tirziu...insa astea se refera la prima mea relatie serioasa...greseala de a intinde coarda rabdarii mele pina la limita normalului nu am mai repetat-o de atunci incolo


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#33 2007-09-07 15:04:38

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

ca am fost naiva, ca am avut incredere si ca am iubit prea mult pe cine nu merita.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#34 2007-09-07 23:31:24

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

doctoressa a scris:

imi reprosez increderea copilareasca in faptul ca oamenii sunt buni(nici acum nu am scapat de asta) si faptul ca nu am pus punct decit foarte tirziu...insa astea se refera la prima mea relatie serioasa...greseala de a intinde coarda rabdarii mele pina la limita normalului nu am mai repetat-o de atunci incolo

Cred ca de asta ne facem multi vinovati. Faptul ca nu suntem in stare sa vedem clar ca s-a terminat. Si o lungim din inertie, de teama de singuratate poate sau de dragul zilelor de inceput. Si eu as fi putut scurta cei 6 ani (totalul celor 2 relatii anterioare) la 2-3 cat poate meritau in cele din urma. Dar mi-a fost teama, am fost lasa. Am tinut la prima relatie cu dintii, desi doar asa de fason pana la urma. Pe amaratul in cauza l-am tinut in standby aproape 3 ani (doamne cat m-a iubit, mi se face rusine cand ma gandesc ca nu am simtit niciodata atat de multa dragoste cata imi oferea el). Si ne-am departat si era clar ca nu merge ...

La a doua iarasi am incercat sa tin totul in picioare, chiar daca era clar ca nu el este cel pe care il doresc. Si ne-am despartit pentru ca m-a cerut in casatorie si nu am acceptat. Aveam 22 de ani si imi cerea sa renunt la radio si la faculta (si numai eu stiu cat m-am chinuit anii aia cu ambele). Pentru ca el dorea o "casnica". Of course ca am facut flama big_smile

Pe chestia cu "raceala si nazismul" imi recunosc clar vina. Nu am stiut sa ma exteriorizez, imi pare rau sa o spun, NU i-am iubit. Mi-erau dragi, imi doream sa fie OK, dar nu aveam "butterflies' in stomac. Si a trebuit sa trec prin cele 2 relatii poate pentru a invata sa iubesc si sa pretuiesc la adevarata valoare ingerul de om pe care il am alaturi. La care ma uit si simt ca ma topesc si curg in pantofi, la care ma gandesc si zambesc asa, fara rost. Pentru care am plans 1 luna intreaga, cand a plecat la munca in alta tara (eu care nu plang decat cand este chiar rau de tot). Pana la urma cred ca sunt norocoasa ca am gasit acel om si dragostea aia despre care atat de povesteste si care uneori vine poate o singura data in viata. Acum zau ca am de gand sa ii arat ca il iubesc, sa las fazele de 'ice queen' si sa ma port ca o femeie indragostita. si la 5 ani de cand suntem impreuna .. gheata se topeste tot mai mult si pasiunea creste constant, in loc sa scada big_smile

Regrete am si eu .. imi pare rau de cei pe care i-am facut sa sufere,imi pare rau ca am lasat sa fiu facuta sa sufar. Pana la urma orice sut in fund este un pas inainte... asa ca regretul este prezent, dar mai mare este bucuria ca am ajuns aici wink

Ultima oara a fost editat de dojo (2007-09-07 23:32:32)

Offline

 

#35 2007-09-08 14:43:17

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

eu nam ce sami resposez ca ce am avut inainte a fost o copalarie nu pot sai zic relatie relatie chiar daca a durat ceva timp ...tongue abia acuma miam dat seama ce si cum ii cu treaba asta tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#36 2007-09-08 14:47:41

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

Nimik....absolut nimic.... Nici nu mi-am pus increderea in ei....nici eu nu le-am inselat increderea. Ce simteam asta faceam.....si nu ma prefaceam deloc.


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#37 2007-09-08 15:02:49

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

Regret ca l-am iertat de prea multe ori pe fostul cand el, desi eram inainte de bac, nu se gandea deloc prin ce trec eu. Dar sunt convinsa ca toate au avut rolul lor.


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

#38 2007-09-08 19:36:53

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Ce iti reprosezi in relatiile anterioare?

nimic!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.