homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Iubitii nostri si italia


#1 2007-09-13 23:50:12

delya85
Full member
De la: Tg-Jiu
Inregistrat: 2007-07-27
Mesaje: 512

iubitii nostri si italia

ideea pt acest topic mi-a dat-o AdA_Ad9 si propun sa facem un sondaj:cate dintre noi am avut, avem sau urmeaza sa avem iubitii plecati in italia.al meu a plecat de aproape 2 sapt si a mai fost plecat, in ianuarie face 2 ani de cand lucreaza in italia.va rog sa raspundeti


Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ADOR

Offline

 



#2 2007-09-14 07:27:52

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: iubitii nostri si italia

am avut si eu unu`..da` a  stat 3 luni si degeaba s`a mai intors big_smile


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#3 2007-09-14 08:25:53

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: iubitii nostri si italia

a meu pleaca vine...pleaca vine...dar in spania... nu italia....e rau sad

Offline

 

#4 2007-09-14 11:21:06

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: iubitii nostri si italia

vai feteleor eu as pleca cu el ,m-as duce cu el la munca acolo..ca eu fara dragostea meu nu pot sta.decat s-mi vina factura la tel mare mai bine cu banii ai aimi platesc cazarea acolo:)))


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#5 2007-09-14 13:17:11

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: iubitii nostri si italia

al meu iubit locuieste in italia sad ..si ne vedem in vacante insa cred ca dupa bac am sa plec la el pt ca nu mai rezist sa stau departe de el sad suntem asa de un an si ceva grater


Nothing happens without a reason...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-14 13:36:13

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: iubitii nostri si italia

delya85 ma bucur ca ai deschis topicul asta.al meu miercuri face o luna decand a plecat in italia si va face facultatea acolo.aproape toata familia lui e acolo...e tare greu sa ai o relatie la distanta....


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#7 2007-09-14 13:52:22

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: iubitii nostri si italia

al meu in vara a facut un an de cand tot pleaca vine pleaca vine,iar azi are 2 sapt de cand a plecat....o sa vina de craciun si mi se pare atat de muuuult pana la craciun.........
nu am cum sa plec la el pt ca sunt clasa a 11a si trebuie sa imi termin scoala iar apoi vreau sa fac si facultate.nu stiu daca as avea cum sa fac facultate acolo,ar fi foarte greu,nici nu stiu limba,bani trebuiesc mult mai multi decat ar trebui aici si ai mei nu ar avea posibilitatea sa ma tina acolo.dar nu se stie niciodata mai am 2 ani.poate voi ajunge la facultatea acolo.poate....never say never


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#8 2007-09-14 13:55:19

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: iubitii nostri si italia

oana_ si eu trec a 12 a....si faculatatea tot aici o sa o fac,in tara.nu am cum sa ajung sa o fac acolo,oricat mi-as dorii eu.


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#9 2007-09-14 13:56:39

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: iubitii nostri si italia

pe mine m-a pus pe ganduri foarte mult chestia asta cu facultatea acolo.......nu stiu daca ar fi de acord ai mei....


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#10 2007-09-14 13:58:14

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: iubitii nostri si italia

pai si pe mine m-a pus pe ganduri...dar ai mei e problema....nu ma lasa.mama imi tot zice ca ce fac stau si il astept pe el,ca trebuie sa imi vad de viata mea.nu ne da nici o sansa de a ramane impreuna...


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#11 2007-09-14 14:17:29

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: iubitii nostri si italia

da si mie imi zice la fel.si cu siguranta nu ma va lasa sa fac facultate acolo.....degeaba visez eu neutral


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#12 2007-09-14 14:22:56

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: iubitii nostri si italia

oana dar nu pierzi nimic daca visezi,poate ca tu o sa reusesti.mai sunt 2 ani la tine.ai timp sa le arati parintilor cat de important este iubitul tau pentru tine si daca vede ca relatia continua si dupa atata timp ai sanse.pentru mine distanta nu este un motiv ca sa nu raman alaturi de el si sa il astept,chiar daca ai mei nu sunt de acord cu asta.cat tine de mine,voi mentine relatia,acum spre sa faca si el acelasi lucru.eu zic sa nu te gandesti acum ce va fi peste 2 ani.poate se va rezolva pusspusspuss


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#13 2007-09-14 14:34:15

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: iubitii nostri si italia

al meu se intoarce duminica din italia, dupa 6 saptamani de munca acolo (lucreaza la o firma de soft care are sediul acolo si din cand in cand ii mai trimit). acum imi zicea ca e posibil sa ii trimita in india. ma impusc. sper sa nu fie posibil. nu mai rezist asa la distanta. o iau razna.

Offline

 

#14 2007-09-14 14:48:16

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: iubitii nostri si italia

al meu vrea sa plece si el in italia dar incerc din totae puterile sa nu il las sa plece pt ca stiu ca asa ne am desparti


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#15 2007-09-14 17:42:40

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: iubitii nostri si italia

al meu iubit a plecat acum 6 saptamani in spania...la aflarea vestii am fost foarte suparata si plangacioasa dar acum ma simt mai bn...
se intoace in decembrie ...

Offline

 

#16 2007-09-14 19:13:15

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: iubitii nostri si italia

AdA_Ad9 a scris:

oana dar nu pierzi nimic daca visezi,poate ca tu o sa reusesti.mai sunt 2 ani la tine.ai timp sa le arati parintilor cat de important este iubitul tau pentru tine si daca vede ca relatia continua si dupa atata timp ai sanse.pentru mine distanta nu este un motiv ca sa nu raman alaturi de el si sa il astept,chiar daca ai mei nu sunt de acord cu asta.cat tine de mine,voi mentine relatia,acum spre sa faca si el acelasi lucru.eu zic sa nu te gandesti acum ce va fi peste 2 ani.poate se va rezolva pusspusspuss

noi in vara am facut 3 ani de cand suntem impreuna iar peste 2 ani ar insemna sa avem 5 ani de relatie.fiind singura la parinti ar fi mai greu sa plec acolo chiar si cu studiile.dar mai e.lupt sa am medie mare si poate voi reusi.
si noi amandoi luptam sa mentinem relatia chiar daca e destul de greu.inainte sa plece am discutat serios despre relatia nostra si la un moment dat ne faceam planuri ce vom face dupa ce termin eu facultatea lol
in relatiile de genul asta conteaza foarte mult increderea si puterea de a trece peste momentele de melancolie.eu am multe de genul asta si daca nu ar fi el tare  si sa ma sustina moral totul s-ar duce de rapa.

ada voi cum comunicati.el are net?acum al meu tot inaceraca sa-si bage dar pana in prezent nu a reusit.inainte incarcam saptamanal cu 4 euro si cand ma gandeam ca iar trebuie sa dau banii pe cartele si nu puteam sa strang si eu bani sa imi cumpar ceva ce imi placea ma apucau toti dracii.big_smile

Ultima oara a fost editat de oana_ (2007-09-14 19:19:45)


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#17 2007-09-14 21:41:17

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: iubitii nostri si italia

oana deocamdata vorbim la telefon.trebuie sa isi bage net,dar cred ca va mai dura o luna pana atunci.avem amandoi cartele de cosmote si eu ii pot trimite lui mesaje si sa imi ia din optiune.minutele deocamdata nu le pot folosi deoarece el nu are credit pe cartela lui de cosmote.saptamana asta ii cumpar eu o cartela reincarcabila si sun la relatii cu clientii sa bage ei codul la nr-ul lui ca sa il pot suna si eu.pana acum m-a sunat doar el,si-a luat o cartela de acolo.dar e destul de scump.nu pot sa zic ca am vorbit prea mult in astea 3 sapt jumate decand e plecat.dar curand lucrurile se vor imbunatatii.
ai dreptate legat de incredere,trebuie sa avem foarte multa incredere si putere de a trece peste toate.ma gandesc cu groaza ca duminica facem 2 ani de relatie si nu il voi putea saruta si strange la piept....dar trebuie sa trecem si peste asta.il iubesc tare mult sad


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#18 2007-09-14 23:27:51

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: iubitii nostri si italia

cititnd discutia dintre ada_ad9 si oana_ mi-am dat seama ca ori visez frumos sad ori ca am curaj sa trec peste bariere...am trecut intr-a 12a...pana nu demult aveam planuri sa dau la o facultate aici insa vara asta a schimbat totul...dupa bac vreau sa ma duc la el...nu voi locui cu el de la inceput insa voi fi aproape de el...in cateva luni oricum ma voi muta cu el insa problema e ca el va fi inca la scoala iar eu voi munci...dar vom trece si peste asta:) cat despre facultate...in 2-3 ani maxim voi face si o facultate acolo pt ca nu voi ramane fara facultate, orice ar fi...
ne iubim prea mult si cred ca dragostea asta merita orice sacrificiu:)


Nothing happens without a reason...

Offline

 

#19 2007-09-15 15:17:01

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: iubitii nostri si italia

domino ai dreptate cand zici ca dragostea merita orice sacrificiu.tu poate nu ai problemele care le am eu ca sa ajung acolo sa fac o facultate.eu sprijinul familiei nu il am.curaj am si eu,m-as risca orice ar fi cand e vorba de el,doar ca nu e nimic asa cum mi-as dori eu sa fie.e mai complicat...si stii ca sa ajungi sa faci o facultate acolo iti trebuie multi bani.cum o sa faci rost de ei?muncesti?si crezi ca gasesti ceva care sa te ajute sa iti platesti facultatea si cele necesare?si poti sa pui problema si serviciului.daca nu gasesti nimic si cateva luni stai pe bara?in lunile alea cum te descurci?sa zicem ca te ajuta si el dar tot trebuie sa ai si tu banul tau in buzunar.sunt multe multe lucruri la care trebuie sa te gandesti.


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.