homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Iubitii nostri si italia-3


#39 2007-09-18 21:46:53

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: iubitii nostri si italia

din fericire, noi nu ne certam smile si nu cred ca ne vom desparti...sper sa trecem cu bine peste anul asta, ca dupa va fi mai usor...insa mi se intampla sa mai citesc 'povestile' altora pe forumuri si sa constat ca mai toate relatiile duc la o despartire, si imi apare nesiguranta...dar din fericire trec si peste ea smile


Nothing happens without a reason...

Offline

 



#40 2007-09-18 21:48:16

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: iubitii nostri si italia

da e prima data plecat?prima data cand a plecat iubi meu il sunam numai eu o data pe sapt si cateva mesaje din cand in cand.acum e ok,munceste e pe banii lui.daca e mai nasol cu banii ar trebui sa il intelegi.sau poate nu iti trimite mesaje ca e la munca si nu are cand sa-ti dea.dak vrei putem vb si pe mess


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#41 2007-09-18 21:52:08

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: iubitii nostri si italia

nici noi nu ne certam.da,oana e pt prima oara plecat.da,vreau sa vorbim mai mult pe mess ca aici e aiurea.

Ultima oara a fost editat de AdA_Ad9 (2007-09-18 22:03:22)


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#42 2007-09-18 22:59:13

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: iubitii nostri si italia

si la noi primul an a fost extrem de dificil...cel putin pt mine...era aceeasi situatie cu a ta ada: eu ii dadeam mesaje si nici macar bip ca sa stiu ca le-a primit nu imi dadea grater ...nu mai suportam situatia si am decis sa ne despartim insa dupa cateva zile si-a dat seama de inconstienta lui si el m-a cautat si chiar a facut ceva eforturi ca sa-si faca timp sa se duca la net sa vb in liniste...sper ca si la tine sa fie cu final fericit pt ca nimeni nu merita sa sufere sad


Nothing happens without a reason...

Offline

 

#43 2007-09-27 01:32:01

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: iubitii nostri si italia

al meu iubit pleaca sambata in italia grater(((( e adevarat k pleaca doar pt o luna, dar mie mi se pare asa de muuulltt sad k de 2 ani jumate de cand suntem impreuna ne vedem in fiecare zi aproape si o sa-mi fie cam greu sa ma obisnuiesc fara el. plus k mi-e frica de cum ar putea sa ne afecteze chestia asta relatia. ne intelegem ff bine, ne iubim, am incredere in el, dar parca totusi am asa o teama...
n-am avut pana acum nici o relatie la distanta si de-asta vreau sa va intreb pe voi cum v-a afectat plecarea iubitilor? v-a intarit relatia sau dimpotriva v-a indepartat? poate k vi se pare putin sa fie plecat doar o luna dar mie chiar mi se pare o vesnicie sad


29+

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-09-27 15:16:00

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: iubitii nostri si italia

la noi a fost mai simplu pt ca stiam in ce ne bagam...stiam din start ca va fi o relatie la distanta pt ca el locuieste acolo...
sunt baieti care rezista si baieti care nu rezista...daca te iubeste, si vrea un viitoar alaturi de tine, va rezista o luna departe de tine wink e destul de greu pt amandoi pt ca e o trecere brusca de la intalniri zilnice, la o luna fara intalniri...dar, capul sus si priveste inainte;)


Nothing happens without a reason...

Offline

 

#45 2007-09-27 15:55:44

AdA_Ad9
Hero member
De la: Bucuresti-in mare parte:D
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2193

Re: iubitii nostri si italia

fallingstar,nu este mult o luna.trece imediat!eu zic ca o sa va apropiati mai mult.anul trecut,cand a fost iubitul meu plecat 3 saptamani in italia,tot la fel ziceam si eu,ca mi se pare asa mult si vreau sa iti zic ca m-am jelit ingorzitor de mult si acum cand ma gandesc ce fraiera am fost,pentru ca am stat atata si m-am jelit desi stiam ca se va intoarce,nu va ramane acolo.iar acum cand stiu ca ramane acolo,parca sunt mai puternica.bineinteles,am si eu momente si momente...pe noi ne-a apropiat atunci plecarea lui.ai incredere ca va fi totul bine.o luna trece asa repede.imediat o sa se intoarca!nu te chinui gandindu-te la plecarea lui,gandestete la sosirea lui si ai sa vezi ca asa o sa treaca mai repede timpul.eu te inteleg ca cu toate ca ai incredere in el,ai o teama in adancul sufletului,ti-e teama sa nu va raciti,asa simt si eu,dar iti garantez ca daca va iubiti distanta nu va face decat sa va apropie si mai mult.Curaj!Totul o sa fie bine.puss


Să dărui totul, să sacrifici totul fără speranţă de răsplată;asta inseamnă iubire.Albert Camus

Offline

 

#46 2007-09-27 17:36:02

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: iubitii nostri si italia

nici eu nu am crezut ca o sa rezis fara iubi meu care sincer va spun il vedeam zilnic, cateoata si mai putin de o ora dar era perfect...eram multumita ca il vad
afland vestea ca pleaca a fost pn mn foarte dureros si am zis ca voi ingheta ultimul an la facultate numai sa ma cheme acolo sa stiu ca sunt si ca e langa mn.
am plans foarte mult pn in ziua despartirii. am stat si am analizat situatia si am zis k e pacat totusi sa renunt chiar acum la facul pt a sta 3 luni cu el in alta tara.
in plus soacra-mea mi-a promis k nici nu o sa ii duc lipsa ca o sa vb la telefon sau pe mess...nu prea a fost asa in prima luna dar ma rog...acum vb cam 40 min aproape in fiecare zi.
a trecut 7 sapt de cand e plecat, ne ducem dorul unul celuilalt dar mai sunt 2 luni si o sa treaca rpd timpul. e mai plictisitor pt mn ca am fost cu vacanta asta dar o sa incep cursurile p 1 oct, o sa treaca si pt mn mai repejor timpul.el
p mn aseara ma intreba ce as prefera: sa nu imi zica cand pleaca de acolo si sa vina la facultate sa ma ia sau sa ma anunte cand vine spre casa si am ales sa imi spuna cand vine spre casa....
trebuie sa asteptam nu avem ce face...dragostea invinge totul...distanta...greutati...totul..parerea mea...

Offline

 

#47 2007-09-27 18:06:07

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: iubitii nostri si italia

ms fetelor pt sfaturi puss sunt constienta k 1 luna nu e chiar asa de mult, dar mi-e frica pt k o sa ne fie greu unul fara celalat...dar incerc sa fiu optimista, cum este si el de altfel, si sa-mi gasesc cat mai multe ocupatii cu care sa-mi umplu timpul. numai k majoritatea prietenilor mei pleaca si ei din 1 oct la facultati in alte orase si raman cam singura in perioada asta sad


29+

Offline

 

#48 2007-09-27 18:15:16

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: iubitii nostri si italia

considera-te o norocoasa pt ca vine intr-o luna!!! daca va iubi va va apropia mai mult.aveti incredere unul in altul.bafta wink


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#49 2007-09-27 18:28:18

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: iubitii nostri si italia

fallingstar a scris:

raman cam singura in perioada asta sad

eu de cand ma stiu sunt singura, nu am avut prieteni din cauza tatalui meu...am trecut singura peste greutatile cu scoala, certurile cu alte pers iar acum tot singura trc si peste aceasta mica despartire de iubi meu.
las ca trece repede o luna...gandeste-te la alte pers care isi asteapta prietenii si un an de zile...
daca facea armata atunci ce mai faceai? tongue

Offline

 

#50 2007-09-27 20:39:28

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: iubitii nostri si italia

si eu sunt singura,in sensul ca nu am cu cine sa vorbesc lucrurile foarte personale,ca in rest am colege cu care ma inteleg f bine dar nu pot discuta anumite chestii pt ca nu le-ar intelege.....acum spre exemplu ma simt aiurea rau...in ultima vreme am vorbit f putin....ajunge tarziu,ne dam mesaj cu ce am facut fiecare in ziua respectiva su gata,eu ma culc.simt ca ceva nu e ok dar nu stiu de ce....ce sa fac sa fie bine....sad cand ma simt rau el simte asta si imi zice ca sunt rece,nu vreau sa fiu asta dar nu pot sa fiu altfel.ma intreaba ce am dar problema e ca nici eu nu stiu ce am......simt nevoia sa vorbesc cu el,sa-l am aproape...grater


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#51 2007-09-27 21:25:28

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: iubitii nostri si italia

si eu sunt la fel...de cand a plecat el nu am mai luat legatura cu absolut nimeni. m-am inchis in mn.si a observat si el asta inainte sa ii spun eu.
las k se va intoarce el si o sa fie perfect.
eu abia ast ziua d luni sa imi vad colegele sa mai uit ca e plecat...sa fac ceva sa imi ocup timpu liber sa nu mai stau numai cu gandu la el..oare ce face..cum o fi...o fi cuminte...etc...
si eu simt nevoia sa il am aproape..ar las mey k vin ai nostri iubi sa vezi apoi ce ii sufocam noi...ce ii vom pupaci...gandeste-te k mai e olecuta si vine...

Offline

 

#52 2007-09-27 21:30:41

delya85
Full member
De la: Tg-Jiu
Inregistrat: 2007-07-27
Mesaje: 512

Re: iubitii nostri si italia

e tare greu cand sunt departe de noi.iubitul meu acum lucreaza noaptea si vb numai dimineata cate o ora ca vine obosit si trebuie sa se odihneasca.ne mai dam mesaje,dar e greu.de-abia astept sa incep cursurile ca sa treaca mai repede timpu pana in decembrie,cand plec la el.ne e tare greu asa,dar nu avem ce face.


Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ADOR

Offline

 

#53 2007-09-28 17:39:23

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: iubitii nostri si italia

maine pleaca grater((( incerc sa ma abtin sa nu plang in fata lui dar nu prea reusesc sad


29+

Offline

 

#54 2007-09-28 21:22:36

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: iubitii nostri si italia

uff inca un baiat care pleaca...inca o fata care sufera...
al tau iubit cand vine? :-S

Offline

 

#55 2007-09-28 22:18:41

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: iubitii nostri si italia

al meu vine intr-o luna...nu sta chiar asa de mult din fericire...dar nu suntem obisnuiti cu distanta k ne vedeam pana acuma aproape in fiecare zi de 2 ani jumate...deci e greu neutral


29+

Offline

 

#56 2007-09-28 22:24:29

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: iubitii nostri si italia

urasc distanta din toate puterile mele X(


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#57 2007-09-28 22:26:47

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: iubitii nostri si italia

te cred oana_. abia acuma o sa vad si eu cum e sa fiu la distanta de cea mai importanta persoana din viata mea neutral


29+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.