homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??


#1 2007-09-16 00:55:28

Bubu_andra
New member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 25

Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

...c sa zic...am o relatie cu iubitul meu d un an si o luna...dar pana acum nu am reusit sa ma accepte parintii lui...si e foarte naspa...am trecut prin multe faze super naspa din cauza ca lumea e rea si spune lucruri p care nu sunt adevarate...toata faza e ca la tara,adica unde imi petrec eu vacanta...acolo are si iubitul meu casa si satul e mic...toata lumea se stie...si vorbeste vrute si nevrute...si din cauza asta nu sunt acceptata d ai lui...a ajuns sa ii minta ca nu e cu mine dar pana la urma s-a aflat...nu stiu c sa fac...mi-e frica sa nu fie mai rau...pana acum a fost f rau...help...neutral

Offline

 



#2 2007-09-16 01:02:03

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

si eu m-am confruntat cu o problema asemanatoare  ...dar pana la urma s-a rezolvat ... a vorbit el cu ei si totul merge ff bine.
eu am fost pe punctul de a ma despartii de el dar pana la urma dumnezeu nu a vrut asta si totul e bine acum ba chiar mai bine .
am vazut ca pana la urma o discutie despre aceasta problema trebuie avuta cu ai lui oricat de rau si urat ar fi in momentul ala,noi asa am rezolvat.


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#3 2007-09-16 01:16:40

Bubu_andra
New member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 25

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

... el a vb f mult cu ai lui in timpul asta,..dar ei nu si nu...sad ... am fost si noi p puncutu d a ne despartii dar pana la urma ne-am impacat...e naspa chestia cu parintii sad

Offline

 

#4 2007-09-16 01:24:35

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

asa e..knd se baga parintii nu mai iese nimik bine..stiu si eu pt ka mn ai lui nu au vrut pt ka eu am diabet si la mn ai mei nu l au vrut pt ka e mai "sarac"(exact asa au zis!) si akum uite ka facem 2 luni de kand ne am desp...deki..ai grija....eu am suferit mult si am slabit si m am inbolnavit si mai rau..nu doresc asta nimanui..si plus ka inka il mai iubesc si el..nu pt ka are pe altcineva..asa ka..nsuh


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#5 2007-09-16 09:52:52

amrita
Full member
Inregistrat: 2007-09-16
Mesaje: 342

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

eu cu ai lui nu am avut probleme, insa cu ai mei, am avut multe si grele


You are the sunshine of my life..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-16 10:13:44

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

numa cu timpu daca ii lasi sa te cunoasca si daca o sa vrea sa te cunoasca cum esti tu de fapt o sa te accepte o sa vezi ...


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#7 2007-09-16 10:29:46

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

Bubu_andra a scris:

...c sa zic...am o relatie cu iubitul meu d un an si o luna...dar pana acum nu am reusit sa ma accepte parintii lui...si e foarte naspa...am trecut prin multe faze super naspa din cauza ca lumea e rea si spune lucruri p care nu sunt adevarate...toata faza e ca la tara,adica unde imi petrec eu vacanta...acolo are si iubitul meu casa si satul e mic...toata lumea se stie...si vorbeste vrute si nevrute...si din cauza asta nu sunt acceptata d ai lui...a ajuns sa ii minta ca nu e cu mine dar pana la urma s-a aflat...nu stiu c sa fac...mi-e frica sa nu fie mai rau...pana acum a fost f rau...help...neutral

cel mai bine e sa incerci sa te apropii de ai lui asa cate oleaca,ca ei sa te cunoasc asa cum esti cu adevarart.incearca sa mergi si u la al tau acasa..ia o incetisoru.insa daca  nu merege aste este..ca doar nu traiesti cu ai lui!esti cu eliar el daca te ar iubi sau ar tine la tine,ar trebui sa se impuna in fata a lor sai!


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#8 2007-09-16 11:11:43

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

ely a scris:

asa e..knd se baga parintii nu mai iese nimik bine..stiu si eu pt ka mn ai lui nu au vrut pt ka eu am diabet si la mn ai mei nu l au vrut pt ka e mai "sarac"(exact asa au zis!) si akum uite ka facem 2 luni de kand ne am desp...deki..ai grija....eu am suferit mult si am slabit si m am inbolnavit si mai rau..nu doresc asta nimanui..si plus ka inka il mai iubesc si el..nu pt ka are pe altcineva..asa ka..nsuh

Foarte aiurea situatia...Daca il iubesti si el te iubeste, nu vrei sa incerci sa te impaci cu el? Pana la urma, pe el il alegi si nu pe parintii lui...nu ai fi singura, nici el nu ar fi singurul care are o relatie neacceptata de parinti. Gandeste te la Romeo si Julieta. Numai bine iti doresc si ai grija de tine.


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#9 2007-09-16 14:22:48

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

si eu ma confrunt cu problema asta...tot ce-mi ramane e sa sper ca va fi bine...deocamdata nu ma agit sa zspuna ce vor eu tot ca mine fac ,chiar daca asta inseamna sa-i mint.daca ma despart sa ma despart ca vreau eu.
nu voresc la modul serios despre el,cu ai mey pana n-am ganduri de maritat si se ingroasa gluma.
mai bine vezi-ti de treaba ta cu el,si ce conteaza ce zik...deocamdata sunteti prieteni.

Offline

 

#10 2007-09-16 14:30:06

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

eu am fost norocoasa, ai mei l-au placut din prima, si ai lui m-au placut pe mine... nush ce sa zic, da-le ocazia sa te cunoasca mai bine, nu din ce spun vecinii, daca vad ca il iubesti pe baiatul lor, nu ar avea dc sa se impotriveasca, pt ca momentan sunteti doar prieteni smile

Offline

 

#11 2007-09-16 14:42:31

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

off..fadette...nu am mai vb de 2 luni..aseara la m apelat pe mess...adika am aflat id ul nou  si am aflat ka sta ku alta..de la mn de la fac kiar...si ka o iubeshte si vrea sa aiba ceva serios ku ea..si mi a zis klar ka intre noi daca e altceva...adika daca apare ceva de gen ka inkerk sa fiu oar ku el...imi zike papa de urgenta..eu l al luat ku faze ca sa fim amiki...ce ma fac?grater(


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#12 2007-09-16 14:47:45

andrutza
Vizitator

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

Stai asa....deci sa inteleg ca voi v-ati despartit din cauza parintilor, iar daca da si el te-a iubit dc nu a luptat pt tine si cum poate sa-si faca imediat pe cineva si nici macar sa nu vb in acest timp? eu zic ca totul e vrajeala, daca te iubea cu adevarat lupta pt tine si ramanea alaturi de tine indiferent de ce spuneau parintii lui sau ai tai si incerca sa mai pastreze legatura cu tine in tot acest timp de cand v-ati despartit. Ce sa faci? sa-l uiti si sa-ti vezi de viata ta in continuare dc sa te strofoci pt cineva care nu merita? dupa cum bine ai vazut el si-a gasit pe alta u dc nu incerci sa faci acelasi lucru? nu merita sa suferi sincer...iti zic din proprie experienta.

 

#13 2007-09-16 15:56:35

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

si eu am probleme cu ai mei...adica cu tatal meu...acum 3 ani d zile l-am cunoscut pe ionut..iubi meu...nu ii puteam spune lu tata ca am prieten pt ca el nu accespta sub nici o forma acest lucru...imi spune mereu sa imi vad de treaba mea si sa termin facultatea, iar apoi pot face ce vreau eu...(aceste cuvinte mi le-a spus cand am terminat si liceul)...a venit si acea zi superba din viata mea in care m-am daruit iubitului meu...a fost superb dar nu a durat mult...o luna de la prima mea intamplare...si am ramas insarcinata...atunci parinti iubitului meu au aflat...nu s-au impotrivit chiar mi-au fost alaturi...dar ionut incepuse sa aibe multe absente la scoala iar din acel moment ai lui ne-au interzis sa ne mai vdm o perioada pn isi revine baiatul lor...la un an de zile de cand eram prietena tata a aflat de el si de acel avort...nu i-a convenit idee ca am un prieten si mai ales ca am facut un avort (desi am negat mereu acest lucru)...a cunoscuto pe mama lui si bineinteles ca mi-a interzis sa mai vb cu el...abia ast sa inceapa scoala pt a putea fi libera sa ma intalnesc cu iubi meu...(pt ca din momentul cand tata a aflat ca am prieten mi-a interzis sa mai ies din casa)...vara urmatoare (in cel de-al doilea an de cand vb cu iubi meu) a fost un calvar pt mine pt ca nu am iesit toata vara din casa...ma vedeam cu el doar cand mai plecau ai mei pe undeva...eu m-am apropiat enorm de mult de parinti lui...pot spune ca vad in tatal lui tatal pe care poate il vroiam eu....sunt niste oameni extraordinari...am observat ca le este mila de mine si de baiatul lor ca nu putem fi ata de fericitit precum am vrea noi...din acest motiv l-au chemat acum si pe el in spania pt a strange un ban si pt a ma putea muta la el...
mama in toata povestea asta ma sprijina cat poate si ea...nu are nimic de spus in fata tatalui meu...pt ca ce spune el este sfant....
sper totusi sa rasara si soarele pe strada mea candva si sa pot fi si eu fericita cu baiatul ce il iubesc si ma iubeste...

Offline

 

#14 2007-09-16 21:54:08

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

ely a scris:

off..fadette...nu am mai vb de 2 luni..aseara la m apelat pe mess...adika am aflat id ul nou  si am aflat ka sta ku alta..de la mn de la fac kiar...si ka o iubeshte si vrea sa aiba ceva serios ku ea..si mi a zis klar ka intre noi daca e altceva...adika daca apare ceva de gen ka inkerk sa fiu oar ku el...imi zike papa de urgenta..eu l al luat ku faze ca sa fim amiki...ce ma fac?grater(

nu stiu cum a fost realtia voastra...dar dc a fost o relatia frumoasa, si chiar v-ati iubit mult, ati vorbit, ti-o fost nu numai iubit dar si cel mai bun prieten, la bine si la rau, in fine, intelegi tu la ce ma refer...atunci ar fi posibil sa fie asta o "relatie de sacrificiu" ca sa te uite pe tine.
Tu trebuie sa stii cat de profunda a fost relatia voastra. Daca simti ca el este acela cu care te vezi si peste 10 ani, atunci lupta! Incearca sa vb cu el, sa-i zici ca nu-ti place ca nu mai vb deloc ca tii la el etc, nu trebuie sa-i cazi la picioare, numai sa vb, sa te aiba prezenta in viata lui.
Si dc a fost o relatie in care nu te-ai simtit in largul tau, desi l-ai iubit, ca mai sunt si din astea, atunci...capul sus si move on!


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#15 2007-09-16 22:16:26

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

nu e chiar asa crede-ma ca faza cu parintii e urata...si eu am vrut sa ma despart de el din cauza parintilor.e fff urat sa vii acasa sa te toace zi si noapte: nu mai sta cu ala etc...e ingrozitor sincer.
ce sa fac s plec de acasa???chiar e ff rau cand parintii se baga
inseamna ca si prietenul meu ar fi trebuit sa creada ca nu merit si sa-mi intoarca spatele
oricum vin vremuri grele..presimt..dac voi continua relatia pe termen lung,ata ete sad

Offline

 

#16 2007-09-17 07:27:12

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

parintii nostri sunt super. soacra-mea e mai cool decat mama. n-am avut ghinionul sa dau peste parinti rai...dar imi inchipui prin ce treceti.

Offline

 

#17 2007-09-17 09:50:26

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

nashpa...nu stiu cum isi permit unii parinti sa se bage in halul asta in viata copiilor majori! In fine, copilul a crescut, deciziile importante despre viitorul lui ii apartin, nu? Mi se pare la fel de aiurea parintii care imping propriul copil spre o meserie pe care uraste...sa fie medic sa castige bine, nu conteaza dc la saraca fata ii e rau d la singe si vrea sa faca altceva. (am mai multi colegi din categoria asta)

Ultima oara a fost editat de Fadette (2007-09-17 09:50:41)


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

#18 2007-09-17 09:54:09

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

de ex eu imi dau seama ca fara ei n-as putea face multe,daca mi-ar intoarce spatele
de ex plec cu prietenu consecinta ar fi ca vor aparea probleme din cauza banilor etc(ptr ca acum aman2 suntem la facultate) si nu ne-am mai intelege bine..si va trebui sa ma intoc tot la ei...
nu poti lupta contra morilor de vant asa ca am preferat calea cealalta : nu il prezint si nu vorbesc despre el

Offline

 

#19 2007-09-17 19:31:50

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

pentru fadette si andrutza  dar si restul fetelor care citesc aiki..povestea mea e mai komplikata dar am sa incerc sa vi o pov ka sa vedeti un exemplu klar de minkiuna si parinti kare se baga si strika totul,..deki pe 18 septembrie 2006 am intrat intr un mag de calk sa iau un mik pt calk si sa mi dea un tip de akolo sa mearga akas sa l puna ka nu shtiam nimik pe atunki de kalk..de abia ce mik pusesem net akas..de kam 1 luna..(parinti batrani si invekiti-asta e alta pov).pe de alta parte eu am diabet zaharat insulino dependent din 2005 iulie..deki ku un an inainte de al kun  pe dani..de la firma aia de kalk mi l au dat akas ka depanator de dani..adika cel despre kare e vb..ex ul...si a venit la mn akas..de la prima privire m a shokat ..se uita nush kum..m am indragostit..akas kand sa pleke imi lasa tel si id de mess..vb kam o sapt pe mess..ii zik de diabet si gata...ne si int si ramanem impreuna..ai lui nu erau delok de akord..relatia era una nebuna..numai ku elk..el numai ku mn.el lukra numia la mag de kalk si statea maxim 3 luni...pt ka fura bani si komponente de kalk si il daddeau aia afara...eu il acceptasem asa..mai fura si de pe net...le am spus alor mei si au facut crize...ma rog...maika sa a zis klar ka nu e de akord ku rel noastra ...eu mi am dat la o parte toti pritenii si prietenele pt el..el imi zisese ka treuse printr o rel de 2 ani apropate ku o fata kare akum statea ku vekinul de deasupra lui....sex am facut dupa 6 luni de relatie kand am simtit eu ka is pregatita..asta m a apropriat si mai mult de el...nush daca m a uibit...nush niki akum..el zike ka inka ma iiub...nsuh ce sa zik..e un tip kiuday dubios..nu poti shtii ce e in sufletul lui..are orgoliu mare si umileshte p orikine...eu in komparatie ku el am bani...rekunosk..stau la vila...si ai mei lukreaza bugetari..ai lui faceau bishnita(taika sa) sau nu aveau karte de munca unde lukaur( maika sa) si el nu terminase likeul pt ka nu luase bac ul la mate in 2006 kand si eu si el daduseem bac ul...l a pikat si in vara si in toamna..dar eu nu am shtiu asra...pe 16 iune a fost ziua mea de nashtere...si pe 17 am facut masa akas in familie ku ai mei ..bunikii fratele ku sotia si el...ceva intim.. din sept 2006 pana in iunie 2007 m am luptat ku ai mei ka sa l accepte si ai mei au zis da numai de gura mea..la 3 luni dupa ce ne am kun( ma intork un pik inapoi) m a cerut de logodna si eu dobitoaca am zis da si ne ma si logodit...uitasem de toata lomea..numai pe el il vedem...serios..eram oarba..ma rog..si pe 17 iunie dupa ce am terminat masa eu proaspata soferita l am dus akas ku masina mea si am iesit in oras ku o pr sa dau de baut..faceam 20de ani..seara kand am venit akas el isi taiase venele..luni a doua zi de  dim..pe 18 kand faceam 9 luni...am fost la el akas..facea ka nebunu baga mainile in par..se agita ka o sa l las...ma rog..si asa a fost ..asa rau m a speriat ka l am lasat si am spus akas  totul ..tot ce askunsesem ka sa l accepte...toata loomea spunea despre el ka e smekerash...si in iulie am vb sa ne impakam..sa se duka la mn akas sa vb ku ai mei.eu plekam in tabara si el urma sa vina la mn akas kat eram eu in tabara..si in tabara n am avut semnal..n am putut sa l sun..vin din tabara avea alta gagika..ka kika daca a vazut ka nu l am sunat si n am dat niki un semn de viata din tabara a inteles ka vreau sa l uit..sa rupem tot si si a gasit pe alta..ka aia de fapt sa aflu ka avea pe unu de 4 ani..si k voia sa se desp de ala..ma rog...si dani o ajuta..de ala niki aku nu s a desp alina..ka asa o keama pe aia...si daca se va desp dani trb sa stea ku ea..mi  a zis ka nu poate sa se mai impeke ku mn ka ai lui nu vor..ma rog..pana aku kateva zile kand am aflat i ul tipei...si am vb ku ea..mia  zis ka nu l iub pe dani..dekat il admira si l respecta...intre timp eu am auzit ceva de genu ka el ar fi spus la por noshyti komuni ka eu tre sa fac un avort ceea ce era minkiuna ..l am intrb si nu a rekunoskut delok..ma rog...si fata asta mi a zis ka daca il vreau inapoi pot sa l iau pt ka ea se da la o parte daca si el da semne ka ma iub.azi vb pt prima data dupa 1 luna la tel si ma suna el de pe fix si vb 55 de min despre prosti dar si kestii serioase..ka kika aree alt serv...ma rog...si ka a intrat la fac..si a luat masina si  ka vrea sa l plateasca fetei asteia alina facultatea pt ka ea n are..dar niki el nu are bani.de unde 17 mil> zike ka face rost kinstit de ei..io zik ka fura inka...de pe net...si el imi zise ka si el ma iub si s ar putea sa fim impreuna..asta e pov fetelor...da ti mi sfaturi si puneti intrebari akum...


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.