homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???-39


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

#723 2010-09-24 12:48:39

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

eu cand am inceput marvelon am fost asa de panicata ca ma voi ingrasa, incat am inceput din start sa mananc mai putin. Oricum, nu mi-au facut pofta de mancare, si am si slabit vreo 2-3 kg, dar asta pt ca am inceput sa am grija cu alimentatia. Sanii mi s-au marit doar un pic

Offline

 



#724 2010-09-24 12:58:43

diana_24
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-23
Mesaje: 1714

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

taisha a scris:

eu cand am inceput marvelon am fost asa de panicata ca ma voi ingrasa, incat am inceput din start sa mananc mai putin. Oricum, nu mi-au facut pofta de mancare, si am si slabit vreo 2-3 kg, dar asta pt ca am inceput sa am grija cu alimentatia. Sanii mi s-au marit doar un pic

Pai cam asa si eu..abia mai mananc de groaza sa nu ma ingras iar. De azi trec la alimentatie gen cereale integrale si iaurturi. Sunt patita, acum vreo 2 ani am luat Karissa timp de vreo 2 luni jumate, iar pe langa faptul ca-mi era rau de la ele am si luat in greutate in tot acel timp vreo 5 kg. Ma trezeam noaptea ca-mi era foame si ma durea stomacul daca nu mancam ceva..

Multumesc heimdall pt lista utila de ceaiuri  smile

Offline

 

#725 2010-09-24 13:00:36

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

si eu ma trezesc de ceva timp cu dureri de stimac pe la 7 dim...desi seara pe al 10 manac destul de bine....si pot sa zic ca m-am cam ingrasat in ultimele 6 luni...iau cam de 2 ani jumate...


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#726 2010-09-24 13:02:22

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

oana, ma gandesc ca daca era de la ele efectul asta se manifesta de la inceput, nu dupa un an si ceva
eu zic sa mergi la medic si sa vezi care e de fapt cauza durerilor de stomac

Offline

 

#727 2011-02-18 14:00:24

cristinaelena
New member
Inregistrat: 2010-11-22
Mesaje: 23

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

buna.sunt noua pe aici.vreau sa spun ca abia mi-am inceput viata sexuala si as vrea sa incep sa iau si eu anticonceptionale?am 1.65,in jur de 58 de kg..la menstra am dureri cat de cat suportabile..ce anticonceptionale mi-ati putea recomanda?pentru ca nu vreau sa ma ingras...la plannging cam ce intrabari iti sunt puse pentru a afla tipul de anticonc potrivit?astept raspuns cu nerabdare de la voi

Offline

 

 Publicitate


loading...

#728 2011-02-18 17:46:37

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

cristinaelena pe forum nu se recomanda anticonceptionale.
mergi la un medic de planning, te va intreba despre ciclul tau, despre bolile din familie etc.

Offline

 

#729 2011-02-18 19:10:04

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

cristinaelena a scris:

buna.sunt noua pe aici.vreau sa spun ca abia mi-am inceput viata sexuala si as vrea sa incep sa iau si eu anticonceptionale?am 1.65,in jur de 58 de kg..la menstra am dureri cat de cat suportabile..ce anticonceptionale mi-ati putea recomanda?pentru ca nu vreau sa ma ingras...la plannging cam ce intrabari iti sunt puse pentru a afla tipul de anticonc potrivit?astept raspuns cu nerabdare de la voi

alea pe care ti le recomanda medicul fie el ginecolog, fie medic de planning

Offline

 

#730 2011-06-14 23:04:49

catacris24
New member
Inregistrat: 2010-07-27
Mesaje: 7

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

Cam aceeasi intrebare as avea si eu,daca intradevar anticonceptionalele ingrasa,desi eu nu prea as crede asta pt ca iau de aprox 3 ani antic. ,si tin sa precizez ca aveam 47 de kg care s-au mentinut in acesti 3 ani,doar acum de cand nu mai am serv am urcat putin in greutate adica am ajuns la 50 de kg(deci lipsa activitate) ,precizez ca am luat novynette,iar acum cum nu mai sunt pe piata am inceput mercilon dar am inteles ca au aceeasi concentratie de hormoni deci nu ar trebui sa fie probleme,dar totusi ma gandesc pe viitor sa nu ma ingras de la ele,pofta de mancare am ca si inainte sa incep sa iau pilulele deci cred ca de vina sunt anticonceptionalele nepotrivite prescrise de medici pentru cele care au luat in greutate.

Offline

 

#731 2011-06-15 12:06:43

stardust
New member
Inregistrat: 2010-09-03
Mesaje: 53

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

Cand luam tri-regol nu m-am ingrasat deloc si nici nu aveam pofta de mancare mai mare, de cand am inceput sa iau karissa insa, desi se zice ca au mai putini hormoni, primele luni aveam o pofta de mancare total neobisnuita rotfl2 eu de fel nu sunt mancacioasa deloc dar acum nu ma recunosteam rotfl am avut noroc ca am reusit sa ma abtin altfel acum eram balena lol deci de ingrasat nu m-am ingrasat, dar am avut grija la aspectul asta. In schimb, tot de cand iau karissa fac celulita, eu nu aveam niciodata asa ceva pana acum si in mod sigur e de la ele sad. Dar ma infasor cu tzipla incontinuu, folosesc supliform muuult rotfl si sport. Damn, ce greu e sa fii femeie rotfl

Offline

 

#732 2011-06-15 12:07:42

daenarys
Vizitator

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

si eu d ela karissa m-am procopsit cu celulita si nu averam inainte de ac smile

 

#733 2011-06-15 21:34:44

florry82
Membru
Inregistrat: 2011-06-14
Mesaje: 4

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

Eu am luat inainte mercilon iar de cativa ani (4-5) iau Yasmine. Nu m-am ingrasat deloc... Cand am intrat in cabinetul doctorului mai era o fata care a intrebat inaintea mea daca anitconceptionale ingrasa iar doctorul a fost foarte clar (este un doctor ginecolog destul de cunoscut) ca nu ingrasa pentru ca nu fac pofta de mancare.

Offline

 

#734 2011-06-16 11:00:01

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

nu, nu, deloc lol

Offline

 

#735 2011-06-16 12:26:02

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

eu iau novynette de 7 luni si nu am probleme cu greutatea, ba din contra am slabit vreo cateva kilograme, dar nu stiu de la ce poate fi (AC sau altceva), clar e ca mananc de toate si nu se pune pe mine.
smile
acum depinde de organism si metabolism spun eu.


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » cine, cat, si daca s-a ingrasat cineva de la anticonceptionale???

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.