homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina nedorita!-3


#39 2011-11-05 23:42:37

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Sarcina nedorita!

kathrynn a scris:

Increderea nu e metoda anticonceptionala.
Ai incredere in el ca ce?
Ca isi controleaza spermatozoizii cu puterea mintii sa nu iasa inainte sa se retraga el?

Zau ca nu inteleg sexul asta "pe incredere" ...

Foarte bine punctat ! Incredere ca ce ?
Chestia cu controlul perfect cred ca o detin ffffff putini barbati. Asta, daca intr adevar exista, nu stiu... Dar mai sunt si factorii care nu tin de vointa si autocontrol..

Sa va povestesc cum am ramas eu insarcinata ? lol

Offline

 

#40 2011-11-06 01:38:34

kiki_oana
Full member
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 522

Re: Sarcina nedorita!

da big_smile

Offline

 

#41 2011-11-06 10:48:39

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Sarcina nedorita!

Da


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#42 2011-11-06 11:39:54

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Sarcina nedorita!

"punem prezervativ. Nu inca. Ba punem. Nu inca, o bag numai putin, nu se intampla nimic. Ok..... Aaaaa...oopps ! " lol
Am exagerat un pic de dragu umorului.
Ideea e ca nu ne am protejat, am mers pe incredere. Dar la noi era alta situatia. Eram casatoriti, ne doream copii, desi nu atat de repede.( Acum daca ma gandesc, a fost foarte bine ca s a intamplat. Avem o fetita absolut superba. )

lol morala: nu faceti ca noi, daca nu vreti copii, nu va bazati pe incredere sau noroc !!! Protejati va de fiecare data !

Offline

 

#43 2011-11-17 17:19:51

Bnd23
Membru
Inregistrat: 2011-11-17
Mesaje: 3

Re: Sarcina nedorita!

am si eu o "problema" si sunt destul de speriata .. acum 5 zile am avut un contact sexual cu prietenul meu , primele minute neprotejat..dupa care cu prezervativ pana la final. Ce ma framanta pe mine este faptul ca mi-am calculat perioada fertila pe net, si eram chiar in prima zi cand s-a intamplat contactul...mi.e teama de lichidul pre-ejaculator..mentionez ca inca sunt minora, devin majora cam peste 3 luni..va rog ajutati-ma sad

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2011-11-17 17:23:28

Bun_Bun
Full member
De la: House of pain
Inregistrat: 2007-01-06
Mesaje: 545

Re: Sarcina nedorita!

Inainte ati avut un alt contact sau asta era primul? In lichidul preejaculator sunt spermatozoizi numai daca el a ejaculat inainte si  dupa nu a urinat& s-a spalat.


Failure teaches Success!

Offline

 

#45 2011-11-17 17:28:44

Bnd23
Membru
Inregistrat: 2011-11-17
Mesaje: 3

Re: Sarcina nedorita!

avusesem dimineata in care facusem numai cu prezervativ de la inceput...si apoi seara pe la ora 9..si se spalase, urinase, tot ..

Offline

 

#46 2011-11-17 19:01:46

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sarcina nedorita!

Bnd, perioada fertila se calculeaza numai daca ai ciclu regulat. adica sa vina aproximativ la acelasi nr. de zile, nu acceasi data, ci acelsi nr. de zile. de exemplu al meu fara pastile, tine de obicei (calculat de doctoressa) 33 de zile. daca e neregulat, nu prea ai cum sa stii cand e perioada fertila. au trecut 5 zile nu poti decat sa astepti menstra, dar fara stres ca-ti faci mai rau si poate intarzia de la stres. stai calma acum nu ai ce sa faci. si nu ramai chiar asa usor insarcinata, asta nu insemana ca mai ai voie vreodata sa faci greseala asta. poti incerca alta metoda daca nu vrei prezervativ si ai o relatie stabila si bazata pe incredere, dupa ce va faceti analizele. eu sincer m-am protejat o vreme dublu adica si pastile si prezervativ, si acum daca m-as culca cu cineva tinand cont de faptul ca sunt singura as folosi prezervativ desi iau pastile. la 3 saptamani de la contact fa un test de sarcina, ca sa fii sigura, mai ales daca-ti vina cu o saptamana mai devreme sau daca nu e normala menstra.

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-11-17 19:03:23)

Offline

 

#47 2011-11-17 19:12:41

Bnd23
Membru
Inregistrat: 2011-11-17
Mesaje: 3

Re: Sarcina nedorita!

am un ciclu regulat..la 28 de zile..nu mi vine la aceeasi data dar cam la acelasi interval, in noiembrie mi-a venit pe 1..acum trebuie sa astept..am inteles ca lichidul pre-ejaculator nu contine spermatozoizi in numar atat de multi, mai ales daca nu a mai ejaculat inainte. Sper sa nu fie nimic. Si da, am o relatie stabila si momentan folosim prezervativul...dar dupa ce fac 18 ani vreau sa iau,cu prescriptia medicului, pastilute. Sper sa nu fie nimic rau..si sa nu se intample nimic. cesafac

Offline

 

#48 2012-09-18 03:57:33

tamara765
Membru
Inregistrat: 2012-09-18
Mesaje: 1

Re: Sarcina nedorita!

acum o luna am avut o experienta sexuala si putin din lichidul seminal a ajuns in apropiere de vagin?nu sunt sigura de cata cantitate de lichid seminal e de ajuns pt a ramane insarcinata dar stiu ca e posibil. mentionez ca sunt eram virgina si imediat dupa acea experienta, cam la doua zile mi-a venit ciclu..toata luna n-am avut niciun simptom dar am fost foarte stresata?apoi cand mi-a venit luna asta ciclul la timp mi-a trecut stresul?numai bine ca in prima zi dupa ciclu am avut din nou o experienta sexuala in care s-a intamplat aceelasi lucru: lichid seminal doar foarte putin a ajuns la intrare in vagin. peste vreo 3 zile au inceput durerile la abdomenul inferior?greatza si vreo 3 zile n-am mancat mai nimic?doar intr-o noapte m-au durut sanii dar foarte putin?am si vomat si avut diaree cam 3 zile.acum mi-am mai revenit dar durerea la abdomenul inferior persista dar vag?o simt mai mult ca pe o raceala la nivelul ovarelor?pe langa asta cand incerc sa dorm apar durerile de san?mai precis la sfarcuri.Acum,sunt foarte stresata tot timpul si ma intreb daca nu mi-am indus singura simptomele.Am umblat desculta pe gresie am si stat mult pe scara rece deci as putea spune ca durerile de burta se datoreaza unei raceli la ovare?dar ce sa mai cred de durerea la sani? nu sunt dese poate o data la 4 zile?se poate sa fie tot de la raceala la ovare? ma voi duce oricum la doctor dar pana atunci nu mai auport sa stau cu depresii.

Ultima oara a fost editat de tamara765 (2012-09-18 04:07:53)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.