homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Un sfat....-2


#20 2014-08-23 13:59:39

nuconteaza
New member
Inregistrat: 2014-08-18
Mesaje: 6

Re: Un sfat....

Am luat decizia de a face avort si nu mi-a fost usor, mai ales dupa si-a dat seama cam toata lumea ce se intampla cu mine. Mama mea a inceput sa suspecteze asta, nu stiu cum si luni vrea sa ma duca la doctor la un consult sa ii cofirme banuielile.
Intrebarea mea este: isi poate da seama doctorul ca am facut asta recent? Eu ma gandesc ca se poate ...

Offline

 



#21 2014-08-24 01:14:45

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Un sfat....

daca esti la facultate, esti majora. atunci de ce te mai duce mamica de manuta la doctor? impune-te, apara-ti dreptul la intimitate!

luis, sunt curioasa cum ai calculat tu procentul acela lol.

Offline

 

#22 2014-08-24 15:19:36

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Un sfat....

eu nu inteleg: ai facut deja avort sau nu? daca deja ai facut si intrebi daca doctorul isi poate da seama de avort, nu cred ca isi da seama ... eu cel putin asa stiu ... daca inca esti insarcinata, sigur ca isi va da seama de sarcina ...


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#23 2014-08-24 15:20:54

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Un sfat....

da, isi poate da seama ca ai facut avort dar, cum zic si fetele, ar trebui sa existe confidentialitate intre medic si pacient, mai ales la varsta ta nu e normal sa intre mama cu tine in cabinet si medicul sa-i dea raportul

Offline

 

#24 2014-08-24 15:27:08

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Un sfat....

heimdall a scris:

da, isi poate da seama ca ai facut avort dar, cum zic si fetele, ar trebui sa existe confidentialitate intre medic si pacient, mai ales la varsta ta nu e normal sa intre mama cu tine in cabinet si medicul sa-i dea raportul

pai eu am o prietena care a facut asta si medicul gineco la care s-a dus cam la 3 sapt de la interventie nu isi daduse seama ... e drept ca ea facuse avort medicamentos ..


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2014-08-24 15:34:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Un sfat....

eu stiu ca se poate, acum ca or fi si medici mai nepriceputi e altceva
oricum ideea e ca e absurd ca la 23 de ani mama sa considere ca are vreun drept asupra organelor tale de reproducere
sunt curioasa, chiar exista medici in tara asta care sa se preteze la asa ceva ? sa dea unei persoane din familie detalii despre pacient fara acordul acestuia ?? si sa consulte cu martori impotriva vointei pacientului ?

Offline

 

#26 2014-08-24 16:04:47

nuconteaza
New member
Inregistrat: 2014-08-18
Mesaje: 6

Re: Un sfat....

Da, am facut avort si culmea e ca doctorul la care ma va duce este o prietena de a ei si nu cred ca ar minti cineva pentru mine doar ca sa imi fie mie bine. Am incercat sa ma impotrivesc si asta i-a trezit si mai tare banuielile...

Offline

 

#27 2014-08-24 16:44:00

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Un sfat....

nuconteaza a scris:

Da, am facut avort si culmea e ca doctorul la care ma va duce este o prietena de a ei si nu cred ca ar minti cineva pentru mine doar ca sa imi fie mie bine. Am incercat sa ma impotrivesc si asta i-a trezit si mai tare banuielile...

nici nu tb sa minta: pur si simplu ii spune ca rezultatele consultatiei sunt confidentiale! asa cum ar trebui sa fie. Ma gandesc la ceva: tu studiezi in orasul tau sau in alt oras? nu poti sa zici ca a intervenit ceva la facultate si sa pleci la camin? mi se pare absurd sa te duca cu forta la ginecolog...cel mai probabil ii va spune daca isi da seama ... nasoala situatie sad

am gasit un raspuns de-al doamnei doctor dar e drept ca intrebarea era despre un avort facut cu mai mult timp in urma
http://forum.anticonceptionale.ro/t1368 … avort.html

uite ceva mai clar http://forum.anticonceptionale.ro/t6925-2-.html

deci tb sa mai tagi de timp!

Ultima oara a fost editat de ciresica_oky_doky (2014-08-24 16:51:23)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#28 2014-08-24 21:52:59

nuconteaza
New member
Inregistrat: 2014-08-18
Mesaje: 6

Re: Un sfat....

Multumesc mult pentru ajutor.  Stiu chestia cu confidentialitatea, dar ma indoiesc ca nu ii va spune mamei mele, mai ales ca se cunosc de mult timp. Facultatea o am in acelasi oras si teoretic nu vad ce as putea sa inventez ca a aparut. Prietenul meu zice sa ii spunem impreuna ca am fost decat sa asteptam sa se complice lucrurile, pentru ca doctora mai mult ca sigur isi va da seama de ce mi s-a intamplat (ranile inca imi sangereaza).

Offline

 

#29 2014-08-24 23:54:04

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Un sfat....

Dar tu de ce ai acceptat ideea ei?
Eu as fi luat o tate de cand am vaz ca deschidea subiectul. Lasa ma, femeie, in pace...cum sa fiu gravida? Mi e rau ca mi a venit cm si gata.
Si maine daca insista poti sa incerci sa ii spui acelasi luctu. Hai mai, eu choar am crezut ca glumesti.
..inceteaza cu ideile astea ca nu merg nicaieri. Sa merg la doc ca sa ce? Sa vada ca sunt pe stop? Du te tu daca ai chef de consulturi. Si as mai pleca si trantind usa... si as tine o pur si simplu cu placa asta.
Daca te va duce la doc si ele s cinostinte probabil va afla adevarul. Dar si daca il afla....care e problema ei? E corpul tau si tu decizi daca faci un copil sau nu. Nu inteleg de ce panica asta...probabil te a vazut de la inceput tematoare si evaziva si de asta te suspecteaza...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#30 2014-08-25 17:19:18

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Un sfat....

nuconteaza, felicitari!!!! ai luat decizia cea mai buna...cat despre mame, habar n-am de ce te pui la mintea ei ( rotfl )....probabil ai mult mai putini ani decat ai zis, dar <<nuconteaza>> rotfl2)

anca90, calculul este stiintific, dar acum procentul a urcat la 75,1% rotfl2
20% n-au facut niciodata avort sau nu stiu ce este, iar 4,9 % sunt virgine
rotfl2


fucking perfect...

Offline

 

#31 2014-08-28 22:16:49

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: Un sfat....

luisjota a scris:

nuconteaza, felicitari!!!! ai luat decizia cea mai buna...cat despre mame, habar n-am de ce te pui la mintea ei ( rotfl )....probabil ai mult mai putini ani decat ai zis, dar <<nuconteaza>> rotfl2)

anca90, calculul este stiintific, dar acum procentul a urcat la 75,1% rotfl2
20% n-au facut niciodata avort sau nu stiu ce este, iar 4,9 % sunt virgine
rotfl2

daca ...calculezi in marime absoluta,poate cesafac

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.