homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

YASMIN PRO SAU CONTRA-105


#1977 2008-02-24 22:28:48

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

kandle...nu din cauza pilulelor au iesit analizele anormale...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#1978 2008-02-24 22:52:22

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

crys.tin sa te contrazic sub contraceptive analizele hormonale ies modificate .inainte de astfel de analize contraceptivele trebuiesc intrerupte cu o luna inainte cel putin .eu tind sa cred ca din cauza asta au aparut modificari.sunt curioasa sa vad ce zice si doctoressa.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1979 2008-02-24 22:56:11

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

sorry ca n am citit atent...dar le a facut cand mai lua inca pilule? sunt analize hormonale care se pot face si daca iei anticonceptionale...iar medicul eu ar fi trebuit sa stie mai bine...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#1980 2008-02-25 09:06:54

baby_blue
New member
Inregistrat: 2008-02-06
Mesaje: 6

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

eu am o prietena care s-a ingrasat 30 de kg de la yasmin.....ce parere aveti?

Offline

 

#1981 2008-02-25 09:09:01

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

ca trebuia sa merga la doctor cand a vazut ca se ingrasa atat de mult si sa le schimbe


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1982 2008-02-25 12:31:58

Luyzane
New member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 16

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

am o problema...sunt in a doua luna de admin yasmin, mai exact in a doua saptamana si ma dor sanii, simt o presiune si in jurul sfarcurilor iar saptamana trecuta m-a durut si  spatele ........vreau sa stiu ce se intampla  si daca se mai confrunta cu aceleasi prob si alte fete .......va multumesc anticipat

Offline

 

#1983 2008-02-25 12:33:18

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

durerile de sanii sunt perfect normal...cel mai probabil iti cresc smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#1984 2008-02-25 12:33:57

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

e normal sa te doara sanii cresc din pricina contraceptivelor.durerile de spate nu cred ca se datoreaza pilulei


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1985 2008-02-25 19:40:56

kandle
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-16
Mesaje: 31

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

Mai am o intrebare...poate doua...care cred ca totusi se repeta dar, nu am mai citit chiar tot forumul Yasmin! Imi cer scuze...(Am ajuns pe la pag 20)
Am terminat primul meu blister Yasmin aseara, dar pot spune ca de aseara spottingul este cam abundent. Este posibil sa vina menstruatia in ziua in care se termina blisterul? Am si simptomele specifice... Totusi mi se pare ca e prea repede. Stiu ca menstruatia poate veni in oricare cele 7 zile de pauza dar... parca prea repede. smile
Este normal spotting 17-18 zile din 21 pastile? E chiar neplacut...Azi este prima zi de pauza.
Ar trebui consumate anumite alimente care sa echilibreze "eliminarea" spottingului?

Baby_blue, totusi 30 kg nu sunt 3 kg. Dupa 5-6-7 kg in plus ar fi trebuit sa mearga la medic...Afisele din statiile de metrou mi se par foarte bune : "Anticonceptionalele nu ingrasa, mancarea da! " Eu am inceput sa am incredere chiar si dupa o luna in anticonceptionale, cred ca te poti ingrasa cu sau fara anticonceptionale datorita altor probleme care nu le descoperi la timp si care se dezvolta in corpul nostru.

Offline

 

#1986 2008-02-25 19:52:40

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

poate sa tina spottingul toata perioada de acomodare a corpului cu pastilele,deci maxim 3luni....sper sa ai noroc sa tina doar prima folie.
Menstra poate veni oricand in pauza.
nu poti manca anumite alimente pt a evita spottingul.. wink


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#1987 2008-02-25 21:30:16

copacel_patratel
New member
De la: Satu Mare
Inregistrat: 2008-02-22
Mesaje: 9

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

Help! Sunt ingrijorata. Mi-a venit ieri menstruatia si am inceput folia de Yasmin, insa azi nu am mai avut nicio sangerare. Este normal? Mentionez ca nu am mai luat anticonceptionale pana acum. Sper sa imi puteti oferi un raspuns...


"Vorbind in fata multimii despre ideile si visurile tale,risti sa te pierzi.Iubind,risti sa nu fii iubit la randul tau. Traind,risti sa mori.Sperand, risti sa disperi.Incercand macar, risti sa dai gres.Dar daca nu risti nimic, nu faci nimic, nu ai nimic->nu esti nimic" Rudyard Kipling

Offline

 

#1988 2008-02-25 23:49:43

iulish
Full member
Inregistrat: 2008-02-25
Mesaje: 113

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

BUNA! SUNT NOUA PE ACEST SITE SI TIN SA VA SPUN CA E IMBUCURATOR SA VAD CA EXISTA PERSOANE RECEPTIVE LA PROBLEMELE ALTORA SI CARE VOR SA-SI IMPARTA EXPERIENTELE..PLACUTE SAU NEPLACUTE...EI, BINE..SA VA SPUN SI EU POVESTEA MEA ATUNCI...acum doi ani (am 22 in prezent) am luat Diane 35 pentru tratament antiacneic; in prima luna a fost totul ok, nu mai aveam tenul gras, dar cand am inceput a doua folie am inceput sa am greturi si dupa 3 zile am renuntat la ele pt ca nu puteam sa mananc nimic...acum am fost la primul meu control ginecologic unde mi s-a recomandat Yasmin, dar ceea ce ma nedumireste pe mine este ca anticonceptionalele mi-au fost prescrise inainte sa aflu rezultatul analizelor (secretiei si papanicolau)...Sa mai mentinez ca era si o clinica particulara destul de scumpa, de altfel...So, astept cu nerabdare sa vad cum o sa reactionez la ele...Daca imi poate raspunde si mie cineva...sunt un pic nelamurita cu prescrierea asta....SAptamana aceasta o sa aflu si rezultatele..smile


Relax, take it eeeaasyyy!

Offline

 

#1989 2008-02-26 00:19:44

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

nu e nevoie de analize in prescrierea pilulelor...o anamneza e de ajuns...analize iti vei face mai incolo...la 6 luni de la administrarea lor...la 1 an apoi...si nu de secretie sau pap ci de coagulare si ficat...dar iti va spune medicul tau mai multe...si bine ai venit printre noi smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#1990 2008-02-26 10:30:03

aly-elena
New member
Inregistrat: 2008-02-26
Mesaje: 7

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

sunt noua pe acest site si folosesc pt prima data anticonceptionale.am fost la ginecolog si mi-a prescris yasmin.pana acum nu am avut reactii adverse severe ci doar o scurta durere de cap dupa prima pastila.am si eu o nelamurire si as dori un rasp de la cineva cu experienta.dupa primele 3 pastile am avut contact sexual si a ejaculat in mine,eram la ciclu atunci,exista risc de sarcina in cazul acesta?numai dupa primele 7 zile au efect aceste anticonceptionale?au trecut 6 zile si tot continua sangerarile menstruale,este posibil sa fie de la aceste pilule?

Offline

 

#1991 2008-02-26 10:31:58

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

se poate sa fie spotting.daca ai luat pilula din prima zi de ciclu erai protejata de atunci.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1992 2008-02-26 10:33:33

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

1. daca le-ai luat din prima zi de menstruatie, ai fost protejata de la prima pastila. daca nu.... nu. dar din cate spui tu, in a 3a zi erai inca la menstra, deci inteleg ca le-ai luat din prima zi. inteleg bine? big_smile
2. daca e vorba de o sangerare mica in raport cu cantitatea ta normala de menstra, se numeste spotting si e normal sa apara in primele 3 luni de pastilute.


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#1993 2008-02-26 10:38:56

aly-elena
New member
Inregistrat: 2008-02-26
Mesaje: 7

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

da le-am luat din prima zi de menstruatie.dureaza mult in fiecare luna perioada asta de spotting?multumesc pt raspunsuri

Offline

 

#1994 2008-02-26 10:40:37

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

spottingul apare in mod normal in primele 3 luni d administrare a ac.daca apare ami tarziu trebuiesc schimbate


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1995 2008-02-26 10:44:24

aly-elena
New member
Inregistrat: 2008-02-26
Mesaje: 7

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

am vazut ca exista pe acest site o persoana care are multa experienta in metode contraceptive,doctoressa park,as dori sa stiu unde isi desfasoara activitatea de plainning pt k m-ar interesa si pe mine

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.