homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

YASMIN PRO SAU CONTRA-58


#1084 2007-09-02 13:04:49

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

onutza pt. ca nu le-ai inceput cand trebuie scade efectul contraceptiv asta poate sa se intample deci protectie suplimentara 7 zile.

alex_a vb. de 6 folii luate fara pauza aia de 7 zile intre ele ? sau de 6 folii luate normal daca te referi la ultimul caz nu sunt probleme sunt si femei care iau ac. 10 ani fara pauza si sunt bine sanatoase smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#1085 2007-09-02 13:39:47

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

doctorita ginecolog la care merg mi-a zis ca nu am alta solutie decat sa renunt acum si sa incep folia in prima zi a urmatoarei menstruatii. mi-ar fi convenit sa le iau de azi pt ca nu pot folosi prez si in urmatoarele 10 zile nici nu ar fi fost cazul sa-l folosesc. nici nu stiu ce sa fac...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1086 2007-09-02 13:41:50

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

daca incepi din prima zi de menstra esti protejata de atunci .daca le incepi cum am zis mai sus trebuie 7 zile de caciulita.sa inteleg din postul tau ca in urmatoarele 10 zile nu o sa ai relatii sexuale ?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1087 2007-09-02 13:48:38

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

da, n-o sa am relatii sexuale, asta e sigur. si n-am voie cu prezervativ pt ca am tratat o rana pe uter multe luni si de care abia am reusit sa scap. de asta as prefera sa nu astept pana la urmatoarea menstruatie, care o sa fie abia pe 21 (daca vine la fel cum venea si pana acum), pt ca nu mai garantez ca incepand cu data de 13 nu am contact absolut deloc. ce ma sfatuiesti sa fac?


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1088 2007-09-02 13:54:00

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

daca le incepi de astazi pana pe 13 esti protejata de mult .tu sa ai grija ca 7 zile numarand de azi sa nu faci sex.smile dupa ce trec astea 7 zile ai liber big_smile.

am o mica curiozitaet doctorul ti-a recomandat ca e mai bine fara prezervativ? stii cumva daca de la caciulite suntem mai predispuse la rani ?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1089 2007-09-02 14:06:08

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

mie doctorul mi-a zis sa nu folosesc prezervativ , nici alte chestii gen lubrifiant, sa iau doar pastila pt protectie. nu mi-a zis ca de la prezervativ ar putea aparea vreo rana, eu sigur nu de la el am facut-o, dar am citit candva ca ar putea aparea rana daca nu e folosit cum trebuie. acum nu stiu ce sa-ti spun. tu de unde stii de faza cu pilulele, ca as putea lua chiar daca a trecut a 8-a zi?e sigur smile?stiu ca pun multe intrebari, imi cer scuze...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1090 2007-09-02 14:10:55

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

de la doctora mea de plannig care e si moderator pe forumul asta ,din alte articole legate de ac. etc.poti sa le iei desi a trecut a8a zi dar cu protectie 7 zile .asa cum am scris mai sus.daca nu eram sigura de ce iti zic eu nu mai iti raspundeam.acum tu faci cum vrei desi cel mai simplu si bine pt. tine din cate imi dau eu seama pt. tine e asa cum ti-am zis eu smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1091 2007-09-02 14:18:45

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

da, ai f mare dreptate. nu te supara ca am pus la indoiala ce mi-ai zis. nu mi s-a intamplat niciodata sa uit, nici macar sa intarzii sa iau pilula, si acum m-am cam panicat cand mi-am amintit azi noapte ca de 4 zile trebuia sa iau pilule. o sa incep sa le iau de azi. iti multumesc pt ajutor


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1092 2007-09-02 14:32:11

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

nu m-am suparat.cu placere puss


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1093 2007-09-03 11:00:52

alex_a
Membru
Inregistrat: 2007-09-02
Mesaje: 2

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

ma refeream la 6 folii luate fara pauza de 7 zile...oricum azi trebuie sa vb iarasi cu doctorul care mi-a zis asta si sa vedem ce zice...

Offline

 

#1094 2007-09-03 11:40:16

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

alex_a, mie solutia potrivita mi se pare inlocuirea contraceptivelor....nu mi se pare de loc in regula ce povestesti. Fireste, e nevoie de mai multe informatii insa e clar, singerezi pe pastile daca le iei normal si ai hemoragie mult prea mare in pauza. NU e in regula....trebuie gasite altele!

kitty_024, daca vrei sa faci si examen de secretie si test Babes Papanicolau va trebui sa nu ai contact sexual si sa nu te speli in vagin cu minim 24 ore inainte de vizita la ginecolog...sincer, nu stiu cu citi bani trebuie sa mergi pentru ca nu stiu ce tarife practica medicul acela. In rest, nu lua cea de-a 21 pastiluta, lasa doar 20 insa fii atenta ca va veni si menstra cu o zi mai devreme

ralucaelena, e stiut faptul ca prezervativul(maiales cel cu spermicid) face parte din factorii de risc pentru rana pe col...de altfel si actul sexual in sine face parte


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#1095 2007-09-03 11:42:26

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

multumesc frumos pt. raspuns


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1096 2007-09-03 12:03:31

maddy77
New member
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 10

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

Buna tuturor! felicitari pentru site,.si pentru moderatori.
Intebarea mea va fi scurta si la obiect-dupa 9 luni de folosire Yasmin am facut o pauza de 2 luni.Acum as vrea sa trec pe Marvelon,am citit pe net ca e destul de bine tolerat.Mentionez ca am usoare probleme cu greutatea.Care e diferenta intre cele 2? ..in afara pretului?


cras amet qui nunquam amavit

Offline

 

#1097 2007-09-03 13:57:20

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

e diferenta de progestativ
de ce nu mergi tu sa te sfatuiesti cu un medic de planning?


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#1098 2007-09-03 17:09:21

kris_m
Membru
Inregistrat: 2007-09-03
Mesaje: 2

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

hello...primul meu mesaj: am inceput de 4 zile sa iau yasmin pt distrofie micropolichistica bilateral...ultimul cuv nu il inteleg si pt reglarea menstruatiei. am 2 intrebari:
1. exista remedii naturiste pt reglarea menstruatiei?
2.am auzit de niste pastile minune pt slabit. taote persoanele cunoascute care le-au luat au slabit si nu au pus la loc dupa. sunt niste pastile pe baza de ceai verde, cofeina, wild panax si haw( ultimele 2 nu stiu cum se traduc). e ok sa le iau? au vreo legatuta cu ac, le afecteaza actiunea cu cv? sau sa nu ma mai obosesc sa le iau pt k nu vor avea efect atata timp cat iau ac?

Offline

 

#1099 2007-09-03 17:13:16

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

1. eu nu cunosc asemene remedii
2.ia-le linistita, contraceptivele nu le influenteaza actiunea si nici ele nu influenteaza actiunea contraceptivelor


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#1100 2007-09-03 17:13:18

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

"exista" probabil medicamente naturiste care promit acest efect dar nu e garantat (asa cum fac anticonceptionalele care ti o regleaza pe perioada in care le iei)...doar un medic homeopat poate sa te lamureasca...in ceea ce priveste acele pastilute minune...dupa parerea mea nu scad efectul anticonceptionalelor...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#1101 2007-09-03 17:19:53

kitty_024
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 387

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

big_smile multumesc de raspuns doctoressa.insa eu deja mi-am mai cumparat o folie..si o sa iau 21,k asa e normal,(+k imi strica planurile chestia asta cu menstra cu o zi mai inainte..mai ales asta:D).restu din folie le pastrez,pentru ca dak merg la doctor,si ies toate ok,as ramane pe yasmin,k ma simt bine cu ele nu au avut efecte secundare decat in prima saptamana.nu ma deranjeaza nici pretul...
   de preturi,vroiam ceva estimativ,nu fix.pentru k presupun k acele teste au un pret oarecum standard,doctorul nu poate cere cu...200mii in plus de exemplu,nu? vroiam asa...cu aproximare.consultatia am auzit k e 500.si ...vreau ceva aproximativ.de exemplu,poate imi spune una din fete cat a cheltuit la ultimul control,mai recent,si ce i sa facut de banii aia ar fi mai mult decat de ajuns pentru mine:D multumesc anticipat:*

Offline

 

#1102 2007-09-03 17:41:09

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: YASMIN PRO SAU CONTRA

kitty, eu cand am fost la ginecolog, si am fost de destule ori pana acum, n-am cheltuit mare lucru. nu pot sa-ti spun un pret pt testul papa nicolau, pt ca nu l-am facut inca. dar mi-a luat o data lama si bagheta si m-a costat in jur de 200 mii, iar ultima data mi-a luat o lama pt care am dat 50 mii. bineinteles, de fiecare data a trebuit sa am cu 100 mii mai mult la mine, in cazul in care iese vreo infectie, microb si am nevoie de tratament. consultatia pe mine m-a costat mult mai putin, am dat 250 mii prima data, apoi n-am mai platit. daca ti-e de folos cu ceva ma bucur, mai multe nu stiu nici eu...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.