homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-113


#2129 2012-03-18 09:32:51

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

La Multi Ani pt totdeauna!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#2130 2012-03-18 11:23:10

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Ne este DOR de tine si nu o sa te uitam niciodata .Sa ai grije de INGERASI tai frumosi de acolo dintre stele.

Offline

 

#2131 2012-03-18 16:08:20

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

Atatea chipuri de oameni ascultam si mai ales intalnim??? privim ?. adesea  nu stim ce ascund ele,  toate bucuriile si tristetile se consuma in interior. In interiorul nostru este adevarata viata, mult mai tumultuoasa, galagioasa, dureroasa, chiar si fericita.
In interiorul nostru clipele vorbesc, lacrimile vorbesc, chiar si necuvintele si mai ales gandurile noastre vorbesc. Si eu, privind aceste chipuri pe care nu le cunosc, chipuri de oameni, ma gandesc ca sunt la fel ca acestia si eu am parte de aceste tacute dureri, in coltul meu de singuratate, straduindu-ma sa-mi tin toate sperantele, ideile............. ca sa nu devin doar o pulbere de stele invizibila.

Traim intr-o lume agitata si plina de ganduri, de griji, de probleme???? evenimente ce se deruleaza cu atata repeziciune incat nu ai timp sa gandesti prea mult la ce s-a intamplat, la ce este mai bine de facut , ce si cum trebuie sa te comporti sau sa faci, ca vin altele la rand?. multe dintre ele fara inteles acum si probabil nu le vom intelege niciodata??..  triam de pe o zi pe alta, de cele mai multe ori ca frunzele in vant nestiid unde o sa fim maine si fara posibilitatea alegerii????neputinta este cuvantul care te domina si durerea sufleteasca pe langa cea fizica.
Toata lumea vorbeste  despre gandire pozitiva, dar nu poti sa iti schimbi viata precum ai schimba un bec. ??. nu poti sa iti schimbi niste tipare de gandire, care sunt ca niste drumuri bine batatorite???.de azi pe maine.
Limitati in timp si spatiu uitam totusi ca suntem trecatori. Acceptam moartea doar ca pe ceva ce li se intampla altora. Ea este insa cu noi in fiecare clipa, in fiecare  seara cand adormim caci atunci murim putin cate putin.

Atunci cand esti condamnat, cand pe cealalta perna nu e nimeni ????si plangi de unul singur in tacere si mai ales cand totul te doare ? trupul si sufletul deopotriva ? cand lumea se prabuseste in jurul tau?.. curajul este ceva extrem de abstract.
Ne lipsesc sfaturile, gandurile tale, curajul tau .........sper ca de acolo din stele impreuna cu EL ne vei trimite tuturor puterea,rabdarea si iubirea......... ca prin iubirea pentru EL sa traim iubirea si prin ea sa renastem din abisurile suferintei indraznind sa sper la marea intalnire de dincolo. Vei fi mereu in inima, in gandul si in sufletul meu!
Fie ca sanatatea, linistea, iubirea, credinta si speranta sa fie-n viata voastra.
Noroc mult si belsug in casa, multa putere si o viata linistita, cu mult drag si respect !
rugaciune

Offline

 

#2132 2012-03-18 23:53:17

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Cuvintele mele , frazele mele parca nu mai au valoare , ati punctat , ati redat asa de multe trairi , atitea urari , atitea tristeti ....  iata Vali , ca tu intradevar ne transmiti o comunicare continua cu cel ce ne indruma , ne sfatuia , ne apara . Vesnic vei ramine aici si in stele de unde mereu sa ti privesti fetitele , prietenii si oameni ce alearga intr o lume nedreapta . Odihna vesnica , lacrimi si mii de flori de crin alb  pentru tine ALIN ARMAND !

Offline

 

#2133 2012-03-19 21:49:52

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12683_dsc03832.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12683_dsc03820.jpg

BUCURATI-VA DE VIATA!

Ultima oara a fost editat de armand (2012-03-19 21:55:52)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2134 2012-03-21 00:45:18

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Da . Iata ca ai o multime de flori , Vali si minunile tale mici , iti aduc alaturi de prieteni flori reale .Eu atit pot sa ti trimit virtual mii de petale de crin alb peste mormintul tau.Odihna vesnica si pace !

Offline

 

#2135 2012-03-21 19:12:19

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

Fii cu mine
Imbratisaza-ma, pazitorul meu
Care ma insotesti dintotdeauna,
Fii cu mine cand respir
Ca sa aduci prospetimea in inima,
Fii cu mine cand mananc
Ca sa aduci curatia in hrana,
Fii cu mine cand iubesc
Ca sa-mi culegi stele din suflet,
Fii cu mine cand invat lectiile vietii
Ca sa-mi stergi lacrimile suferintei,
Fii cu mine cand ma rog
Ca sa-mi intaresti credinta,
Fii cu mine cand plang
Ca sa-mi alini tristetea,
Fii cu mine cand ma bucur
Ca sa aduci cerul in inima,
Fii cu mine in noptile grele
Ca sa ma protejezi de intuneric,
Fii cu mine cand merg
Ca sa cureti drumul de pietre,
Dar fii cu mine??


Taina
Mi-ai atins inima cu o stea
Si numaidecat a prins aripi
Cu mireasma florilor ai parfumat-o
Cu bucati din cer ai incununat-o
Mi-ai scris pe nisip
Dar cuvintele nu s-au sters
M-ai strigat in cer si pe pamant
M-ai cautat pretutindeni
Iar acum sunt cu tine
Ma porti in suflet ca o taina
Ma gasesti fara sa ma cauti
Ma vezi fara sa stii ca ma privesti
Imi vorbesti fara cuvinte
Ma mangai fara sa ma atingi
Ma asculti fara sa-ti vorbesc?..

BUCURATI-VA DE VIATA PRIN IUBIRE, ADEVAR, LUMINA, CREDINTA NEMARGINITA, STAPANIND TIMPUL........!

Ultima oara a fost editat de taisia (2012-03-21 19:15:03)

Offline

 

#2136 2012-03-28 22:19:56

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

signof10 

taisia a scris:

Atatea chipuri de oameni ascultam si mai ales intalnim??? privim ?. adesea  nu stim ce ascund ele,  toate bucuriile si tristetile se consuma in interior. In interiorul nostru este adevarata viata, mult mai tumultuoasa, galagioasa, dureroasa, chiar si fericita.
In interiorul nostru clipele vorbesc, lacrimile vorbesc, chiar si necuvintele si mai ales gandurile noastre vorbesc. Si eu, privind aceste chipuri pe care nu le cunosc, chipuri de oameni, ma gandesc ca sunt la fel ca acestia si eu am parte de aceste tacute dureri, in coltul meu de singuratate, straduindu-ma sa-mi tin toate sperantele, ideile............. ca sa nu devin doar o pulbere de stele invizibila.

Traim intr-o lume agitata si plina de ganduri, de griji, de probleme???? evenimente ce se deruleaza cu atata repeziciune incat nu ai timp sa gandesti prea mult la ce s-a intamplat, la ce este mai bine de facut , ce si cum trebuie sa te comporti sau sa faci, ca vin altele la rand?. multe dintre ele fara inteles acum si probabil nu le vom intelege niciodata??..  triam de pe o zi pe alta, de cele mai multe ori ca frunzele in vant nestiid unde o sa fim maine si fara posibilitatea alegerii????neputinta este cuvantul care te domina si durerea sufleteasca pe langa cea fizica.
Toata lumea vorbeste  despre gandire pozitiva, dar nu poti sa iti schimbi viata precum ai schimba un bec. ??. nu poti sa iti schimbi niste tipare de gandire, care sunt ca niste drumuri bine batatorite???.de azi pe maine.
Limitati in timp si spatiu uitam totusi ca suntem trecatori. Acceptam moartea doar ca pe ceva ce li se intampla altora. Ea este insa cu noi in fiecare clipa, in fiecare  seara cand adormim caci atunci murim putin cate putin.

Atunci cand esti condamnat, cand pe cealalta perna nu e nimeni ????si plangi de unul singur in tacere si mai ales cand totul te doare ? trupul si sufletul deopotriva ? cand lumea se prabuseste in jurul tau?.. curajul este ceva extrem de abstract.
Ne lipsesc sfaturile, gandurile tale, curajul tau .........sper ca de acolo din stele impreuna cu EL ne vei trimite tuturor puterea,rabdarea si iubirea......... ca prin iubirea pentru EL sa traim iubirea si prin ea sa renastem din abisurile suferintei indraznind sa sper la marea intalnire de dincolo. Vei fi mereu in inima, in gandul si in sufletul meu!
Fie ca sanatatea, linistea, iubirea, credinta si speranta sa fie-n viata voastra.
Noroc mult si belsug in casa, multa putere si o viata linistita, cu mult drag si respect !
rugaciune

Offline

 

#2137 2012-04-09 23:59:52

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

"Ma ingrozesteneantul , nefiinta, disparitia....    Ma uit la copiii mei dragi, la sufletele mele dulci si mici, si simt ca innebunesc de durere si neputinta! Simt nevoia si urlu de durere, de deznadejde si neputinta! Copiii mei ar putea creste fara tata! Puii mei care m-au facut cel mai fericit om de pe pamantul asta! Cine o sa fie langa ele? Cine o s ale citeasca povesti ? Sunt innebunit dupa ele si am o durere imensa in suflet!!!
Inteleg acum cel mai bine ca toti vom muri.....dar sa nu imi cresc copiii nu!!!! O Doamne, am nevoie de tine si de minunile tale! `Fii bun si iarta-ma a gresit.....dar lasa-mi viata doar sa imi cresc minunile mele. Sunt prea tanar!"

Ultima oara a fost editat de armand (2012-04-10 00:01:01)

Offline

 

#2138 2012-04-10 10:33:50

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

supa  supa  supa


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2139 2012-04-10 10:38:34

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Din nou...CANCER!

nu am cuvinte,mi s-a rupt sufletul sincer sad
sanatate si putere multa


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2140 2012-04-13 00:36:36

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

"Ma ingrozesteneantul , nefiinta, disparitia....    Ma uit la copiii mei dragi, la sufletele mele dulci si mici, si simt ca innebunesc de durere si neputinta! Simt nevoia si urlu de durere, de deznadejde si neputinta! Copiii mei ar putea creste fara tata! Puii mei care m-au facut cel mai fericit om de pe pamantul asta! Cine o sa fie langa ele? Cine o s ale citeasca povesti ? Sunt innebunit dupa ele si am o durere imensa in suflet!!!
Inteleg acum cel mai bine ca toti vom muri.....dar sa nu imi cresc copiii nu!!!! O Doamne, am nevoie de tine si de minunile tale! `Fii bun si iarta-ma a gresit.....dar lasa-mi viata doar sa imi cresc minunile mele. Sunt prea tanar!"

Sunt cu gindul la voi si pot spune ca sufletul meu mi se fringe ... aceste fraze le recunosc , sunt exact strigatele lui catre Dumnezeu .Era ingrozit ca el nu poate sa fie alaturi de minunile acestea micute si suave . Imi spunea mereu ; nu voi mai fi ... de ce ... de ce nu pot sa fiu linga ele sa le vad , sa le educ , sa le plimb , sa fim fericiti ...si Vali ... Vali este un model de sotie si mama , e un inger ...asa imi spunea ALIN  ! ALIN ARMAND , eu ma gindesc mereu la tine , esti mereu in povestile mele ce le spun oamenilor ; odihna vesnica  !  Fie ca sarbatoarea ce este in prag sa aduca mingiiere fetitelor tale si sotiei ce are dubla responsabilitate . Tie , iertare de pacate cu tot neamul tau cel adormit . Prea tinar ne ai parasit ! signof10

Offline

 

#2141 2012-04-13 14:05:28

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Din nou...CANCER!

nu stiu maine de reusesc sa intru , asa ca iti pun lumina de acum
odihneste in pace armand si vegeaza asupra fetelor tale
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/14920_lumanari_inmormantare_copy.jpg

iar voua cei ramasi in urma , va urez sarbatori fericite si pace in suflete


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2142 2012-04-14 12:12:28

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Din nou...CANCER!

un Paste linisit!Doamne ajuta! rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2143 2012-04-14 14:26:25

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

angel_sweety a scris:

nu stiu maine de reusesc sa intru , asa ca iti pun lumina de acum
odihneste in pace armand si vegeaza asupra fetelor tale
http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … e_copy.jpg

iar voua cei ramasi in urma , va urez sarbatori fericite si pace in suflete

Dumnezeu sa ti dea tot ce este bun si randuit familiei tale !  Esti un om cu o sensibilitate si un caracter deosebit , fie ca ceea ce ai randuit prin frazele scrise din duiosia sufletului tau sa fie primit . Si eu ALIN ARMAND am sa aprind lumina pentru tine si toti ce eu i am cunoscut si sunt dusi la ceruri [ includ toti cei ce au fost cu mine in echipe de tratament de acest diagnostic primit de la Dumnezeu ] . ODIHNA VESNICA , LUMINA SI IERTARE DE PACATE CU TOT NEAMUL TAU CEL ADORMIT SUFLET MARE SI DUS CU OFURI MULTIPLE PENTRU CA NU MAI PUTEAI VEDEA INGERASI TAI CRESCIND . De acolo tu sa le veghezi si pe ele si pe Vali , pe noi toti si sa ne indrumi sa citim ceea ce tu ai postat aici pentru noi toti ! Lacrimi sincere si mii de petale de crin alb pe mormintul tau de la mine Iris si familia mea.  signof10  signof10  signof10

Ultima oara a fost editat de iris.23.07. (2012-04-14 14:45:47)

Offline

 

#2144 2012-04-14 14:45:00

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

signof10

sonia30 a scris:

un Paste linisit!Doamne ajuta! rugaciune

signof10  signof10  signof10 In numele Sfantei Treimi asa sa fie !

Offline

 

#2145 2012-04-14 17:58:59

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/15058_inviere.jpg

Vali, sarbatori cu liniste in suflet, alaturi de cei dragi.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#2146 2012-04-14 21:13:47

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

PASTE LINISTIT! A inviat speranta!

Offline

 

#2147 2012-04-14 21:21:56

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Din nou...CANCER!

Paste linistit si luminat!
odihneste-te in pace si ai grija de ai tai de acolo de sus


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.