homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum se aplica lotiunea cu autobronzant?


#1 2008-05-28 09:46:20

Cami84
New member
Inregistrat: 2008-03-12
Mesaje: 88

cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

am pielea alba si ma inrosesc la soare, de aceea nu imi place sa stau la plaja. cu solarul nu prea sunt de acord si mi-e frica pt. ca am si multe alunite. singura solutie ca sa nu fiu alba toata vara ar fi o lotiune de corp cu autobronzant. am cautat pe net si m-am gandit sa imi iau Dove Summer Glow pt piele deschisa. problema este ca nu stiu cum sa o aplic corect pentru a nu aparea pete, ca am auzit multe povesti pe tema asta. se ia pe haine? se duce la dus? voi ce parere aveti?


Dragostea invinge totul. ( Vergilius  )

hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta

Offline

 



#2 2008-05-28 09:50:59

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

trebuie sa iti exfoliezi bine pielea inainte, cu un scrub, la dus. din pacate, iti zic din proprie experienta ca se ia pe haine... eu mi-am stricat niste sutiene albe vara trecuta, asa ca am renuntat la sportul asta tongue iar cand renunti la crema, se ia cu pete.
dar, ca singura solutie de a avea o piele cat de cat bronzata, merge smile


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#3 2008-05-28 10:42:50

Cami84
New member
Inregistrat: 2008-03-12
Mesaje: 88

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

am inteles....inca nu sunt f hotarata, ca nu vreau sa arate pielea ca si cum ar fi murdara atunci cand n-o s-o mai folosesc....eu m-as da cu ea toata vara, poate si in toamna... m-am gandit ca lotiunea aceea cu un strop de autobronzant nu e asa de puternica, nu coloreaza atat de tare. mai astept oricum sfaturi de la voi....multumesc


Dragostea invinge totul. ( Vergilius  )

hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#4 2008-05-28 11:16:38

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

si eu ma dadeam anul trecut, cu aia de la Johnsons... si asa e, se cam ia pe haine daca nu o lasi sa intre bine in piele, se cam ia si cand faci dus, si daca ai pielea alba alba (ca mine) o sa ti se vada unele pete atunci cand incepe sa se ia.. eu am folosit o sticla de aia intreaga, mi-a plcut cum aratam, dar nu eram ff multumita. oricum, daca ai de gand sa te dai fa un scrib pe saptamana... si ia-ti aceeasi crema si pt ten smile


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#5 2008-05-28 11:33:38

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

dar de ce nu mergeti voi cateva minute la solar? sau acum ca s-a mai incalzit sunt zile in care e bine de mers la plaja

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-05-28 12:00:00

Cami84
New member
Inregistrat: 2008-03-12
Mesaje: 88

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

pai eu ma inrosesc f tare de la soare si dupa 2-3 zile se duce toata pielea, desi normal ca folosesc crema cu factor de protectie. cat despre solar, nu mi se pare ca e f sanatos, mai ales si pt ca am alunite. poate gresesc, dar totusi deocamdata cel putin, refuz sa merg la solar.


Dragostea invinge totul. ( Vergilius  )

hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#7 2008-05-28 12:20:39

skumpi
Vizitator

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

da nu trb sa stai ore la soare...mergi de la 10 dimi la 12 sau de la 4 la 6 cand soarele nu mai ii asa tare...2 h ore in fiecare zi nu cred k te inrosesti asa...poate obtzi si un bronz natural
eu m`am lecuit cu autobronzantele....2-3 zile is ok dupa care cum tot faci dus ramai asa murdara rau...si se duce fff greu si oricum e imposibil sa o aplici perfect
dak tot vrei bronz poti sa mergi si 3-6 minute la solar...e daunator dak il folosesti ff des ...asa nu are nik
da nah...alegerea ta...eu autobronzantele nu le recomand la nimeni k numa eu stiu cati nervi mi`au facut lol

 

#8 2008-05-28 12:42:49

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Cami84 a scris:

pai eu ma inrosesc f tare de la soare si dupa 2-3 zile se duce toata pielea, desi normal ca folosesc crema cu factor de protectie. cat despre solar, nu mi se pare ca e f sanatos, mai ales si pt ca am alunite. poate gresesc, dar totusi deocamdata cel putin, refuz sa merg la solar.

nu nu gresesti cand spui de solar..teoretic nu e bun..si mai ales daca spui k ai destule alunite..
si pe mine ma tenta sa imi iau o lotiune autobronzanta..si eu ma inrosesc rpd,nu capat un bronz frumos..dar ma gandeam sa iau nivea..oricum mai am 2 creme ...una de la The Body Shop si una de la nu stiu ce alta firma si nu sunt multumita de ele..una e crema crema si imi apar pete..cealalta e spuma si tot asa..am pete grater

Offline

 

#9 2008-05-28 13:09:10

Cami84
New member
Inregistrat: 2008-03-12
Mesaje: 88

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

pana la urma imi voi lua crema de la dove sau nivea....si daca nu va iesi bine si apar pete, cred cu un dus de o ora se rezolva.... big_smile


Dragostea invinge totul. ( Vergilius  )

hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#10 2008-05-28 13:11:06

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

de la nivea nu e asa buna.
eu am acum de la garnier si n-am avut probleme, nu m-am bronzat f tare, dar nici pete n-am facut.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#11 2008-05-28 13:29:11

Cami84
New member
Inregistrat: 2008-03-12
Mesaje: 88

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

acuma sunt intr-o mare dilema: nivea, dove sau garnier? hmm


Dragostea invinge totul. ( Vergilius  )

hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#12 2008-05-28 13:31:04

skumpi
Vizitator

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

nivea nu big_smile

 

#13 2008-05-28 13:42:54

Cami84
New member
Inregistrat: 2008-03-12
Mesaje: 88

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

k big_smile parca inclin sa aleg dove....inca nu-s f sigura, dar ma hotarasc pana maine...sper dumbom

Ultima oara a fost editat de Cami84 (2008-05-28 13:44:39)


Dragostea invinge totul. ( Vergilius  )

hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#14 2008-05-28 13:47:41

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

m-am descurcat ff bine cu nivea summr beauty.. pana cand am aplicat o crema pt vergeturi pe anumite portiuni si acolo s-a luat crema autobronzanta..m-apuca nervii acum ca sunt jumate lba jumatte cafenie
a prins f frumos, nu mi-au ramas pete deloc si nu am patat nimic....deci se merita
azi cred ca fac un scrub sa scap de ea ca sunt ciudata rau si oricum de sapt viitoare bag strand la greu

recomand nivea summer beauty..


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#15 2008-05-28 14:36:18

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Cami84 a scris:

am pielea alba si ma inrosesc la soare, de aceea nu imi place sa stau la plaja. cu solarul nu prea sunt de acord si mi-e frica pt. ca am si multe alunite. singura solutie ca sa nu fiu alba toata vara ar fi o lotiune de corp cu autobronzant. am cautat pe net si m-am gandit sa imi iau Dove Summer Glow pt piele deschisa. problema este ca nu stiu cum sa o aplic corect pentru a nu aparea pete, ca am auzit multe povesti pe tema asta. se ia pe haine? se duce la dus? voi ce parere aveti?

oricum ti-ai da, sa te speli imediat dupa aplicare pe maini cu apa si sapun


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#16 2008-05-28 15:12:44

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

bela a scris:

Cami84 a scris:

am pielea alba si ma inrosesc la soare, de aceea nu imi place sa stau la plaja. cu solarul nu prea sunt de acord si mi-e frica pt. ca am si multe alunite. singura solutie ca sa nu fiu alba toata vara ar fi o lotiune de corp cu autobronzant. am cautat pe net si m-am gandit sa imi iau Dove Summer Glow pt piele deschisa. problema este ca nu stiu cum sa o aplic corect pentru a nu aparea pete, ca am auzit multe povesti pe tema asta. se ia pe haine? se duce la dus? voi ce parere aveti?

oricum ti-ai da, sa te speli imediat dupa aplicare pe maini cu apa si sapun

si dupa ce te speli bine, pe maini sa dai u putina crema cu putina vata sau un disc demachianta,ca altfel dupa cateva aplicari o sa pari ca ai manusi albe si maini negre:)))

asta daca te dai pe amini...si cred ca da


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#17 2008-05-28 21:58:45

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

pai nu cu mainile aplici crema? smile


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#18 2008-05-29 09:53:08

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

eu mi-am cumparat acum 4 zile Nivea Sumer Beauty pt piele mai inchisa si ma impac ft bine cu ea..nu mi-a lasat pete sau alte chestii..si nu am insistat extraordinar cu scrub-ul..eu o recomand, sunt ft multumita de ea. smile

Offline

 

#19 2008-05-29 11:05:55

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

eu am dove su sunt foarte multumita...tot nuanta deschisa si mi se pare ok..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.